Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko chciałbym naprostować. W KS7000 jest matryca 10bitowa, a nie 8bit + FCR. Sporo się naczytałem na avs, hdtvtest i innych po wrzuceniu infa przez mattamana. Wszyscy są zgodni, jest to pełne 10 bitów. Samsung też idzie w zaparte i każdemu odpowiada, że nie jest to "dopakowane" 8bit. 

Co do jakości wykonania to faktycznie jest z tym problem. Trzeba obejrzeć sprzęt przed zakupem. Ja na szczęście trafiłem na model bez bad pixeli i z nie odstającą ramką :)

 

KS7000 to najlepszy model tego roku jeżeli chodzi o jakość/cena. 

 

EDIT:

Ja w czerwcu dałem 7100zł za 60". 

 


60 cali to max w tym modelu.
 
Jakie max ? Przecież jest wersja 65 calowa.
Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Tu nie ma

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-av/tv/suhd/UE60KS7000SXXH

Może na inny rynek jest.

 

Balon, muszę spadać, to tak raz dwa napiszę. Tak, jestem zadowolony, HDR robi wrażenie - pobrałem sobie demka ze stronki http://demo-uhd3d.com/categorie.php?tag=hdr i czasem odpalę, do obiadu:)

HDR robi różnicę względem zwykłego TV, a 4K? Dla mnie to za duża rozdziałka, szkoda, że nie celują w FULL HD HDR, wtedy byśmy mieli w konsolach bite 60 klatek przy FULL HD, a tak 4K, to wciąż za dużo nawet na dopakowane wersje konsol.

Odnośnik do komentarza

65KS7000 8000zł, 60" to teraz ok 6500zł, pomimo komentarzy o kontrole jakości Samsunga przy tym modelu, wdg mnie to obecnie najlepszy tv cena/jakość/możliwości pod konsole jeśli szukamy 4K HDR, niski input lag w trybie HDR 20ms. Generalnie każdy troche w temacie to potwierdzi, świetny technicznie tv.

Tylko lepiej obczaj najpierw w sklepie sztuke, którą będziesz stawiał w domu :)

 

http://allegro.pl/telewizor-samsung-ue65ks7000-kalibracja-pro-dig5-i6580029140.html

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

O U6000 było strone wcześniej:

 

Samsung KU6000 ominąłem wcześniej ten tv, poszperałem chwile teraz IL 20ms, 4K HDR, 10-bitowy panel jak znalazłem w jednym france review, no i świetna cena 5700zł za 65" !  jest także model 70".

 

Tylko gdzie jest haczyk, czy on może mieć matryce 60Hz? Gmeru jaką on może mieć jasność HDR, dużo niższy od KS7000?

Mattaman napiszesz coś o tym KU6000?

 

Brak rozszerzonej palety barw, bo ma matryce 8bit bez FRC. Wspiera HDR niby, ale nie wiem co on tam wyświetli. Dodatkowo słabo radzi sobie z ruchem (jest judder). Szmelc.

Edytowane przez Fanek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Piszecie o jakości wykonania Samsungów, a Sony wcale nie jest pod tym względem lepsze.

Tną koszty jak tylko się da i tegoroczna seria W7 moooooocno odbiega od zeszłorocznej (oba obadałem sobie w sklepie).

W tych nowych tylną część obudowy robią teraz z czegoś, co przypomina ceratę, a nie plastik. Ot, obite to jest jakąś luźno przylegającą płachtą  :sorcerer:

Ramka w koło ekranu, to też 2 klasy niżej niż to co było rok temu.

 

Jeśli taka tendencja ma się utrzymać, to ja sobie nie wyobrażam kolejnych modeli... będzie badziew rodem z bazarowych podróbek.

Odnośnik do komentarza

 

O U6000 było strone wcześniej:

 

Samsung KU6000 ominąłem wcześniej ten tv, poszperałem chwile teraz IL 20ms, 4K HDR, 10-bitowy panel jak znalazłem w jednym france review, no i świetna cena 5700zł za 65" !  jest także model 70".

 

Tylko gdzie jest haczyk, czy on może mieć matryce 60Hz? Gmeru jaką on może mieć jasność HDR, dużo niższy od KS7000?

Mattaman napiszesz coś o tym KU6000?

 

Brak rozszerzonej palety barw, bo ma matryce 8bit bez FRC. Wspiera HDR niby, ale nie wiem co on tam wyświetli. Dodatkowo słabo radzi sobie z ruchem (jest judder). Szmelc.

 

 

O dzięki jakoś nie zauważyłem. Łeee to odpada, smużenie to najgorsze zło dla mnie.

 

Czyli co jak by się np teraz chciało przeznaczyć maks te 6 tys. to brać tego Samsunga 55ks7000? Pytam się bo widziałem jeszcze dużo pochwał na Panasa (Soul?) ale nie wiem czy to ten budżet i ta półka?

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, Sony wygrywa w tym przedziale.

 

 

 

 

@Rayos, w tej kwocie odpuść 4K.

 

 

Piszecie o jakości wykonania Samsungów, a Sony wcale nie jest pod tym względem lepsze.

Tną koszty jak tylko się da i tegoroczna seria W7 moooooocno odbiega od zeszłorocznej (oba obadałem sobie w sklepie).

W tych nowych tylną część obudowy robią teraz z czegoś, co przypomina ceratę, a nie plastik. Ot, obite to jest jakąś luźno przylegającą płachtą :sorcerer:

Ramka w koło ekranu, to też 2 klasy niżej niż to co było rok temu.

 

Jeśli taka tendencja ma się utrzymać, to ja sobie nie wyobrażam kolejnych modeli... będzie badziew rodem z bazarowych podróbek.

XD80 ma metal z tyłu, plus świetnej jakości plastik z bebechami, więc najwidoczniej totalnie odpuścili segment fullHD. Edytowane przez mattaman
Odnośnik do komentarza

Jeżeli ktoś kupuje TV, miał wcześniej niecałe 50 cali, to tak naprawdę, czy dziś będzie miał 50, 55, czy 60 cali, to i tak zawsze będzie za mało. Więc dopłaćcie trochę i kupcie większy model niż planowaliście.

zgadzam się miałem 46 cali i kupiłem 55 cali a już żałuję że nie kupiłem 65 cali.  Żony wina  :frog:

Odnośnik do komentarza

Samsung = tańszy od Sony, a oferuje więcej. Po swoich perypetiach z tą firmą, dalej polecam ludziom Samsungi. W Sony przepłacasz za markę, a też wydaje mi się, że Sony tak szybko się nie rozwija jak Samsungi. 
Wiem, że Samsung może kojarzyć się z tv dla biedoty:), ale to dlatego, że mają i Tv za 1000 zł, jak i za 10 000. U Sony masz tylko te drogie telewizory. 

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Sam mam samsunga i jestem z niego zadowolony , coś się zepsuło ale i tak telewizor ma około 9 lat więc wiadomo . Problem w tym że X80d to jakiś biały kruk bo nigdzie w lokalnych sklepach nie idzie go dostać a 6300 jest wiele i cenowo super . HDR pewnie i na samsungu i na Soniaczu XD80 jest słabiutkie więc hdr na poważnie zainteresuje się za kilka lat jak się porządnie technologia rozwinie. Jedynie jestem ciekaw kolorów bo z tego co się orientuje to Sony ma rozszerzoną palete barw , która robi jednak.

Odnośnik do komentarza

Bez rozszerzonej palety, hdr będziesz miał tylko na papierze. Jest ona potrzebna żeby pokazać szczegóły na jasnych i ciemnych tłach. Obie te funkcje są ze sobą powiązane.

 

 

Sony jest droższe bo ma lepszy obraz poprostu. Miałem samsunga i już do niego nie wrócę po tym co widzę na sony.

Edytowane przez mattaman
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tego co ja zauważyłem, to Sony ma bardziej stonowane, bliższe naturze kolory. Samsungi są bardziej "oczoje.bne" i to robi na widzach wrażenie, jednak z realizmem ma to niewiele wspólnego.

 

Ogólnie ludzie mają w domach stroboskopy.

Co jestem u znajomych, to TV mają poustawiane w jakieś tryby dynamiczne itp. Wali to po gałach, że oślepnąć można.

Odnośnik do komentarza

Sony jest droższe bo ma lepszy obraz poprostu. Miałem samsunga i już do niego nie wrócę po tym co widzę na sony.

 

xD

 

Cały czas mnie bawi jak ktoś pisze coś takiego. No chyba, że mowa o telewizorach sprzed 10 lat to się zgodzę, albo mowa o porównywaniu ustawień fabrycznych. Zresztą co ja pisze, przecież mój Samsung A786 z 2008 roku niszczył Soniasze z tamtego okresu. Przydał by się Gmeru by swoją opinię przedstawił. 

  

Z tego co ja zauważyłem, to Sony ma bardziej stonowane, bliższe naturze kolory.

Stonowane i bliższe naturze kolory to ma plazma.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...