Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie tryb gra u wielu producentów jest z reguły obcięty o różne post procesy i ulepszacze. Natomiast degradacja obrazu w tym trybie na samsungach jest szczególnie duża i dzięki temu mamy mały input lag.

 

@Insten materiał jest bardzo ciekawy ale chciałbym zobaczyć go bez sponsoringu lg, nie ze nie wierze w rzetelność Vincenta. Ale jestem po prostu ciekaw. 

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, YETI said:

 Jeszcze pytanie o raty, czemu decydując się na raty, płace mniej? Co sklep na tym zyskuje, wciśnie mi jakąś gwarancje, bo inaczej to panie na raty nie da rady? 

Nie spotkałem się z tym wcześniej przy TV, ale samochody i motocykle też potrafią być tańsze na raty. Raty 0% też są jak zniżka - przez inflację.

 

Za dane kredytobiorcy pewne firmy sporo płacą. Dlatego zachęca się tak mocno do brania kredytów.

 

Pełno o tym na YouTubie.

 

 

@Ins - widziałem ten filmik, ale on mówi tylko o porównaniach LCD do OLEDa. Zwykłe LCD można normalnie do siebie porównywać chyba. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, C1REX napisał:

Nie spotkałem się z tym wcześniej przy TV, ale samochody i motocykle też potrafią być tańsze na raty. Raty 0% też są jak zniżka - przez inflację.

 

Za dane kredytobiorcy pewne firmy sporo płacą. Dlatego zachęca się tak mocno do brania kredytów.

 

Pełno o tym na YouTubie.

 

 

@Ins - widziałem ten filmik, ale on mówi tylko o porównaniach LCD do OLEDa. Zwykłe LCD można normalnie do siebie porównywać chyba. 

Prosze bardzo, klasyczny oldcholowy materiał.Tu jest wszystko w temacie zarówno jeśli chodzi o oled vs led jak i led i led. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Prosze bardzo, klasyczny oldcholowy materiał.Tu jest wszystko w temacie zarówno jeśli chodzi o oled vs led jak i led i led. 
Ten film to klasyk i pokazuje skąd te 10ms w Samsungu no ale jednak wciąż nie mogę nigdzie znaleźć video z porównaniem Samsunga z Sonym w trybie gry. Same pisane testy tylko znam i jasno mówią że Samsung po włączeniu trybu gry nie ma startu do Sonego.
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, WisnieR napisał:
40 minut temu, Rash napisał:
Prosze bardzo, klasyczny oldcholowy materiał.Tu jest wszystko w temacie zarówno jeśli chodzi o oled vs led jak i led i led. 

Ten film to klasyk i pokazuje skąd te 10ms w Samsungu no ale jednak wciąż nie mogę nigdzie znaleźć video z porównaniem Samsunga z Sonym w trybie gry. Same pisane testy tylko znam i jasno mówią że Samsung po włączeniu trybu gry nie ma startu do Sonego.

Dokładnie. Może jednak odpowiedź jest właśnie tak prosta i rozbija się zwyczajnie o local dimming a wlasciwie o jego algorytm.Ile razy sony mając w swoich modelach dużo mniej stref biło na łeb konkurencję.Może ma to właśnie jakieś przełożenie na sam game mode. Dnno. Wiem jedno, wszystkie topowe nie topowe marki w jakiś sposób  przekłamują rzeczywistość jednak jeśli chodzi o Samsung i tylko Samsung to pamiętając już ich  kampanie reklamową praktycznie od modeli qf 2018 odnośnie gamingu zwyczajnie chce się żygać.

Odnośnik do komentarza

A jak wygląda w tym wypadku LG LCD z 10ms? Też takie mleko? 

 

Na tej liście widzę tańsze modele LG, które pewnie wcale nie mają local dimming. 

 

Trochę jestem zaskoczony, bo Samsung w necie zawsze miał świetną opinię jako TV do grania

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza

@Rash- dzięki za filmik, ale na moje oko ten Samsung nie różni się tym mlekiem aż tak bardzo od innych LCD.

Oczywiście, że LCD nie ma szans z OLED, ale wyciąganie z tego jednego filmiku wniosku, że Samsung jest najgorszym LCD do gier to chyba przesada.

 

 

Oglądałem kilka porównań do innych LEDów i Samsung wygląda OK.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, C1REX napisał:

@Rash- dzięki za filmik, ale na moje oko ten Samsung nie różni się tym mlekiem aż tak bardzo od innych LCD.

Oczywiście, że LCD nie ma szans z OLED, ale wyciąganie z tego jednego filmiku wniosku, że Samsung jest najgorszym LCD do gier to chyba przesada.

 

 

Oglądałem kilka porównań do innych LEDów i Samsung wygląda OK.

10:40. I tyle w temacie. 

  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Moldar napisał:

Pany z cx, czy migocze wam ekran w menu w halo infinite kiedy macie odpalone w konsoli 120hz, a w grze tryb 60fps? Trochę to irytujące, przełączyłem konsole na 60hz finalnie.

VRR Flickering? Takie migotanie miałem w kilku gierkach. Szczególnie widoczne w ciemnych scenach. W Halo nie załważyłem (gram w 120 klatkach). Zawsze pomaga zjazd z ustawieniami: VRR off lub 120 -> 60 klatek. 

Odnośnik do komentarza

Niestety nie była to kwestia folii. Dwa obszary martwych pikseli, dosyć oddalone od siebie. W trzecim miejscu jest jeden pojedynczy piksel, trudno zauważalny i praktycznie nie do wyłapania przez aparat w moim telefonie. Te widoczne na zdjęciach w spoilerze dosyć łatwo dostrzec na jasnym jednolitym tle, siedząc z 2m od TV. Szkoda, bo generalnie TV bardzo fajny, jak za 3k (jutro 55" będzie po tyle w promocji na allegro). 

 

Zwracać, czy może jak będzie możliwość to bawić się w wymianę na nowy egzemplarz? I czy muszę tę folię naklejać z powrotem na ekran przy wysyłce? :D

Spoiler

spacer.png

spacer.png

 

Edytowane przez ElGritar
Odnośnik do komentarza

Szybkie i proste pytanie: szukam dla teścia tv(czyli głównie tv, netflix, bluray), na oku mam samsunga 65"  qled q80a. Czy jest jeszcze jakiś tv do 4k o lepszych parametrach? Oledy odpadają ze względu na jasny salon i brak ogarnięcia zachowań z tego typu tv. Sonka ze względu na androida też nie odpada. Zastanawiałem się jeszcze nad lg nanocellami, ale samsung chyba je zjada bez popity. 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Kafaresko said:

Szybkie i proste pytanie: szukam dla teścia tv(czyli głównie tv, netflix, bluray), na oku mam samsunga 65"  qled q80a. Czy jest jeszcze jakiś tv do 4k o lepszych parametrach? Oledy odpadają ze względu na jasny salon i brak ogarnięcia zachowań z tego typu tv. Sonka ze względu na androida też nie odpada. Zastanawiałem się jeszcze nad lg nanocellami, ale samsung chyba je zjada bez popity. 

Jedyne co mi przychodzi do głowy jako bezpośrednia alternatywa, to Hisense U8G lub U8Q

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q80-q80a-qled-vs-hisense-u8g/21559/24875?usage=1&threshold=0.10

 

 

Tylko po co teściowi TV ze 120Hz i VRR? 

Nie lepiej kupić TV typowo do filmów w 75 calach?

 

Jeśli chcesz koniecznie samsunga, to rozważ to: https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue75au8002-smart-tv-uhd-4k-sams.bhtml

Odnośnik do komentarza

Pisałem wcześniej o nietypowo małym input lagu w telewizorach samsunga. 

Trochę się tym zainteresowałem, poszukałem w sieci więcej info na ten temat i trochę mnie to zaskoczyło. 

 

Dla przypomnienia: tylko Samsung ma Motion Interpolation (soap opera) dostępne w GameMode. Dzięki temu można z niej skorzystać przy 20ms input laga gdy inne TV tą opcję włączają za cenę około 100ms input laga, co nie nadaje się do grania.

 

Co to daje graczom? 3 bardzo ważne rzeczy.

- lepszy frame pacing. Zwłaszcza w PS5, gdzie nie ma VRR jeszcze. 

- udaje 60fps przy graniu w 30fps.

- znacznie poprawia motion blur. 

 

 

To ostatnie mnie najbardziej zaskoczyło, bo motion blur jest dla mnie osobiście największą zaletą OLEDów.

 

I tu uwaga:

LG C1 motion blur test:

 

lg2.png 

 

 

Prawie maksymalna ocena. Tylko ekrany CRT są lepsze i żaden LCD nie może się równać. 

 

Jednak włączając Black Frame Insertion lub AutoMotionPlus w q70 dostajemy taki efekt:

 

Q70.png

 

 

 

 

W sieci znalazłem też taki filmik z testu na ps5 i grą w 30fps.

 

 

Przyznam, że kopara mi opadła. 

Ma ktoś na forum samsunga 120Hz i może to sprawdzić? 

Jeśli to prawda, to chyba już wiem, jaki TV będę kupował - Q70. Akurat ten konkretny model ma jednocześnie świetny kontrast i brak local dimming. Brzmi jak idealny LCD do grania (dla mnie). 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jak włączysz BFI to masz migotanie ekranu. Dla kogoś to może nie być problem, mi przeszkadza. Do tego wczoraj wyłączyłem całkiem Game Motion Plus w tytułach z 60 klatkami i nie widzę żadnej różnicy, ale ja też nie widzę różnicy jak przełączam między 60fps a 120fps więc może dlatego. Jedyną zaleta to faktycznie gry z 30fps chodzą płynniej przy GMP.

Ale widzę, że w temacie telewizorów działasz dokładnie tak samo jak w temacie covida. Masz zerowe doświadczenie, opierasz się tylko na tym co wyczytaez w internecie. Wpierw pisałeś, że Samsung to najlepszy TV do grania i byłeś tego pewny potem jak się pojawił temat trybu gry to już nie byłeś taki pewny, a teraz dopiero odczytałeś o game motion plus, które jest tak naprawdę najlepszą zaletą dla starszej generacji w tych TV, zamiast zainteresować się tym już na samym początku, jako kluczową funkcja telewizorów Samsunga.

Weź chłopie skończ doradzać innym bo swoją "niewiedzę" budujesz na podstawie zlepków informacji z neta. Albo zanim coś napiszesz zrób porządny research.

I jeszcze jedno co może nawet bardzo przeszkadzać w GMP. Artefakty. Elementy HUD potrafią się nieźle rozmazywać podsczs ruchu kamerą. Do tego ważne aby gry trzymały te stałe klatki bo jak są dropy to interpolacja nie daje rady i podwaja klatki dropujące, przez co je tak naprawdę wydłuża.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@WisnieR - i po co to było?

Każdy z nas ma osobiście jeden lub dwa TV w domu i większość wiedzy ma z neta plus to co widział w sklepie lub u kolegi.

 

Mnie ten motion plus zainteresował za motion blur głównie. Ghosting i artefakty można mocno zredukować opcjami i ludzie w necie dzielą się ustawieniami do tego. 

 

No jara się człowiek TV i technologią, chce z entuzjazmem podzielić się z ekologami, a tu ktoś wstał w sobotę lewą nogą i bubu swoim chce zarazić. 

No nic. Wypijam dobrą herbatę i zaczynam z rodziną fajny dzień. Czuć już święta :banana-santa:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wstałem prawą nogą bo śpię od ściany. Piszesz o tych Samsungach od kilku dni, a nawet podstawowej wiedzy nie zasięgnąłeś jak to faktycznie działa. Mało tego próbujesz na podstawie tej wybrakowanej wiedzy doradzić komuś zakup telewizora. Potem włączy tryb gry i powie że coś tu jest nie tak. Jedyne czego do tej pory w necie nie widziałem to film z porównania jakości obrazu w trybie gry w Samsungu vs Sony. To by było coś interesującego. Reszta już była poruszana dziesiątki razy i na ten temat jest mnóstwo artykułów. Artefaktów nie da się uniknąć. Coś za coś. Dla mnie poza HUDem były one niewidoczne. Jakieś drobne ghostingi, których w grach dynamicznych nie było widać nawet.

Poza tym od kilkudziesięciu stron temat zatacza koło i zawsze wejdzie ktoś, kto nie ma na tyle przyzwoitości, żeby przeczytać kilkanaście ostatni stron na biegu, i pyta jaki telewizor ma kupić. I lecimy od nowa z tematem.

Odpowiedź jest jedna.
OLED lub XH/J90.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Upłynniacz do gier używałem jak miałem samsunga i przyznam, że czasem tęsknię za tym. To jedyny tv gdzie miało to sens, bo lag nie wzrastał tak drastycznie jak w innych tv.

W grach 60fps nie miało to dla mnie znaczenia, ale w tych z 30fps robiło przyjemną robotę. Forza horizon, driveclub i ogólnie wyścigi z 30fps grałem z upłynniaczami i było bardzo przyjemnie, inne gry również, ale ma to swoje wady, a mianowicie artefakty. W niektórych grach bardziej widoczne, w innych mniej i w takich wyścigach mogłem spokojnie dać na maksa i jedynie coś koło mapy się psuło, w grach tpp jak się obracało ekran, widać było wyraźne duchy wokół postaci, a jeżeli dochodził celownik, to wariował.

Generalnie fajna rzecz, nie do każdej gry ale grało się lepiej. Na plus, że teraz dużo gier działa w 60fps.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...