Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, easye napisał:

No jak telewizor masz wlaczony nie dluzej niz 2h dziennie...

 

 

No i? Przecież to tym bardziej znaczy, że 12h dziennie to ogromne zużycie. Będąc w miarę normalnym użytkownikiem i mając nawet średnio te 3-4h dziennie (co jest sporo moim zdaniem, w dni robocze to ja mam TV może na 2h maksymalnie odpalony, często nawet wcale), to zużycie jakie taki półroczny egzemplarz z wystawy ma kręcisz z 1,5-2 lat, jak nie więcej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, raven_raven napisał:

 

No i? Przecież to tym bardziej znaczy, że 12h dziennie to ogromne zużycie. Będąc w miarę normalnym użytkownikiem i mając nawet średnio te 3-4h dziennie (co jest sporo moim zdaniem, w dni robocze to ja mam TV może na 2h maksymalnie odpalony, często nawet wcale), to zużycie jakie taki półroczny egzemplarz z wystawy ma kręcisz z 1,5-2 lat, jak nie więcej.

To faktycznie mało go używasz jak max 2 godz. Ja w dni robocze mam tak z 5, 6 godz. a weekendy to pewnie drugie tyle. No ale u mnie tv chodzi non stop nawet jak nie oglądam, z przyzwyczajenia żeby coś grało.

Odnośnik do komentarza

No ja tak nie mam, u mnie w tle muzyka sobie leci z głośnika conajwyżej. Jak już się dossam do konsoli to i cały dzień potrafię przesiedzieć, ale zdarza się to raczej rzadko, bo muszę mieć odpowiednie warunki do tego, a zazwyczaj dużo do roboty jest i nie można już tak beztrosko grać jak za czasów szkolnych czy wczesnych studiów. Dlatego dla różnych ludzi takie zużycie może mieć różne znaczenie, dla mnie bardzo ma bardzo duże. I dlatego też zawsze podkreślam, że przy moim zużyciu to ja się OLED-ów nie obawiam praktycznie wcale, bo prędzej zdechnie mi coś innego niż ekran się wypali.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, raven_raven napisał:

 

No i? Przecież to tym bardziej znaczy, że 12h dziennie to ogromne zużycie. Będąc w miarę normalnym użytkownikiem i mając nawet średnio te 3-4h dziennie (co jest sporo moim zdaniem, w dni robocze to ja mam TV może na 2h maksymalnie odpalony, często nawet wcale), to zużycie jakie taki półroczny egzemplarz z wystawy ma kręcisz z 1,5-2 lat, jak nie więcej.

No i przy telewizorach LCD te swiecenie na wystawie nic nie znaczy jak ktos normalnie użytkuje telewizor przez pare lat, a nie godzine-dwie dziennie!

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, dla mnie brzmisz jak jakiś marketingowiec. Samochód też byś kupował nowy z przebiegiem 100k, bo przecież po 100k jeszcze nic mu się nie dzieje? Kupuję sprzęt za dużą kasę to chcę mieć nowy, naprawdę nowy sprzęt a nie "fabrycznie nowy wypakowany tylko w celu prezentacji na wystawie przez rok w sklepie" jak od jakiegoś janusza z Allegro.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dobra jak zwykle dyskusja z Ravenem nie ma sensu. Ja tylko napisałem że 3 czy 6 m ekspozycji to (pipi) biorąc pod uwagę 10 lat użytkowania normalnego w domu, a to, że Ty wolisz nowy to już mnie nie obchodzi. Inna sprawa, że podkreśliłem, że normalnych sklepach jesteś informowany o tym, że towar pochodzi z ekspozycji i nigdy nie płacisz jak za "nowy", tylko masz spora zniżkę przez ten fakt, a to co opisywał inny użytkownik to patologia. 

 

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
1 godzinę temu, II KoBik II napisał:

Mnie w Saturnie sam kierownik obsługiwał jak się dowiedział ze chcę wyjść z TV za 10 kafli.

A nie papież we własnej osobie? I co kupiłeś w końcu?

 

12h to mało :rotfl: cooooo

Odnośnik do komentarza

No nie wiem dla mnie takie szroty to powinny być +50% przecenione żeby to opłacało się kupić. I te 10 lat użytkowania to przesada lekka. Nie wydaje mi się żeby nowe tv tyle wytrzymały albo żebym ja tyle wytrzymał. Faktycznie przy 2 godz. nie ma co się przejmować wypaleniami ;) Ale sprzedawanie powystawowych jako nówki to faktycznie (pipi) jest.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

Ale to nie sa szroty, bo zdarzaja sie telewizory co na wystawie są 3 miesiące, 6 - powiedzmy nowy Soniak Xe93 swieci na wystawie 6 misiecy po 10h przez 6 dni w tygodniu. To raptem jest 1440h.No dla mnie to nie jest duzo, jak spojrze na Soniaka, ktorego dawno oddałem babci i ktory od paru dobrych lat świeci dzień w dzień minimum po 4-6h. Nie wiem ile on juz ma na liczniku, podejrzewam ze z 16-20 tys h minimum, bo przeciez kiedys sluzyl mi do ciaglego grania. Inna sprawa, ze kumpel co zawsze kupuje ekspozycje, tez to sprawdza, przy okazji ma już pewność ze nowe hot pixele nie wyjda, telewizor juz swoje pochodzil, no i ogólnie to chyba miał póki co mniej problemow z wystawowymi niż ja z nowymi w ostatnich latach. :reggie:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

Dobra jak zwykle dyskusja z Ravenem nie ma sensu

 

Bo co, bo nie masz argumentów?

Kupuj sobie powystawowe do woli, ale nie wkręcaj innym, że to jest spoko praktyka i że łolaboga co się denerwujesz, że Ci z wystawy TV do pudełka pakują. Nie jest.

Odnośnik do komentarza

Czego Ty w tym zdaniu nie rozumiesz?

15 godzin temu, easye napisał:

Nie ma nic zlego w telewizorach z ekspozycji pod warunkiem, ze klient jest o tym informowany i placi stosunkowo mniej, z tego co wiem Saturn i MM zawsze informują, az dziwne ze tyle sklepow zapomnialo podac tak ważnej informacji.

Gdzie napisalem, ze to spoko praktyka? 

 

Godzinę temu, easye napisał:

Dobra jak zwykle dyskusja z Ravenem nie ma sensu. Ja tylko napisałem że 3 czy 6 m ekspozycji to (pipi) biorąc pod uwagę 10 lat użytkowania normalnego w domu, a to, że Ty wolisz nowy to już mnie nie obchodzi. Inna sprawa, że podkreśliłem, że normalnych sklepach jesteś informowany o tym, że towar pochodzi z ekspozycji i nigdy nie płacisz jak za "nowy", tylko masz spora zniżkę przez ten fakt, a to co opisywał inny użytkownik to patologia. 

 

 

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Widzę, że ten temat nie cierpi pustki i zawsze musi mieć swojego pajaca xD. Zwolniło się miejsce po kukuryku to tron został szybciutko zajęty :teehee:

7 minut temu, easye napisał:

Gdzie napisalem, ze to spoko praktyka? 

 

1 godzinę temu, easye napisał:

No i przy telewizorach LCD te swiecenie na wystawie nic nie znaczy jak ktos normalnie użytkuje telewizor przez pare lat, a nie godzine-dwie dziennie!

 

Godzinę temu, easye napisał:

Ja tylko napisałem że 3 czy 6 m ekspozycji to (pipi) biorąc pod uwagę 10 lat użytkowania normalnego w domu

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

acha. xD (pipi)isz jakies farazony, wyciagasz z dupy wnioski i piszesz o rzeczach, o ktorych nawet nie wspomniałem. Typowy Kruku Kruku "nie pajac!"

 

Jeszcze powycinaj po 2 wyrazy z kazdego zdania, zeby sie zgadzało!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Śmiało, jeszcze ze trzy razy mnie obraź, bo póki co za mało, a potem najlepiej jeszcze moją mamę, wtedy dopiero to mnie zaorasz!

Godzinę temu, easye napisał:

Dobra jak zwykle dyskusja z Ravenem nie ma sensu.

 

Możesz po prostu zastosować się do swoich własnych wniosków i przestać pisać? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
1 godzinę temu, easye napisał:

w 1 weekend przy dobrej premierze potrafię zarwac wiecej przy samej konsoli, no ale jak sie ma Xboxa. ;)

Co ma do tego xbox? To samo można było powiedzieć o tym, że się mialo PS4 przez 3 lata od premiery i żadnej sensownej gry i też nie trzeba było używać TV. 

 

12h dzień w dzień to nie jest normalne użycie i o tym mówie, a że zdarzają się weekendy gdzie przysiedze przy konsoli 7h nonstop to jest ewenement (ostatni raz tak pamiętam przy premierze Wiedzmina 3) ale co to ma do rzeczy jak nie o tym dyskutujemy? Tylko o waleniu telewizora przez x dni nonstop przez 10-12h. Jak ktoś lubi taki przeruchany sprzęt to ok, ale po co tego bronić?

Odnośnik do komentarza

Ja (pipi)e - Bluber  xD. to jest Twoje zdanie, ja tylko napisałem, ze ludzie strasznie ekspozycje demonizują! Nic więcej, podobnie jak 14h w tygodniu to bardzo malo przy np. moim użytkowaniu telewizora, graniu, ogladaniu seriali, czy telewizji w tle.

 

Po pierwsze - telewizory chodzą nie więcej niz 10h dziennie srednio w tych wiekszych sklepach.

Po 2 w sklepie możesz sprawdzisz szybko date wystawienia na regał. Czasami zdarza sie, ze telewizor na ekspozycji jest 2 tygodnie,  miesiąc - różnie!

Masz menu serwisowe, o którym ktoś tutaj wspomniał.

Wiec moim zdaniem jakis LCD lezy na eskpozycji 2-3 miesiace to masz przynajmniej pewnosc ogladajac matryce, ze juz raczej niespodzianek z pixelami miec nie bedziesz, do tego czesto mozesz wynegocjowac spory upust, co (pipi) przy 20 nadchodzacych tys h, czy 40 tys, ktore ten telewizor w domu poświeci (w koncu nikt w temaci nie kupuje Oleda, bo zmienia telewizor na LATA!) jest naprawde znikomym procentem. 

 

A to ze dla Ciebie to crap, raven uzywa telewizora 2h dziennie maks to juz mnie koooompletnie nie obchodzi!

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...