Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję telewizora 40-42 cale w cenie 1300-1500(max).
Sprzęt głównie do ps4, czasami filmy, telewizja bardzo rzadko( sporadycznie jakiś mecz, czy coś w tym stylu).
Siedzę mniej więcej w odległości 2,5-3m od tv.

Nie zależy mi na 3D,4k i innych bajerach.

 

Zastanawiam się nad LG 42LB5610. Warto, czy może polecacie coś innego?

Odnośnik do komentarza

Polecilibyście mi jakiś średniej klasy telewizorek tylko i wyłącznie pod konsole, do 1000zł góra? Nie chcę żadnego full wypasu, ale nie chcę też kompletnego szrotu. Ot telewizorek do małego pokoju, przeznaczony niemal z całą pewnością wyłącznie do gierek, i to w dodatku (na chwilę obecną) z past genów, czy też Vita TV. Rozmiarowo coś w okolicach 26 cali, ze względu na dostępne miejsce. Mile widziane też w miarę przyzwoite głośniki, bo w słuchawkach nie mam zwyczaju siedzieć.

 

Nie chodzi mi nawet tyle o polecenie konkretnego modelu, ale przynajmniej producenta, tudzież o jakieś rady, czym powinienem się kierować przy zakupie, bądź czego unikać. Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza

Panowie, pytanie do wszystkich, którzy przesiedli się z HD-Ready 1366x768 na FullHd, tj. 1080p. Czy różnica jest znaczna?

Obecnie mam Samsunga 32'' z niegdyś najwyższej serii M61, który stawiany obok, budżetówek 32-40'' do 2000 zł, deklasuje je jakością obrazu.

Zero smużenia, naturalne kolory, ostry obraz HD i SD, dobre kąty - na prawdę żyleta. Wiedźmin również prezentuje się bardzo ładnie na nim.

Zakupiłem wczoraj PS4 i rozważam Sony 50'' W829, stąd właśnie moje pytanie.

Gdyby nie trochę mała przekątna w obecnym TV, to ciężko wyobrazić mi sobie lepszą jakość na TV w cenie rozsądnej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

D

 

Pewnie ze jest roznica. Rok temu dopiero przesiadlem sie na fhd. Roznica kolosalna imo.

Dzięki za Twoją opinię/wrażenia.

 

EDIT: Jestem po zakupie. Nabyłem Sony KDL-50W829 i....nie mogłem uwierzyć, że zmiana jakości na korzyść 1080p przy przejściu z dobrego 720p jest tak ogromna.

Wszyscy Ci, którzy się zastanawiają czy warto, niech rozwieją swoje dylematy - zdecydowanie warto.

Poziom szczegółów, plastyczności, naturalności obrazu jest niesamowity.Wiedźmin wygląda fantastycznie.

Co do wielkości ekranu, to przy 1080p im większa tym lepiej, proszę się nie obawiać zbyt dużego ekranu. Dziś wziąłbym 55'' bo różnica w cenie niewielka.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez nes
Odnośnik do komentarza

Powoli rozkminiam jakiś TV, a jestem całkowitym laikiem w temacie, więc temat w sam raz. Sprawa jest prosta : maksimum cenowe to , powiedzmy 1300 zł, celuję bliżej 1000, i owszem, zdaję sobie sprawę, z czym się to wiąże. Nie oczekuję cudów, ale poradźcie, co najlepsze można wybrać z takiej półki cenowej. Pokój jest niewielki, zadowolę się 32 calami, full hd ofkoz, wszelkiego rodzaju bajery typu internety, kamery, 3D zlewam. Ogólnie rzecz biorąc, warto szukać po marketach i dużych sklepach elektronicznych, czy szperać w innych miejscach, plus ewentualnie allegro ?

 

TV będzie przeznaczony do grania na PS3, w przyszłości pewnie PS4 (ma to być sprzęt przynajmniej na parę lat), poza tym standardowo filmy i seriale. Tak bardzo pobieżnie przeglądając oferty to wpadły mi w oko następujące modele :

 

Samsung 32h5500

Samsung  32h5030

Sony 40r450 (przekracza cenowo limit, ale mam okazję w jednym miejscu).
 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

W sumie ja też szukam, sprawdź temat:

 

 

podłącze się, sam się też zastanawiam od jakiegoś czasu nad tv, ale dla mnie 42 to zdecydowanie za dużo - odległość od tv wynosiłaby jakieś 2 metry, więc 42 będzie za duży.

Inna opcja to 24 monitor + głośniki, ale jednak może jest jakiś fajny tv do 1000-1200 ?

 
Tylko, ze ja wtedy zrezygnowałem z zakupu, teraz pomysł wraca na nowo, coś pod WiiU by sie przydało :)
zdecydowales sie juz na konkretny model?
 
Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

pytanie mam - miał ktoś do czynienia z telewizorkiem Sony KDL-60W855?

http://proline.pl/?p=RTVSONTLC0389&&cno=1

 

Najbardziej pożądana byłaby opinia kogoś kto zrobił zmianę z plazmy Panasonic.

wiadomo że plazma da lepszy obraz, ale Sony jest lepszy do gier, a po profesjonalnej kalibracji jest jednym z lepszych w swojej klasie.

Odnośnik do komentarza

PLazma srazma.

 

Kolejny który szuka wojenek ? daj sobie spokój wojna została wygrana przez gorszą technologię na rzecz oszczędzenia kilki watów energii. Jeśli komuś aż tak bardzo zależy na inputlagu to chyba rzeczywiście sony będzie najlepszym wyborem. No i sama seria 8 bardzo udana i doceniana przez użytkowników.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

PLazma srazma.

To tylko fakty, to tak jak Ferrari, co z tego że palą dużo, psują się, nie są komfortowe czy nie mają bagażnika na bagaż większych rozmiarów skoro spełniają się najlepiej w innej kategorii, Plazma jest bezkonkurencyjna jeśli chodzi o wyświetlanie odwzorowania palety barw, czerni czy odświeżania, ale jest słaba w innych aspektach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie, podłączał ktoś do konsoli Panasa TX-40AS640E?

Ów telewizor podobno ma 60ms laga w trybie gry, czy takie opóźnienie dyskwalifikuje telewizor jeśli o granie chodzi?

 

Ogólnie szukam czegoś nowego, bo mój obecny Samsung LE32B650 (prawdopodobnie na matrycy AUO) doprowadza mnie do szału za sprawą smużenia, bandingu, cloudingu i całego tego syfu dręczącego technologię LCD.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...