Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, milupl napisał:

Ale w hdr wyglądają bardziej naturalnie, a nie przejaskrawione jak na 2 pierwszych zdjęciach.

 

Ps. Już był tu taki jeden co lubił jak kolory są "soczyste", lubował się w szczególności w niebieskich zębach :D

 

Z tym że w Sony możesz jeszcze grubo mieszać w ustawieniach kolorów i biały będzie biały. Gram już w HDR bo ustawiłem owe suwaczki i jest tip top jak na ten tv. 

 

Na nowej generacji przesiadam sie raczej na Oleda mimo wszystko. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Fahkumram napisał:

Może wygląda to bardziej naturalnie to fakt, ale kolorów i kontrastu w hdr w giereczkach nie ma. Na żywo różnica jest jeszcze większa. 

To tak jakby porównać matryce oled do ips. Czyli przepaść.

Zwiekszenie gammy  na maksa nie daje cukierkowych kolorow w hdr? 

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak można twierdzić, że hdr to marketingowa ściema. Włączam Gears5, FH4, GTSport, MK11 i wiele innych tytułów i hdr wygląda znakomicie. Różnica jest olbrzymia, kontrast i kolory sporo lepszy. Chmury, niebo i wiele innych obiektów nabierają głębi, widać więcej detali w czerniach i bielach. Oczywiście zdarzają się tytuły pod tym względem niedopracowane (rdr 2, re2) i tam to kwestia gustu czy wolimy dobry sdr, czy zwalony hdr.

 

No, ale jak preferuje się obraz z przesyconymi kolorami w sdr podbitymi pewnie o 30% i więcej, plus najlepiej jeszcze tryb żywy i realnie wyglądająca gra zamienia się w kreskówkę :E. Spoko każdy ogląda i używa TV jak chce, ale opinia takiej osoby jest mało znacząca, chyba że ktoś inny ma identyczny gust ;p. Ja wolę jak mi oczorypne kolory wejdą w ekran wtedy kiedy mają to zrobić, a nie patrzeć na nie cały czas.

 

Są jednak TV, w których w trybie hdr faktycznie zauważalnie blakną kolory. Nieważne czy gra czy film. Miałem tak na poprzednim Sony XD80. W HDR musiałem ustawiać kolory podbite z 50 na 58 by wyglądało to ok. Na obecnym oledzie c9 nic ustawiać nie muszę, hdr działa idealnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie zapominajmy że ta technologia dopiero się rozwija.
Ty tu mówisz o modelach xd80...
Przecież to budżetowy model z 2017 bodajże.
Hdr to on miał na pudełku.
Żeby to wyglądało to musi być full array led kilkaset stref wygaszania i hdr 1000+ nitów jasności.
I w sumie jest to kwestia roku dwóch zeby to było standardem w średniej półce.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Nie wiem myślcie co chcecie. Podałem Wam na przykładzie jak o wiele gorszy kontrast i nasycenie ma hdr a co niektórzy twierdzą odwrotnie no jak jak macie to na screenach. Mam dużo gier i przykładów moge wrzucić ogrom, ale po co jak efekt jest identyczny w każdej grze. Tv ma takie same ustawienia gdzie nasycenie jest na aż 70 a koloru w hdr nadal brak. Ja tutaj nic nie chce udowodnic i nikogo do niczego przekonać. Hdr jest wyblakły na każdym tv czy to jest najlepszy oled czy też najlepszy lcd. 

Jednak wiadomo każdy od obrazu wymaga ile tam uważa dla siebie. Wydał też sporo kasy aby mieć jak najlepszy ten hdr i teraz tego w rzeczy samej będzie bronił co też jest logiczne. Wiadomo wyrzucenie sporej kasy w błoto dla nazwijmy to ficzera boli. Aby nie było jednak dla mnie obraz w 4k to np. pikseloza. Czekam tylko jak odpowiednia firma na M wyda swój kabelek hdmi lub też specjalne urządzenie pod 4k dzięki którym się tego z ekranu pozbędę. Jak na razie ogarnęli 1440p ale nie wszystkie tv suportują taką rozdziałkę. Moj nie a mam wypasiony tv pod 4k na którym przez to nie gram i stoi praktycznie nie ruszany. Na obecną chwile gry ogrywam na tv 1080p z którego już max soki w temacie obrazy zostały wycisnięte dzięki mocy Koksa i Pro podłączonym przez kombo mcable gaming edition + mclassic dzięki którym obraz jest perfekcyjny w 1080p. To tyle brońcie sobie hdru dalej i sami sie okłamujcie ja w tym nie będe uczestniczył. Narka. 

Edytowane przez Fahkumram
  • Haha 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

 

+ upłynniacz + HDR bez HDRu i 4K bez patcha

 

 

Każdy ma wybór i zapewniam Cię, że 1440p czy nawet 1080p (nie mam tv co suportuje 1440p) wygląda lepiej niż 4k.

 

 

GOW wersja Pro tryb 4k30fps na tv 1080p.

 

Mclassic (ostrość i zero pikselozy)

eK88Sn7.jpg


Hdmi (pikseloza wszędzie)

0lWDjAz.jpg

 

 

Gratis.

 

Girsy 1 Xbox 360


Mclassic 720p


99HRCHP.jpg


Hdmi 720p


zQCkDWo.jpg

 

 

W tym roku bardziej czekam na urządzenie od tej firmy które ogarnie natywne 4k niż na nową generacje.

Sp hmm ach brak słów.

 

 

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 21.02.2020 o 17:21, bocieque napisał:

Ładnie obraz na Samsungach leci w dół w game mode ;p.

 

 

 

Tutaj problemem jest bardziej model jakim jest Q90. Już nie jeden filmik pokazywał jak jakość w game mode leci na ryj w tym modelu.

 

Jeśli w trybie gry obrywa się Local Dimmingowi to nic dziwnego, że Q90 wypada tak słabo. Q90 bez Local Dimmingu ma kontrast prawie dwa (!) razy gorszy od takiego Q70.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jakiej magii dokonało LG przy swoich OLED-ach, ale nie tylko nie widać żadnego pogorszenia jakości obrazu (co było widoczne w poprzednim Samsungu), ale dodatkowo input lag jest nieistniejący.

 

Magicy. *.*

Odnośnik do komentarza

Lag w oledach wiadomo, że jest mały, ale z uwagi na technologie a nie magików.

 

W trybie gra nigdy nie uzyskasz jakości z trybu kino, żywy czy nawet standard. Sam pobór mocy pokazuje gdzie tv tej energii najwięcej potrzebuje.

Oled to najlepszy obraz i nie ma o czym nawet dyskutować nieskończony kontrast, obłędna czerń itd. Teraz te tv to nawet świecić potrafią.

A czy przypadkiem nie było kiedyś tak, że w trybie gra podświetlanie w lg leciało znacznie? Dalej to jest?

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, SetoPL napisał:

Takie B9 55 cali ma ja już fajna cenę, ale 65 to jakiś dramat. Myślicie, że one stanieją z biegiem czasu?

Patrząc jak było z serią 7 i 8 to wątpliwe. 

 

Sam bym kupił za rok albo 2 lata jakiś w 65 a najlepiej 77 calach ale słabo to widzę. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Kyo napisał:

Patrząc jak było z serią 7 i 8 to wątpliwe. 

 

Sam bym kupił za rok albo 2 lata jakiś w 65 a najlepiej 77 calach ale słabo to widzę. 

 

Ja tak samo. Tylko boje się, że wezmę 55 i okaże się za mały, bo chciałbym na kilka lat mieć ( chyba że się wypali haha ) mój kumpel pracuje w RTV AGD i mówi, że marża na 65 calach jest kosmiczna. No nic poczekamy. Może w końcu wyjdą dobre tv w średniej półce 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, MYSZa7 napisał:

Tak, wyświetla.

 

Na koksie jest wybór wszystkich tych rozdziałek.

To fajnie, wiem jaki tv atakować. Mój niestety na Koksie nie ma 1440p.

 

Przeczytałem jednak takie coś.

 

Cytat

LG C9 obsługuje też zmienną częstotliwość odświeżania (VRR, wymagane przez takie techniki, jak AMD FreeSync) oraz automatyczny tryb gier. To oznacza, że telewizor sam będzie się przełączał w tryb niskich opóźnień po przełączeniu go na konsolę do gier, a gry obsługujące VRR będą na nim działać płynniej. 

 

Można to wyłączyć ręcznie?

A sorry to dotyczy C9.

Edytowane przez Fahkumram
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...