Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

6 hours ago, S_600 said:

Po dwóch tygsach to ścierwo tcl zaczęło delikatnie migać. W sensie zmienia jasność delikatnie jakby dostosowywał obraz do warunków w pokoju, mimo że mam to wyłączone, hard reset i wyjęcie wszystkich hdmi nie pomaga, co robić?

 

Jak wyłączenie adaptive brightness nie pomaga to reklamacja, chyba że Ci może jakaś mucha zdechła na czujniku jasności z tyłu telewizora :dunno:

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Mi w TCL nie udało się ustawić do dziś żeby zapamiętał ustawienia ekranu. Tzn jest dobrze i nagle potrafi sobie sam na standard wrzucić. Później co wyłączenie trzeba ręcznie przestawiać. Później znowu ok i tak w kółko.

 

Poza tym to raz się zielony ekran pojawił. W menu ok, a jak się chciało cokolwiek włączyć to zieleń. Reset pomógł.

 

Odnośnik do komentarza

Pewnie chyba moge ;). Tylko to już 4 tv, fakt że poprzednie 3 nie wyjechały nawet z magazynu, już nie mam pomysłu jaki model brać, ten miał być optymalny do 3,5 tysia (tcl c745)

 

Dobra , reklamuje to ścierwo tylko co mam wybrać

Produkt przestał działac lub działa nieprawidłowo - zgłoszenie z tytułu gwarancji czy zgłoszenie do sprzedawcy?

Edytowane przez S_600
Odnośnik do komentarza

Nie no nie przesadzaj. Ja nigdy LCD nie wymieniałem szybciej niż po 7-10 latach, a te które oddałem nadal działają. Tutaj nic Ci się na matrycy nie pojawi. 

 

Z własnego doświadczenia też wiem że jak już miałem jakieś problemy z telewizorami to albo siadały w pierwszych 2 latach, albo dzialay do usranej śmierci.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, easye napisał:

Nie no nie przesadzaj. Ja nigdy LCD nie wymieniałem szybciej niż po 7-10 latach, a te które oddałem nadal działają. Tutaj nic Ci się na matrycy nie pojawi. 

 

Z własnego doświadczenia też wiem że jak już miałem jakieś problemy z telewizorami to albo siadały w pierwszych 2 latach, albo dzialay do usranej śmierci.

Hm patrząc tylko na własne doświadczenie to u mnie wygląda to jednak trochę inaczej. Np taki średniej klasy lcd od sony kupiony w 2017 roku padl mi po 2 latach. Szwagrowi po niespelna dwóch latach padl lcd od lg a na wymienionej matrycy ma teraz pełno martwych pikseli. To nie tak że człowiek broni w tym wypadku technologi Oled ale przeglądając fora dotyczące lcd można natknąć się na wiele problemów.

Odnośnik do komentarza

No ale potwierdzasz to co napisałem. Jak padają to stosunkowo szybko (np podczas gwarancji) albo raczej wcale.

Moje wszystkie TV które padły w pierwszych 2 latach do dzisiaj działają. Dlatego warto przy zmianie TV wykupić przedłużenie gwarancji, bo za 300 -400 zł masz 5 lat spokoju.

 

Przy oledach niby też jest taka opcja, ale nie obejmuje jedynej rzeczy na które technologia jest podatna - wypalen, więc jest bez sensu...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...