Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Bigby napisał:

Jednak zwracam honor jeśli chodzi o Radeony RX 5700/XT. Podobno nadal sporo problemów ze sterownikami, BSODy, stuttering w niektórych tytułach.

 

A szkoda, bo na papierze (i pewnie w sytuacjach, gdy wszystko działa jak należy) wyglądają świetnie.

 

edit: No ale jednak wydajność zbliżona do RTXa 2070 Super w cenie o 400 zł niższej daje do myślenia. :obama:

 

Poczekaj do 2020, Intel wchodzi w branże GPU, wiec powinno się ciekawie zrobić,
Nvidia RTX 3000 seria na 7mm amperze, pierwsze plotki były ze 3070/3080 ma mięć 12gb a 3080 Ti 16gb

AMD Teraz wydaje w styczniu RX 5600 XT ktora ma byc zbliżona do GTX 1080 ale w niskiej cenie

no i kiedys w 2020 dołączy Intel z swoimi kartami Intel Xe co będzie nowością na rynku ale nie wiadomo jeszcze nic wiec nie wiadomo czy wcale będą dla "gamerow" 

 

Sam czekam na RTX 3700/3800, w Marcu cos powinniśmy już o nich wiedzieć bo w sam raz wydanie nowych kart by było na premiere Cyberpunk ktore NVidia reklamuje prawo-lewo

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak mnie coś najdzie, to z czekania nic nie wyjdzie. :D

Ale póki co GTX 1660 w zupełności wystarcza.

 

Dla zainteresowanych - na X-kom jest aktualnie promocja, w której z kodem "nowyrok" można w niższej cenie dostać m.in. Ryzena 2700 (589 zł) czy Ryzena 1600 (399 zł). Niby nic wielkiego, ale jak ktoś ma okazję nieco zaoszczędzić, to czemu nie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra, trochę zrewidowałem swoje plany i rzeczywiste potrzeby, składając coś takiego:

 

FOjMosA.jpg

 

Wychodzi nieco poniżej 1800 zł. Do tego buda SilentiumPC Signum SG1 TG za jakieś 150 zł. Ze starego PC przełożę GTXa 1660, mógłbym też użyć dysk 600 GB WD Velociraptor (swego czasu chyba jeden z lepszych) jako dodatkowy magazyn danych - przynajmniej przez jakiś czas, bo ma już sporo lat na koncie i kto wie ile jeszcze wytrzyma. Później pewnie zawieszę oko na jakimś 2TB HDD albo tańszym 1TB SSD na SATA.

 

Zależy mi na tym, żeby całość była cicha, w miarę chłodna i kompaktowa. 

 

W kolejnych miesiącach skupiłbym się na kupnie nowego monitora. Mam dwóch faworytów:

https://www.x-kom.pl/p/517974-monitor-led-24-aoc-24g2u5.html

pr_2019_9_27_13_51_14_247_07.jpg

 

 

https://www.x-kom.pl/p/440008-monitor-led-24-acer-nitro-vg240ybmiix-czarny.html

pr_2018_7_23_8_51_26_666_06.jpg

Aktualnie korzystam z 27-calowego BenQ GW2750H, ale jak widać nie mam nic przeciwko powrotowi do mniejszego rozmiaru. Jeśli macie jakieś inne propozycje w rozsądnych pieniądzach, to będę wdzięczny i chętnie się z nimi zapoznam

 

Na pewno gdzieś tam w międzyczasie zacznę się też na poważnie rozglądać za nowym GPU. W tej chwili byłoby to RX 5700/5700 XT albo RTX 2060 Super, ale za kilka miesięcy może się coś pozmieniać.

Odnośnik do komentarza

Tylko grając z zablokowanym frameratem, czy mając kartę ze średniej półki (będącej ewentualnym bottleneckiem dla procka) raczej nie zauważę tej różnicy (?). Tak to racjonuje.

 

Dołożyć dałbym radę, o ile rzeczywiście jakoś sobie to uzasadnię. :reggie:

 

A dysk to oczywiście SSD, jak widać w załączonym zestawie. Nie inaczej. :)

Odnośnik do komentarza

Tydzień temu kupiłem za 299PLN te pamięci:

https://www.mediaexpert.pl/pamieci-ram/pamiec-ram-goodram-16gb-3600mhz-irdm-pro,id-1479640?utm_source=Mail-potwierdzenie&utm_medium=e-mail&utm_campaign=Produkt

 

Teraz już są droższe, ale na pewno 3200MHz za tę cenę dorwiesz. Dysk też za 509PLN kupiłem 1TB Kingstona A2, wolałbym hajs z chłodzenia CPU zainwestować w większy dysk. 

8 godzin temu, Labtec napisał:

 

Zgadza sie ale pakowanie się w high-end 15 miesięcznych kart nie? 

Nie wiem, przecież GTX1080 z 2016 to praktycznie ta sama wydajność co RTX2070.

Odnośnik do komentarza

Czy powyżej 3000MHz rzeczywiście jest aż taka różnica, że warto byłoby dopłacać? Z tego co widziałem o ile nie jest to niska wartość rzędu 2133 czy 2400, ogólna wydajność jest bardzo zbliżona. Wiem, że nie tylko o taktowanie się rozchodzi, no ale jednak.

 

Zostawiam jak jest. Chłodzenie się przyda tak czy inaczej, bo stockowo nie przypuszczam, że będzie ciekawie pod względem temperatur i głośności. 

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem mały upgrade chłodzenia budy, dołożyłem 2 x 140mm takie:

https://www.morele.net/corsair-wentylator-magnetyczny-led-ml140-pro-co-9050046-ww-936655/

Różnica jest spora po na cpu w idle jest 4-5 st mniej. To niesamowite co można wymyśleć w kwesti głupiego wiatraka. Te mają łozyska magnetyczne i praktycznie ich nie słychać jak się kręcą ~1200 rpm. No polecam je z czystym sumieniem. 

Kolejny krok to już pewnie będzie przesiadka na serię 3xxx i ew dołożenie dysku ssd jak zacznie brakować miejsca. 

Odnośnik do komentarza

No i Ryzenek 3600 z MSI Mortar Max zamówiony. 

 

Resztę części jakoś pozbieram na przestrzeni zbliżającego się miesiąca, a w ciągu ostatnich dni nieco pozmieniałem w konfiguracji. Uznałem, że muszę swój budżet rozszerzyć żeby nie było kupowania na zasadzie "byle nie przekroczyło kwoty X".

 

W taki sposób raczej wezmę zasilacz Supremo M2 550 Gold (chyba że trafi się np. jakiś Seasonic Focus Gold 550W w cenie 300 lub mniej), chłodzenie Fortis 3, a obudowę SilentiumPC Armis AR7 TG albo Be Quiet Pure Base 500 z wentylami Pure Wings 2 i matami wygłuszającymi.

 

 

Odnośnik do komentarza

Polowanie na okazje nadal trwa. Procesor i płyta już w drodze, teraz czas na pamięci. Dziś w OleOle trafiła się promka na czerwone Ballistixy za 269 zł. :nosacz:

 

W następnej kolejności chłodzenie CPU - Fortis 3 lub Dark Rock Slim, które z tego co pamiętam mają i chwalą Labtec oraz Ukukuki. Możliwe, że zamówię dziś czy jutro, bo raczej nie spodziewam się w tym przypadku większych przecen.

Dalej SSD i tutaj w sumie nie mam preferencji. Albo coś na NVMe jak dyski od PNY, ADATA czy Corsaira, albo bardziej tradycyjnie jakiś Crucial MX500.

Zasilacz tak jak pisałem, tylko pytanie - co byście osobiście wybrali? Pozostać przy SPC Supremo M2 550W, a może jednak rzeczywiście dopłacać (jeśli jest jakiś sens)? W oko wpadł mi również Bitfenix Formula 650W 80 Plus Gold za 330 zł - https://www.x-kom.pl/p/409229-zasilacz-do-komputera-bitfenix-formula-650w-80-plus-gold.html.

 

O obudowie już mówiłem, chociaż przy fajnej ofercie spojrzałbym też w stronę Fractal Design Meshify C. Podobno b. dobra.

 

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Bigby napisał:

Dark Rock Slim

 

No ja jestem bardzo zadowolony, trzyma niskie temperatury. Z dysków brałbym pierwszy na M2, na system i jakieś bardziej wymagające gry. Będzie to przyszłościowy zakup, a drugi to już zwykły SSD. Z zasilaczem to nie wiem, średnio się w tym orientuję. Patrzyłbym na klasę i jak długa jest gwarancja bo to chyba świadczy o jakości. Ja kupiłem Zasilacz Corsair TX550M i jest na niego 7 lat gwarancji. Obudowa to już bardziej preferencje i testy a z tego co patrzę to Fractal Design Meshify C ma ich sporo. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.01.2020 o 00:14, Bigby napisał:

Zasilacz tak jak pisałem, tylko pytanie - co byście osobiście wybrali? Pozostać przy SPC Supremo M2 550W, a może jednak rzeczywiście dopłacać (jeśli jest jakiś sens)? W oko wpadł mi również Bitfenix Formula 650W 80 Plus Gold za 330 zł - https://www.x-kom.pl/p/409229-zasilacz-do-komputera-bitfenix-formula-650w-80-plus-gold.html.

 

 

Z zasilaczem jest taka sprawa, że na teraz ci wystarczy ten stary, ale jeżeli w przyszłości będziesz chciał sobie zmienić kartę graficzną na lepszą, to ten 650W będzie na zaś jak znalazł. Zawsze też możesz wymienić w późniejszym czasie. Na ten moment SPC powinien wystarczyć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.