Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Sferis odpisał, że mają TV z "oficjalnej dystrybucji", stąd w opisie wspominają o 24 mc gwarancji producenta, a nie własnej.

No to niby wszystko legit, ale... Naczytałem się właśnie na forum HDTV z problemami z gwarancją, bo LG domaga się wypełnionej karty gwarancyjnej i podbitej przez sklep. 

Jaki sklep to robi wysyłkowo? Przecież kartę musieliby wyjąć z pudła przed wysyłką. Nawet stacjonarki typu Media Expert kręcili nosem, bo jeden koleś zamówił w ME wysyłkowo, a potem po rozpakowaniu poszedł z kartą gwarancyjną do sklepu i nie chcieli mu nic tam podpisać.

WTF, z żadnym sprzętem elektronicznym dotąd nie miałem takiego wymogu. Ale fakt, jak miałem przez kilka godzin tego 55C11 z Euro RTV to serwis też mówił mi, że muszę iść do Euro podbić kartę. Ciekawe jak to zrobić z wysyłkowymi shopami, chociażby Sferis.

Jak u was to wyglądało? Parę osób już tu pisało, że wymienialiście matrycę itp.

Trochę ciareczki np. czytając to https://hdtvpolska.com/forum/topic/55153-lg-oled-65-gx-awaria-po-dwóch-tygodniach-podejście-serwisu-lg-do-naprawy/

Odnośnik do komentarza

Rękojmia wiadomo, przy Sferisie nie powinno być problemów, że sklep w dwa lata zniknie (chociaż byli w restrukturyzacji parę lat), tak jak te mikro sklepiki z Ceneo.

Problemy (a raczej wątpliwości) chyba mam uzasadnione bo poparte opiniami - ludzie mają fuckup z serwisowaniem TV od LG z powodów niewypełnienia dokumentów gwarancyjnych. W regulaminie mają nawet to, że korekta czegokolwiek w karcie po jej wypełnieniu unieważnia gwarancję xD Na tym samym forum typ opisywał, jak literówkę zrobił w numerze seryjnym i potem mu nie uznawali.

To brzmi jak jakiś chory żart, ale pewnie prawda.

Odnośnik do komentarza

No i git, konkludując:

image.thumb.png.43509f27567ccf8da9552627f912c548.png

 

 


Ponoć jutro już ma dotrzeć. Naturalnie plansze testowe na Youtube już grzeją playlistę xD

Aha, no i jeszcze LG na oficjalnym kanale w social mediach mi odpisali, że jeśli tylko TV jest z dystrybucji europejskiej, to problemu z gwarą nie ma. Tylko importy spoza Europy nie będą naprawiane w ramach bezpłatnej gwarancji. To nie wiem, albo polityka się zmieniła, albo te tematy na HDTV sprzed roku były wyjątkowo pechowe, gdy np. czeski czy łotewski egzemplarz był odrzucany w ramach gwarancji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Red a myślałeś czasem nad tym, że masz może jakieś OCD związane z pieniędzmi? Oszczędzanie, analizowanie KAŻDEGO wydatku itp.?

Takie żarciki.

Co do Sferisa to też słyszałem o problemach np. przy telefonach, gdzie nie pochodziły one z oficjalnej dystrybucji i producent nie przyjmował ich na gwarancję.


Ale tego nie sprawdzisz.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, WisnieR napisał:

Red a myślałeś czasem nad tym, że masz może jakieś OCD związane z pieniędzmi? 


Czyli świadome kupowanie, z uprzednim upewnieniem się o takich niuansach czy serwis nie poleci w chuja (a przy OLED i potencjalnych ryzykach do 2 lat to raczej ważna sprawa) to OCD na punkcie wydawania pieniędzy, ok. W ogóle tu nie debatuję, czy cena dobra, czy będzie zaraz taniej itp. tylko o innych kwestiach - dziwniejsze raczej by było, jakbym szedł do pierwszej sieciówki i pod wpływem uroku sprzedawcy ściągnął z półki ten sam model za 6999 zł (bo prawdę mówiąc, pewnie nie zauważyłbym braku tej kwoty w codziennym życiu, ale szanuję wydawaną kapuchę).

Anyway, wydaje mi się, że Sferis jest lepszą opcją niż te kajty, majty i inne techrtvmixy z 50 opiniami. Zdam jutro relację czy odsyłam, czy zostawiam xD

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Imo @_Red_ jest hmm "ponad przeciętnie" oszczędny. Czy to coś złego? Nie. Ja tak nie umiem mimo tego że do dorosłości się nie przelewało ale znam takie osoby i nie zależnie od tego ile mają to wiecznie chodzą znerwicowane. Bo przepłacili, bo ktoś ma lepsze (oczywiście pochwalić nie potrafią) bo drogo bo to tamto. Reda krew zaleje jak za tydzień cena spadnie o 5 stów. Tak będzie. Ja też oazą spokoju nie jestem ale dla mnie to abstrakcja. 

Odnośnik do komentarza

Witam od kilku tygodni zastanawiam się nad zakupem tego monitora

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-samsung-lf24t350fhrxen-24-fhd-ips-5ms

Ale nie wiem czy można podłączyć ten monitor pod konsole Ps4. 

 

Byłbym wdzięczny jakby ktoś napisał co jest też potrzebne do podłaczenia tego monitora z konsolą

 

Za każdą odpowiedź serdecznie dziękuje :)

Odnośnik do komentarza

Tak, Sferis z dostawą do domu, aktualnie za 5499 zl przy 55". Samsunga można obecnie bez pierdolelenia w cashbacki za opinię za ok 6100 zł już kupić przy 55". Też rozważałem, ale powiedzmy że miałem już Tizena przez 3 lata oraz tego ułomnego mikro pilota niemal bez przycisków, no i nie było to dla mnie zbyt wygodne. WebOS ponoć szybszy, pilot ma ten wskaznik ekranowy, cyfry do zmiany kanałów. Ot po prostu chce spróbować innego producenta, tym bardziej, że wszystkie opinie wspominają, że nowy Tizen mocniej zamula. Może za 3-4 lata jak wyjdzie któryś już nowszy usprawniony model to pójdę znowu w szajsungi. C2 wydaje się już dojrzały po kilku rocznikach i ewolucjach.

 

ps

odnośnie gwarancji, to widzę w oficjalnym sklepie LG sekcję "gdzie kupić" i jest Sferis. No to skoro LG samo rekomenduje dystrybutora, to musi być git. Skoro wszystkie te sieciowki są w poleceniach, to rozpiętość cen między resellerami jest niezła, od 5400 (wczoraj w Morelach) do prawie 7k za ten sam rozmiar.

Odnośnik do komentarza

Czyli ani Tizen ani WebOS nie są aktualnie wydajne z tego co mówisz. Przy czym ponoć na C2 jest śladowo szybciej niż C1 z racji szybszego procesora. To szkoda, że poszło w zła stronę, bo jeszcze w QLED z 2019 Tizen działał szybko, ale ergonomia i UI to inna sprawa, tyle klikania by gdzieś się dostać, że ja yebie. Praktycznie brak jakichś systemowych przycisków na pilocie nie pomagał (on/off, netflix, volume, channel up/down, i to niemal wszystko).

Odnośnik do komentarza

Ze sferisa jednak? U mnie bezpośrednio nie będzie przeskoku po "niezłym" LCD, tylko po turbo budżetowym monitorze 4K na IPS, którym męczę oczy od paru tygodni. Także wrażenie powinno być jeszcze lepsze :D

<red>użyłeś kuponu -50zł za zapis do newslettera oraz potencjalnie 50 zł zwrotu (~1%) za przejście do Sferisa przez stronkę Goodie? :nosacz3: </red>

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...