Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

To już Twoja wolna wola. S95b na pewno bym nie brał. Mocno znerfiony poprzez aktualizacje jeśli chodzi o jasnosc. Do tego bardzo zamulony tizen, kłopoty z powłoką antyrefleksyjna tj masę przypadków ludzi którzy wycierając ściereczką ekran wycierali tym samym tą powłoke.Nie no jeśli chodzi o mnie to póki co ja zdecydowałbym się mimo wszystko na LG, Sony, Phillips. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co bym nie wziął to i tak będzie ogromna różnica. Mój obecny Samsung ma już ponad 10 lat. Ktoś orientuje się jak działa Trumotion LG w porównaniu z Motionplus Samsunga. Nawet mój leciwy tv w Shadow of Mordor robił różnicę po włączeniu motionplus i przyjemniej się grało (Shadow of Mordor ma zablokowane 30fps na PS5). Także myślę na tymi dwoma modelami S95b i C2, jakoś nie mam wiary w Panasonici itp.

Czym różnią się modele C22LB a C21LA?

Kupował ktoś w kajt24 czy prestigetv? Cena s95 w tych sklepach to 5,400 i 5,600

Prawdopodobnie kupię samsunga, bo przez te lata nigdy nie miałem ze swoim problemów gdzie lg w domu był kilka razy zmieniany. A problem z OS chyba można rozwiązać jaką przystawką jeśli się nie mylę?

 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, kiseki napisał:

Czy jest coś wartego uwagi w rozmiarze 70+ do max 9k? Myślę o lg cx bo c2 to już kwota prawie 13k. Teoretycznie c2 w rozmiarze 65" łapie się w tej cenie ale nie chciałbym schodzić poniżej 70" które mam teraz. 

Przesiadka z Samsunga KS8000. 

W tej kategorii cenowej to najszybciej LG B2 77 jeśli zadowoli Cię dwa porty hdmi 2.1. Pozatym B2  bardzo fajne szkiełko. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Rash napisał:

W tej kategorii cenowej to najszybciej LG B2 77 jeśli zadowoli Cię dwa porty hdmi 2.1. Pozatym B2  bardzo fajne szkiełko. 

Jak będzie jakieś promo na B2 to na pewno pomyślę bo na razie nie ma nic poniżej 10k. Jeszcze o Sony x93k myślałem. Na filmikach niewiele odstawał od oledów LG. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
58 minut temu, mushabelly napisał:

Jaka jest różnica między LG G3, a C3? Oczywiście poza podstawką. Niby G3 jest jaśniejszy w określonych scenach ale podobno nie do wyłapania to jest. Ktoś coś jeszcze wie?

G3 jest dużo jaśniejsza od C3 to nie ulega wątpliwości. Widoczne jest to jednak w przypadku kontentu który wybiega poza ramy 1000nitów a tego jak wiemy poza niektórymi grami i demami nie ma za wiele. W tym przypadku jesli interesuje Cie sama jasnośc patrząc przez pryzmat oglądania streamingu itp to czy warto doplacać. To już indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rash napisał:

G3 jest dużo jaśniejsza od C3 to nie ulega wątpliwości. Widoczne jest to jednak w przypadku kontentu który wybiega poza ramy 1000nitów a tego jak wiemy poza niektórymi grami i demami nie ma za wiele. W tym przypadku jesli interesuje Cie sama jasnośc patrząc przez pryzmat oglądania streamingu itp to czy warto doplacać. To już indywidualna sprawa.

Dzięki.

 

A orientujesz się może jak to wygląda w przypadku G3 vs Samsunga S95C?

 

Miałem jakiś większy LCD kupić ale nie wiem czy nie wolę dopłacić do OLEDa jakiegoś. Tylko Samsung max 77 cali. G3 z kolei już cena sroga się robi za 82 cale, a C3 jest pomiędzy, taki kompromis.

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, mushabelly napisał:

Dzięki.

 

A orientujesz się może jak to wygląda w przypadku G3 vs Samsunga S95C?

 

Miałem jakiś większy LCD kupić ale nie wiem czy nie wolę dopłacić do OLEDa jakiegoś. Tylko Samsung max 77 cali. G3 z kolei już cena sroga się robi za 82 cale, a C3 jest pomiędzy, taki kompromis.

W przypadku G3 na pewno nie warto doplacać do modelu 82 calowego bo to zwyczajnie G2 bez MLA. Co do różnicy zaś pomiędzy G3 a S95c to Vincent wypuścił właśnie recenzje samsunga i porównanie z G3. W skrócie jeśli chodzi o modele 77 ja zdecydowanie wybrałbym model od LG.                                                         

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Rash napisał:

W przypadku G3 na pewno nie warto doplacać do modelu 82 calowego bo to zwyczajnie G2 bez MLA. Co do różnicy zaś pomiędzy G3 a S95c to Vincent wypuścił właśnie recenzje samsunga i porównanie z G3. W skrócie jeśli chodzi o modele 77 ja zdecydowanie wybrałbym model od LG.                                                         

 

 

Bardzo dziękuję za pomoc.

Też brałbym LG G3. Tylko najlepiej mieć jakiś kanał na kable no ale to już osobna kwestia.

 

Jednak wezmę TCL 85C845. Mam bardzo jasne pomieszczenie, druga sprawa że dzieciaki jak grają to potrafią się zapomnieć i zostawią ekran włączony ( starają się, pilnują ale 6 i 8 lat więc mogą zapomnieć ).

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, easye napisał:

Nie no - Sonka!

Jak działa VRR w nowych modelach? Bo w starych lokalne wygaszanie bylo z automatu wyłączone a i obraz przy 4k 120 działał z przeplotem.

No dokładnie, jeśli tv ma służyć też do konsol nowej generacji to tym przedewszystkim poleciłbym się kierować.Przedewszystkim trzeba uważać na różnice w modelach jeśli chodzi o te recenzowane na rynkach ameryk a te z euro bo bardzo często jest tak że ten sam model w zależności od tego czy produkowany jest w euro czy po drugiej stronie globu różni się co do rodzaju wykorzystanej matrycy a to jak wiadomo przeklada się na kontrast, kąty widzenia itd. Następna sprawą jest kolejny idiotyzm polegający na różnicy w rodzaju matrycy w zależności od rozmiaru telewizora. 

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...