Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

To akurat był już czysty troll, panie expert ;)

Chyba inaczej rozumiem pojęcie trollowania ;]

 

A i jeszcze jedna kwestia, która powinno się teraz brać pod uwagę - HDR. Mam nadzieję, że będzie to się rozwijać bo nie jest to takim zyebanym ficzerem jak 3D i powinno stać się standardem.

Odnośnik do komentarza

Z tym czekaniem to zawsze można poczekać rok, 2 czy 3. Poczekasz do maja wyjdą nowe modele te będą tańsze te z 2016 ale w testach wyjdzie że te z 2017 roku o wiele lepszy hdr i znowu czy poczekać aż stanieja czy brać z tamtego roku. I tak w kółko.

Najpierw na wiosnę są jakieś targi w stanach, gdzie pokazują nowinki technologiczne, a premiera nowych modeli jest jakoś w pierwszej połowie roku. Ten KS jest z maja. Dlatego wydaje mi się, że lepiej nie kupować nowości w okresie wakacyjnym, bo trzymają ceny. Dziś za cenę 60", miałbym 65", a minęło pół roku.
Odnośnik do komentarza

Jeszcze co do kolorów. Pokrycie palety barw (zwłaszcza w 2020) też jest lepsze w sony, niewiele ale jest ;)

 

Sony XD80:

DCI P3: 96.12 %

Rec 2020: 77.46 %

 

Samsung ks7000:

DCI P3: 95.87 %

Rec 2020: 74.32 %

To ktory model soniaka (55 cali) do 6 tys teraz bys polecal ? 55XD8505 ? Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Panowie rozumiem, że HDR nie włączę w trybie gra na KS7000? Trochę lipa. Odpaliłem NBA 2k który ma HDR, odpaliłem tą funkcję w opcji konsoli i TV, no i powiem, że obraz mniej mi się podoba niż w trybie gry. Jakiś taki ciemniejszy, bury.

Może coś robię nie tak? Jakieś tipy co du hdr i jego ustawień na konsolach?

 

 

Aha i mega dziwna rzecz. Przy ustawieniach tv z dekodera jak wybieram kolory UHD to zamika dzwiek ma kanalach tv. Why? Za slaby kabel hdmi?

 

Dobra kolejna edyta. Tryb hdr macie wlaczony np caly czas przy ps4? Xmb ps4 korzysta z rozszerzonej palety barw?

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Panowie rozumiem, że HDR nie włączę w trybie gra na KS7000? Trochę lipa.

HDR działa w trybie gry. Włącza się automatycznie w telewizorze, o ile leci sygnał z HDR'em.

 

Aha i mega dziwna rzecz. Przy ustawieniach tv z dekodera jak wybieram kolory UHD to zamika dzwiek ma kanalach tv. Why? Za slaby kabel hdmi?

U mnie dźwięk jest. Może faktycznie wina kabla ?

Odnośnik do komentarza

Witam,

proszę bardzo o pomoc w doradzeniu kupna TV przeznaczonego jedynie do grania(PC/PS4). Rozmiar 55-65 cali, bez 3D, niekoniecznie 4k. Mój budżet oscyluje pomiędzy 4000 a 6000 zł. Głownie chodzi mi o jakość barw, obecność HDR oraz niski Input lag. Dziękuje z góry za odpowiedzi i Pozdrawiam ze Szczecina.

Samsung ks7000

Odnośnik do komentarza

Ok dziękuje. Przejrzałem forum i ks7000 rzeczywiście jest polecane. Możliwe ze się zdecyduje ale jak już budżet przekracza 4000 to mam dodatkowe pytanie.

Jaki godny polecenia tv w rozmiarze 55"/60" do kwoty 4000 zł, Full HD, bez 3d mógłbym kupić jedynie do grania i nie przepłacić, a cieszyć się niskim Input lag, jakością obrazu zadowalającą - proszę mnie zrozumieć, nie chce płacić 6tys za ks7000 60" kiedy tak naprawdę jakość obrazu nie będzie aż tak odbiegała od tv marki LG, Sony czy tez innego Samsunga w dużo niższej cenie bez 4k. Czy może i są w tej granicy cenowej idealne TV nadające się jedynie do gier?

Co sadzicie o tv Sony KDL-55W805C, SONY KDL-55W809 ? Tak wiem oba maja funkcje 3d ale także maja niski Input lag na poziomie 21 ms.

Co sądzicie o LG 55UH615V  z UHD?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...