Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

HDR miał ogólnie zabijać a tak naprawdę najlepszy efekt widzialem w Horizon i Infamous. Nie wiem czy na koksie z topek gier coś było porównywalne. 

 

Mocne tytuły zamiast to mieć to było po prostu mleko. Mocno przehajpowany motyw, czy też nie wykorzystany jak trzeba. 

 

Chodzi mi po glowie zmiana na Oleda ale poczekam z tym już do nowej generacji chyba że coś pod drodze sie zmieni. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.05.2019 o 12:45, MaZZeo napisał:

Jeśli ktoś kupował TV Full HD w latach 2012-2013 pod koniec życia generacji PS3/X360 to ten sam telewizor mu służył przez lata dla PS4 i XONE. Tutaj będzie podobnie.

 

Dokładnie tak. Pamiętam, że jakoś w połowie 7 generacji (2012) na nową chatę kupiłem nowy TV. Wymieniłem plazmę Panasa (którą mam do tej pory w sypialni), na dość mocny wtedy model Sony NX75? TV był spoko i do czasu PS4pro i hdr był naprawdę okey. Przy pro kupiłem TV UHD i czuję, że posłuży mi przynajmniej do połowy nowej generacji, (bardzo mi odpowiada rozmiar, niski IL oraz kozak OS). Tak raz na te5-6 lat mogę wydać te 5-7 koła. Mam jednak barierę i  nie wydałbym jednorazowo 10+ na TV, chociaż wyjątkowo przy obecnym odbiorniku w ciągu pół roku wydałem ponad 10k na TV ale to trochę inna historia (słynny klocek Lego Duplo).

 

Ina sprawa to awaryjność i uj wie czy te odbiorniki pociągną 5-6 lat:yano:

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Pytanie z innej beczki. Brat chce kupić TV. W grę wchodzi max 50cali w okolicy 2500zł. Im taniej tym lepiej. Sugerowałem mu coś z Samsunga 80XX lub 76XX ale te matryce mają 60hz.

 

Pod uwagę jeszcze są brane LG SK8100 i Philips PUS7303.

 

Co mu polecić? A może coś z NU7472? Będzie taniej, a wciąż może dobrze. Brat ogląda tylko telewizję z dekodera. Żadnych konsol czy innych cudów.

 

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, WisnieR napisał:

Pytanie z innej beczki. Brat chce kupić TV. W grę wchodzi max 50cali w okolicy 2500zł. Im taniej tym lepiej. Sugerowałem mu coś z Samsunga 80XX lub 76XX ale te matryce mają 60hz.

 

Pod uwagę jeszcze są brane LG SK8100 i Philips PUS7303.

 

Co mu polecić? A może coś z NU7472? Będzie taniej, a wciąż może dobrze. Brat ogląda tylko telewizję z dekodera. Żadnych konsol czy innych cudów.

 

 

To nie jest dobry moment na zakup TV.

Niech poczeka i dozbiera do Oleda.

  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, WisnieR napisał:

Pytanie z innej beczki. Brat chce kupić TV. W grę wchodzi max 50cali w okolicy 2500zł. Im taniej tym lepiej. Sugerowałem mu coś z Samsunga 80XX lub 76XX ale te matryce mają 60hz.

 

Pod uwagę jeszcze są brane LG SK8100 i Philips PUS7303.

 

Co mu polecić? A może coś z NU7472? Będzie taniej, a wciąż może dobrze. Brat ogląda tylko telewizję z dekodera. Żadnych konsol czy innych cudów.

 

 

Sony 49XF7596 wyrwiesz za około 2400-2500 a bardzo fajnie świeci. Do konsoli średnio albo mniej, ale na codzień do filmów itp moim zdaniem lepiej niż dobrze. 

Ten LGSK8100 to też ciekawa opcja, Samsunga i Philipsa odpuść. 

Odnośnik do komentarza

Spoko ale te ceny Sonego to z jakichś internetowych sklepów a tu pewnie wchodzi w grę zakup ratalny w większym elektro markecie. Stoi za 2700 ponad. I nie nie uzbiera więcej i nie kupi innego TV. Ma do wydania 2500 max. co i tak dla niego jest kupą kasy. Nie każdy w życiu ma dobrze więc chce żeby kupił co co mu posłuży przynajmniej. A czemu akurat ten LG, a nie Samsung?

 

 

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, WisnieR napisał:

Spoko ale te ceny Sonego to z jakichś internetowych sklepów a tu pewnie wchodzi w grę zakup ratalny w większym elektro markecie. Stoi za 2700 ponad. I nie nie uzbiera więcej i nie kupi innego TV. Ma do wydania 2500 max. co i tak dla niego jest kupą kasy. Nie każdy w życiu ma dobrze więc chce żeby kupił co co mu posłuży przynajmniej. A czemu akurat ten LG, a nie Samsung?

 

 

 

Mam tego Samsunga NU7472 (ver. 50 calowa) od prawie pół roku i za tą kasę nie wziąłbym żadnego innego od konkurencji. Najlepsza czerń (a nie świecące się jak psu jajka góvna), poszerzony gamut kolorystyczny (jako jedyny z całej paczki i do 3 tysięcy z roczników 2018), system operacyjny Tizen jest szybki i prosty w obsłudze (Youtube, Netflix i Amazon Prime śmigają bez zająknięcia). Na dodatek mam do niego podłączonego Switcha i niższe rozdziałki dobrze odwzorowuje a skoro Twój brat nie gra i ogląda tv z dekodera więc co najwyżej będzie miał tą rozdziałkę 720p a gry ze Switcha pokazują, że dobrze to wygląda (a niektóre budżetowe tviki mają z tym problem i wygląda to jak rozmazany kał).

 

No i TVik jest (ew. był bo Samsung wrzucał niezłe promocję aby pozbyć się przed nową serią RU) ogólnodostępny w większości sieciówkach (sam brałem z Euro RTV AGD).

 

Jak chcesz coś więcej się dowiedzieć to zauważyłem, że HDTV polska również opisał ten model Samsunga:

 

https://hdtvpolska.com/samsung-ue55nu7472-test-najtanszy-tv-4k-z-szeroka-paleta-barw-i-hdr/?showfull=1

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Kyo napisał:

HDMI 2.1 daje możliwość gierek w 4K z HDR w 120 fpsach ale wątpię że konsole to wyciągną. Imo najfajniejsze w tym HDMI to eARC.

Dla mnie właśnie eARC to też największa zaleta, ale podobno może to również działać na HDMI 2.0. Nawet Sony niedawno dodało wsparcie dla telewizorów AF9 i ZF9. Amplitunery również nie mają HDMI 2.1, ale otrzymują obsługę earc przez aktualizacje. Mam nadzieje że LG zrobi podobnie ze swoimi oledami.

Odnośnik do komentarza

U mnie po 2 latach na Oledzie pierwsze wypalenia na niektorych planszach sa widoczne. Podczas codziennego korzystania jest to nie do zauważenia, ale od dłuższego czasu irytuje mnie banding. Legenda serwisu też upadła... Z ciekawości zadzwoniłem jakiś czas temu zapytać jak wygląda wymiana przy wypaleniach, to kazali mi włączyć ich testowy obraz i powiedzieć czy na nim coś widać. xD

Test obrazu na Oledach wyglada tak:

LG-OLED55B7-test-013.jpg

 

:yao:

 

no po takiej planszy to nawet 15 letnia plazma Zioła nie poszłaby do serwisu.

 

Edytowane przez easye
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, easye napisał:

Takie tam logo Tvn z pasem przez srodek xD

 

Inaczej, ile dziennie leciał u Ciebie ten TVN? Sam jak przysiadam do konsoli, na 3-4h sesje przy jednym tytule to jest duża szansa że UI zostaje w tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza

a nie wiem stary nie kontroluje tego ile czasu jest włączony telewizor... ^^ 

Najlepiej to widać na czerwonej planszy, podczas użytkowania już nie, dla mnie gorszy jest banding bo u mnie po jakimś czasie pojawił sie na środku ekranu - jedna linia i w grach z HDRem jak sie człowiek przyjrzy to jakby ekran na pol dzieliła xD. Fajny telewizor, tak do 5kola, powyżej PRZEPŁACONY xD

Odnośnik do komentarza

No w plazmie mojej starej to samo bylo. Tv ledwo leciala, a TVN wyyebany jak sto sześć. :f

 

No ale nie argumentuj mnie tu "bo to tv do grania". Za te piniondze to to ma grać a nie udawać tv. No jednak na razie zlewam temat bo znając moje szczęście to tydzień i wypalony avatar INSa :ragus:

Edytowane przez II KoBik II
Odnośnik do komentarza

Najlepsze jest to że te wypalenia to nie widać, ale banding od dłuższego czasu wy(pipi)al mi taki na Oledzie, że oglądając teraz mecz w trybie sport widzę linie na środku ekranu rozdzielajaca 2 połowy ekranu. No dla mnie takie samo (pipi), jak clouding.

 

PS. Znajomemu też pojawiły się wypalenia, też kupił w tym samym czasie co ja. 

 

PS2. Tvn na pewno długo leci u mnie podczas dnia. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, easye napisał:

Najlepsze jest to że te wypalenia to nie widać, ale banding od dłuższego czasu wy(pipi)al mi taki na Oledzie, że oglądając teraz mecz w trybie sport widzę linie na środku ekranu rozdzielajaca 2 połowy ekranu. No dla mnie takie samo (pipi), jak clouding.

 

PS. Znajomemu też pojawiły się wypalenia, też kupił w tym samym czasie co ja. 

 

PS2. Tvn na pewno długo leci u mnie podczas dnia. 

A widzisz banding na tej planszy? Podobno LG wymienia bez problemu matryce jak widać linie na 20% szarości.

Odnośnik do komentarza

To też raczej mit fanow, bo jak do ich zadzwonisz to od razu usłyszysz że banding nie podlega gwarancji, że może wynikać ze względu na użyta technologie, że jest czymś normalnym na Oledach, ale ewentualnie możesz podesłać do nich zdjęcie to przeanalizują... Podejrzewam zatem, że pod uwagę biorą tylko najgorsze przypadki szachownic.

 

Inna sprawa, że na zdjęciach zawsze widać mniej niż w rzeczywistości to raz, dwa że mój banding to raptem 2,3 pasy zdecydowanie mniejszy niż widziałem na zdjęciach w sieci.

Niefart, że jedna z Lini idzie centralnie przez środek ekranu, przez co mam czasami wrażenie że dzieli go na pół w jasnych scenach, gdyby był gdzieś z boku też pewnie bym nie widział. 

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...