Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, iluck85 napisał:


 

Jesteś 1 który ta mocno jest na NIE jezeli chodzi o oled.

Jeszcze mam kumpla co skwitował, ze czarny nie jest naturalny, bo jest za czarny :blink:

 

Ten Oled C9 55 jest za 5200/5300. Spoko, ale nie wiem dlaczego mam dopłacać 3k do 65 cali, bo teraz chciałbym już 65 brać. 8k to już mi szkoda na TV.

Mam identyczny dylemat. Mega mi C9 leży, ale boje się że 55 cali to mało, ale ponad 10k za telewizor i konsole... To już przesada 

Odnośnik do komentarza

Dałbym 10 i 15k... ale musiałbym być jakimś kinomaniakiem. 
Telewizji nie oglądam, dekoder leży gdzieś w szafie. Czasem obejrzę film w necie na lapku i nie chce się mi się tego łączyć do tv. 
Mam kilka filmów na BR i obejrzałem raz albo nie obejrzałem, bo chciałem mieć tylko nośnik.

 

Zostaje tylko zakup pod gry, a widzę ze od dłuższego czasu nie jara mnie granie. Interesują mnie nowe konsole, gry. Ale nie mam tego zacięcia żeby siedzieć i grać.

Po godzinie jestem zmęczony, ale lubię kupić, odpalić, zobaczyć.

 

Starzeje się :potter:

To powód dla którego mi żal 8k na tv.

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, easye napisał:

Ja w tym roku będę kupował nowy telewizor i Oleda pewnie już nie wezmę, bo chciałbym tv który wytrzyma dłużej niż te 26-30m bez wypalen. Katy widzenia mam w dupie bo siedzę zawsze na środku tv, szkoda za to że mam taki banding po 3 latach, że ekran w materiałach sportowych na pół mi dzieli. 

 

Wkurzam mnie też crash black w  niektórych grach, no niestety takiego Destiny 2 miejscami nie da się w ogóle z HDR wyregulowac. W ciemnych pomieszczeniach nie ma szczegółów do tego stopnia, że idąc gdzieś po skrzynkę nie wiem kompletnie gdzie mam skończyć, bo wszytsko jest czarne jak smoła, podbić brightnes też nie moge, bo wtedy mam słynne "mleko" na ekranie. Jedynie HDR można wyłączyć...

Znam twoja sytuacje z forum hdtv... Niestety po tym co piszesz, obawiam się że po przesiadce na LCD, nawet FALD możesz się załamać, bo oled, mimo swoich wad w porównaniu do LCD ma obraz bliski ideałowi. Pomijając zepsute HDR w Destiny to np. Samsung q90, który kosztuje o wiele więcej niż oled potrafi tak zgubić detale w czerni, ze momentami wydaje się, że oglądasz inny film. O DSE, bandingu itp w LCD już nie wspominam. Należy do tego dodać fakt, że LCD się nie wypali ale równie dobrze po dwóch trzech latach może paść matryca (bardzo częste w samsungach) i zrobić piękny wyciek światła na pół ekranu... Niestety dzisiejsza elektronika to często gra w ruletkę.

Odnośnik do komentarza

Kupno dzisiaj TV, to jakaś jazda bez trzymanki. :D Wolałem chyba czasy ciemnogrodu bez neta. 

Chcesz kupić Oled, to czytasz o jakiś wypaleniach, znaczkach TRWAM w rogu... Dobry TV większy od znaczka pocztowego, to już cena gdzie można LED Sony kupić i to jeszcze większa matryca, bo 75 cali. Ale wydajesz 10k żeby oglądać clouding i inne bzdury. 

A najgorsze że im więcej czytasz, to większy mętlik.

Jak RZYĆ?! 

 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, iluck85 napisał:

Kupno dzisiaj TV, to jakaś jazda bez trzymanki. :D Wolałem chyba czasy ciemnogrodu bez neta. 

Chcesz kupić Oled, to czytasz o jakiś wypaleniach, znaczkach TRWAM w rogu... Dobry TV większy od znaczka pocztowego, to już cena gdzie można LED Sony kupić i to jeszcze większa matryca, bo 75 cali. Ale wydajesz 10k żeby oglądać clouding i inne bzdury. 

A najgorsze że im więcej czytasz, to większy mętlik.

Jak RZYĆ?! 

 

 

Niestety. 

 

Ja trzy lata temu stałem obok swojego Sony xe90 i LG b6 bodaj. Tylko ten drugi o 4 kafle więcej.

 

I tak juz 3 lata mijają i nie żałuję wyboru. Mnie się zwrócił z nawiązką niesamowitych przeżyć związanych z grami, filmami itd. :)

 

Ale przyszły zakup raczej Oleda o ile zajadę tego squrwiola obecnego bo świeci niemal 24h na dobę. 

Edytowane przez II KoBik II
Odnośnik do komentarza

Mam LG 55C9 od 3 miesięcy i szczerze polecam. Obraz świetny, system bez zawieszek, opóźnień itp.

Myślę sam czy dobrze zrobiłem biorąc 55”, dopóki stoi na szafce jest w miarę ok ale zmierzam do zawieszenia go na ścianę a to juz jakieś przynajmniej 0,5m dochodzi i zastanawiam się coraz bardziej nad 65”.

Więc jeśli ktoś szuka 55C9 i nie przeszkadza mu to, że ma 3 miechy to może mógłbym sprzedać w dobrej cenie i samemu dopłacić do 65”. W razie czego priv.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, bartiz napisał:

Do północy jest promka na Euro Agd/media expert -  przy kupnie LG OLED B9 dostajemy za 1zl zestaw Xbox One S 1TB  z Forza Horizon 4 i jakimś LEGO (wyceniony w ME na 1299)

 

Ehhh (pipi)a czemu nie C?

C bym brał od razu... czy teraz Ceny modelu C wystrzeliły i nie wiem czy dopłacać. Ten B po odsprzedaży xa wyjdzie 4tysie, model c obecnie to minimum 5200 zl

Odnośnik do komentarza

Zmieniłem kilka dni temu sony xe93 na LG C9 i chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami, wadami i zaletami obu tych TV, może komuś się przyda.

 

-o lepszych kątach widzenia i idealnej czerni w oledzie nie ma co wspominać, bo wszyscy to wiedzą.

 

- Gry w hdr wyglądają zupełnie inaczej. Na XE93 była jakby podniesiona gamma, obraz w wielu grach był jakby za lekką mgiełką + w miejscach mocniej podświetlonych pojawiał się mocny blooming, szczególnie na bokach ekranu gdzie tworzył się już pewien kąt widzenia i pogarszał się przez to kontrast. Na oledzie znikła całkowicie mgiełka i blooming, widać to szczególnie np w uncharted lost legacy czy shadow of the tomb raider. W gearsach 4 i 5 na XE93 w ciemniejszych lokacjach niewielkie światełko na zbroi gearsa potrafiło kompletnie zrujnować obraz powodując wyraźnie widoczny blooming.

 

-niektóre gry gdzie akcja dzieje się za dnia lepiej wyglądały na xe93 dzięki większej szczytowej jasności. Przykładowo w Days gone niebo i słoneczko wyglądały bardziej realistycznie na XE93, na oledzie ze względu na mniejszą szczytową jasność i ABL jest trochę blado. Sytuacja zmienia się gdy zapadnie noc, wtedy przewagę uzyskuje C9.

 

- W ciemniejszych grach gdzie jest wiele punktowych świateł oled wydaje praktycznie tak samo jasny jak xe93 lub tylko minimalnie mu ustępuje, mimo że teoretycznie szczytowa jasność powinna być wyraźnie lepsza w xe93(ok 800 nitów w c9 vs nawet ponad 1200 w xe93). Przykładem jest tu resident evil 3 remake gdzie rożne  światełka potrafiły świecić na C9 podobnie jak xe 93, a naprawdę małe światełka nawet jaśniej. Dopiero kiedy jakieś źródło światła zajmowało większą powierzchnię np ogień to oled dostawał zadyszki za to xe93 się "rozkręcał" i nieźle walił po oczach.

 

- w SDR na c9 jest problem z prawidłową gradacją ciemnych odcieni. Początkowo na fabrycznych ustawieniach tzw black crash był dramatyczny po podłączeniu ps4 pro. Po ustawieniu poziomu czerni na wysoki znacznie się poprawiło, ale problem dalej występował. Pierwsze 5 odcieni na C9 były kompletnie czarne, a w szarościach z przedziału ok 5-20 był brak "liniowości". Długo siedziałem nad tym aby to naprawić. Z początku dłubałem długo przy ustawieniach 22 stopniowej gammy, ale ostatecznie najlepszy efekt płynnych przejść tonalnych dało ustawienie jasności(nie podświetlenia tylko jasności) na wartość 60 a gamme ustawioną na 2.2. Idealnie dalej nie jest, bo pierwszy odcień szarości jest dalej czarny, dalsze odcienie są już widoczne i zachowują w miarę "linowość" bez  bandingu itp. Ogólnie po kilku godzinach ustawień odcienie bliskie czerni wyglądają zadowalająco i black crush jest prawie żaden.

 

-algorytmy wyostrzające obraz zgodnie z moim przewidywaniem w LG C9 są zdecydowanie gorsze od tych w bravii. Suwak "ostrość" w c9 działa gorzej niż suwak "rozdzielczość" w XE93.

 

-upłynniacz w c9 ku mojemu zaskoczeniu jest dobry i powiedziałbym nawet, że ostrość obrazu ruchomego jest odrobinę lepsza niż w xe93.

 

-w xe93 lokalne wygaszanie często zmniejszało jasność jasnych punktów aby uzyskać lepszą czerń w pobliżu, było to głównie zauważalne w SDR co od początku mi przeszkadzało(z kolei w hdr priorytetem dla tego TV są już wysokie jasności co objawia się sporym bloomingiem). Przykładowo w nocy w horizon zero dawn w SDR wszystkie roślinki odbijające światło księżyca po włączeniu lokalnego wygaszania mocno się przyciemniały, natomiast wyłączenie lokalnego wygaszania powodowało mleko na ekranie. W oledzie oczywiście tego efektu nie ma dzięki czemu biel jest jaśniejsza a czerń ciemniejsza. Przygasająca  biel w xe93 była właśnie jednym z 2 głównych powodów zmiany XE93 na C9. Drugim powodem zmiany xe93 na C9 był wspomniany irytujący blooming w HDR.

 

 

 

 

 

Edytowane przez wulfen
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...