Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Budżet raczej do 2k. Odleglosc od TV 2m.

Ogólnie chciałem kupić plazme, ale obudziłem się za późno i nic sensownego już nie produkują.

 

Także póki co postanowiłem kupić jakiegoś niedrogiego LEDa i odciągnąć na nim do czasu upowszechniania się technologii OLED.

 

Głównie zależy mi na dobrej czerni i kontraście (czyli w gre wchodzą matryce VA) i braku smużenia, bo to najbardziej denerwuje mnie w obecnym TV.

Do samsunga mam już wielką zarazę, bo niewiadomo na co się trafi. Mój w testach wypadał bardzo dobrze, w sklepie zrobil na mnie duże wrażenie, a w domu okazało się, że to co kupiłem nawet nie stało koło tego co oglądałem w sklepie. Okazało się, że jest tam jakaś badziewna matryca AUO. Prócz tego sam TV jest badziewnie wykonany i cała rama jest juz popękana.

Odnośnik do komentarza

Ehhh... ale kibel jest z tymi dzisiejszymi telewizorami :/

Jak tak się zagłębiam w temat i czytam fora, to dochodzę do wniosku, że chyba najlepiej kupić jakieś najtańsze gó.wno z biedronki, bo te drogie i wysokie modele wcale lepsze nie są.

Wszystko cierpi na niedoświetlone rogi, clouding, DSE (dla mnie niedopuszczalne... DSE podczas grania w gry piłkarskie jest masakrą nie do zniesienia).

 

 

Nie wiem czy nie zaryzykuje i nie kupię ostatniej dostępnej na rynku plazmy od LG, czyli modelu 50PB5600.

Ktoś z Was miał z tym kontakt? 

Odnośnik do komentarza

Ehhh... ale kibel jest z tymi dzisiejszymi telewizorami :/

Jak tak się zagłębiam w temat i czytam fora, to dochodzę do wniosku, że chyba najlepiej kupić jakieś najtańsze gó.wno z biedronki, bo te drogie i wysokie modele wcale lepsze nie są.

Wszystko cierpi na niedoświetlone rogi, clouding, DSE (dla mnie niedopuszczalne... DSE podczas grania w gry piłkarskie jest masakrą nie do zniesienia).

 

 

Nie wiem czy nie zaryzykuje i nie kupię ostatniej dostępnej na rynku plazmy od LG, czyli modelu 50PB5600.

Ktoś z Was miał z tym kontakt? 

 

A teraz wysłać ci zdjęcie z mojej plazmy Panasonica która wisi w drugim pokoju ;) a która ma już prawie 7 lat. To dopiero się załamiesz 

Odnośnik do komentarza

Dobrze Ci piszą, podświetlenie LED ma sporo minusów ale co jak nie to za normalną kasę :) // Obadaj Sony 42W705B, posiadam owy TV dla PS4/filmy BL i jest wszystko w najlepszym porządku, aktualnie Fifa 15 i Batman AK, jakość na tym TV (kwestia ustawień) powoduje opad szczęki :) // Pozdro

Link : http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl42w705b-201402233639.htm

Odnośnik do komentarza

OLED to pieśń przyszłości póki co :) W605 mnie odrzucił jakością (właściwie brakiem owej) wykonania, gorzej niż budżetowe Samsungi :( Z kolei jakość obrazu ma jak najbardziej na plus (masz test na tej samej www co w poprzednim poście). Dobre opinie zbiera też właśnie koreański 40H6400, tańszy niż Sony, ale ta podstawa ala "nogi"...dramat :)

Odnośnik do komentarza

no plazma do gier to nie w tą strone, dozbieraj i bierz Sony W7, to sprawdzony model przez wielu tutaj

 

A miałeś Waść przyjemność zagrania na porządnej plazmie? ;)

 

Ja miałem i z wrażenia spadłem z kanapy. 50 cali + doskonały płynny obraz beż żadnych wad technologii LCD - po prostu ideał.

 

Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś powrócą do tej technologii i powróci jakość, którą swego czasu serwował Panasonic.

Odnośnik do komentarza

Wątpię w powrót plazm.

 

Obecnie dalej można kupić topowe plazmy w porządnych cenach.

 

Polecam zwłaszcza konsolarzom, żeby w ich gry 900p szło grać bez zgrzytu.

 

Każdemu polecającemu lcd do gier polecam zapoznać się ze sposobem w jaki telewizor lcd wyświetla rozdzielczość, niezależnie od rozdzielczości inputu.

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Szukam monitora do Xbox One .

Kwota : 1000 zł 

26+ cali :)

 

Polecicie coś godnego i naprawdę wartego uwagi ?

Wolę kupić dobry monitor za 1000 zł niż byle jaki TV 32'' za 1200...

 

patrzę na allegro np taki ? http://allegro.pl/outlet-monitor-29-lg-29um55-p-ips-21-9-2560x1080-i5478016498.html

 

no chyba że coś lepszego posiadacie 

Edytowane przez Emptyhuman
Odnośnik do komentarza

Ja się chyba jutro przejadę d MM i wezmę Sony 40W605B.

Teraz jest jakaś promocja i nawet ma fajna cenę, no i w razie co w MM do 30 dni można oddać bez podania przyczyny i zwrócą kasę.

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - czy matryca o natywnej częstotliwości 100Hz przyda się przy PS4?

Oczywiście nie chodzi mi o te wszystkie upłynniacze typu "mega super power 1200000Hz", tylko o częstotliwość natywną.

Jak wiadomo Soniacze do serii W8 mają matryce 50Hz. 

Odnośnik do komentarza

ja bym brał Sony. Sam mam 50W829 i jestem mega zadowolony. Ale przy zakupie zawsze warto samemu zobaczyć jak to "gada" i czy czasem coś lepszego nie rzuci się w oczy. Jak kupowałem sam brałem pod uwagę LG lub Panasa a nawet Sony W7 42". Do kompletu mam jeszcze soundbar HTCT370 i na moich 10m kwadratowych robi robotę :D I za każdym razem jak odpalam film z blubonka to jaram się jak na gówniarz na gwiazdkę i po nogawce leci :D

Odnośnik do komentarza

Tylko Ty masz wypasiony 50 calowy model.

40 calowy W6 pewno wygląda przy nim jak gó.wno w lesie :P

 

Swoja drogą, to z tego co wyczytałem, to soniacze nawet tej samej serii mają spore rozbieżności jeśli o jakość obrazu chodzi. Między 40, a 50 cali potrafi być jakościowa przepaść, bo same matryce są inne. Ba! nawet same 40ki potrafią się między sobą różnić, bo do tych TV pakują co popadnie... AUO, srauo itd. :/ 

Odnośnik do komentarza

Byłem w Media Markcie po Soniacza, a wróciłem z Samsungiem UE43J5600.

Pierw oglądałem Sony KDL 40W605B, ale TV odrzucił mnie bardzo nierównomiernym podświetleniem matrycy - na tle czarnego ekranu było sporo jasnych plam, do tego sama czerń wpadała w granat.

Sprzedawca polecił mi ww. model Samsunga, lecz początkowo byłem sceptycznie nastawiony i w zasadzie nie miałem zamiaru go oglądać. Jednak dałem się namówić i szok - podświetlenie praktycznie idealne - na czarnym ekranie jest idealnie, natomiast na białym da się zauważyć leciutko ciemniejsze rogi. Jednak jest to na tyle małe, że w zasadzie niezauważalne - jestem w szoku, że LED potrafi tak równo świecić. Po chwili namysłu kazałem sprzedawcy lecieć na magazyn i ze sklepu wyszedłem ze swoim egzemplarzem.

 

Sprzęt, który dostałem jest równie dobrze podświetlony jak ten który oglądałem w sklepie, jednak gdy podłączyłem konsolę i zagrałem w Pro Evo oraz Carsy, to wyszedł jedyny jak do tej pory mankament, a mianowicie DSE. Nie jest jakieś hardcoreowe, ale jednak widoczne - coś jak w moim starym B650 (stary trup z podświetlany katodami) . Teraz zastanawiam się co zrobić - czy lecieć do sklepu i wymienić/oddać TV, czy jednak się z tym pogodzić. Z tego co da się wyczytać w necie, to praktycznie każdy LED LCD ma z tym problem.

Póki co skłaniam się by TV zostawić, bo o tak równo podświetlony egzemplarz może być potem trudno - wymienię na inny i wpakuje się w jakiś kibel.

 

Jeśli chodzi o ogólną jakość obrazu, to jestem mega zadowolony. Gry, które mam odkryłem na nowo - zupełnie inna jakość niż na starych 32 calach - po prostu bajka.

Nie wiem jakiego ów TV ma input laga, ale w trybie "gra" reakcja jest natychmiastowa i żadnych opóźnień nie ma.

 

To tyle na razie, wracam testować dalej :) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...