Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, milan napisał:

Jakie są realne straty dla gracza jeżeli na następną generację będzie brał B/C8 zamiast poczekać na B/C9? Znamy już jakieś fakty odnośnie następnej generacji konsol i jak wykorzystają te rzeczy w nast. generacji tv?

C9 ma mieć hdmi 2.1 więc imo warto chwilę poczekać. 

Odnośnik do komentarza

Obecnie nie ma sensu kupować tv jeżeli ma służyć do gier. Lepiej wstrzymać się ten rok. Standardowo, miesiąc, dwa przed premierą PS5 wymieni się tv. Wówczas modele z tego roku, które dopiero wejdą, będą w atrakcyjnych cenach, a jak ktoś będzie chciał coś noweszego, to kupi coś z 2020.

Odnośnik do komentarza
Obecnie nie ma sensu kupować tv jeżeli ma służyć do gier. Lepiej wstrzymać się ten rok. Standardowo, miesiąc, dwa przed premierą PS5 wymieni się tv. Wówczas modele z tego roku, które dopiero wejdą, będą w atrakcyjnych cenach, a jak ktoś będzie chciał coś noweszego, to kupi coś z 2020.



Jak ktoś ma pro czy koxa to jak najbardziej warto i teraz, do premier konsol jeszcze dużo czasu, a można już pograć w naprawdę dobrej jakości.
  • Plusik 3
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Widziałem dzisiaj B8 55" w MM za 4.5k, nie powiem kusi (pipi)aniec, ale do premierowego Xa i PROsiaczka (w 2019) to chyba jednak overkill. Przy PS5 czy Anakondzie pomyśli się nad zmianą.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Ja myślę, że jeśli ktoś ma dobry TV 4K z HDR, to starczy ma długo również na generację PS5. 8K to jest jakiś bełkot marketingowy, zobaczcie sobie na kalkulator odległości od TV żeby zobaczyć różnicę. No chyba, że ktoś kupi Sony ZG9 85" za 50 patyków i będzie siedział 2 metry od TV.

W odbiorze jakości obrazu ważniejszy jest dobry kontrast plus HDR- to robi największe wrażenie i różnicę względem telewizorów 2K. Rozdzielczość dopiero w następnej kolejności.

No chyba, że wymyślą coś zupełnie innego, prawie rewolucyjnego jak HDR właśnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie opłaca się teraz kupować tv bo? Serio ktoś patrzy na hdmi 2.1? Przecież to jest głównie pod 8k a kiedy 8k będzie standardem? 

Poczytajcie trochę hdtv. Do 4k 2.1 nie jest potrzebne (szczególnie biorąc pod uwagę jak gry chodzą na konsolach). 8k to moooże będzie standardem przy PS6 albo i 7.

Edytowane przez Arm9_Team
Odnośnik do komentarza

@Arm9_Team w HDMI 2.1 chyba najbardziej atrakcyjny dla konsolowców jest variable frame rate. Nie wiem czy jest to jakiś gamechanger, bo nie miałem nigdy okazji z tego skorzystać, ale podobn poprawia to niesamowicie jakość wyświetlanego obrazu.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, WisnieR napisał:

Podłączyłem PS4 do tego NU8072. Pierwsze co mnie zdenerwowało to fakt, że po wyciszeniu głosu mruga ikonka mute więc trzeba po prostu zmniejszyć głośność na 0.

Dwa to w ustawieniach PS4 wyświetla, że urządzenie nie obsługuje HDR. Coś nie tak z ustawieniami. Gram z włączonym trybem gra.a0ebe2b0e3b8e7e7ae5eff9ffbd2f0a1.jpg

Wlaczyles w opcjach tv rozszerzony zakres 

Może byc też tak że nie każdy port hdmi w tv obsługuje HDR. Sprawdź w instrukcji tv. 

 

 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

btw. 

 

Mój Soniacz XE90 w lipcu będzie miał juz 2 lata. 

Nie mam do niego absolutnie żadnych zastrzeżeń. Wymieniłbym jedynie androida na cos innego ale po aktualkach nie jest tak źle pomimo katowania go praktycznie codziennie. 

 

Obraz nadal żyletka. Zero problemów z apkami. Nic się nie wyłącza bez powodu. Filmy i gry to nadal topka w moim odczuciu. 

Chyba najlepiej wydane spontaniczne 10kafli w moim życiu. :ragus:

Choć drugi raz za taką kwotę już bym nie brał. 

Teraz jak wyjdzie coś nowego to poczekam 2 lata aż cena osiągnie akceptowalne 4000-5000zl. 

Odnośnik do komentarza

Smolista czerń jest fajna. Sam polecilem w lutym mojemu ziomkowi LG B8. Obcowałem przy PS4 Pro i wygladalo zacnie, choć ja suwaki bym ustawil nieco inaczej. 

 

Nie przemawia do mnie brak szczegółów czerni właśnie. W rzeczywistości to spoko, no nie obejdziesz tematu. Tam gdzie jest czarno to będzie ale w grach czy filmach chcę widzieć więcej odcieni czarnego, szarego itd. Brak detali nie daje mi pełnej satysfakcji z obrazu w tv. 

 

No i HDR. Sprawdziłem u niego topke w temacie czyli Horizon ZD i.. Cóż mój lcd świeci znacznie lepiej. 

 

Ale dobrze że temat oledow jest rozwijany choć czyta się już i słyszy, ze jednak coś sie wypala. Mam okrutny uraz po użytkowaniu plazmy i na razie poczekam na rozwój tych żyjących robali w tv aż ta technologia będzie na tip top. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...