Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej nagonki i odradzania? Nigdzie nie napisałem, że ten procesor jest nic niewarty, tylko poleciłem mu poczytać temat, bo może ważna jest dla niego kultura pracy. Lepiej takie rzeczy przed zakupem wiedzieć. Jeśli nie miałeś z czymś styczności i nie kierujesz się przed zakupem opiniami innych, to czym?

 

W dniu 11.10.2019 o 19:18, Ukukuki napisał:

Ja mam 3600 jednak z powodu delegacji nie miałem kiedy jej testować. Dopiero od 3 dni bawię się z nowym PC. Temperatury są ok w moim przypadku. Problemem jest dla mnie dziwne skoki które trwają ułamek sekundy. W spoczynku jak przeglądam neta a w tle steam coś ściąga temperatura oscyluje w okolicach 41-50 stopni jednak potrafi na sekundę wskoczyć bez totalnego powodu na np. 62 stopnie (najwyższy wynik jaki uzyskałem). Dla mnie jest to trochę dziwne. 

 

Jednak chłodzenie jest i tak do wymiany bo to fabryczne jest za głośne dla mnie i będę chciał do 300 zł coś kupić. Raczej zdecyduje się na chłodnice ale poczytam jeszcze. Zależy mi na kulturze pracy. A przez te skoki z tyłka wentylator zaczyna buczeć na 2-3 sekundy. Mam komputer w połowie wysokości biurka i to słyszę. 

 

Drugą rzeczą która mnie zastanawia to po co procek trzyma cały czas taktowanie powyżej 4000. Jak wcześniej miałem i7 to częstotliwość ładnie się zmieniała zależnie od obciążenia. Chyba ,że źle to sprawdzam. 

 

Tak czy siak z procka jestem mega zadowolony, świetna jakość w świetnej cenie. Jedynie z kartami sytuacja na rynku wygląda gorzej bo ceny procków są dla mnie adekwatne do tego co dają. Szkoda tylko ,że 5700 nie ma lepszego chłodzenia bo bym brał. Chociaż z drugiej strony ray tracing wygląda świetnie i w takim Control jednak poświęciłem rozdzielczość i trochę klatek żeby grać z tym bajerem. Czuć next gena w tej technologi. Zobaczę jakie karty AMD wypuści z tym bajerem i może swoją 2060 Super wymienię na AMD. 

 

Procka polecam bo w tym przedziale cenowym nie ma sensownej alternatywy jeśli ktoś używa komputera nie tylko do grania. Tylko uczulam na kulturę pracy oryginalnego chłodzenia - dla mnie jest to problem i wymienię przy najbliżej okazji. 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Skoki są zwłaszcza na tym gównianym chłodzeniu dodawanym do procka. Dzisiaj albo jutro zamawiam nowe chłodzenie bo jestem po wypłacie xd Jednak sam procesor podczas grania zachowuje się ok, jedynie w spoczynku albo niskim obciążeniu są te skoki. 

 

Obecnie nie widzę żadnej alternatywy dla tego procka w tej cenie. Kupiłbym go drugi raz tak samo jak bez wahania komuś polecił. Już w sumie dwie osoby przekonałem w pracy na ten procek. 

 

Jak dla mnie w pełni zasłużony hit sprzedażowy. Co do skoków na innym chłodzeniu niż z zestawu to dam znać za tydzień :lapka:

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, krzychu392 napisał:

Jakiej nagonki i odradzania? Nigdzie nie napisałem, że ten procesor jest nic niewarty, tylko poleciłem mu poczytać temat, bo może ważna jest dla niego kultura pracy. Lepiej takie rzeczy przed zakupem wiedzieć. Jeśli nie miałeś z czymś styczności i nie kierujesz się przed zakupem opiniami innych, to czym?

 

 

Najwidoczniej " Poczytaj sobie ten temat, to może ci przejdzie " odebrałem inaczej niz miales na mysli.

Odnośnik do komentarza

"Może ci przejdzie", czyli w domyśle jeśli istotna jest dla ciebie kultura pracy, bo o tym jest tamten wątek. Dla mnie jest ważna, chciałem kupić, poczytałem i tyle. Przecież może przeczytać i uznać "spoko, takie coś mogę przeboleć, jeśli zostanie mi kilka stów w kieszeni". A ty próbujesz tutaj forsować propagandę "o Ryzenach dobrze, albo wcale".

Odnośnik do komentarza

Posiadam 3600 z be quiet! dark rock slim chłodzeniem skoki tam jakieś może i sa, ale i nawet i tak ich nie słyszę, proc nigdy nie pokazał jeszcze więcej niż 71°c przy pełnej pracy

 

a jak nie chcesz mięć skoków to wyłącz AMD ryzen precision boost overdrive i inne duperele i zrób manualne OC

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, estel napisał:

@Velius nie patrzyłem nawet na AMD. Intel jakoś bardziej do mnie przemawia, ale zerknę bo widziałem że o tych Ryzenach krążą dobre opinie. Nie zdawałem sobie sprawy, że różnica w cenie jest aż tak duża.

 

@mozi a co byś polecał z tych kart? Gigabyte? Gdzie nie patrze to recenzje są tylko na Founder's Edition. Nie wiem gdzie porównać te karty.

Szukałbym karty z 3 wiatrakami. Gaming trio od msi lub Asusa STRIX. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dodam tylko od siebie ze ten Ryzen to też nie jest zły wybór tym bardziej że bierzesz go z collerem dark rock 4. Pomyśl tylko czy nie lepiej wziąść wersję pro. 50 różnicy a wydajność z tego co czytałem sporo lepsza. U mnie ona na luzie chłodzi i9 więc moge polecić z czystym sumieniem. 

Sprawdz tyko czy wejdzie ci w obudowę i się zmieszczą pamięci. Ew podpytaj @Ukukuki w co idzie bo proc ten sam. 

Może mała chłodnica? Parę zł więcej i będzie chłodno i cicho. Chociaż akurat sugeruje zadbać o dobra wentylację budy. 

 

Odnośnik do komentarza

@mozi Ja chyba dam zarobić polskiej firmie chociaż mam obawy. Jednak chłodzenia maja bardzo dobre opinie. 

 

Zastanawiam się nad silentiumPC Fortis 3 lub Grandis 2. Ten drugi to przesada ale ma miedzianą podstawkę jednak jest trochę głośniejszy. Chyba kupię Fortis 3, dzisiaj już muszę zamówić bo chciałbym to mieć na długi weekend. 

 

Zastanawiałem się nad dark rock 4 ale chyba nie ma sensu dopłacać jeszcze 100 zł. Za to całkiem poważnie myślę nad Shadow rock 2.

 

Tanie chłodnice odpadają, większa wydajność ale gorsza kultura pracy. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ukukuki napisał:

@mozi Ja chyba dam zarobić polskiej firmie chociaż mam obawy. Jednak chłodzenia maja bardzo dobre opinie. 

 

Zastanawiam się nad silentiumPC Fortis 3 lub Grandis 2. Ten drugi to przesada ale ma miedzianą podstawkę jednak jest trochę głośniejszy. Chyba kupię Fortis 3, dzisiaj już muszę zamówić bo chciałbym to mieć na długi weekend. 

 

Zastanawiałem się nad dark rock 4 ale chyba nie ma sensu dopłacać jeszcze 100 zł. Za to całkiem poważnie myślę nad Shadow rock 2.

 

Tanie chłodnice odpadają, większa wydajność ale gorsza kultura pracy. 

Fortis 3 na pewno będzie lepszy niż chłodzenie boksowe, ale do Dark Rock 4 nie ma startu pod względem kultury pracy, zwłaszcza jeśli mówimy o problemie wzrostów i spadków obrotów wentylatora w idle na Ryzenach 3000, bo Fortis na pewno wyraźniej się rozpędza, co podczas korzystania z PC w nocy, bez dźwięku, może irytować. Czy i jak bardzo będzie ci to przeszkadzać, to zależy od ciebie i twojej tolerancji na hałas, ale widziałem już na forach komentarze ludzi, którzy na to narzekali w przypadku 3600 na Fortisie 3. be quiet! z kolei jest praktycznie bezgłośny w porównaniu z chłodzeniem SPC. Ja bym dopłacił, kupił raz a dobrze, żeby zminimalizować ryzyko rozczarowania. W końcu taki DR4 posłuży ci wiele lat, z następcą 3600 też na pewno da radę, jeśli będziesz kupował (TDP 200W), więc te 100 zł jest niewarte zaoszczędzenia. Już wentylatory Pure Wings od bc! są ciche, a DR4 posiada najlepszą konstrukcję firmy, czyli Silent Wings 3, które osiągają - przy maksymalnych obrotach - zaledwie 21,4 dB, czyli cisza. Użytkownik Labtec nie narzeka, bo to bardzo dobre chłodzenia i robią różnicę. Moja rada - dopłać.

Odnośnik do komentarza

 

Jednak SilentiumPC Fortis 3 ma podane 22 dB maksymalnie. Więc jak to jest?

 

be quiet! Shadow Rock TF 2 135mm (bliżej 200 niż 300 więc do zaakceptowania) a i w przyszłości też da radę. 

be quiet! Shadow Rock Slim 135mm super cichy i super cena. Do tego TDP 160W więc i jest zapas na następny procesor i to spory. 

 

Rock 4 ram mi nie pasuje, jest za wysoki. A DARK ROCK SLIM odpada, cena nie adekwatna do tego co daje. 

 

Najbardziej skłaniam się do be quiet! Shadow Rock Slim. Fajne parametry i fajna cena.  Kurde za wysoki o 1mm. Do obudowy mam podane maksymalnie 160. 

 

To jednak Dark Rock Slim albo be quiet! Shadow Rock TF 2. Bardziej się skłaniam ku temu drugiemu bo przy okazji będzie wiało na sekcję zasilania, ram i dysk m2 a jest też tańszy. Jedynym minusem względem Dark Rock Slim to to ,że jest głośniejszy o niecały 1dB xD

 

Daje znać co o tym myślicie bo dzisiaj muszę zamówić ;d 

 

 

 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Wszystkie są dobre, żadnej różnicy nie odczujesz, równie dobrze możesz wziąć tańszego Fortis 3. Jaka masz płyta główna, normalna wielkość czy Microatx? Bo przy 140mm może być problem jeżeli chodzi o odległość np od wiatraka na tyle obudowy.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Ukukuki napisał:

 

Jednak SilentiumPC Fortis 3 ma podane 22 dB maksymalnie. Więc jak to jest

 

Miałem Fortisa 3 i na max obrotach wentylatora na pewno nie jest tak samo cichy jak Dark Rock 4. Na pełnych obrotach to są okolice 38 dB, poszukaj testów. Silent Wings 3 jest w moim zasilaczu bezgłośny pod obciążeniem na jego maksymalnych obrotach.

Odnośnik do komentarza

A co trzeba uruchomić by wiatrak z takim radiatorem zaczął chodzić na maksa? Sam mam i5 8400, podejrzewam ze rownie dobrze wiatrak moglbym spokojnie zdjac.

 

Estel, fortis akurat ma przesunięty radiator do tyłu, z ramem na 99% nie będzie problemu, ale skolei jak płyta micro, to raczej tylny wiatrak trzeba będzie zdjąć.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, easye napisał:

A co trzeba uruchomić by wiatrak z takim radiatorem zaczął chodzić na maksa? Sam mam i5 8400, podejrzewam ze roqnie dobrze wiatrak moglbym zdjac.

Ryzen 3600 potrafi skakać z 30 do 50-paru stopni w sekundę "na pulpicie" i wentylator wariuje na chwilę. Podczas gry, pod równym obciążeniem, Fortis 3 już tak nie odbiega.

Odnośnik do komentarza

Lepsze chłodzenie, ustawienia krzywej wentylatora, manualne OC, moc procesora na minimum 25%... "coś" z tym można - podobno (nie mam Ryzena więc nie wiem, ale podobno niektórym to pomaga) zrobić. Skoro Ukukuki  już teraz jakoś z tym żyje i akceptuje tę wadę, na boksowym chłodzeniu, to jego wymiana może tylko pomóc.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, estel napisał:

A jak ty rozkminiasz czy Ci sie z RAMem zmiesci? Widze w obudowie jaka jest maksymalna wysokosc chlodzenia procesora i wychodzi ze mam z 25 mm zapasu. Nie wiem jak sprawdzic jak to sie ma do RAMu.

 

Sprawdzasz ile twój ram ma wysokości z chłodzeniem, znajdziesz w necie ewentualnie. A później wpisujesz w google np. RAM clearance Dark Rock 4.

 

Godzinę temu, easye napisał:

Wszystkie są dobre, żadnej różnicy nie odczujesz, równie dobrze możesz wziąć tańszego Fortis 3. Jaka masz płyta główna, normalna wielkość czy Microatx? Bo przy 140mm może być problem jeżeli chodzi o odległość np od wiatraka na tyle obudowy.

 

Microatax. Więc może być ciężko ewentualnie wentylator można dać od góry bo jest tam mocowanie na dwa. Nawet jest to logiczne bo ciepło w tym kierunku ucieka. 

 

 

Dobra dzięki za pomoc, zamówię chyba be quiet! Shadow Rock TF 2, przekonuje mnie najbardziej dobrej klasy wentylator i chłodzenie pozostałych komponentów przy okazji. 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, krzychu392 napisał:

Lepsze chłodzenie, ustawienia krzywej wentylatora, manualne OC, moc procesora na minimum 25%... "coś" z tym można - podobno (nie mam Ryzena więc nie wiem, ale podobno niektórym to pomaga) zrobić. Skoro Ukukuki  już teraz jakoś z tym żyje i akceptuje tę wadę, na boksowym chłodzeniu, to jego wymiana może tylko pomóc.

 

No ja tego kompa mam głównie do grania więc te skoki w spoczynku mi nie przeszkadzają. Jednak ciekaw jestem jak to się zachowa po wymianie chłodzenia na coś lepszego niż ten szajs dodawany do procka. 

Teraz, easye napisał:

No przy micro to będziesz musiał przenieść albo wentylator na górę, albo na przód obudowy.

 

Na przodzie już mam, drugi dopiero zamawiam z chłodzeniem xd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...