Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.07.2023 o 17:41, Rash napisał:

Tu masz jeszcze porównanie w razie czego. Ale masz rację, biorąc pod uwagę naslonecznione pomieszczenie i kwestie dzieciaków to ten TCL spokojnie da radę. 

Ah kurde. Sprawa się lekko skomplikowała :P.

 

Przełączyłem Nintendo Switch na inny TV. Wszystko fajnie. Ale młodsza mówi. "No że dobrze ale tamtym telewizorze wyraźniej i ładniej było widać" ( Samsung s90b ).

 

Co do pilnowania wypaleń to ostatnio nawet na mnie krzyczą że zostawiłem film na pauzie włączony. Tłumaczę im że zaraz się wygaszacz włączy, a mimo to nie dają spokoju. Także chyba bardziej o swoje nawyki powinienem się martwić niż ich.

 

Może jednak OLED? Z tego co wyczytałem to jeśli obraz ma być najlepszy to max do rozmiaru 77 cali?

( problemy 1 świata ).

Edytowane przez mushabelly
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mushabelly napisał:

Ah kurde. Sprawa się lekko skomplikowała :P.

 

Przełączyłem Nintendo Switch na inny TV. Wszystko fajnie. Ale młodsza mówi. "No że dobrze ale tamtym telewizorze wyraźniej i ładniej było widać" ( Samsung s90b ).

 

Co do pilnowania wypaleń to ostatnio nawet na mnie krzyczą że zostawiłem film na pauzie włączony. Tłumaczę im że zaraz się wygaszacz włączy, a mimo to nie dają spokoju. Także chyba bardziej o swoje nawyki powinienem się martwić niż ich.

 

Może jednak OLED? Z tego co wyczytałem to jeśli obraz ma być najlepszy to max do rozmiaru 77 cali?

( problemy 1 świata ).

O ile dobrze rozumiem chodzi Ci o różnice 77 vs 83? Jesli tak to tu jest kwestia tylko i wyłącznie ceny bo przeskok cenowy pomiędzy 77 a 83 jest o tyle duży że moim zdaniem nie jest zwyczajnie opłacalny. No chyba że pieniądze nie grają roli. Co do samego modelu jeśli chodzi o 77 oled to jak wiadomo Twoja decyzja. Ja jak wspominałem w tym przypadku zdecydowałbym się na g3 kosztem qd-oleda.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Rash napisał:

O ile dobrze rozumiem chodzi Ci o różnice 77 vs 83? Jesli tak to tu jest kwestia tylko i wyłącznie ceny bo przeskok cenowy pomiędzy 77 a 83 jest o tyle duży że moim zdaniem nie jest zwyczajnie opłacalny. No chyba że pieniądze nie grają roli. Co do samego modelu jeśli chodzi o 77 oled to jak wiadomo Twoja decyzja. Ja jak wspominałem w tym przypadku zdecydowałbym się na g3 kosztem qd-oleda.

Tak. Chodzi mi o 77 vs 83 cale. Jeszcze teraz na allegro jest LG C3 83 calowy w podobnej cenie co 77 calowy G3. No ale C3 to już nie to samo wg recenzji.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, mushabelly napisał:

Tak. Chodzi mi o 77 vs 83 cale. Jeszcze teraz na allegro jest LG C3 83 calowy w podobnej cenie co 77 calowy G3. No ale C3 to już nie to samo wg recenzji.

W przypadku telewizora do salonu brałbym 77 G3. Będziecie mieć top class tv na dłuuugie lata. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, easye napisał:

a ja by poszedł w rozmiar jak masz miejsce i odpowiednia odległosc. Zdecydowanie będzie to robić wieksze wrazenie niż techniczne roznice miedzy C3 a G3.

Gdyby to był tv np do sypialni to bez zastanowienia poleciłbym chociażby C2.Tak samo gdyby pomiędzy C3 a G3 nie było takiej przepaści jeśli chodzi o jasnosc jak w przypadku modeli z zeszłych lat. Różnica jednak w tym roku jest na tyle duża że nie czarujmy się,jasnosc odgrywa dużą rolę w przypadku użytkowania telewizora w dzień. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Będąc posiadaczem LG OLED E8, o przek. ekranu 65 cali, co służy mi już prawie 4 lata, muszę przyznać temu odbiornikowi TV ocenę - zarówno z perspektywy gracza i miłośnika rozwiązań technologicznych w ,,domowej kinematografii" - co najwyżej: 7/10. Nie, nie wybiorę więcej TV marki LG; oczywiście że matryca OLED miażdży QLEDy i niektóre podboostowane LEDy, ale wiele rozwiązań fizycznych budowy TV OLED tej marki jak i tych systemowych (interfejs, sposób poruszania się po menu i usłudze Smart) mi kompletnie nie leży. Nie bawię się w półśrodki i szukanie TV z średniej półki. Mówię, jak jest: szukam czegoś z tej prawie najwyższej półki jakościowo-cenowej, więc zastanawiam się nad modelami odbiorników Sony XR-85Z9K albo Samsung QE85QN900C/800C, z ewentualnością starszych modeli SONY OLED, coś z FWD. Na pierwszym miejscu jest XR-85Z9K, ponoć wg. ekspertów najlepszy telewizor 2022 roku. 

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Square napisał:

A co to takiego?

Tutaj od 5:00 masz typowy przykład jak asbl działa dotychczas podczas oglądania ciemnych scen i jak działa w tegorocznych modelach. Tego wlasnie ma dotyczyc ten fix         

 

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza

https://hdtvpolska.com/test-recenzja-telewizor-neo-qled-samsung-qn900b-8k-mini-led-opinie-cena/14/

 

HDTV zrobiło test Mini-LED Samsunga jeszcze w tej wersji z zeszłego roku - link powyżej. Tegoroczny Samsung QE85QN900C jest nieco lepszy całościowo, od poprzednika - chyba również HDTV bardzo drobiazgowo go sprawdzało. W techniczne sprawy nie wnikam, ale to ,,900C", to telewizor, który od poprzednika jest nieco lepszy w jakości jasności HDR i ostrości, ale nadal czegoś mu brakuje. Mimo wszystko ,,900C", o którym mowa plus Mini-LED Sony XR-85Z9K, to według mnie najlepsze telewizory na rynku w 2023 roku w tej klasie cenowej. Nie odważyłbym się zapłacić 80 tys. złoty za OLED... i to zapewne od LG, któremu coraz mniej ufam. Chyba ostatecznie zdecyduję się, może i w tym roku jeszcze, a może w przyszłym na te modele, o których piszę (chyba że coś pojawi się na jakichś światowych Targach i zrobi trochę zamieszania wśród konkurencji)... Niczego innego po prostu sobie nie wyobrażam. 

Odnośnik do komentarza

Co myślicie o chińczykach? Jakiś czas temu widziałem promocje, że można było kupić TV tej marki, a dodatkowo w zestawie z konsolą było jakoś mega taniej.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-hisense-led-75e7kq-pro-qled-4k-uhd-144hz-dolby-atmos-vision-tv-2023

 

Póki co mam TV ale zastanawiam się czy ta chińska marka jest czegoś warta.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Elitesse napisał:

Co myślicie o chińczykach? Jakiś czas temu widziałem promocje, że można było kupić TV tej marki, a dodatkowo w zestawie z konsolą było jakoś mega taniej.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-hisense-led-75e7kq-pro-qled-4k-uhd-144hz-dolby-atmos-vision-tv-2023

 

Póki co mam TV ale zastanawiam się czy ta chińska marka jest czegoś warta.

Hisense z roku na rok notuje b duży progress jeśli chodzi o rynek mini led.W swojej kategorii cenowej rywalizować z nimi może jedynie tcl. Oferują dużo lepszy local dimming niz dużo droższe modele from samsung czy sony. Jedynie musisz być przygotowany na odrobinę gorszą obróbkę materiałów niższej jakości ale jak siedzisz na dobrym streamingu typu apple to tego naturalnie nie zauważysz. Osobiście jak miałby mi się w przyszłości z dupcyc telewizor w salonie to celując w duży odbiornik szukałbym własnie czegoś z hisense/tcl bo przepłacać za samsunga na pewno nie ma sensu. 

Edytowane przez Rash
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.07.2023 o 18:03, _Red_ napisał:

To pewnie jest zależne od regionu w ustawieniach systemu. Mam polski region/lokalizację to i klawiatura jest QWERTY w przeglądarce www i innych miejscach.

 

Mowa o C2. Nie wiem jak w Twojej wersji webOS.

 

https://www.lgwebos.com/topic/3664-qwertz-instead-qwerty-keyboard-layout-in-poland/

Mieszkam w pl i mam ustawiony język pl a klawa qwertz. No nic jutro posprawdzam. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Rash napisał:

Hisense z roku na rok notuje b duży progress jeśli chodzi o rynek mini led.W swojej kategorii cenowej rywalizować z nimi może jedynie tcl. Oferują dużo lepszy local dimming niz dużo droższe modele from samsung czy sony. Jedynie musisz być przygotowany na odrobinę gorszą obróbkę materiałów niższej jakości ale jak siedzisz na dobrym streamingu typu apple to tego naturalnie nie zauważysz. Osobiście jak miałby mi się w przyszłości z dupcyc telewizor w salonie to celując w duży odbiornik szukałbym własnie czegoś z hisense/tcl bo przepłacać za samsunga na pewno nie ma sensu. 

 

Dochodzę do podobnych wniosków. Porównuję parametry i na papierze wygląda to lepiej niż u droższego Samsunga. Kolejna chińska firma chce wejść na rynek i może namieszać konkurencji. Nie znam się jednak na szczegółach specyfikacji technicznej i innych ficzerach aby móc być pewnym w 100% tego TV czy marki. Na progu rewolucji HD miałem Samsunga 32 HD Ready. Później kupiłem TV polskiej firmy Kruger&Mataz, bo podobały mi się ich smartfony i sprzęt audio. Wydawało mi się, że jest spoko na xone i ps4. Do czasu aż podłączyłem się do leciwego Sony Bravii z epoki PS3. O ile dobrze pamiętam, to nawet oferowano taki ciekawy zestaw w sprzedaży. W takim god of war zobaczyłem tą różnicę w barwach i czerni na korzyść starej Bravii. Od tego czasu z ostrożnością wolę podchodzić do innych marek niż te najpopularniejsze. Widząc jednak politykę chińczyków może z nimi być jak z tańszymi smartfonami oferującymi takie same a czasem nawet i lepsze parametry w niższej cenie niż najpopularniejsze marki. Nauczony też tym doświadczeniem biorę pod uwagę, że mogą im zrobić to samo co z Hauweii i nagle Android TV przestanie działać albo dostawać aktualizacje. Kolejna kwestia to zbieranie danych przez tą chińską firmę ale nie mam nic do ukrycia i danych za dużo nie produkuję.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Elitesse napisał:

 

Dochodzę do podobnych wniosków. Porównuję parametry i na papierze wygląda to lepiej niż u droższego Samsunga. Kolejna chińska firma chce wejść na rynek i może namieszać konkurencji. Nie znam się jednak na szczegółach specyfikacji technicznej i innych ficzerach aby móc być pewnym w 100% tego TV czy marki. Na progu rewolucji HD miałem Samsunga 32 HD Ready. Później kupiłem TV polskiej firmy Kruger&Mataz, bo podobały mi się ich smartfony i sprzęt audio. Wydawało mi się, że jest spoko na xone i ps4. Do czasu aż podłączyłem się do leciwego Sony Bravii z epoki PS3. O ile dobrze pamiętam, to nawet oferowano taki ciekawy zestaw w sprzedaży. W takim god of war zobaczyłem tą różnicę w barwach i czerni na korzyść starej Bravii. Od tego czasu z ostrożnością wolę podchodzić do innych marek niż te najpopularniejsze. Widząc jednak politykę chińczyków może z nimi być jak z tańszymi smartfonami oferującymi takie same a czasem nawet i lepsze parametry w niższej cenie niż najpopularniejsze marki. Nauczony też tym doświadczeniem biorę pod uwagę, że mogą im zrobić to samo co z Hauweii i nagle Android TV przestanie działać albo dostawać aktualizacje. Kolejna kwestia to zbieranie danych przez tą chińską firmę ale nie mam nic do ukrycia i danych za dużo nie produkuję.

Akurat Hisense to jest 3-4 firma na świecie pod względem sprzedaży tv więc raczej nie ma się czego obawiać.

Odnośnik do komentarza

Jak coś to nowy prawilny soft jest już do ściągnięcia na stronie lg us.Wpisujecie swój model, ściągacie, rozpakowujecie do folderu o nazwie LG_DTV, pendrive,tv wiadomo ocb. https://www.lg.com/us/support/software-firmware-drivers?cjevent=33eb78fa2fdb11ee811600050a18b8fc&utm_source=cj-affiliate-5370367&utm_medium=affiliate&cjdata=MXxZfDB8WXww

Ahhh co do stabilności i korzyści proszę bardzo, wprawdzie po nemecku ale w skrócie naprawiony tpc także wkoncu można ze spokojem oglądać wszelakie horrory, batmany i inne nazwijmy to ciemne filmy:woot:  Do tego prime video teraz śmiga jak talala, a i podbili o dziwo lekko peak brightness lol. No tak c2 i g2 praktycznie wyprzedane to można zluzowac:i_am_so_happy:                                 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...