Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecam stock chłodzenia na 3600, wiatrak strasznie wariuje po przez dynamikę pracy tego procesora (podskakuje temperatura na 1 sek, co jakiś czas)

sam mam do 3600 Be Quiet! Dark Rock Slim i jestem bardzo zadowolony 

 

(i sam mam 1660 Ti bo czekam na RTX 3000 serie)

 

  

56 minut temu, Grabek napisał:

Gtx 1660 w wersji Ti czy Super? Ta druga minimalnie tansza i ma gddr6, tytanowe maja gddr5 :pechowiec:

 

GTX 1660 - GDDR 5
GTX 1660 Super GDDR 6
GTX 1660 Ti - GDDR 6

i wersja Ti jest nadal najmocniejsza (...o te 3% no ale jest)

Edytowane przez Labtec
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Panowie, pokurwiło mnie i pecetowa natura mnie wzywa. :obama:

 

Sprawa wygląda tak: ze starego PC mam dysk, zasilacz 550W (na pewno jakaś topowa marka) i w sumie obudowę (nie jestem pewien czy nie przydałaby sie większa do takiego RTX 2070, aktualnie to jakiś zwykły Modecom 8300 XD). Planuję wydać ok. 3500 zł (kwota może być rozciągnięta do 4k pod pewnymi warunkami), ale kompletnie wypadłem z obiegu jeśli chodzi o podzespoły pecetowe.

 

Czy Ryzen 3600 + RTX 2070 będzie dobrze ze sobą współgrało? Czy to są w ogóle dobre podzespoły na obecną chwilę (grafika raczej tak, ale procek?)? Ile ramu teraz? 8 czy jednak 16? Jeśli nie bawię się w podkręcanie to starczy płyta główna za jakieś 400zł? Czy ten zasilacz 550W da radę czy za słaby? 

 

Interesuje mnie na obecną chwilę granie w 1080@60, w przyszłości prawdopodobnie 1440p ale bez spiny z tym.

 

Na poprzedniej stronie zobaczyłem, że Bigby zaproponował u siebie Ryzen 5 3600 + MSI B450M Mortar Max + Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15. Zda to egzamin z RTX 2070?

Odnośnik do komentarza

Zda egzamin, sam mam RTX 2070 i karta dobrze sobie radzi a czasem mozna ja wyrwac za 1850-1950zl jak dobrze znajdziesz promke. Ryzen 3600 spoko do grania, ramy jednak bym celowal w 3600mhz do tego procka.  Zainwestoalbym jednak w razie czego w nowy zasilacz i jakis dobry dysk SSD zeby sie nie powiesil na jaja ładując gierki. Spokojnie pograsz na tym w 1440p jak czlowiek. Pomyslalbym tez o jakims nie-stockowym chlodzeniu, od 160zl mozna juz kupic naprawde spoko.

Odnośnik do komentarza

SSD na start nie planuję, pewnie dokupię go gdzieś w lutym/marcu.

 

Myślisz, że 550W może nie dać rady? Bo wszędzie jak widzę to pobór topowych zestawów to max 400W (średnio 300-350).

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Będzie bardzo dobrze współgrało, tj. 3600-tka z RTX 2070 (Super?). Nie wiem jak pozostałe części, które podałem stronę wcześniej - pewnie da się coś lepszego skleić w tym budżecie, szczególnie w kwestii pamięci.

 

Osobiście brałbym combo R 3600 z RX 5700 XT, bo grafika bardzo porównywalna z RTXem (z lekkim wskazaniem na tego drugiego), a jednak w kieszeni coś tam więcej zawsze zostaje na inne komponenty. Chyba że zależy Ci choć trochę na ray tracingu. Tak czy inaczej, każdy wybór będzie trafiony.

 

Bez OC to podejrzewam, że nawet płyta za około 3 stówki wystarczy, coś pokroju MSI B450M PRO-VDH MAX (format micro atx; sam ją nadal rozważam, bo do stocka i preferowanej budy powinna styknąć) czy Asrock B450m Pro4. No ale na pewno nie zaszkodzi wyłożyć trochę więcej i kupić coś z lepszą sekcją zasilania/większą liczbą portów. Czytałem dużo pozytywnych opinii o Asusie Tomahawk i Asrock FATAL1TY B450 GAMING K4.

 

SSD brałbym jak najszybciej. W sumie jest to chyba najbardziej oczekiwany przeze mnie upgrade. Mogę sobie tylko wyobrazić jak bardzo wzrasta komfort użytkowania peceta w porównaniu z HDD.

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, suteq napisał:

SSD na start nie planuję, pewnie dokupię go gdzieś w lutym/marcu.

 

Myślisz, że 550W może nie dać rady? Bo wszędzie jak widzę to pobór topowych zestawów to max 400W (średnio 300-350).

Bardziej chodzi mi o podlaczenie wysłużonego zasilacza do nowego sprzętu, są tacy co tak robią i są tacy co nie chca ryzykowac ze cos pojdzie nie tak i zasilacz sie udupi i wezmie ze soba reszte sprzętu. SSD to jedna z wazniejszych rzeczy a ich cena obecnie jest rekordowo niska wiec tutaj bym nie szukal oszczednosci.

 

Spokojnie na promce ryzen 3600 za około 800zł idzie wyrwac

Płyta główna 400-450zł

Ramy różnie ale pewnie 300zł?

Grafika bedzie najdroższa, albo RTX 2070 który bedzie bezobsługowy albo 5700XT który jest bardzo dobra karta w tej cenie, aczkolwiek jego słabym punktem sa jazdy ze sterownikami AMD, jednemu wszystko dziala, innemu nie. Tutaj pojdzie najwiecej hajsu.

Zasilacz - Pewnie wylozylbym na jakiegos Seasonica czy Corsair te 300-400zł zeby miec spokoj.

Dysk SSD - Od 250-300zł da sie cos wyrwac, 1TB w dobrej promce 400-500zł

Chłodzenie - Około 150zł zapewne

 

4200-4400 mozna sie w dobrych promkach zmiescic, czasami nawet nizej i zblizyc sie do tych 4k jezeli zostawisz stara obudowe, jak nowa to te 100-200zl trzeba bedzie pewnie dodac. To tak na szybko w głowie.

Odnośnik do komentarza

Ja mam połączenie 3600 + RTX 2060 Super i działa to świetnie. Dysk SSD to obowiązkowo w dzisiejszych czasach, komfort grania o wiele lepszy. 

 

Możesz też kupić radeona ale kultura pracy gorsza.Ja przy składaniu komputera posiłkowałem się tym tematem i tą stroną https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_grudzien_2019

Odnośnik do komentarza

RTX 2070 ma praktycznie taką samą cenę co RX 5700 XT, a ma właśnie jeszcze tego ray tracing więc tutaj preferowałbym kartę Nvidii.

 

Z płytą główną to właśnie chyba bardziej pójdę w standard ATX, a nie micro chociaż z drugiej strony nie jestem pewien czy dodatkowe złącza kiedykolwiek wykorzystam. Z płytą główną zawsze jest duży problem bo tych modeli jest od groma. :/

 

A jeśli chodzi o RTX 2070 to model którego producenta jest stosunkowo najlepszy? Gigabyte? Bo widzę, że jest dostępny od 1800 zł w sklepach.

18 minut temu, Velius napisał:

Bardziej chodzi mi o podlaczenie wysłużonego zasilacza do nowego sprzętu, są tacy co tak robią i są tacy co nie chca ryzykowac ze cos pojdzie nie tak i zasilacz sie udupi i wezmie ze soba reszte sprzętu. SSD to jedna z wazniejszych rzeczy a ich cena obecnie jest rekordowo niska wiec tutaj bym nie szukal oszczednosci.

Ten zasilacz był kupowany z tego co pamiętam w 2016 roku, grałem na nim rok, a potem stary komp stał nieuzywany przez 2 lata u rodziców. Zasilacz wygląda jak ledwo używany więc pomyślałem, że go wykorzystam. :dunno:

 

Sprawdziłem i jest to model SilentiumPC Deus G1 550W. Wymieniamy jednak @Velius?

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Co do ceny ja się zmieściłem poniżej 4000 ale kupowałem na allegro korzystając ze smarta i najniższych ofert na dany komponent. Oczywiście wcześniej oceniając wiarygodność sklepu ;p Z tym ,że nie miałem nic. Popatrz sobie też na outlet np xkomu ja tam kupiłem obudowę jak nówka ze zwrotu ponad 100 zł taniej niż cena katalogowa. 

 

Natomiast co do karty ja mam Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER GAMING OC 8GB GDDR6 i kultura pracy jest świetna z tym ,że nie wiem jak sytuacja wygląda z modelem 2070. 

 

Odnośnik do komentarza

Wydawało mi się, że to był jakiś Corsair no ale jak widać pamięć jest zawodna. XD

 

Płyta główna MSI B450-A PRO MAX + Procesor AMD Ryzen 5 3600, 3.6GHz, 32 MB, BOX + Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 2070 WF 2X 8G GDDR6 + Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3400MHz, CL16 + Zasilacz Corsair TX550M 550W wynosi mnie aktualnie w morelach 3 834,40 zł więc myślę, że nawet z obudową zamknę się w tych 4000 zł.

 

Tylko kurde przypomniało mi się, że przydałoby się Win 10 kupić, a to kolejne 500zł gurwa. XD

Odnośnik do komentarza

Radeona odpuść bo raz ze glosne i gorące to jeszcze jazdy że sterami jak velsu pisał. Co do modelu to raczej idz w wersję 3-fan i z dobrym pcb. 

Na pewno bez pudła brac albo msi trio albo Asusa STRIX. Obie karty pięknie działają i są od stocku podkrecone. 

Na tym imo nie warto oszczędzać. A jak już planujesz 1080p to już wogle super bo na dzisiaj wszystko co na nią wrzucisz wymaksujesz. No i bez ssd to się nie zblijzaj do kompa. 

No i pomyśl o vr :) za chwilę nowy hl. 

A no i ten windforce to tak średnio ponoć. Poczytaj bo niestety trzeba matrue zrobić z tego jak się zacznie. 

Odnośnik do komentarza

SsGG9Uk.png

 

Tak wygląda aktualnie mój koszyk. Gituwa czy coś byście zmienili?

 

Tak, SSD jak napisałem - nie na początek bo z hajsem nie wyrobię chociaż kusi pójść na całość i zayebać SSD 1TB z Win 10 BOX i mieć spokój.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...