Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Te blacks crush to chyba wina złej konfiguracji.

 

8 minut temu, II KoBik II napisał:

na razie poczekam na rozwój tych żyjących robali w tv aż ta technologia będzie na tip top. 

 

Chyba się nie doczekasz, raczej szybciej wejdą microLEDy łączące smolistą czerń ze spawarką.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja tam mocno się nad tym XF90 zastanawiam, bo jednak ufam Sony, ale z drugiej no nie da się odzobaczyć tego jak żywy, rzeczywisty jest obraz w OLEDach. :/ Jeszcze te 4,5k, a historia kredytowa aż kusi by wziąć raty w końcu.

Odnośnik do komentarza

Ale pier/dolicie, te gadki że "lepiej poczekać", oczywiście że lepiej poczekać bo będą nowsze modele a starsze będą tańsze ale ile można?

 

jak ktoś ma prostaka albo koksa to oczywiście że OLED 4K powinien zawitać jak najszybciej, bo warto grać już teraz w takiej jakości a nie czekać na nową generację. Jaką rozdzielczość z resztą będą mieć next geny? na 99% będzie to 4K.

 

Jeśli ktoś kupował TV Full HD w latach 2012-2013 pod koniec życia generacji PS3/X360 to ten sam telewizor mu służył przez lata dla PS4 i XONE. Tutaj będzie podobnie.

  • Plusik 6
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No ale na co czekac?

4k bedzie raczej standardem wystarczajacym . Juz teraz dobrze zrobione szachownicowe 4k wyglada na tyle dobrze ze roznice widac na porownaniach w df.

 

8K przy wiekszosci rozmiarow obecnych tv tj. 54-65 cali przy sredniej odleglosci od tv jaką z reguly kazdy z nas oglada nie będzie miało więlszego sensu.

 

Bajer fajny dla bogatych ludzi z duzymi salonami. I tak- zawsze tak mowiono co każdą generację twlewizorow ale im dalej w las tym mniej mimo wszystko mniejsze to ma znaczenie bo po prostu tego nie widać.

 

IMO jesli kiedys 8k bedzie standardem to uuz chyba ostatecznym.

Odnośnik do komentarza

Może ktoś wrzucić swoje ustawienia trybu gry dla Samsunga NU80XX? Na czas remontu znów przesiadłem się na monitor i nie ma nawet porównania. Monitor jakiś stary LG IPS 236.

Na TV gdy obracam się i poruszam w Destiny2 to radar się nie tylko rozmywa ale też potrafi się dublować tak jakby robiło się jego echo. To te artefakty całe? To chyba wina motion plus i interpolacji. Na starym Philipsie FHD wszystko było jak na monitorze poza opóźnieniem.

Rozumiem, że kolejne pół roku czeka mnie ręczna zabawa suwakami żeby zacząć się cieszyć nowym telewizorem?

Odnośnik do komentarza
 

Na TV gdy obracam się i poruszam w Destiny2 to radar się nie tylko rozmywa ale też potrafi się dublować tak jakby robiło się jego echo. To te artefakty całe? To chyba wina motion plus i interpolacji. Na starym Philipsie FHD wszystko było jak na monitorze poza opóźnieniem.

 

 

 

 

Samsung w trybie gra automatycznie ma ustawione upłynniacze na full i masz artefakty po prostu, w destiny to bardzo mocno widać. Masz redukcję drgań oraz redukcję rozmycia, w tym przypadku musisz wyłączyć redukcję drgań.

 

 

Polecam się pobawić tymi suwakami, zwłaszcza w grach wyścigowych, driveclub dostaje drugie życie kiedy gra się z upłynniaczem, Forza 4 też mega. Nie jest to 60fps, ale gra się przyjemniej. O laga martwić się nie musisz, bo tylko 20 ms z upłynniaczem.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, KOMARZYSKO napisał:

Ludki, jest tu jakiś posiadacz tivika LG model C8. Trochę się o nim naczytałem i mam silną chęć jechać go jutro kupić. Ktoś mnie powstrzyma złym słowem czy raczej zachęci? :)

Jedź i się nie zastanawiaj, przez weekend był do wyrwania w ME za około 4800 (55 cali), mega cena za mega TiVika :) Mam co prawda B8, ale różnica znikoma, a po poprzesiadce z NU8052 większość gier to zupełnie nowe doznanie. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Gość Kyo
4 godziny temu, KOMARZYSKO napisał:

Ludki, jest tu jakiś posiadacz tivika LG model C8. Trochę się o nim naczytałem i mam silną chęć jechać go jutro kupić. Ktoś mnie powstrzyma złym słowem czy raczej zachęci? :)

Używam od końcówki października zeszłego roku. No powiem tyle że do LCD nigdy już nie wrócę :D TV miał być 95% do gier. No i jest do wszystkiego, nie tylko do gier,  app śmigają aż miło, nic nie przycina, nic nie zacina. Na początku pobawiłem się ustawieniami i nic od tego czasu nie zmieniam. Jak bym miał brać jakiś TV to właśnie ten. Szczególnie że jest/był za 4500. Ja dałem 6k - minus 200 zł zwrotu od LG. Serio, kupił bym go znowu. 

 

4 godziny temu, Figuś napisał:

Wypala się :ragus::Coolface:

Ależ tak, gałka oczna :pawel:

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.05.2019 o 12:45, MaZZeo napisał:

Jeśli ktoś kupował TV Full HD w latach 2012-2013 pod koniec życia generacji PS3/X360 to ten sam telewizor mu służył przez lata dla PS4 i XONE. Tutaj będzie podobnie.

 

Mało tego, jak ktoś wyłożył jakieś niesamowite pieniądze na pierwsze odbiorniki 4K to teraz ma bardzo przestarzały sprzęt w porównaniu do tego, co dało się kupić od połowy generacji za kwoty będące ułamkiem.

 

Na razie samo prawdziwe 4K umie osiągnąć jedna konsola będąca najmocniejszym middle-genem i to nie zawsze, a niewiele mocniejsze konsole mają dawać w 4K? Jak my dostaniemy sztywne, natywne 4K przez cały czas trwania generacji to będę zaskoczony, bo pewnie będzie dalej dynamiczna rozdzielczość i różne techniki rekonstruowania obrazu w zamian za więcej fajerwerków na ekranie. 8K to jakaśtam pieśń przyszłości.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...