Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Damian14 napisał:

A co powiecie o SONY XR-65A95K? Warto kilka miechów dłużej oszczędzać, czy brać tego wspomnianego Samsunga, bo noob nie zobaczy różnicy?

 

 

Generalnie wydźwięk jest taki ze Sony jest lepsze ale nie warto tyle dopłacać.

 

Odnośnik do komentarza

Na mnie największe wrażenie zrobił chyba HDR. Niby cyferkowo jest nędzny, ale w połączeniu z kontrastem obalił mnie z kanapy... szczególnie w grach takich jak gears 5, gdzie solidnie nad tym popracowali. 

 

Druga rzecz, to bardzo czysty obraz w ruchu. Mój poprzedni soniacz niby nie miał DSE, ale chyba rzeczywiście było to "niby", bo dopiero grając w jakieś wyscigi czy fifke na oledzie zobaczyłem co to jest czysty obraz w ruchu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
51 minut temu, _Red_ napisał:

Jestem ciekaw jaka różnica po Q70. W LED strefowym wnerwia mnie rozjaśnianie fragmentów jak i smugi za czarnymi elementami w ruchu. Smugi miałem zarowno w Samsungu jak i starej Toshibie.

Ja przesiadałem się z q80r na b9 i jesli chodzi o samo ogladanie tresci w dzien jakiejs ogromnej roznicy nie ma. W nocy to juz zupelnie inny swiat z tad tez jak wiekszosc nigdy nie powrocilbym juz do led tech.Sam game mode jak wiadomo to tez zupelnie inna bajka.Brak smuzenia,idealna czern bez wzgledu na vrr itd.Jedynie 30fps wiadomo ze bardziej szarpie na oledzie ale to bez uplynniacza. Z uplynniaczem obraz lepszy na oledku. Pozdro

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Z tymi 30 klatkami na oledzie, to racja. Odkąd mam ten telewizor, to 30 klatek jest absolutnie niegrywalne. Już na poprzednim LCD mnie to mocno bolało gdy odpalałem grę 30 fps po 60 fps, ale jak mocno zwarłem poślady, to się w końcu jakoś przyzwyczaiłem. 

Na oledzie nie ma szans... obraz jakby robi pauzę co klatkę i po chwili łeb mnie od tego boli. 

Ponoć jest to spowodowane brakiem smużenia, które to w LCD maskowało to szarpanie. 

 

Dlatego mocno trzymam kciuki, by w nowych grach kładli duży nacisk na tryb 40 klatek jeśli 60 nie da rady (a bnkowo nie da). 

Edytowane przez Michał102
  • This 1
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Michał102 napisał:

Z tymi 30 klatkami na oledzie, to racja. Odkąd mam ten telewizor, to 30 klatek jest absolutnie niegrywalne. Już na poprzednim LCD mnie to mocno bolało gdy odpalałem grę 30 fps po 60 fps, ale jak mocno zwarłem poślady, to się w końcu jakoś przyzwyczaiłem. 

Na oledzie nie ma szans... obraz jakby robi pauzę co klatkę i po chwili łeb mnie od tego boli. 

Ponoć jest to spowodowane brakiem smużenia, które to w LCD maskowało to szarpanie. 

 

Dlatego mocno trzymam kciuki, by w nowych grach kładli duży nacisk na tryb 40 klatek jeśli 60 nie da rady (a bnkowo nie da). 

 

 

Oledy nie mają trybu motion w grach, tj. interpolacji klatek? W Samsungu też mnie 30fps boli w oczy, wtedy wrzucam upłynniacz na 10 i jakoś idzie przeżyć.

Odnośnik do komentarza

No i co, rano bomby leciały na C2 65" oraz C1 55" a wciąż cisza w biznesie na C2 55" (czarny). Skoro już po 5500 zł mają niektóre sklepy, przy dominującej cenie detalicznej 6999 zł to spodziewam się promki na poziomie pewnie 4999 zł. 

 

Z tego co rozumiem z Rtings, C2 to nie przełom nad C1, tylko trochę szybszy procek i jasność HDR?

Odnośnik do komentarza

Okej. Neo G7 u mnie. Zakrzywienie w grach kozak, w Windows, trzeba się przyzywyczajać. W sdr jest milion razy lepiej niż na IPS, pomijając brak poświat, świecących rogów i tak dalej, to czerń jest prawie jak na OLED, mogę dać na max strefy ale wtedy jest blooming widoczny. Natomiast w HDR jest jak na OLED. Czerń jest czarna. Granie w Warzone 2 w 4k i 165hz przy 32 calach? Kosmos totalny. Kolory nie mają żadnych zafarbów.

Niby wychodzi ten oled 27 w grudniu, ale 27 to nie 32, ryzyko wypaleń w Windows rośnie kosmicznie, nie wiadomo co ze ściemnianiem przy stronach internetowych...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...