Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zostawiłem i jest git. Polecałem Dark rock slim ;p @Labtec też to ma. 

 

To co ty wkleiłeś też daje radę a jest sporo tańsze i tylko 3 dB głośniejsze i ma mniejsze TPD o 30W więc i tak wystarczająco nawet pod przyszły procek chyba ,że będzie to jakiś grzejnik. No ale ja miałem fanaberię i chciałem czarne chłodzenie bo mam wyeksponowanego PCta. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

No może być lipa jak jest taki mały zapas. Ja miałem 1mm ale w rzeczywistości jest więcej no ale nie ma co na ślepo ryzykować. Są też te leżące z tej serii nawet sam chciałem kupić bo jakimś cudem nie widziałem dark rock slim w katalogu. Dobra leżące sprawdziłem mega drogie jednak ale też wydajne. 

 

Myślę ,że jak ci kolor nie przeszkadza to możesz brać albo poszukać jeszcze czegoś innego. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Korzysta ktoś z Was z nowych ryzenków na starym MB? Mam msi b350 tomahawk i z tego co patrzyłem w necie to chodzą 3xxxx jak amd obiecywało, ale chętnie bym usłyszał opinie kogoś kto korzysta z takiego kompa na co dzień. Sprzęt mam spoko (poza procem), więc nie chciałbym teraz wszystkiego wymieniać, a kupiłem kiedyś 5 1600 z myślą, że zmienię na 7 2700, a teraz myślę, że w sumie 7 3700 mógłbym wsadzić i bym miał sprzęt jeszcze na parę lat. 

Odnośnik do komentarza

Ja się jeszcze poradzę jeżeli chodzi o dobrą cyrkulację powietrza. Obecnie morele mi zamontowały dodatkowy wiatrak z tyłu obudowy, który wpompowuje powietrze do środka co biorąc pod uwagę, że komp stoi pod ścianą nie jest najlepszym rozwiązaniem. 

 

I teraz mam dwie koncepcje jak rozmieścić wiatraki z nowym chłodzeniem:

1. Wiatrak od procka umieścić w kierunku tyłu obudowy, a dodatkowy wiatrak zmienić stronami, żeby wypuszczał gorące powietrze na zewnątrz. Przez to gorące powietrze z procka będzie od razu przechwytywane przez dodatkowy wiatrak i wyrzucane na zewnątrz. 

2. Wiatrak od procka umieścić w kierunku przodu obudowy, a na górze umieścić dodatkowy wiatrak, który by przechwytywał powietrze z procka i wypuszczał gorące powietrze na zewnątrz. 

 

Do tego walnąć jeden wiatrak na dole z przodu obudowy, który by wsysał powietrze, żeby grafika miała jeszcze mniej stopni. Która opcja lepsza? A może jakieś inne propozycje zwłaszcza, że będę miał 3 samodzielne wiatraki do użycia (włącznie z tym co teraz mam w obudowie)?

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, suteq napisał:

Obecnie morele mi zamontowały dodatkowy wiatrak z tyłu obudowy, który wpompowuje powietrze do środka co biorąc pod uwagę, że komp stoi pod ścianą nie jest najlepszym rozwiązaniem. 

 

Chyba wywala powietrze na zewnątrz?

 

Wydaje mi się ,że najlepszy układ to zaciąg z przodu i wywalanie gorącego powietrza z tyłu. Wtedy masz pewność ,że wszystkie komponenty obejmuje cyrkulacja powietrza. 

 

Bazując na tym ,że masz już jeden w obudowie i chcesz dokupić jeszcze dwa wentylatory to zrobiłbym wyciąg za procesorem na obudowie i wentylator od procesora zaciąga powietrze przepychając je przez radiator. Pozostałe dwa bym dał chyba na zaciąg chłodnego powietrza do obudowy na przedniej ścianie. Wentylator zaciągający instaluj zawsze tam gdzie masz filtr powietrza. A latem możesz poeksperymentować jeszcze z jednym wentylatorem wyciągającym na górnej ściance obudowy nad procesorem. 

 

Ktoś tu pisał ,że wchodzących wentylatorów powinno być więcej niż wyciągających powietrze. Tak na chłopski rozum (xD) wentylatorów nie może być też za dużo w obudowie bo będą się robić wiry w środku i martwe strefy. Także jak jest możliwość instalacji 7 wentylatorów to raczej nie było zamysłem producenta pełne obłożenie tych slotów. To taka dygresja. 

 

Sam muszę kupić jeszcze jeden zaciągający bo u mnie obecnie wygląda to tak ,że mam jeden tłoczący powietrze do środka i jeden wyciągający ale temperatury mam bardzo dobre. Zobaczymy jak to będzie latem wyglądać. 

 

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Ukukuki napisał:

 

Chyba wywala powietrze na zewnątrz?

Wczoraj rozkręcałem obudowę i wiatrak jest skierowany przodem do procka więc chyba wciąga powietrze do środka?

 

Cytat

Bazując na tym ,że masz już jeden w obudowie i chcesz dokupić jeszcze dwa wentylatory to zrobiłbym wyciąg za procesorem na obudowie i wentylator od procesora zaciąga powietrze przepychając je przez radiator. 

Ej weź mi to napisz jakbyś dziecku tłumaczył. ;_; 

 

Najbardziej to mi zależy na najlepszym ustawieniu nowego chłodzenia i wiatraku do niego. Czy ma być skierowany na przód obudowy czy tył i jak potem dobrać dodatkowe wiatraki zeby procek jak i GPU miały spoko temperatury.

 

Cytat

Pozostałe dwa bym dał chyba na zaciąg chłodnego powietrza do obudowy na przedniej ścianie.

Ale w jakim ustawieniu? Mogę umieścić je na górze, środku i dole. 

Odnośnik do komentarza

 

 

Dobrze obejrzeć sobie i zrozumieć różnice miedzy negatywnym a pozytywnym chłodzeniem 

 

pozytywne - więcej powietrza wchodzi niż wychodzi
negatywne - więcej wychodzi niż wchodzi, szybciej schładza ale tez będzie wciągać kurz przez wszystkie możliwe dziury

neutralne - rowna ilosc wejscia/wyjscia - sam wybrałem to opcje, 3 wentylatory wchodzą, 3 wychodzą na niskich obrotach

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza

Suteq wstaw fotkę jak to wyglada to się coś domaluje. 

7 godzin temu, suteq napisał:

2. Wiatrak od procka umieścić w kierunku przodu obudowy, a na górze umieścić dodatkowy wiatrak, który by przechwytywał powietrze z procka i wypuszczał gorące powietrze na zewnątrz. 

Wiesz że wiatrak od procka wtłacza powietrze z zewnątrz a nie wytłacza gorące?

Odnośnik do komentarza

Na przyszłość. Pomyślałem, że w sumie lipa wydawać 5k na kompa, a mieć stockowe chłodzenie na procku. 

 

To trochę jak kupować luksusowe auto i jeździć na najtańszej benzynie z Ukrainy za połowę normalnej ceny. 

Odnośnik do komentarza

Ta, wyrzuca jednak powietrze. Nie wiem czemu ale ubzdurało mi się odwrotnie działanie wiatraków. xD

 

Czyli jeżeli zamontuję nowe chłodzenie i wrzuce wiatrak od chłodzenia na prawą stronę (nad ramy) to dobrym wyjściem będzie zamontowanie wiatraka po prawej stronie na górze, który wciąga zimne  powietrze do środka? Mam tam antykurzową tackę. (https://i.imgur.com/ViKKqh7.jpg <- tutaj rozrysowany pomysł)

 

Tak wygląda środek obudowy przed nowym chłodzeniem, chłodzenie będe miał dopiero w poniedziałek. 

 

aj5LpTZ.jpg

 

A filmik o przepływie powietrza oglądałem właśnie na kanale morele gdzie jak ziomek umieścił wiatraki na przodzie, które wciągały powietrze to miał niższe temperatury na karcie graficznej. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, suteq napisał:

(https://i.imgur.com/ViKKqh7.jpg <- tutaj rozrysowany pomysł)

 

No beznadziejnie ;p Pamiętaj ,że gorące powietrze unosi się ku górze. 

 

Ustaw tak wentylatory chyba ,że ktoś ma lepszy pomysł:

 

Kierunek strzałki to kierunek przepływu powietrza. Wysokość strzałki to wysokość położenia wentylatora. Ten który masz na tylnej ściance zostaw tak jak jest. Mocowania na pozostałe dwa na przedniej obudowie nie wiem na jakiej wysokości masz ale zaczynaj od dołu. Chyba i tak dwa się tam tylko zmieszczą. 

 

wCBeAe3.jpg

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

No i gituwa. Tak to jest jak się nigdy nie zgłębialo tematu tylko wszystko na yolo. Nie ma to jak posłuchać EKSPERTA. :hi:

 

Z przodu mam miejsce na 3 wiatraki, ale wrzucę jeden na dole i jeden na środku. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Piknie. Tylko pamiętaj że watrak od cpu daj od strony pamięci. 

Wogole po(pipi)e jest teraz z tymi piecami bo bez "matury" z tematu to tak średnio. To głośno to ciepło, kombinacje alpejskie z wiatrakmi :>

Dobrze widze że płyta ma 1 gniazdo m2? Jak założysz chłodzenie to pewnie się nie dostaniesz do tego złącza. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ukukuki napisał:

 

No beznadziejnie ;p Pamiętaj ,że gorące powietrze unosi się ku górze. 

 

Ustaw tak wentylatory chyba ,że ktoś ma lepszy pomysł:

 

Kierunek strzałki to kierunek przepływu powietrza. Wysokość strzałki to wysokość położenia wentylatora. Ten który masz na tylnej ściance zostaw tak jak jest. Mocowania na pozostałe dwa na przedniej obudowie nie wiem na jakiej wysokości masz ale zaczynaj od dołu. Chyba i tak dwa się tam tylko zmieszczą. 

 

wCBeAe3.jpg

Ja w tej obudowie mam 2 wiatraki tylko z przodu, Cooler Fortisa 140 mm (z lekka przesadzilem) na procku, u góry i z tylu nic. W zupełności wystarcza... 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. 

https://www.mediaexpert.pl/dyski-ssd/dysk-samsung-970-evo-plus-250gb-ssd,id-1325176?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAiA6vXwBRBKEiwAYE7iS4gelx_8EKCeU9f-N5C7bMN7OqxkPG_Btli3dKLcxNiMFWIH2lIYgRoCUQ8QAvD_BwE

Dlatego że są różnej długości masz kilka podkładek (nagwintowanych tulejek) po lewej stronie od gniazda. W zależności od szerokości dysku u mnie się te tuleje przekręca - u Ciebie widzę że są gotowe do montażu. Pytam bo u Ciebie to elegancko można się dostać a u mnie skończyło się na Dolnym gnieździe. Plus tego taki ze ta jest radiator i dysk jest chłodniejszy niż zwykły ssd sata. 

Swoja droga jakie macie temperatury dysków sata? Mój adata ma 40 stopni tak specjalnie nic nie robiąc. Nie wiem czy nie za dużo. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...