Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w wyborze TV, interesuje mnie 55'', Sony lub LG, ma służyć głównie do grania na PS4 oraz oglądania piłki nożnej i filmów fhd, szukam czegoś z dość dynamicznym obrazem żeby nie wpieniać się smużeniem jak w moim obecnym tanim szajsie od LG, budżet to ok. 5 tys pln, ewentualnie jak bedzie warto to moge nagiąć do około 6,5 tys. Ja osobiście myslałem nad Sony KD55X8505B. Co Wy myślicie ? Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Siema, jak to jest, czy jakość obrazu po podpięciu xo/ps4 do monitora jest słabsza niż po podpięciu do tv? Mam monitor dell u3011 i najbardziej przeszkadza mi "szara czerń". Monitor jest raczej z górnej półki (potrzebny do pracy) więc wydawało mi się że będzie cacy a tu wszystko wygląda jakoś tak blado przez to małe nasycenie czerni. Nie mogę się doszukać nic w ustawieniach monitora żeby rozwiązać problem. Widocznie matryce IPS już tak mają, ale może ktoś coś poradzi :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do użytkowników Sony serii w7. Otóż planuję niebawem nabyć ten TV do gier, tylko waham się pomiędzy modelem 32", a 42". Odległość od ekranu podczas grania będzie wynosić 1,25 m. do 1,5 m. W jakiej odległosci siedzicie przed TV podczas grania i co zmieniacie w ustawieniach TV, tak aby jak najbardziej komfortowo się Wam grało?

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do użytkowników Sony serii w7. Otóż planuję niebawem nabyć ten TV do gier, tylko waham się pomiędzy modelem 32", a 42". Odległość od ekranu podczas grania będzie wynosić 1,25 m. do 1,5 m. W jakiej odległosci siedzicie przed TV podczas grania i co zmieniacie w ustawieniach TV, tak aby jak najbardziej komfortowo się Wam grało?

 

Użytkuję 42W705B z około 1-1.2m i jest ok. Mniejszy to definitywnie za mało, bo aż 8 cali mniej. Co do ustawień to pilot w łapkę i eksperymentujesz :) 

Dedykowany tryb GRY możesz w dużym stopniu modyfikować pod swoje oko etc. Próbuj, nic nie można zepsuć :) 

Bierz 42 cale, nie będziesz żałować ! Powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj byłem w salonie Sony i "pomierzyłem" sobie trochę ten TV (mianowicie 42 cale). Pierwsze wrażenie? Wali po oczach, uczucie ścisku. Stałem w odległości mniej więcej takiej, w której planuję grać, to jest 1,20 m.. Zmiana trybu nieco pomogła. Jak pisał wcześniej L3nka_Sky, jest to do ogarnięcia za pomocą odpowiednich opcji. Pewnie do reszty oko musiałoby się przyzwyczaić. Tylko jest jedno, ale... obraz kanałów z sygnału SD wyglądał paskudnie, z telewizji naziemnej niewiele lepiej. Odległość została zachowana ta sama.

 

Moje pytanie. Czy opcje kalibracji ekranu w tym TV dają możliwość skutecznego zniwelowania braków sygnału SD względem FHD? Czy istnieje w tym TV możliwość zmniejszenia rozdzielczości ekranu, tak aby lepiej wyglądał obraz? Strasznie mnie to zraziło, a TV ma też służyć mi do oglądania meczów piłki nożnej...

 

BTW. Testowałem też dziś w domu 32" calowy TV, u mnie w pokoju 4m na 2m, wyglądał na nawet sporych rozmiarów i rewelacyjnie grało mi się, względem przesiadki ze starego TV LCD (23"). Jednak złapałem się na tym, że mimo to i tak siadałem bliżej ekranu, stąd jednak realnie myślę nad 42". :D

Odnośnik do komentarza

Jak sie zejdzie z jasnoscia i podswietleniem to i sd mozna ogladac z odpowiedniej odleglosci:)

 

Wczoraj kupilem 48 calowego f6400. Przesiadlem sie z plazmy panasa st60. Dla mnie jakosc obrazu na x one jest duzo lepsza na tym ledzie niz na plazmie. Miekki obraz plazmy byl super dla filmow, pod konsola troszke gorzej i input lag byl wysoki(75-100). Na Samsungu jest 40 z groszami i gra sie super. Polecam niezdecydowanym bo cena/jakosc przy tym tv jest bdb:)

 

Przed kupnem testowalem 50" w805 i obraz byl dobry ale reszta(smart, pilot, kolory) bylo troche gorsze.

Odnośnik do komentarza

Brat też ma plazme  (Samsung) i twierdzi, że obraz w gierkach na moim budżetowym ledowym Philipsie jest dużo lepszy. Jak będzie zmieniał TV to doradzę mu oczywiście Sony jakiegoś, sam też mogłem brać, ale wtedy to kasa mi na to nei pozwalała.

 

Nie wiem jak mogłeś grać z input lagiem 75-100, dolicz do tego jeszcze pinga i wszyscy na Ciebie przeklinają w grach FPP :D

Odnośnik do komentarza

Brat też ma plazme  (Samsung) i twierdzi, że obraz w gierkach na moim budżetowym ledowym Philipsie jest dużo lepszy. Jak będzie zmieniał TV to doradzę mu oczywiście Sony jakiegoś, sam też mogłem brać, ale wtedy to kasa mi na to nei pozwalała.

 

Nie wiem jak mogłeś grać z input lagiem 75-100, dolicz do tego jeszcze pinga i wszyscy na Ciebie przeklinają w grach FPP :D

Na szczescie nie gralem za duzo online. Na 360tce gralem w fpsy w singlu, teraz gram w ryse i forze horizon 2 tez w singlu.

Troszke sie dalo odczuc lag w wyscigach, w fpsach ofline nie czulem roznicy. Led ma jasniejszy obraz i po prostu jakos to zywiej wyglada, za to panas w filmach pokazywal wszystki swoje zalety.

Sprzedalem st60 z powodu wyjazdu na islandie, tu nie wiedza co to plazma to kupilem samsunga troche na wytestowanie czegos nowego i nie zaluje:)

 

Mam f6400 drugi dzien i dzis male poirytowanie..podczas smigania w forzie obraz sam potrafi sie przyciemnic i rozjasnic, np podczas wyscigu nocnego. Wylaczylem wszytskie eko itp, tryb gra wlaczylem i nic, szukam dalej:)

Odnośnik do komentarza

I na tą ciemnote kolego nic nie poradzisz. Ta seria tak ma, jedynie w trybie obrazu film nie ma sciemniania. A jak wiadomo w trybie gry mamy dostęp do standardu. No chyba że.....hmmm muszę sam to sprawdźcie.

Również mam h6400 od niedawna

 

Tak jak myślałem. Zmieniasz nazwę hdmi na pc . Input lag na poziomie trybu gra, ale bez sciemniania. Jeden minus wtedy mamy dostęp to obrazu standar i zabawa. W żadnym nie można ustawiać wartości kolorów. Choć i to można skorygować w balanskie bieli oslabiasz wzmacniasz daną barwę

Edytowane przez DumaDyma
Odnośnik do komentarza

I na tą ciemnote kolego nic nie poradzisz. Ta seria tak ma, jedynie w trybie obrazu film nie ma sciemniania. A jak wiadomo w trybie gry mamy dostęp do standardu. No chyba że.....hmmm muszę sam to sprawdźcie.

Również mam h6400 od niedawna

 

Tak jak myślałem. Zmieniasz nazwę hdmi na pc . Input lag na poziomie trybu gra, ale bez sciemniania. Jeden minus wtedy mamy dostęp to obrazu standar i zabawa. W żadnym nie można ustawiać wartości kolorów. Choć i to można skorygować w balanskie bieli oslabiasz wzmacniasz daną barwę

Po wlaczeniu trybu gra tak jak pisales mamy do wyboru tylko opcje standard i jest to samoczynne sciemnianie sie. Wczoraj odkrylem jedna rzecz:

Po wejsciu w tryb gry i automatycznym przelaczniu na standard aktywuje sie dynamiczne podswietlenie. Wylacz tryb gra, pozostajac na danym zrodle(np hdmi 3, bez zmiany nazwy) wejdz w zaawansowane ustawienia obrazu, na samym dole wylacz dynamiczne podswietlenie i dopiero wlacz tryb gra. Jak juz wlaczysz wejdz w zaawansowane i zobaczysz ze dymaniczne podswietlenie jest szare i nie mozesz go zmieniac ale jest wylaczone. Mi sie wydaje ze to pomoglo na to samoczynne sciemnianie sie, musze to jeszcze dokladnie przetestowac bo wczoraj gralem w dzien w horizona i nie bylo widac.

Odnośnik do komentarza

Dynamiczne oświetlenie u mnie wyłączone , a sciemnianie jak było tak jest. W seri f może i te dynamiczne oświetlenie było winne. Choć nie sądzę bardzo bliźniacze serie f i h. Tak jak pisałem wcześniej tryb pc daję obraz bez sciemy.

 

Moje ustawienie pod xone. Model tv ue55h6400 (matryca AOU)

Tryb pc. Obraz standard.

Podswietlenie 17 (w nocy oczywiście trochę obnizam bo oczy można stracić)

Kontrast 96

jasność 43

oostrość w trybie pc bardzo wysoko 60-70

balans bieli 0.0.0.-20.+10.+7 ( kolory w tym modelu trochę rozem walą. Po tych ustawieniach powinno być lepiej)

Opcje obrazu poziom czerni hdmi na normal w xone przestrzeń kolorów pc rgb.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie mało info o tym tv, jedynie co się przetacza to słaba jakość audio ale to nie problem i ilośc hdmi bo są tylko dwa. Ten tv był dostępny w kiedyś w biedronce. Aha ma tylko dwa rdzenie więc apki strasznie wolno podobno działają. Wg wszelkich znaków na ziemi to tv egzotyk i nie lepiej poszukać coś znanego i już przetestowanego ?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...