Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Bigby napisał:

A to nie ma już żadnego triala 10-tki? Albo darmowej wersji z ograniczonymi opcjami personalizacji i znakiem wodnym? :nosacz:

Jest jakaś wersja enterprise 90 dni, a z racji, że dalej mam działający, oryginalny cd key do Windowsa 8.1 to zrobię upgrade, posiedzę te 3 miechy na trialu a potem kupię boxa. A tego SSD to chyba faktycznie kupię. Lepiej od razu 1TB SSD + dodatkowy HDD, który już mam czy w ogóle nie wsadzać HDD?

Odnośnik do komentarza

Wiesz, zawsze można by chociażby wziąć 256 GB czy 512 GB SSD za 200 zł. Starczyłoby na system i kilka gierek, a do tego stary HDD na resztę plików.

 

I tak jak Velius pisze, można z innych źródeł próbować. Nawet tę płytę widziałem za mniej niż 400 zł.

 

Nawet zasilacz pewnie by wystarczył taki jaki sam zamierzam kupić - SilentiumPC Vero M2 600W za około 200 zł. Ludziska sobie chwalą, jest 80 Plus Bronze, ponoć wystarczająco cichy, spalić zestawu na pewno nie spali. Tym bardziej bez przesadnego OC.

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Z tym kupowaniem z kilku sklepów to jest pomysł, ale ja jestem leniwym i wygodnym skurwysynem i lubie kupić w jednym, a następnie odebrać złożony, przyjść do domu i w ciągu godziny rozpocząć zabawę. :D 

Te 200zł różnicy to w sumie przy takiej kwocie nic mi nie robi. Przy 500zł to już bym się zastanowił.

Odnośnik do komentarza

Z tym kupowaniem taniej to bym uważał. Na forach sporo jest tematow od ludzi którzy kupili np kartę od firmy która nie istnieje bo padla. Płyty główne i karty np maja 3 lata gwary. Morele czy xkom raczej nie padnie ale firma Józek i spółka z allegro już może. Jaki to jest problem ktoś powie? Ano taki ze praktycznie każdy vendor gada tylko z Dystybucja a ten gada z partnerem ktory kupił karte/płytę. Jak firma pada to dystrybutor mówi sorki nie mogę nic zrobić. I zostajesz z przyciskiem do papieru. 

Odnośnik do komentarza

Niestety poniżej pewnej kwoty nie da się zejść. Sam ciągle kombinuje i teraz mam w koszyku tego Ryśka, a z drugiej strony wersję 2600 kosztującą 300 zł mniej. Do grania w 60 fps i codziennego użytku oba wystarczająco dobre, a jednak gdzieś tam z tyłu głowy chodzi myśl, że 3600 będzie jak znalazł na wypadek np. zmiany monitora i karty graficznej pod koniec następnego roku.

 

Za około 500 zł to chyba dobra opcja. Dobry i popularny jest też Crucial MX500.

Odnośnik do komentarza

Tak się prezentuje finalny zestaw:

Xphebbf.png

 

Wydaje mi się, że jest całkiem okej. Końcowa cena to 4458zł więc dużo, ale komp taki, że pewnie styknie mi na 2-3 lata przy moich potrzebach, a przy okazji będę mógł pozbyć się Xboksa skoro Game Pass jest też na PC. Matko boska, mam motylki w brzuszku jak sobie pomyślę o gierkach na Ultra. :obama:

 

Dziękuję Wam Panowie za pomoc. Jesteście najlepsi. :s159:

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Bigby napisał:

(...)

 

SSD brałbym jak najszybciej. W sumie jest to chyba najbardziej oczekiwany przeze mnie upgrade. Mogę sobie tylko wyobrazić jak bardzo wzrasta komfort użytkowania peceta w porównaniu z HDD.

 

Szczerze mówiąc, to nie wiem czym się tak wszyscy jarają. Dla mnie różnica jest nieznaczna, a jak zbyt długo kompa daję w tryb uśpienia, zamiast całkowicie wyłączyć, to muli jak sam kÓrwesyn.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kultywator napisał:
Godzinę temu, kultywator napisał:

 

Szczerze mówiąc, to nie wiem czym się tak wszyscy jarają. Dla mnie różnica jest nieznaczna, a jak zbyt długo kompa daję w tryb uśpienia, zamiast całkowicie wyłączyć, to muli jak sam kÓrwesyn.

 

Co to za pierdóły? 

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, suteq napisał:

Tak się prezentuje finalny zestaw:

 

 

Wydaje mi się, że jest całkiem okej. Końcowa cena to 4458zł więc dużo, ale komp taki, że pewnie styknie mi na 2-3 lata przy moich potrzebach, a przy okazji będę mógł pozbyć się Xboksa skoro Game Pass jest też na PC.

Troche ostrożnie ale odważe sie powiedziec ze pewnie nawet 5-8 lat moze Ci wystarczyc zaleznie od tego jak sie bedzie technologia rozwijac. Moj obecny komp ma 9 lat a nadal odpala wszystko, musialem tylko grafike zmienic zeby 1440p dawalo rade.

Odnośnik do komentarza

Zamówione. Według morele zestaw ma być dostępny 7 stycznia (długi okres oczekiwania na zasilacz - 14 dni). Dorzuciłem oczywiście jeszcze Windowsa 10 Home BOX więc razem wyszło prawie 5 koła. Ale będę żarł gruz pod koniec miesiąca, ale dobrze, że 9 wypłata więc tylko 2 dni męki. 

 

Oczywiście wczoraj przez dobre 3 godziny sprawdzałem jak działają nowe gry na takiej konfiguracji. Prawie stabilne 60fps w RDR 2 na ultra, ponad 100 fps w Jedi Fallen Order. Matko jedyna. :obama:

 

A do tego jak mi się zechce to emulator PSX, PS2, PS3, X360, WiiU i 3DS z upscalerem do nawet 4K. :banderas:

Odnośnik do komentarza

Jednak zwracam honor jeśli chodzi o Radeony RX 5700/XT. Podobno nadal sporo problemów ze sterownikami, BSODy, stuttering w niektórych tytułach.

 

A szkoda, bo na papierze (i pewnie w sytuacjach, gdy wszystko działa jak należy) wyglądają świetnie.

 

edit: No ale jednak wydajność zbliżona do RTXa 2070 Super w cenie o 400 zł niższej daje do myślenia. :obama:

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...