Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, _daras_ napisał:

Poczekaj, bo zaraz Ci tu wszyscy właściciele OLEDów napiszą, że nie ma żadnych wypaleń i nie masz racji itd. :D

 

Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.j

 

5 godzin temu, marbel007 napisał:

Czy takie coś może obejmować gwarancja??

 

Jeżeli nie wyłączałeś telewizora z prądu na noc i automatyczne kompensacje się robiły, a ręcznych nie robiłeś po kilka razy w miesiącu to nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem już który to raz, ale znowu ktoś sarkastycznie wrzuca identyczny komentarz jak twój, że zaraz zaeloci oledowcy tutaj wejdą i kogoś wytłumaczą. Nadal czekam na chociaż jedną taką akcję. Tak więc facepalm do twojego pierdzenia jak najbardziej adekwatny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Takie mam teraz na planszach testowych (pasy w dolnej części tv i logo-jakby w lewej dolnej części):

20190429-164411.jpg

20190429-164421.jpg

20190429-164436.jpg

Mam wrażenie, że zdjęcia tego bie oddają. Zgłaszać do LG?

Tv był wyłączony z sieci tylko teraz przez 5 dni jak byłem na wyjeździe. Czyszczenie robiłem ręcznie na początku i dziś... 2 razy. Poza tym miałem włączone na automat. Więc miało samo robić.

Edytowane przez marbel007
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, marbel007 napisał:

Takie mam teraz na planszach testowych (pasy w dolnej części tv i logo-jakby w lewej dolnej części):

20190429-164411.jpg

20190429-164421.jpg

20190429-164436.jpg

Mam wrażenie, że zdjęcia tego bie oddają. Zgłaszać do LG?

Tv był wyłączony z sieci tylko teraz przez 5 dni jak byłem na wyjeździe. Czyszczenie robiłem ręcznie na początku i dziś... 2 razy. Poza tym miałem włączone na automat. Więc miało samo robić.

Zgłaszaj do LG i daj znac jak ci poszło :fsg:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ins napisał:

Jeżeli nie wyłączałeś telewizora z prądu na noc i automatyczne kompensacje się robiły, a ręcznych nie robiłeś po kilka razy w miesiącu to nie powinno być problemu.

Hmm.. Ręczne kompensacje kojarzę, bo jedna jest uruchamiania po wyłączeniu TV, druga natomiast to natychmiastowa po uruchomieniu.

Jaka jest automatyczna?, można to sprawdzić w jakim menu?

Odnośnik do komentarza

Napisałem do LG. Zobaczymy. Generalnie nie widać tego. Trzeba się przyglądać przy normalnym użytkowaniu, jednak k. boli jak na sprzęt się wywaliło 5 tysiaków i taki cyrk. Liczę, że może zniknie i nie oglądam TVN24 ;) A może mi wymienią...

O na planszy zółtej tvn to widać. JPR mam załamkę.

Odnośnik do komentarza

Automatyczna robi się po wyłączeniu telewizora gdy ten przepracował 4 godziny non stop. Trwa to kilka minut. Ręczną ustawia się w menu i trwa z tego co pamiętam godzinę.

 

Ogólnie jest tak, że serwisanci sprawdzają w menu serwisowych jaki jest stosunek ilości godzin przepracowanych do ilości automatycznych kompensacji i ile było wykonywanych ręcznych czyszczeń. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Ins napisał:

Automatyczna robi się po wyłączeniu telewizora gdy ten przepracował 4 godziny non stop. Trwa to kilka minut. Ręczną ustawia się w menu i trwa z tego co pamiętam godzinę.

 

Ogólnie jest tak, że serwisanci sprawdzają w menu serwisowych jaki jest stosunek ilości godzin przepracowanych do ilości automatycznych kompensacji i ile było wykonywanych ręcznych czyszczeń. 

Po co? Ręcznie w sumie może zrobiłem ze 4 razy. Z czego 2 dziś :)

Muszę jakąś gierkę puścić, by się odstresować.

Odnośnik do komentarza

Dobra ten UN8072 fajny sprzęt. Jestem mega zadowolony. Obraz z dekodera UPC bardzo dobry. Netflix, wiadomo bajka. System śmiga bez zacięcia. W ogóle przeskok na prawdziwie działający Smart TV z tego czegoś 7-letniego to jak porównywać Fiata do Ferrari. I jeszcze ten minimalistyczny, a jednocześnie funkcjonalny pilot. Zakochałem się.....


....Do momentu aż włączyłem dziś z pendrive'a GoT 720p oczywiście MEMENTO.

Myślałem że się porzygam przez ten ghosting. Pomijając fakt, że tego odcinka i tak się nie dało normalnie oglądać (czekałem do wieczora aż słońce zajdzie), to ghosting jest przeokropny. Nie wiem czy to tylko kwestia odtwarzacza wbudowanego czy ustawień, ale do tej pory tylko na treści z USB takie cuda. Próbowałem wyłączyć wszelkie motion plus czy HDR+ ale nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza

Protestuję bo 720p to faktycznie lipa ale co zrobisz jak nie ma lepszej jakości dostępnej. Nawet HBO Go czasem 720p nie wyciąga. Szkoda bo mam dużo seriali na kompie starych więc wiadomo że nie będzie to Full HD i boję się je odpalać na tym TV. Jakoś obrazu to jedno ale ten ghosting? Rozdzielczość może mieć wpływ na ghosting? Przy dynamicznych ruchach to nie było nic widać. Statyczne obrazu bardzo ok, a sceny gdy płonął ogień rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, marbel007 napisał:

Napisałem do LG. Zobaczymy. Generalnie nie widać tego. Trzeba się przyglądać przy normalnym użytkowaniu, jednak k. boli jak na sprzęt się wywaliło 5 tysiaków i taki cyrk. Liczę, że może zniknie i nie oglądam TVN24 ;) A może mi wymienią...

O na planszy zółtej tvn to widać. JPR mam załamkę.

Sam z teraz włączyłem test obrazu, ale nic nie widzę.Mój B7 ma już blisko rok. Na dwóch konsolach grałem na nim na prawdę dużo w BF1 i R6S. Bardzo często leci mi w tle Eleven Sports i Comedy Central, ale żadne logo, hud czy mapka nie zostawiła śladu. Jesteś pewien, że dobrze robisz to odświeżanie pikseli? Ile dziennie leci ci ten  tvn? 

Tyle było beki  z tych pasków, nie wierzę, że one na prawdę się wypaliły xD 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, WisnieR napisał:

Protestuję bo 720p to faktycznie lipa ale co zrobisz jak nie ma lepszej jakości dostępnej.

Coś słabo szukasz ;) Ogólnie to nie chodzi o to, że 720p jest słabe jakościowo, bo nie jest. Jeżeli wspomniane GoT miałeś na myśli s8e03, to odcinek dzieje się praktycznie cały czas w nocy, a tu już musi być dobry bitrate aby obraz wyglądał ok.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Ins napisał:

Nie wiem już który to raz, ale znowu ktoś sarkastycznie wrzuca identyczny komentarz jak twój, że zaraz zaeloci oledowcy tutaj wejdą i kogoś wytłumaczą. Nadal czekam na chociaż jedną taką akcję. Tak więc facepalm do twojego pierdzenia jak najbardziej adekwatny.

 

To tak jak z tymi śmiejącymi się z zakupu gry w temacie Days Gone. Istnieją tylko w głowie ostrzegających przed nimi.

 

A co do tego TVN u marbela to współczuję. Zobaczymy co zrobi serwis LG z tym. Koniecznie daj znać.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, raven_raven napisał:

A co do tego TVN u marbela to współczuję. Zobaczymy co zrobi serwis LG z tym. Koniecznie daj znać.

Przyjedzie serwisant i zobaczy. Czekam na telefon ale nie wiem czy zdąży dziś zadzwonić i pewnie przez cały majowy weekend będę to oglądał... Masakra. Widzę to teraz na co drugim ekranie :( Szczególnie na bajkach dziecka. 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, WisnieR napisał:

....Do momentu aż włączyłem dziś z pendrive'a GoT 720p oczywiście MEMENTO.

Myślałem że się porzygam przez ten ghosting. Pomijając fakt, że tego odcinka i tak się nie dało normalnie oglądać (czekałem do wieczora aż słońce zajdzie), to ghosting jest przeokropny. Nie wiem czy to tylko kwestia odtwarzacza wbudowanego czy ustawień, ale do tej pory tylko na treści z USB takie cuda. Próbowałem wyłączyć wszelkie motion plus czy HDR+ ale nic to nie dało.

 

Jak masz możliwość to podłącz lapka/stacjonarkę przez HDMI i zobacz czy wygląda to tak samo.

 

13 godzin temu, chris85 napisał:

Sam z teraz włączyłem test obrazu, ale nic nie widzę.Mój B7 ma już blisko rok. Na dwóch konsolach grałem na nim na prawdę dużo w BF1 i R6S. Bardzo często leci mi w tle Eleven Sports i Comedy Central, ale żadne logo, hud czy mapka nie zostawiła śladu

 

Ja mam B7 już ponad rok i nie oszczędzam go w ogóle. W Rocket League mam setki godzin, nie mówiąc o innych grach i zero wypaleń. Natomiast powidoki u mnie się zdarzają. Wystarczy zostawić coś jasnego i statycznego w HDR na kilka minut i już jest ślad. Na moim poprzednim B6 nigdy, absolutnie nigdy nie widziałem żadnego powidoku, a tutaj po pierwszym dniu już to zauważyłem. Znika to w ciągu kilkunastu sekund ale widać, że panel z poprzedniego modelu był lepszy. No ale ważne jest to, że wypaleń brak.

 

 

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, marbel007 napisał:

Przyjedzie serwisant i zobaczy. Czekam na telefon ale nie wiem czy zdąży dziś zadzwonić i pewnie przez cały majowy weekend będę to oglądał... Masakra. Widzę to teraz na co drugim ekranie :( Szczególnie na bajkach dziecka. 

 

Było kupić LED-a od Siamsiunga  :nosacz3:

Edytowane przez Arm9_Team
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...