Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, easye napisał:

Ja w tej obudowie mam 2 wiatraki tylko z przodu, Cooler Fortisa 140 mm (z lekka przesadzilem) na procku, u góry i z tylu nic. W zupełności wystarcza... 

 

Ja mam obudowę podobnej wielkości i mam jeden na przodzie i jeden na tyle obudowy i też są bardzo fajne temperatury. Jednak dołożę jeszcze jeden zaciągający powietrze do obudowy na przodzie. co prawda dopiero pewnie gdzieś latem, zobaczę tylko jak mi temperatury skoczą. 

19 godzin temu, mozi napisał:

Mój adata ma 40 stopni tak specjalnie nic nie robiąc. Nie wiem czy nie za dużo. 

 

Ja mam po jakimś czasie 50-48 ale nie skacze więcej, podczas grania to samo. Plextor px-512M9PeG

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Copper napisał:

No z tymi wentylatorami to trochę przesada moim zdaniem też, ja mam 1 z przodu, 1 z tyłu i nie-stockowe chłodzenie na procku i mam na procku koło 35, dyski 25-36, MB też koło tego, jak obudowa ma przemyślaną budowę to nie trzeba walić tyle wiatraczków :P 

35 stopni na procku, ale w spoczynku? :D 

Odnośnik do komentarza

Czy jest coś co koniecznie trzeba ustawić w biosie lub innych ustawieniach (oprócz włączenia profilu XMP pamięci) żeby Ryzen działał jak najlepiej?

 

No i jak to jest z tym napięciem i temperaturami procesora. Ryzen Master z tego co widzę pokazuje te 30-31 stopni, czasami podbija na chwilę obie wartości pod lekkim obciążeniem , potem znowu spada. Z kolei takie CPUz cały czas wskazuje zegary na najwyższym poziomie, do tego ponad 1,4v. A HWInfo też zupełnie co innego, bo w idle temperatury około 46 - chociaż tu ponoc wskazania są zawyżone o 10 stopni. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jezu, montaż tego wiatraka i podpinanie go do płyty głównej to był kurwa jakiś nieśmieszny żart. Spociłem się jak świnia. xD

 

Od razu czuć, że ten wiatrak robi robotę bo temperatury o jakieś 15 stopni niższe no ale spodziewałem się czegoś na poziomie 30 stopni w spoczynku, aktualnie to tak 35-40 stopni max chociaż jak patrzę na wskaźniki to temperatura potrafi bardzo systematycznie skakać do 45 stopni, spadać do 35 i znowu wzrost do 45. I tak przez kilka minut. Czyżby coś z napięciami było nie tak? 

Odnośnik do komentarza

Z tego co mówią norma. Ryzen zmienia napięcia i temperatury w każdej chwili. U mnie też jest 30, potem wskoczy w okolice 40, znowu spadnie i tak w kółko, zależnie od stopnia obciążenia. 

 

Muszę powiedzieć, że jestem póki co bardzo zadowolony z Dark Rock Slim i dwóch wentylatorów Pure Wings 2. Jest cicho, a z obudowy wydobywa się chłodne powietrze jakby pecet był wystawiony na parapecie przy otwartym oknie.

W grach zbytnio nie testowałem, oprócz Resident Evil 2. Ale nawet wtedy całość nie rozkręcała się do jakichś nieznośnych poziomów.

Odnośnik do komentarza

@suteq Zostaw tak nisko :lapka:  Te temperatury po wymianie radiatora na CPU?

Ogólnie ten procek tak ma ,że skacze ale ja już nie monitorujesz temperatur procka to tego nie widzisz ;d

 

No ja też jeszcze nie zagotowałem tej konfiguracji, pewnie po wymianie monitora to się zmieni. 

Odnośnik do komentarza

Tak, po wymianie. Generalnie grając w GTA V temperatura nie przekroczyła 62 stopni i komputer mimo, że jest słyszalny (stoi 30cm ode mnie) to hałas jest w pełni akceptowalny. No i trzeba brać poprawkę na to, że w pokoju mam bardzo ciepło (bo nie lubię zimna ;x) i temperatury też są przez to lekko podwyższone. 

 

Troszkę mnie zdziwiło natomiast, że podczas CSGO (które jest mało wymagającym tytułem) któryś wiatrak zaczał wydawać strasznie dziwne dźwięki jakby się ocierał o jakiś materiał i było takie chrobotanie. Po wylączeniu gry problem ustąpił no ale irytujące to było. 

Odnośnik do komentarza

Zakupiłem ze Steama AC Odyssey, które powinno dość mocno obciążyć cały zestaw (szczególnie procesor). 

Ostatni test, który potwierdzi czy wszystko jest ok. ;)

 

edit: Karta graficzna średnio 55, najwyższa temperatura 62 stopnie. Procesor średnio około 50 stopni, a max jakie odczytały programy to 64. Poziom głośności niewiele wyższy od tego, które zaobserwowałem w trakcie zwykłego przeglądania neta.

 

Ustawienia w grze - mix wysokich i bardzo wysokich, v-sync na 60 fps.

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...