Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

W tej cenie pewnie nic lepszego nie znajdzie, a IIyama to raczej dobry wybór. Inna sprawa że dobrej jakości wyświetlania barw nie ma szans uzyskać na matrycy TN. Jeżeli już to tylko IPS, a te z kolei mają zwykle wyższy czas reakcji. Trzeba iść tutaj na kompromisy niestety, no chyba że mówimy o monitorze za 2k czy więcej.

 

Tak czy tak monitor raczej OK za taką kasę.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zdechła mi stacjonarka po wieeeelu latach wiernej pracy. Pora rozejrzeć się za czymś zupełnie nowym, bo laptop nawet średniej klasy to jednak tylko do neta i filmów się nadaje.

 

Nie ukrywam, że docelowo ma to pociągnąć jakieś nowe gierki, ale zależy mi jednak na tym, żeby zrobić kompa względnie cichego. Tj. takiego, który nie będzie mi wył jak wiertarka, gdy tylko odpali coś w 3D. Z takim zamysłem, jakie GPU powinienem mieć na uwadze, a jakich unikać? Tj. czym się kierować? Mój poprzedni GTX 560 Ti wył okrutnie przy czymkolwiek wymagającym. Nie wspominając o tym, że wprawiał obudowę w drgania, których rezonans dodatkowo denerwował. A że nie jestem z tych, co siedzą w słuchawkach, to wolę zainwestować w coś względnie znośnego od strony hałasu, nawet kosztem wydajności. Sugestie?

Odnośnik do komentarza

Nie twierdzę, że chcę absolutną ciszę, ale na pewno wiatraki kart graficznych nie pracują jednakowo głośno. Są pewnie mocarne gpu, które wyją jak odkurzacz, a są też takie, których wiatraki słychać, ale nie denerwują hałasem nawet przy większych obrotach. A że nie jestem na czasie, to wolę podpytać, czego unikać jeśli chodzi o ten aspekt.

Odnośnik do komentarza

Nie twierdzę, że chcę absolutną ciszę, ale na pewno wiatraki kart graficznych nie pracują jednakowo głośno. Są pewnie mocarne gpu, które wyją jak odkurzacz, a są też takie, których wiatraki słychać, ale nie denerwują hałasem nawet przy większych obrotach. A że nie jestem na czasie, to wolę podpytać, czego unikać jeśli chodzi o ten aspekt.

Obejrzyj np. ten filmik (porównanie niereferentów):

https://www.youtube.com/watch?v=6_s9LP4iIYE

 

Od mniej więcej 16 minuty masz pomiar dB, ale polecam obejrzeć cały test.

Edytowane przez Silver
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gotowe zestawy z allegro, coś takiego:

http://allegro.pl/pascal-game-i7-7700-32gb-ssd120-2tb-gtx1060-6gb-i6713108660.html?fromVariant=6713086293

czy warto lepiej dopłacić niecałe siedem stówek?

http://allegro.pl/powered-by-msi-i7-7700-32gb-ssd275-1tb-gtx1060-6gb-i6769864942.html?fromVariant=6769862783

Ogólnie jak tak patrzę, to trochę dziwi mnie stawianie takich maszyn na płytach głównych za 200-250zł. Samodzielne składanie to niby fajna zabawa, ale ostatniego peceta składałem jak miałem może 15 lat i siedziałem w tych wszystkich tabelkach, rankingach. Teraz nie mam czasu i chcę maszyny do płynnego grania w 1440p max. VR mnie nie interesuje, 4K - poczekam na konsole, bo nie będę grał na piecu w salonie. To ma być sprzęt do sypialni z monitorem max 27-30 cali.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy znowu nie trolujesz ale 32gb ramu i gtx 1060 to slabiutki zestaw dla G R A C Z A. Co do plyt glownych to ja mam plyte za 350zl kupiona 2,5 roku temu i dziala jak zloto, praktycznie wszystko poza najnowsza generacja prockow moge tam upchnac. Wyscig zbrojen na PC juz minal i nie trzeba wymieniac wszystkich bebechow co dwa lata bo zlacza inna

Odnośnik do komentarza

Nie trolluję. Miałem już upatrzony zestaw z GTX1070 na stronie arestu, kosztował ~5k, ale jakiś czas temu zniknął z oferty, bo wycofali ze sprzedaży niektóre części - zauważyłem, że wszędzie pakują te GTX1060 - rozumiem, że jest to gó.wno obes.rane i nie warto się tego tykać?

I dlaczego lepiej mieć 16gb ramu zamiast przyszłościowo 32?

 

Serio, konsolowy laik z tej strony.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak z przyszloscia ale ja do zeszlego tygodnia jechalem na 8gb i praktycznie kazda gierka na ultra fhd w 60fps chodzila, chyba ze byla zle zoptymalizowana na premiere. Teraz sobie dokupilem ale to raczej z checi dopakowania pieca niz rzeczywistej potrzeby. Jak chcesz sie zamknac w jakims budzecie to lepiej przyciac na ramie i dolozyc do karty. Ja bym bral 1080 od msi, chodza po jakies 2,5k obecnie. Na emagu zlozylem cos takiego:

 

 
Płyta główna Gigabyte GA-Z97-HD3
Karta graficzna MSI GeForce® GTX 1080 GAMING Z 8G
Pamięć Goodram DDR3 8GB 1600MHz CL10 Play Red
Dysk Crucial SSD MX300 (525GB, 2.5'', SATA3) CT525MX300SSD1
Procesor Intel Core i5-4690K 3.5 GHz BOX
Zasilacz Corsair VS Series 550W 80 Plus
 
I wyszlo 5.206, do tego trzeba jeszcze jakas bude dorzucic i masz zestaw do beki ze scorpio. Jak wiekszy budzet to mozna zwiekszyc ilosc ramu, jak mniejszy to przyciac na dysku.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z budżetem chciałem się dopiąć w 5,5-6k. No i nie bez powodu patrzę na allegro - aktualnie są raty 0%, więc bym takiego piecyka nie poczuł. Do wyładowania 'własnej' gotówki już mi tak nie spieszno.

Na dysku i tak będę docelowo przycinał, bo nie widzę potrzeby w większym SSD niż 240/256 - na magazyn wstawię sobie z czasem ze dwa duże, wolne dyski, a rzeczy ogrywane regularnie + system wylądują na SSD. Myślałem natomiast o wejściu w mocniejszy procek (i7-7700K), chociaż mając do wyboru i5 z 1080 lub i7 z 1060 (1070-tek z tego co widzę lokalnie nie ma - koniec serii, czy jak?), lepiej mi wygląda opcja numer jeden.

Ten zestaw z purepc wygląda elegancko, zwłaszcza że na starcie od razu bym usunął z konfiguracji 1TB HDD (bo na magazyn chcę 2-ki minimum) i napęd optyczny (jakiś mi się wala), więc parę groszy by się przyoszczędziło.

Odnośnik do komentarza

Ja wlasnie ostatnio patrzylem na procki bo balem sie ze moj i5 nie wyrobi przy ewentualnej przesiadce na 1080. I co sie okazalo? Wyrabia bez problemu, zadnych roznic pomiedzy i5 a i7. i7 przydaje sie chyba obecnie tylko przy dwoch kartach w SLI. Mowie o graniu oczywiscie

Podobna historia u mnie. i54670k podkrecony do 4.6GHz + 970 (ze smokiem wiadomo) i kupilem monitor, ktory Velius tutaj swego czasu polecal, Predatora. Balem sie ze beda problemy z 2k ale w BF1 trzymalo te 60 klatek. Zmienilem jednak karte na 1070 i ponizej 100 nie schodzi. I wlasnie tez myslalem ze procek plus plyta, z 2013 Z87HD3 i bedzie trzeba wszystko wymieniac, a tu nie. Dawno granie nie bylo na PC tak ekonomiczne imo.

Odnośnik do komentarza

ping jak nie chce Ci sie bawić w tabelki to najlepiej kupic komputer z purepc:

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2017?page=0,12

 

Poznajdujesz sobie dobrych sprzedawców na allegro i weźmiesz wszystko w ratach. Tylko będziesz musiał sam poskładać, ale zobacz, wklejałeś kompa z gtx1060 a na purepc jest zestaw na 1080, do tego na dysku zaoszczędzisz i masz potworka niezłego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No właśnie to całe purepc to świetny punkt zaczepienia - nie wiedziałem, że co miesiąc składają zestawy w różnych progach cenowych. Samodzielnego montażu się podejmować nie zamierzam, bo pamiętam, że za goowniaka miałem problemy z prawidłowym nakładaniem pasty termo, a przy zakładaniu chłodzenia prawie wyrwałem gniazdo procka, także ten...

 

Z drugiej strony zawsze można kogoś bardziej obytego poprosić.

 

Z trzeciej - biorąc wszystko na morelach wraz z usługą złożenia, mam gwarancję, że sprzęt do mnie przyleci na chodzie. Pamiętam jakie cyrki były przy samodzielnym składaniu - w jednej płycie głównej nie działał kontroler IDE, inna była zje.bana i paliła zasilacze (spaliliśmy z kolegą dwa, w tym jeden bez gwarancji), niby nowe komponenty prosto ze sklepu, a jednak dead on arrival.

 

Poczekam jeszcze chwilę na rozwój sprawy z GTXami - w buildzie z purepc można podmienić 1080-tkę na coś takiego:

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1080-gaming-x-8gb-gddr5x-256-bit-hdmi-3x-dp-dvi-d-gtx-1080-gaming-x-8g-977028/

 

Ale nie widzę sensu w dopłacaniu 400zł za ciut mocniejsze zegary. Wątpię żeby gwarantowało mi to duży zapas mocy.

 

BTW. Panowie z master race - czy na takim GTXie pogram w 4K? Na betonowe 60 klatek w grach AAA nie liczę, ale może chociaż z lockiem do 30 na ładnych detalach?

Odnośnik do komentarza

W międzyczasie znalazłem jeszcze taki build:

http://allegro.pl/fox-supreme-i7-7700-16gb-ddr4-1tb-gtx-1080-gaming-i6531464232.html

 

Cenowo wychodzi stówkę drożej niż na Morelach przy tych samych częściach, ale raty by to zamortyzowały. Minus builda to brak SSD, ale to mogę sobie dokupić na miejscu. Wykroczyłbym nieco poza budżet i wiem, że i5 też by dała radę, ale na papierze ten zestaw wygląda całkiem ciekawie. Jest tu jakiś kruczek, czy 'będzie pan zadowolony'?

Odnośnik do komentarza

Póki co jedyne, co mi się tutaj nie podoba to stockowe chłodzenie. Procek winduje cenę, ale zestawów i5+GTX 1080 niestety ni widu.

 

Jest jeszcze coś takiego na i5-tce:

http://allegro.pl/fox-aorus-gamer-i5-7600-16gb-ddr4-gtx1080-ti-11gb-i6815639014.html

 

Już z SSD-kiem, no i grafika potężniejsza. Ale znowu niepotrzebny mi system.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

Imo ten zestaw ktory byl wczesniej https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2017?page=0,12 wydaje sie lepszy. Wprawdzie i5 ale do podkrecenia + jest juz z chlodzeniem, ktore powinno dac rade. Dysk SSD tez jest.

 

Pisales Ping ze sie nie chcesz bawic w samodzielne skladanie. Ja mialem te same obawy. Mam dwie lewe rece i myslalem ze nie ogarne. Obejrzalem jednak z dwa filmiki na YT, gdzie nie dosc ze pokazali krok po kroku, to wskazali kilka rzeczy na ktore trzeba uwazac. Pasty tez nie musialem nakladac bo juz byla (choc pewnie purysci mnie zjada ze jak to, trzeba bylo usunac i lepsza nalozyc). Prawie 3 godziny siedzialem za pierwszym razem, ale bylo warto ;) Tak ze moze lepiej kupic czesci samemu, takie ktore ci najbardziej odpowiadaja i poskladac? Pare stowek w kieszeni, ktore mozna wydac tak nie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...