Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Zajcik napisał:

Cena bajka. 

 

Jestem coraz bliżej zakupu i znowu się waham czy c1 czy x90j.

 

 Jak jest naprawdę z tymi wypaleniami? 

Niby nie oglądam za bardzo telewizji, ale jak to jest? jakieś logo stacji, wynik meczu przez 1-2 h dziennie i nie ma czego zbierać?

Był ten link wiele razy podawany, ale tu masz fajny test na wypalanie: https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Patricko napisał:

Był ten link wiele razy podawany, ale tu masz fajny test na wypalanie: https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

 

Po przeczytaniu tego artykułu widzę, że w moim przypadku to powinien być dosyć długi proces :)

 

W najgorszym razie za parę lat będę rozglądał się za jakimś LEDem :) 

Odnośnik do komentarza

I tak pewnie rozwój technologii spowoduje że za parę lat TV zmienisz. O wypaleniach dyskutowaliśmy już milion razy, jednemu powidoki powstaną po roku, innemu po 3 latach, a ktoś ma telewizor w sypialni i matryce żyleta 10 lat.

 

Szkoda czasu na zastanawianie się, 3700 to bardzo dobra cena, bolało bardziej jak wypalił się mój OLED, za którego dałem 8 koła...

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, easye napisał:

I tak pewnie rozwój technologii spowoduje że za parę lat TV zmienisz.

Oj jakie to prawdziwe. Do ps4 kupiłem sobie fajny tv 55" fhd myśląc, że to świetny wybór, po roku wyszło PS4 pro z obsługą 4k HDR. Do prosiaka kupiłem fajny tv 65" 4k z HDR myśląc, że tym razem będzie tip top i wystarczy na dłużej. Po czym wyszły nowe konsole wprowadzając na salony 120fps, vrr, dolby vision i znowu było trzeba zmienić tv. Tak więc myślę, że za te 3-4 lata kolejna przesiadka będzie się szykować.

Odnośnik do komentarza

Ja mam jasność pixeli oled 100 kontrast 100 i jasność 50 przy hdr .

Serio ktoś zmniejsza jasność do 30?
To ile tam nitów wtedy jest?
Jak w lcd za 1800?
Ubezpieczenie to + 1/3 ceny więc nie wiem czy to taki super deal.
Ja chyba wolę kontrolować matrycę co kilka msc co się dzieje i ewentualnie sprzedać go jak coś sie zacznie dziać.
Chyba że mi nie będzie przeszkadzać, kto wie.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Niektórzy mylą pojęcia. Myślą, że jasność to moc podświetlenia, a tym jest co innego.

Jasność ma być 50,tu tylko kalibracja profesjonalna może zmienić o stopień lub dwa. Od razu psuje obraz, więc tego lepiej nie tykać.

Ja mam zawsze 70-80 podświetlenie w SDR na każdym OLED. W HDR 100 jest z automatu.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, C1REX napisał:

@Zajcik - w tym wypadku warto rozważyć dokupienie dodatkowej gwarancji na wypalenie. Głównie dla własnego spokoju. Zamiast oszczędzać matrycę i oglądać na 30 jasności, to można się w pełni cieszyć zakupem. A jak coś, to Ci nowy ekran dadzą.

 

Takie LG daje 5 lat gwarancji na wypalenia, ale mowa tylko o modelach G1 i Z1, nie wiem jak z C1. 

 

 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, creatinfreak said:

Oj jakie to prawdziwe. Do ps4 kupiłem sobie fajny tv 55" fhd myśląc, że to świetny wybór, po roku wyszło PS4 pro z obsługą 4k HDR. Do prosiaka kupiłem fajny tv 65" 4k z HDR myśląc, że tym razem będzie tip top i wystarczy na dłużej. Po czym wyszły nowe konsole wprowadzając na salony 120fps, vrr, dolby vision i znowu było trzeba zmienić tv. Tak więc myślę, że za te 3-4 lata kolejna przesiadka będzie się szykować.

 

Można, ale czy trzeba? To trochę jak w PC co roku zmieniać CPU i GPU na najnowsze.

Poza tym na konsoli jest tylko garstka gier w 120Hz.

Na PC ma to większy sens o ile ma się potwora do 4K120fps.

Odnośnik do komentarza

Kupować TV dla 120Hz jak się nie gra na mocarnym PC raczej nie ma sensu. Nawet jak wyjdą pro wersje to nie będzie, wtedy może faktycznie dostaniemy stałe natywne 4K/60klatek. Warto pamiętać ,że obecnie i tak gry są projektowane pod stare konsole więc nie wyciskają ostatnich soków z nowych konsol a i tak jest problem z 4k bez dynamicznej w stałych 60 klatkach. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, creatinfreak napisał:

Oj jakie to prawdziwe. Do ps4 kupiłem sobie fajny tv 55" fhd myśląc, że to świetny wybór, po roku wyszło PS4 pro z obsługą 4k HDR. Do prosiaka kupiłem fajny tv 65" 4k z HDR myśląc, że tym razem będzie tip top i wystarczy na dłużej. Po czym wyszły nowe konsole wprowadzając na salony 120fps, vrr, dolby vision i znowu było trzeba zmienić tv. Tak więc myślę, że za te 3-4 lata kolejna przesiadka będzie się szykować.

A ja tam wyjebane, pod PS4 kupiłem tutaj polecanego Soniacza W805b i przegrałem na nim całą generację mają jeszcze Prosiaka i XOX. Obiecałem sobie że nie będę gonił za króliczkiem i nowy TV co generację konsol, chyba że się spierdoli XD

 

Może i wiele straciłem bez HDRu 4k itp.itd. o czym się przekonałem ogrywając ponownie GoWa na nowym TV, ale wiesz co, szkoda mi czasu i nerwów na całą tą zamianę, sprzedaż starego. Nowy TV co 6 lat może nie optymalny czas przy nowinkach technologicznych, ale szczerze to mam to gdzieś, a jak mi coś odbiję i będę chciał szybciej zmieniać TV to sobie przeczytam całą sagę Schranza z zakupem oleda i mi przejdzie.

Odnośnik do komentarza

Jak w oledach LG macie ustawione mapowanie tonów HDR podczas grania na konsoli? Ten Vincent i inni polecają ustawić HGIG, ale u mnie na HGIG obraz jest tak ciemny, że większość scen wygląda jakby była zepsuta. Na PS5 mam mapowanie tonów ustawione włączone, ale obraz czasem jest za jasny i muszę ściemnić w menu gry jasność minimalnie. Trudno to wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ukukuki napisał:

Kupować TV dla 120Hz jak się nie gra na mocarnym PC raczej nie ma sensu.

 

Czy ja wiem, 120 klateczek w multiku Destiny 2 czy tryb 40 klatek z najnowszego Ratcheta są warte rozglądania się za 120 Hz matrycą. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pure Bladestone napisał:

Jak w oledach LG macie ustawione mapowanie tonów HDR podczas grania na konsoli? Ten Vincent i inni polecają ustawić HGIG, ale u mnie na HGIG obraz jest tak ciemny, że większość scen wygląda jakby była zepsuta. Na PS5 mam mapowanie tonów ustawione włączone, ale obraz czasem jest za jasny i muszę ściemnić w menu gry jasność minimalnie. Trudno to wyregulować.

Lg b9, na ps5 ustawione zgodnie z zaleceniami Vincent tj. kalibracja hdr w hgig po czym włączane dtm. Jasność w zależności od gry 48,49 i jak dla mnie jest cacy.Aha PC, game mode jak coś. Pozdro 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

120Hz to jest jednak dylemat dla każdego. 

Na konsoli jest garstka gier w 120Hz. Na PC jest ból cipy, że sprzęt nie wyrabia w 4K120fps na ultra. 

 

Nawet 4K60fps to jest mega wyzwanie i jednocześnie super rezultat. 

Do tego cena. 

 

C1 w klasycznych 55calach kosztuje tyle, co A1 w 65calach. Ewentualnie można wziąć 55 cali i za resztę kupić drugiego next gena lub mega dobry sound bar. Albo zachować kasę. 

Moim zdaniem trudna decyzja. Chce się mieć te 120Hz, które jest mało potrzebne, ale tracić wielkość lub dźwięk lub kasę? 

Odnośnik do komentarza
Jak w oledach LG macie ustawione mapowanie tonów HDR podczas grania na konsoli? Ten Vincent i inni polecają ustawić HGIG, ale u mnie na HGIG obraz jest tak ciemny, że większość scen wygląda jakby była zepsuta. Na PS5 mam mapowanie tonów ustawione włączone, ale obraz czasem jest za jasny i muszę ściemnić w menu gry jasność minimalnie. Trudno to wyregulować.
Trudno bo wiele gier ma skopany hdr.
Nie ma 1 ustawienia pod każdą grę.
Trzeba regulować lub kalibrować w menu gry.
W grach xox jak wejdzie hdr dolby vision to może będzie inaczej.
Vincent fajny chłop lubię go posłuchać, bo można złapać trochę wiedzy ale to nie znaczy że wszystko ustawiłem jak on.
Nigdy nie ustawię warm + 50(warm2 w starszych)

Też słuchałem jakiegoś znawcy yt że chodzi o ograniczenie światła niebieskiego które niby niszczy oczy itd.
Ja mam to w dupie, blue light towarzyszy nam od wielu lat.
Są jakieś okulary blokery, sam takich używałem ale czytałem też że to trochę ściema i ilość tego światła wydzielana przez monitor/tv to nie jest taki wielki deal żeby zakładać ochronne okulary...
Raczej ktoś robi biznes na naiwnych.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
23 minutes ago, Schranz1985 said:

Trudno bo wiele gier ma skopany hdr.

Ale masz to na OLEDzie? 

Ja miałem to na swoim już starszym Hisense. Wiele gier tak źle wyglądała z HDR, że wyłączyłem tą opcję całkowicie. 

Kiedyś nawet napisałem maila do devów Surge2 i potwierdzili, że ta opcja źle działa i są tego świadomi. 

Sądziłem jednak, że poza tą jedną grą to jest raczej wina mojego TV. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.11.2021 o 17:57, Schranz1985 napisał:

Ja mam pt wolny i tak powoli oswajam się z myślą że idę i biorę, sklep 500m od domu.
Z 2 strony jak za 2tyg, przed bf jeszcze spadnie cena i sfrajerze na 200zl to się wqrwie.

https://allegro.pl/oferta/wkrotce/telewizor-oled-lg-oled55cx3la-55-4k-uhd-11418225512

image.thumb.png.96f46d8867abfa8245323610bf73b3dc.png

 

Biednemu całe życie wiatr w oczy!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...