Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Absolem napisał:

Czas aby wymienić mojego wysłużonego Samsunga KS7000. Co polecacie w przedziale 65 cali do 8 - 10 koła? Wiadomo że pewnie OLED ale jaka marka? Do tej pory zawsze samsung ale chętnie przemyślę coś innego. Uprzejmie proszę o rekomendacje użytkowników polecanych modeli.  

Haha piękny to model był i hah nadal jest ta KSka. Jak na tamte lata to łupał on pod 1500 nitów w 10% oknach co robiło wtedy mega dobre wrażenie. Co do teraźniejszości to ja w tym przedziale cenowym jeśli chodzi o przekątna 65 cali wybierał bym pomiędzy Samsungiem s90c lub klasycznie szukałbym jeszcze LG c2. Telewizor bedzie stał czy wisiał? Bo jak ma wisieć to mega fajnym wyborem będzie rownierz LG z seri G.Ja z G2 jestem np mega zadowolony ale jeśli możesz jeszcze chwilę poczekać to poczekałbym na jakiś black friday i celowałbym w G3. Tegoroczny model, dużo jasniejszy w stosunku do zeszlorocznych modeli no i do tego jak to w seri G masz 5 letnią gwarancje na panel. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Oled dalej się po chwili wyłączą, więc kupiony SAMSUNG QE65Q77B 65" QLED. Jakościowo pewnie będzie gorzej. Szkoda trochę, że samsung ma takiego ch****ego pilota, ten od lg był dla mnie idealny. Z tego co czytałem to boli brak dolby vision/atmos i słabe głośniki wbudowane w TV. Po części to wyeliminowałem, bo z TV wjechał soundbar jbl Bar 500. Jutro odbieram i po sprawdzeniu coś tam napisze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Że co? 

Co Wy tam widzicie gorszego w DV? 

Po mojemu jest to samo co w HDR, plus zdecydowanie lepsze przejścia tonalne. 

 

A jak gra obsługuje natywnie DV, jak na przykład FH5 lub ostatnie gyrosy, to po HDR nie ma co nawet zbierać 

Edytowane przez Michał102
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rash napisał:

Póki co radziłbym odpuścić sobie Dolby jeśli chodzi o gaming. Więcej bajzlu z nim niż specialnych korzyści. 

 

Może to przypadek , ale po sciagnieciu AoE 4 używałem tylko dv i po tygodniu padł mój oled. Może to  zbieg okoliczność, a może coś jest na rzeczy.

8 minut temu, Michał102 napisał:

Że co? 

Co Wy tam widzicie gorszego w DV? 

Po mojemu jest to samo co w HDR, plus zdecydowanie lepsze przejścia tonalne. 

Z tego co wiem to hdr10+ to praktycznie to samo co dv.

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.09.2023 o 16:55, Absolem napisał:

Czas aby wymienić mojego wysłużonego Samsunga KS7000. Co polecacie w przedziale 65 cali do 8 - 10 koła? Wiadomo że pewnie OLED ale jaka marka? Do tej pory zawsze samsung ale chętnie przemyślę coś innego. Uprzejmie proszę o rekomendacje użytkowników polecanych modeli.  

Ja przesiadlem sie z Samsunga na Samsunga.

Tez KS zamieniony na qd-oled.

 

Przeeepaść w obrazie panie.

Przepaść.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chce wymienic swojego starego c8 65 na cos nowego i sie zastanawiam miedzy 83 c2 albo 77g3 wielkoscia az tak duzo sie nie roznia a panele MLA podobno robia robote. Do tego w ostatnich updatach oprogramowania wylaczyli autoprzygaszanie. Co byście wybrali?

I kiedy mozna sie spodziewac obnizek cen? Black friday? Przed swietami? Jak by zjechali z cena g3 83' do 20k to nawet bym sie nie zastanawial.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, smallv86 napisał:

Chce wymienic swojego starego c8 65 na cos nowego i sie zastanawiam miedzy 83 c2 albo 77g3 wielkoscia az tak duzo sie nie roznia a panele MLA podobno robia robote. Do tego w ostatnich updatach oprogramowania wylaczyli autoprzygaszanie. Co byście wybrali?

I kiedy mozna sie spodziewac obnizek cen? Black friday? Przed swietami? Jak by zjechali z cena g3 83' do 20k to nawet bym sie nie zastanawial.

Jesli pieniądz nie gra roli to brałbym ten 77 G3 jeśli chodzi o LG. Co do obniżek cen to zwykle przełom listopada/grudnia był dobrym okresem żeby upolować coś fajnego. Ah i pamiętaj że 83 G3 to tak naprawdę G2 bo nie ma w nim technologi MLA. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

TV s90c już u mnie, cieszy oczy i tak jak wspomniało kilku z Was w obrazie jest przepaść pomiędzy KS a OLEDEM. Jest jednak pewien problem który mocno rozczarował i na który zwracam uwagę potencjalnych kupujących. Samsung w swojej dobroci wyposażył tą serię tylko w porty HDMI 2.1 które obsługuje tylko HDCP 2.3. Tak więc jeżeli masz konsolę podłączoną do ampli a ampli do tv to nic z tego nie będzie ponieważ HDMI 2.1 działa w standardzie HDCP 2.3 więc będzie czarny ekran... Szkoda że nie dali jednego portu w starszym standardzie bo nowych wartych uwagi ampli z wyjściami HDMI 2.1 jest póki co jak na lekarstwo.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

@Rash Dzięki, próbowałem różnych ustawień z netu ale tam forsują mocno Filmmaker Mode (który dla mnie jest za ciemny) a ja od lat najlepiej "odbieram" w standardowym z różnymi modyfikacjami. Swoją drogą to najlepszy tv jaki miałem, który po wyjęciu z pudełka generuje taki obraz że niewiele mu potrzeba do przestawienia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Absolem napisał:

@RashSwoją drogą to najlepszy tv jaki miałem, który po wyjęciu z pudełka generuje taki obraz że niewiele mu potrzeba do przestawienia.

 

To już chyba taki urok oledów, że fabrycznie mają dobrze te tryby poustawiane i jak trzeba jakichś korekt, to minimalnych pod własne gusta. 

Każdy inny TV jaki miałem po wyjęciu z pudła świecił jakby go ślepy kalibrował i każdy tryb był tragiczny. 

Odnośnik do komentarza

Witam panowie pomóżcie trochę koledze. Zmieniam mieszkanie. Mam 5 koła na wydanie i moje pytanie. Lepiej kupić jakiś tv za 4 koła i soundbar za tysiaczka, czy lepiej wydać całe 5 koła na tv. Celuję w tv 65 cali. Tv będzie użytkowany w dzień do kablówki mały jakieš bajki i youtube. Wieczorami ja streaming netflix, hbo, disney. W weekendg dużo piłki nożnej. Raz w tygodniu granie na ps4 . Co byście doradzili? Proszę o pomoc. Czy lepiej całość przeznaczyć na tv a potem z czasem dokupić jakiś soundbar. Jak juz tak to jakis tv z dobrymi głośnikami. Czekam na to co polecicie. Będe chciał kupić tv pod koniec miesiąca. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...