Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mowie o 3 kaflach, sa monitory 1080p z g-sync, ale ta technologia kosztuje ekstra. Do tego trzeba wybrac odswiezanie odpowiednie do tego w co bedziesz gral. Jak wiekszosc czasu FPS w multi to minimum 120hz potrzebne. Jezeli malo FPSów a wiecej zwyklych gier mozna sie pokusic o matryce IPS dla kolorów i 60hz odswiezanie.

 

Ogolnie Gsync to mega bomba i jak juz wydawac pieniadze to warto doplacic do tej technologii bo to jak to dziala jest poprostu nie do opisania.

 

Ten ma odswiezanie 144hz i Gsync. Wada jest matryca TN.

 

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=658&g=483084&n=AOC-Monitor-LED-G2460PG-24-Full-HD-1ms-DP-NVIDIA-G-SYNC&w=c

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Już tak nie przesadzaj z tym g-sync. FPSy nastawione na mutli na ogół nie mają dużych wymagań i bez problemu można utrzymać fps w granicach odświeżania monitora(120+), a wtedy g-sync jest niepotrzebny i można włączyć ulmb.

g-sync sprawdza się gdy fps nie jest stabilny.

Edytowane przez andrew777
Odnośnik do komentarza

Żadne 120Hz nie jest POTRZEBNE, nie przesadzaj Velius :)

Jeśli nie planujesz kariery esportowej a płynność 60Hz ci wystarcza to nie zwracaj uwagi na odświeżanie :P Gsync natomiast to fajna sprawa szczególnie do nowych gier.

 

Z tego co widzę Tomci chce po prostu pograć w gry a nie kupować monitor z myślą o esporcie więc polecam kupić po prostu jakiś dobry monitor fullhd do tysiąca zł i nie bawić się w wydawanie kasy na rzeczy których pewnie i tak nie wykorzystasz jeśli nigdy na powaznie nie grałeś w shootery online. Ewentualnie polecam podłączyć PCta pod TV, wiem że nie każdy ma taką możliwość ale obecnie to dość dobre rozwiązanie. W tym roku wyjdzie Steam Link to problem z podłączaniem TV się rozwiąże.

Odnośnik do komentarza

No potrzebne moze nie jest, ale jak juz bym pakował tysiac zlotych w monitor to wolalbym dolozyc i miec sprzet wyzszej jakosci, zwlaszca ze monitory sie wymienia rzadko i uzywa dlugo :)

 

Moze jeszcze sprobowac wcelowac w monitor IPS z niskim input lagiem.

 

Ja wiem ze nie potrafie juz wrocic na 60hz :frog:

Odnośnik do komentarza

Ja wiem że uruchamiam 120hz tylko w counter strike GO na inne gry gtx 970 jest za słaby a spadki z 120-100fps są odczuwalne. Zdecydowanie wolę grać w 60hz i żałuje że nie wybrałem takiego monitora i do tej pory żyłbym w niewiedzy i tyle by mi starczało.

Odnośnik do komentarza

Wdziałem laptopa, który posiada procek Intel® Core™ M-5Y10 i nie potrzebuje chłodzenia. Standardowo wyciąga tylko 0,8 GHz ale według benchmarków ma lepszą wydajność niż i3 M 350, który aktualnie posiadam. Czy tego typu procesor wystarczyłby do neta i filmów w 1080p w konfiguracji z 4GB RAM i dyskiem SSD? Chcę kupić nowego lapka z preinstalowanym Win 10 kiedy tylko się pojawi i słyszałem, że dysk SSD może w praktyce dać więcej niż dodatkowy RAM czy lepszy procek.

Odnośnik do komentarza

Niedługo będę brał "złoty zestaw PSX EXTREME", tylko wkurza mnie, że ceny zamiast spadać, to rosną. Na bank to wina rosnącego dolara, a jak teraz widzę co się dzieje przez jaja z Grecją to się boje, że skoczy jeszcze bardziej. Wyjście procesorów SKYLAKE obniży cene i-5 4690k? Warto poczekać jeszcze 1-2 miesiące? Bo np. jak wyszedł nowy Radeon, to cena GTX 970 G1 ledwie drgneła...

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Co to w ogóle za wybór, GTX 980 Ti albo Xbox One xD.

 

"No cześć koledzy bo zastanawiam się nad nową furą, mam E-klasę i myślałem nad S-ką full wypas opcja albo Golf trójka na gazie"

No ale w nową Forze czy Girski na 980 to nie pogra pacman%2Bemoticon.png

Odnośnik do komentarza

Tu raczej chodzi o to że nie wiem czy jakikolwiek jest sens ładować się w gtx 980ti jeżeli ma się pojawić pascal , który ma być dużo bardziej wydajniejszy. Zostawiłem sobie hajs z wypłaty i chciałem kupić właśnie xbox one dla serii halo/gow czy innych exów tym bardziej że cena teraz bardzo spadła. Ale też pomyślałem że fajnie było by mieć w komputerze takiego potwora że każda gra by podziałała w tych 1080p na ultra w 60 klatkach mimo że z tego co widzę na filmikach takie gta5/witcher 3 bez HW ma z tym problemy. Więc przeskok między moim 970 G1 gaming z podkręconym biosem a 980 ti nie będzie aż tak ogromny jak mi się wcześniej wydawało. 

Odnośnik do komentarza

Zeby z tym Pascalem i czekaniem na niego nie bylo tak jak z czekaniem na Fury od AMD gdzie ludzie sobie pluli w brode, ze nie kupili GTXow kiedy byly lekko tansze. Drugi rotfl to fani AMD wkrecaja sobie, ze jak wyjdzie DX12 to ich gry nagle beda latac o 20-30FPSow wiecej co oczywiscie jest totalna bzdura.

Odnośnik do komentarza

No nie, na ppc i anandtechu zagorzali AMDeczanie oczekiwali mesjasza a gdy pojawily sie oficjalne tety Fiji to zaniemowili i ostatnia nadzieja ponoc w DX12.

 

 

Ale niestety DX12 nie poprawi niczego ani dla AMD ani la Nvidii bo w mocnym skrocie - dostaniemy nowe api, latwiej sie zrobi lepsze wizualne gierki i developerzy zrobia takiego Assasins creed z natywnymi teksturami w rozdzialce nie 2k a 6k a cienie beda mialy wieksza rozdzielczosc niz sama postac je rzucajaca....

 

Ludzie mysla, ze DX12 da im skok na 980Ti z 60 fps na 90 fps @ 1440p co jest oczywista bzdura bo wtedy nikt nowszych kart by nie kupil a kazdy developer zawsze bedzie robil gry, ktore maja byc ladniejsze niz poprzednie czesci a producenci kart beda robic karty mocniejsze niz pozostale aby uciagnac te wynalazki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...