Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, marbel007 napisał:

A poza tym po co Ci nowy tv? Przy dziecku już nie pograsz. Może przez pierwsze 3-6 miesięcy. Potem zapomnij. 2h/tydzień jak nie masz znajomych/rodziny, a żona ma hobby, by wieczorem dać Ci luz ;) 

 

No i dwie osoby teraz nastraszyłeś. Młody ma dopiero 2 tygodnie, a już teraz z czasem słabo. Dobrze, że wbiłem calaka w Sekiro zanim się urodził xD

 

Odnośnik do komentarza

Wiem co piszę, mam dwójkę - 3,5 roku i 9 miesięcy. Jak pierwsze miało do 4 miesięcy to grałem i za dnia aż miło (jeszcze ekstra 2 tygodnie wolnego dostałem ;) ) - spało w kołysce niedaleko tv a ja Rise of the TR przeszedłem. Teraz jedynie jakiś wieczór jak oboje pójdą spać się uda raz, może dwa w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, marbel007 napisał:

Wiem co piszę, mam dwójkę - 3,5 roku i 9 miesięcy. Jak pierwsze miało do 4 miesięcy to grałem i za dnia aż miło (jeszcze ekstra 2 tygodnie wolnego dostałem ;) ) - spało w kołysce niedaleko tv a ja Rise of the TR przeszedłem. Teraz jedynie jakiś wieczór jak oboje pójdą spać się uda raz, może dwa w tygodniu.

 

Podziwiam. To nie dla mnie takie życie :reggie:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie odezwał się do mnie kolega pracujący w Neonecie.

 

"Mam dla Ciebie 65 calowego B8 za 6450zł"

 

Takie informacje lubię. Bardzo fajna opcja...

 

Jak ktoś się zastanawia nad OLEDem to proponuję poczekać. Zaraz ta cena powinna być oficjalna i nie tylko w Neonecie. Za darmo mi przecież go nie odda i sam nie dopłaci do różnicy między aktualną ceną więc szykuje się promocja.

Edytowane przez WisnieR
  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.04.2019 o 15:38, II KoBik II napisał:

Komu to potrzebne? 

Tym samym którym potrzebne 4K. Lubią siedzieć z nosem przy ekranie. Przy 8K będzie trudniej, bo nie ma nawet 1 karty graficznej która by to pociągnęła, ludzie biorą i9-9900k + RTX 2080 TI nie dlatego, że brak im kasy, ale że nie mogą nic lepszego kupić, a gdy ktoś zaszaleje z Ryzen Threadripper 2990 WX to się mocno zdziwi. Przynajmniej przy monitorach siedzi się blisko (przy TV to bezsens). W dodatku wydajność rośnie powoli (nie to co kiedyś, więc karty 8K będą pewnie w 2022-23, Sony da DLSS i 30 fps i PS5 Pro w 2022 pociągnie oszukane 8K).

 

W dniu 24.04.2019 o 12:10, WisnieR napisał:

mam 40-calowego Philipsa i w starym mieszkaniu miałem w pokoju do niego 1.5 metra odległości. Od 2 lat stoi w salonie w nowym mieszkaniu gdzie odległość to dobre 4.5 metra.

Prosta matematyka - potrzebujesz 3 * 40 = 120 cali (jeśli lubisz siedzieć tak absurdalnie blisko, przecież TV SD czyli 90% TV wygląda wtedy okropnie).

 

Sprawdzałem doświadczalnie na różnych rozmiarach i to działa. Wyjaśnienia teorii masz na hdtvpolska (kalkulator): "Oko jest instrumentem analogowym, więc w uproszczeniu nie posiada rozdzielczości. Fizjologia tego narządu narzuca jednak pewne ograniczenia w rozróżnianiu detali. Z badań wynika, że zdrowy człowiek jest w stanie rozróżnić detale oddalone od siebie o minutę kątową. Co z tego wynika – z odpowiedniej odległości. Dalsze zwiększanie rozdzielczości przestaje przynosić korzyści, bowiem widz nie będzie w stanie dostrzec drobniejszych detali".

Edytowane przez Arek_
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, WisnieR napisał:

Właśnie odezwał się do mnie kolega pracujący w Neonecie.

 

"Mam dla Ciebie 65 calowego B8 za 6450zł"

 

Takie informacje lubię. Bardzo fajna opcja...

 

Jak ktoś się zastanawia nad OLEDem to proponuję poczekać. Zaraz ta cena powinna być oficjalna i nie tylko w Neonecie. Za darmo mi przecież go nie odda i sam nie dopłaci do różnicy między aktualną ceną więc szykuje się promocja.

Ta cena już była jakoś miesiąc temu w euro. Jednak był to pierwszy tv z promocji, który się im "skończył" na magazynie i nie zdążyłem kupić. Teraz ochłonąłem i wymienię tv dopiero po remoncie pod koniec roku, a wtedy już w B9 i C9 będę celował.

Odnośnik do komentarza

Nie wytrzymałem i kupiłem. Jezu jakie bydle. Na zdjęciu nie widać ale jak się siedzi to czuję sie jak w kinie.

 

Teraz tylko milion dni poświęcone na wszystkie ustawienia ekranu czy tego magicznego pilota. Fajnej bo od razu mi się pod UPC ustawił ale nie wiem jak zrobić żeby z pilota od Samsunga dało się wyłączyć dekoder UPC.

 

PS4 jeszcze nie podłączałem ale i tak mam FATa więc HDR nie uświadcze. Czas kupić prosiaka. Na razie zmieniłem tylko pakiet Netflixa na z HD na 4K.

 

f910ba440ea3a7b8f08f7c8fada3cb7f.jpg07887a157355b2138f50c499134a65cc.jpg

  • Plusik 7
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, WisnieR napisał:

Nie wytrzymałem i kupiłem. Jezu jakie bydle. Na zdjęciu nie widać ale jak się siedzi to czuję sie jak w kinie.

 

Teraz tylko milion dni poświęcone na wszystkie ustawienia ekranu czy tego magicznego pilota. Fajnej bo od razu mi się pod UPC ustawił ale nie wiem jak zrobić żeby z pilota od Samsunga dało się wyłączyć dekoder UPC.

 

PS4 jeszcze nie podłączałem ale i tak mam FATa więc HDR nie uświadcze. Czas kupić prosiaka. Na razie zmieniłem tylko pakiet Netflixa na z HD na 4K.

 

f910ba440ea3a7b8f08f7c8fada3cb7f.jpg07887a157355b2138f50c499134a65cc.jpg

 

To koniecznie od razu odpalaj „nasza planeta”, cudeńko wizualne i nie tylko!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie, w OLEDzie B7 zrobiły mi się takie powidoki/wypalenia z TVN24. No nie ukrywam, że czasem leci. Wczoraj coś mi się tam wydawało a dziś włączyłem testowy sygnał na YT. Włączyłem odświeżanie pikseli i wydaje mi się, że pomogło... ale tak w 60%, bo dalej widać. W większości przypadków nie widać, ale wkurza mnie. Przed czyszczeniem jeszcze oglądałem nowy odcinek GoT ale streaming był słaby i miejscami było widać... Wcześniej tego nie widziałem, Tv prawie tydzień był wyłączony bo byłem na wyjeździe, ale to chyba nie miało znaczenia (?). Pamietam, że na początku w ub roku miałem zaraz po zakupie w czerwcu licznik czasu z LeMans24 ale zniknęło, chyba po czyszczeniu. Powidok po prostu. Chyba zablokuje TVN24 ;)

Czy takie coś może obejmować gwarancja??

Odnośnik do komentarza
Nie wytrzymałem i kupiłem. Jezu jakie bydle. Na zdjęciu nie widać ale jak się siedzi to czuję sie jak w kinie.

 

Teraz tylko milion dni poświęcone na wszystkie ustawienia ekranu czy tego magicznego pilota. Fajnej bo od razu mi się pod UPC ustawił ale nie wiem jak zrobić żeby z pilota od Samsunga dało się wyłączyć dekoder UPC.

 

PS4 jeszcze nie podłączałem ale i tak mam FATa więc HDR nie uświadcze. Czas kupić prosiaka. Na razie zmieniłem tylko pakiet Netflixa na z HD na 4K.

 

f910ba440ea3a7b8f08f7c8fada3cb7f.jpg07887a157355b2138f50c499134a65cc.jpg

No prezentuje się bosko. Jednak te 10 cali różnicy robi robotę. Sam się zastanawiam LED Vs OLED i na chwilę obecną miałbym dylemat. 4.500 dać na oleda 55 czy jednak wiekszy tv kosztem jakości obrazu tj 65 Samsunga. Czekam na wrażenia z tv

 

Wytapane z HTC U11

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...