Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Dynamiczne oświetlenie u mnie wyłączone , a sciemnianie jak było tak jest. W seri f może i te dynamiczne oświetlenie było winne. Choć nie sądzę bardzo bliźniacze serie f i h. Tak jak pisałem wcześniej tryb pc daję obraz bez sciemy.

 

Moje ustawienie pod xone. Model tv ue55h6400 (matryca AOU)

Tryb pc. Obraz standard.

Podswietlenie 17 (w nocy oczywiście trochę obnizam bo oczy można stracić)

Kontrast 96

jasność 43

oostrość w trybie pc bardzo wysoko 60-70

balans bieli 0.0.0.-20.+10.+7 ( kolory w tym modelu trochę rozem walą. Po tych ustawieniach powinno być lepiej)

Opcje obrazu poziom czerni hdmi na normal w xone przestrzeń kolorów pc rgb.

Sprawdzilem dokladniej i u mnie tez caly czas jest to sciemnianie jednak. Teraz mam ustawione nazwe hdmi na PC tak jak u Ciebie i wszystko gra, bez sciemy:). W konsoli xbox one standardowe kolory i w menu tv(po wyborze nazwy hdmi na pc) tryb obrazu zabawa:

Podswietlenie w nocy ok 2-5 a w dzien 10-18 zaleznie od jasnosci w pokoju.

Kontrast 100

Jasnosc 45

Ostrosc 100(moze byc za duzo dla niektorych..) 

Czern Hdmi niska

Tonacja kolorow standardowa

 

@fanek

 

Toshibe sobie mozesz darowac, poza niskim IL nie ma wiele do zaoferowania, czern duzo gorsza niz na w8 i h6400. Jezeli grasz w nocy to nawet jej nie ogladaj. Sam IL nie da Ci super frajdy z grania jak obraz bedzie szary albo uciekajacy w fioletowy.

Jezeli lubisz dobre kolorki i zalezy Ci na odpaleniu filmu z usb lub yt na tv to bierz samsunga. W sonym smart jest sredni i obsluga przez usb(filmy) bardzo srednia i powolna. Testowalem Sony w805, w605, Toske 7453i Samsunga h6400. Najgorzej wypadla Toshiba. Sony najlepszy IL ale obraz troche gorszy od Samsunga.

Nie wszystkie Soniacze maja matryce 100Hz i matryce VA. Od 50 cali w w8 jest matryca VA a  w niszych modelach nie ma prawdziwej 100Hz matrycy i czesto panel IPS.

 

Najlepiej idz do sklepu wez pilota do reki i pobaw sie trzema modelami, kazdy ma inne preferencje. Dobrze by bylo jakby sklep mial jakies ciemniejsze miejsce do sprawdzenia tv, w jasnym pomieszczeniu i Lg super swieci:)

Pamietaj ze Sony i Sam maja matryce VA a Toshiba IPS. Na VA masz duzo wiekszy kontrast i lepsza czern.

Edytowane przez czejenix
Odnośnik do komentarza

ja nie szukam tv, mam Sony 50W805B, Toshibe brałem pod uwage przy wyborze, ale nie widziałem jej w akcji jak pisałem wyżej

imo te Samsungi mają za duży IL i to w trybie gra gdzie Sony ma prawie 2 razy mniejszy, a jak w trybie gra to i masa opcji od obrazu ze standard jest niedostepna

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Input lagiem na poziomie 60ms nie ma co sobie dupy zawracać.

Bardziej martwił bym się bandingiem lub dse.Dwa problemy widoczne na transmisji piłki nożnej czy to z tv czy z konsoli.

Co do h6400, filmy lepiej zapadać przez usb(lapek po hdmi rwie mi wideo).Tv wszystko łyka a i motion plus świetnie sobie radzi.

Gry,aby tylko było 60fps i mamy kosmos wizualny.

Smart tv,3D i tym podobne ficzery mnie nie grzeją,ale wszystko bardzo szybko i sprawnie bangla

Odnośnik do komentarza

Dokladnie, filmy na h6400 to bajka po prostu.Kiedys w starszych tv wylaczalem "uplynniacze", w samie korzystam bo robi super robote.

Mi sie udalo na szczescie za pierwszym podejsciem trafic egzemplarz wolny od wad typowych dla ledow. Jakbym dokladnie sie przygladal to moze jakas chmurke przy jasnosci 100 moze bym zobaczyl..przy ustawieniach normalnych nic takiego nie zauwazylem podczas nocnych seansow.

 

Ludzie za bardzo patrza na IL, wszedzie w testach pisza ze ok 40 to norma i mozna spokojnie grac:) Np Toshiba, IL super a obraz w ciemnym pomieszczeniu jak na starym rubinie(przynajmniej na moje oko).

Odnośnik do komentarza

Tej Toshiby proszę nie brać w ogóle pod uwagę. Jeden pomiar na necie gdzie dziwnym trafem wyszło 8ms a reszta elektroniki nieciekawa. Radzę czytać profesjonalne fora jak hdtvpolska czy avsforum. Dobry TV to nie tylko niski IL... A i tak jak ktoś nie jest PRO to nie odczuje tych 4Oms. Gwarantuje

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

UP@

 

Siemka.

  Różnica będzie zauważalna, sam niedawno przesiadłem się z 32 na 42 i jest tylko lepiej pod każdym względem.

W kwocie 2.5k masz Sony 42w828 tudzież Panasonic 47AS650. Przy takiej odległości i 47 cala zrobi swoją robotę. Oba są dobre w swojej klasie, z tym że kontrast i kolory gorsze w warunkach nocnych na tym AS650. Jeśli zwracasz uwagę na IL (Input Lag) to lepiej wypada TV Sony, zresztą górują pod tym kątem nad innymi. Najlepiej obadaj oba live w jakimś MM, ME czy innym Euro :)

W razie jakichś pytań pisz. // Pzdr

Edytowane przez L3nka_Sky
Odnośnik do komentarza

To seria 7 tj. W705B/W706B od Sony jeśli nie reflektujesz na 3D (model 705B posiadam i z ręką na sercu polecam).

Użytkuję na potrzebę gier (PS4), filmy 1080p z penka i piłka nożna z C+ i bez zastrzeżeń w każdym aspekcie.

Alternatywy które sobie chwalą klienci to Samsung H6400/H6550 w calach 40. Obraz bardziej niż dobry z bardziej "przystępnymi" multimediami. 

Edytowane przez L3nka_Sky
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W tą sobotę nabyłem nowy tv. Po pierwszym lcd 32 cale samsunga i późniejszym led 40 smart tv samsunga zdecydowałem się na sony kdl42w705b. Nie spodziewałem się aż tak widocznej różnicy w jakości obrazu na korzyść sony. Zdecydowanie polecam wszystkim nie zdecydowanym co do sony. Nigdy więcej samsung. Btw miesiąc temu zbyłem PS4 i nabyłem Xboxa One ... życie potrafi zaskakiwać  :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...