Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Schranz1985 napisał:

Trudno bo wiele gier ma skopany hdr.
Nie ma 1 ustawienia pod każdą grę.

Tylko, że u mnie nawet menu PS5 z HGIG wygląda strasznie ciemno. Może to PS5 jest niedopracowane. Nie rozumiem jak ci spece youtubowi mogą to polecać. Chyba twórcom gier nie chodziło o to żeby na ekranie był efekt black crush.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Schranz1985 napisał:

Ej ale wiecie że ratchet nikogo?
Sweet giereczka na 15h.
A co mają powiedzieć ludzie którzy grają po 1000h rocznie w cod/rl/destiny?
Ja sam kupilem tv tylko pod RL praktycznie.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie zdziwiłbym się gdyby większość exów Playstation, które nie dadzą rady chodzić w 4K/60, miała tryb 4K/40. Inne gry zresztą też. Ludzie bardzo pozytywnie odebrali dodanie tego trybu.

Odnośnik do komentarza
10 hours ago, creatinfreak said:

Oj jakie to prawdziwe. Do ps4 kupiłem sobie fajny tv 55" fhd myśląc, że to świetny wybór, po roku wyszło PS4 pro z obsługą 4k HDR. Do prosiaka kupiłem fajny tv 65" 4k z HDR myśląc, że tym razem będzie tip top i wystarczy na dłużej. Po czym wyszły nowe konsole wprowadzając na salony 120fps, vrr, dolby vision i znowu było trzeba zmienić tv. Tak więc myślę, że za te 3-4 lata kolejna przesiadka będzie się szykować.

Ale to trochę zależy jak się wstrzelisz. W 2008, niedługo w sumie po pojawieniu się X360 z HDMI zacząłem grać na fhd Samsunga i ten TV spokojnie mi wystarczył na jeszcze generację Xone. A sporo osób kupiło chwilę wcześniej i zostało z 720p. W międzyczasie była ślepa uliczka 3D, którą na szczęście przeczekałem i po 9 latach, w 2017, z Xone X kupiłem od razu 4K z HDR. Mijają 4 lata i jeszcze nie widzę konieczności zmiany dla paru gier w 120 fps. Poczekam aż ustabilizują te wszystkie nowe normy oraz rozpowszechnią pełne HDMI 2.1 na wszystkich wyjściach. Do tego czasu TV stuknie minimum 5 lat zanim zacznę na serio kombinować.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
 
Nie zdziwiłbym się gdyby większość exów Playstation, które nie dadzą rady chodzić w 4K/60, miała tryb 4K/40. Inne gry zresztą też. Ludzie bardzo pozytywnie odebrali dodanie tego trybu.
Ale jakie 4k/40 xD
Toć to kompromitacja.
Poza tym ps5 miało obsługiwać vrr które ma właśnie z tych gier 40fps robić masełko.
Nie sądziłem że kiedyś to powiem ale kiepsko mi się gra w 30fps.
To już wolę jakaś niższa rozdzialke i 60fps.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Schranz1985 napisał:

Ale jakie 4k/40 xD
Toć to kompromitacja.
Poza tym ps5 miało obsługiwać vrr które ma właśnie z tych gier 40fps robić masełko.
Nie sądziłem że kiedyś to powiem ale kiepsko mi się gra w 30fps.
To już wolę jakaś niższa rozdzialke i 60fps.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 


A co, masz problem ze zrozumieniem jak to działa? PS5 miało mieć VRR, ale go nie ma i nie wiadomo kiedy będzie miało. W tej sytuacji tryb fidelity/40 jest fajnym wykorzystaniem telewizorów z odświeżaniem 120Hz, bo nie po to kupowałem OLEDa 4K, żeby teraz grać w 1080p jak na starej generacji. Podejrzewam, że gry typu Horizon, czy God of War też taki tryb zapewnią, bo to po prostu świetny kompromis.

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, D.B. Cooper said:

Jakiego leda byście polecili w rozmiarze 50-55 cali i cenie 2.5-3k? 

 

Zanim ktoś napisze, że nie uświadczę tam jakości to proszę wziąć pod uwagę, że przesiadam się z 26 cali hdready :) 

Pewnie byłbym zadowolony biorąc pierwszy lepszy z marketu, ale jednak chciałbym kasę ulokować jak najlepiej. 

 

Ja bym celował w jak największego Samsunga q70. Jak w promocję trafisz, to może i 65cali się uda dostać. 

120hz, niski input lag, dobry obraz.

Samsung robi najlepsze LCD - zwłaszcza do grania.

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Jakim napisał:

50hz...

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, D.B. Cooper napisał:

Jakiego leda byście polecili w rozmiarze 50-55 cali i cenie 2.5-3k? 

 

Zanim ktoś napisze, że nie uświadczę tam jakości to proszę wziąć pod uwagę, że przesiadam się z 26 cali hdready :) 

Pewnie byłbym zadowolony biorąc pierwszy lepszy z marketu, ale jednak chciałbym kasę ulokować jak najlepiej. 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-55nano867na

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-sony-led-kd55x81jaep-uhd-4k-hdr-google-tv-tv-procesor-x1-2021

Ja bym dorzucił te dwie stówki i brał soniacza

 

 

jebać, soniacz ma tylko 50hz

 

LG NANO w takim razie do 3k wygrywa

Odnośnik do komentarza

Tu też spoko propozycja.

 

https://allegro.pl/oferta/telewizor-qled-samsung-qe55q70t-55-4k-uhd-smart-tv-11187209849

 

Q70 ma bardzo dobre recenzje i jest świetną opcją dla graczy. Generalnie do grania LG i Samsung mają przeważnie najniższy input lag. Sony ma większy i jakieś dziwne problemy. Sony spoko do salonu i filmów, ale do gier bym nie brał. 

 

Można też rozważyć olanie hdmi2.1 i kupno 65 cali lub nawet 75 cali z 60Hz.

 

https://allegro.pl/oferta/telewizor-samsung-ue70au7172-4k-uhd-smart-tv-hdr-10942059284?fromVariant=10679439671

 

Moim zdaniem:

Wielkość w każdej grze >>> 120hz w kilku grach.

Odnośnik do komentarza

LEDy w 2021 będą kupowali xD.
Po(pipi)ani ludzie.
Tylko oled, w końcu brak bloomingu itd.
Obraz poezja i oczu tak nie męczy.
No i awans społeczny, w pracy jak powiesz że kupiłeś oleda to odrazu uchodzisz za nadzianego bo przecież wiadomo
ze oled ma termin ważności 2 lata i byle leszcz nie kupi, chyba że na raty lapka.gif


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Schranz1985 napisał:

No i awans społeczny, w pracy jak powiesz że kupiłeś oleda to odrazu uchodzisz za nadzianego bo przecież wiadomo

 

Jak w pracy powiedziałem, że kupiłem sobie OLEDa to ludzie wybałuszali oczy z niedowierzania, jak widzieli go u mnie na żywo to w ogóle odbierało im mowę - wyśmienita jakość obrazu, ekran cieńszy niż telefon komórkowy, Nie muszę mówić, że Ci bardziej majętni przerzucili się na OLEDy? :obama: Tylko jeden gość co kupił sobie FALDa Sony coś burkał o wypaleniach i że on ma XJ90 to ludzie pytali czy to telewizor z dupą? XDDDDD #TakByło #NieZmyślam

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Ja jak mówiłem, że zmieniam na oleda to padało pytanie "czyli Samsung, to dobry, nie?" Tak ludzie mają pojęcie bo przecież qled=oled. Żona do dziś jak ktoś przyjdzie to specjalnie się dopierdala i mówi sarkastycznie "ma czarną czerń, bo Paweł jest pojebany i nie wiem po co zmienia tv".

  • Plusik 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...