Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jakiś solidny TV-k pod giereczki puszczane w full HD? Tak ze 2-3 modele bym poprosił. Koniecznie 55 cali. Nie chcę pakować się z w wyświetlaniem w 4K bo ten TV ma być podpięty pod kompa, na którym i tak puszczam wszystko w 1080p. Coś solidnego, sprawdzonego, cieszącego się dobrymi opiniami. Będę wielce zobowiązany.

 

Coś mi się obiło o uszy że Samsung UE55RU8002 jest więcej niż spoko, zweryfikuje ktoś?

Odnośnik do komentarza

XF9005 to jest dobry tv, ale Q70R będzie miał lepsza czerń, mniejszy input lag i fajny game mode https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-samsung-q70r/585/782

zobacz na czym bardziej ci zależy i wybierz między tymi dwoma (oba modele teraz kosztują w cenie 3600zl) 

Potem już tylko oled lg b9 ale to już koszt jakieś 4600zl 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Panowie, a czy znacie może jakiś dobry poradnik jak skalibrować sobie telewizor (LG B8)? Możliwie jak najbardziej szczegółowej, wraz z odcieniami skóry etc. To co znalazłem było raczej słabe, więc proszę o waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.03.2020 o 13:20, Bielik napisał:

Ale co tam chcesz skalibrować ustawieniami z internetu jak każda matryca ma praktycznie inne ustawienia.

Do filmów i szeroko pojętej tv tryb technicolor + jakieś tam swoje usprawnienia według własnego widzimisię.

Do gier tryb... gra.

 

Każdą matrycę się nieco inaczej kalibruje, nie ma uniwersalnych ustawień.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Panowie, a czy znacie może jakiś dobry poradnik jak skalibrować sobie telewizor (LG B8)? Możliwie jak najbardziej szczegółowej, wraz z odcieniami skóry etc. To co znalazłem było raczej słabe, więc proszę o waszą pomoc.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b8-oled/settings

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Redmitsu napisał:

zobacz na czym bardziej ci zależy

 

W dużej mierze na tym by podziałał przez kilka dobrych lat... wiem że to zgadywanaka obecnie (ponoć, tak słyszałem), ale mam jednak pierdolca na tym punkcie i spory bagaż złych doświadczeń z elektroniką niestety. Mówisz, że to podobna półka i dowolny z nich będzie OK? Sorry za durne pytani, ale naprawdę nie znam się na tym, a z drugiej strony boję się wybecelować ~3600zł w coś kiepskiego.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Amer napisał:

 

W dużej mierze na tym by podziałał przez kilka dobrych lat... wiem że to zgadywanaka obecnie (ponoć, tak słyszałem), ale mam jednak (pipi)ca na tym punkcie i spory bagaż złych doświadczeń z elektroniką niestety. Mówisz, że to podobna półka i dowolny z nich będzie OK? Sorry za durne pytani, ale naprawdę nie znam się na tym, a z drugiej strony boję się wybecelować ~3600zł w coś kiepskiego.

 

Wysłałem ci linka do porownania tych dwoch modeli (jest to bardzo rzetelna stronka z dokladnymi testami) i w tej cenie uwazam ze to sa 2 najlepsze telewizory ledowe. Pozniej tylko ich wyzsze odpowiedniki ale duzo one super nie zyskuja porownujac do wzrostu ceny. Pracuje w sklepie z elektroniką i mam do czynienia z tymi modelami na codzień, jezeli masz jakis market otwarty to podjedz i zobacz sobie jak swieca te tv'ki. Co do awaryjnosci to nie wypowiem się, to jest jak wrozenie z fusow, obie marki sa solidne ale kazdemu wtopy sie zdarzają.

Ja osobiscie bym wybral raczej Samsunga ale to z racji lepszej czerni i systemu tizen, android lubi czasem zawieche złapać a tego bym nie zniósł.  

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Amer napisał:

 

W dużej mierze na tym by podziałał przez kilka dobrych lat... wiem że to zgadywanaka obecnie (ponoć, tak słyszałem), ale mam jednak (pipi)ca na tym punkcie i spory bagaż złych doświadczeń z elektroniką niestety. Mówisz, że to podobna półka i dowolny z nich będzie OK? Sorry za durne pytani, ale naprawdę nie znam się na tym, a z drugiej strony boję się wybecelować ~3600zł w coś kiepskiego.

Na ten moment za tę cenę to Q70, ale niestety bez HDMI 2.1. Pomyśl też o tym LG SM9800, który proponuje @benito82pl, nie masz ryzyka, że to OLED, który się wypali.

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q70r-vs-lg-sm9500/782/838

 

Bezpośrednie porównanie. Samsung z VA z lepszą czernią, ale gorszymi kątami widzenia, LG z IPS'em, więc ze słabą czernią, ale bardzo dobrymi kątami widzenia no i z HDMI 2.1.

Edytowane przez MYSZa7
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale napotykam wadę, która opisywali juz inni. Po wyłączeniu TV kilkanascie sekund później coś go triggeruje i włącza się z powrotem.

 

Albo pilot wysyla sygnal, albo konsola go wzbudza w jakis sposob, albo łapie cos z wifi. Kij wie. Dzieje się to rzadko i nie próbowałem tego debuggowac poprzez wyjecie baterii z pilota i odpięcie wszystkich sprzętów.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, _Red_ napisał:

Ale napotykam wadę, która opisywali juz inni. Po wyłączeniu TV kilkanascie sekund później coś go triggeruje i włącza się z powrotem.

 

Albo pilot wysyla sygnal, albo konsola go wzbudza w jakis sposob, albo łapie cos z wifi. Kij wie. Dzieje się to rzadko i nie próbowałem tego debuggowac poprzez wyjecie baterii z pilota i odpięcie wszystkich sprzętów.

Sprawdzałeś ustawienia podane na tej stronie?

 

https://us.community.samsung.com/t5/Qled-and-Frame/Samsung-Q70R-TV-turns-on-by-itself/td-p/827155

 

1 minutę temu, Amer napisał:

Red, w jakim modelu?

Q70

Odnośnik do komentarza

Zgadza się, mam Q70.

 

Porady czytalem i stosowalem wszystkie:

- unplugg

- software update

- anynet+ wylaczony (a ponoc wtedy jeden pilot nie będzie sterowal kilkoma devicami, a i tak uzywam samsungowego do zmiany kanalow dekodera kablówki)

- power on mobile wyłączone

 

Zauwazylem, że w momencie gdy tv się włącza ponownie to na pilocie mruga lampka tak jakby to on dawał mu sygnal. Stad hipoteza, że to on trigeruje włączenie. Pobawie się kiedyś z wyciągnięciem baterii, ale to się dzieje na tyle rzadko i niekonsekwentnie, że musialbym w ogole zrezygnowac z pilota na parę tygodni :f

Odnośnik do komentarza

U mnie w Samsungu z 2017 też czasem pilot wariuje (już ten nowy, minimalistyczny). Czerwona dioda na pilocie miga, a TV lubi się od razu wyłączyć po włączeniu. Niemniej nie jest to dla mnie szczególny problem, zwykle za drugim razem jest już normalnie, a przede wszystkim TV migdy się sam nie wyłączył już w trakcie gry czy filmu.

 

I nich nikt nie traktuje tego posta jako argumentu przeciw wyborowi Samsunga, ogólnie jestem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...