Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

@estel na luzie Co styknie. 750w do Twojego zestawu to imo przesada.

@Ukukuki ja bym brał albo dark rock 4 Pro (ale raczej tylko pro) albo nh-d15. Z tego co czytam to jeśli chodzi o powietrze nie ma nic podejscia do tych 2. Imo na tym nie warto oszczędzać. Po to są testy na necie i widać jak na dłoni że różnice są ogromne. Noctua jeszcze jest o tyle miła że jak zmieni się podstawka pod cpu to dosla Ci za free upgrade. 

Edit - doczytałem że drp4 Ci nie wejdzie. To ew noctua. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ukukuki napisał:

 

No ja tego kompa mam głównie do grania więc te skoki w spoczynku mi nie przeszkadzają. Jednak ciekaw jestem jak to się zachowa po wymianie chłodzenia na coś lepszego niż ten szajs dodawany do procka. 

 

Nie słyszę wcale 3600 nawet jak sobie skacze na idle-u z Dark Rock Slim

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, estel napisał:

Wygląda mi na to, że przy tym Dark Rock Pro 4 jest tylko 40 mm miejsca na RAM, a który RAM nie patrzę to ma 42 mm. Nie wiem czy można zamontować wiatrak 2 mm wyżej?

 

Dodatkowo pcpartpicker ocenia zapotrzebowanie na moc na 414W, więc zastanawiam się czy nie lepiej będzie wziąć 750W zasilacza.

 

Jak masz płytę z 4 slotami na ram i będziesz korzystał z 2 to chyba nie problem?  Coś takiego finished2-300x200.jpg

 

49 minut temu, mozi napisał:

 

@Ukukuki ja bym brał albo dark rock 4 Pro (ale raczej tylko pro) albo nh-d15. Z tego co czytam to jeśli chodzi o powietrze nie ma nic podejscia do tych 2. Imo na tym nie warto oszczędzać. Po to są testy na necie i widać jak na dłoni że różnice są ogromne. Noctua jeszcze jest o tyle miła że jak zmieni się podstawka pod cpu to dosla Ci za free upgrade. 

Edit - doczytałem że drp4 Ci nie wejdzie. To ew noctua. 

 

No w tym momencie sobie jaja robisz ,że takie chłodzenie będę montował do procka 65W TPD ;d Jeśli bym coś brał pod uwagę to zwykłego dark rock 4 ale będzie mi kolidował z ram więc biorę raczej be quiet! Shadow Rock TF 2. Chyba ,że jest jakaś alternatywa cenowa dla dark rock 4 z większą ilością miejsca na kości. Z tego co patrzę to moje Vipery mają 42,6 mm z radiatorami jednak w sumie nie wiem jak to jest liczone. 

 

 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakby kogoś interesowało to kultura pracy jest super i nie ma już tego skokowego i krótkiego wzrostu obrotów wentylatora. Jednak wysokie temperatury dalej były obecne bo problemem okazała się słaba wentylacja w obudowie. Dołożenie jednego wentylatora załatwiło sprawę, jednak wydaje mi się ,że jeszcze jeden będzie potrzebny. 

Odnośnik do komentarza

No miałem tylko jeden w obudowie który tylko zaciągał powietrze do środka xd W spoczynku od 44 do 55 z jednym wentylatorem. Kupiłem to samo chłodzenie co Labtec, 180W. Akurat ta wieża z serii pro jest niższa o ten milimetr od wieży z serii shadow. labtec w spoczynku na tym samym chłodzeniu i ten sam procek ma od 33 w spoczynku. Ja niżej niż 43 nie widziałem po dłuższej pracy komputera. Teraz po montażu dodatkowego wentylatora w spoczynku też mam tak niskie temperatury. Myślę dołożyć jeszcze jeden i zobaczę co się będzie działo pod obciążeniem. 

Odnośnik do komentarza

3600 to po prostu gorący procesor, na całkiem wydajnym Fortisie 3 v2 osiąga do 75 stopni pod pełnym obciążeniem, więc cudów nie ma. Ja na Ferze 3, a więc coolerze słabszym od tego Fortisa wyciągałem max 70 stopni na 9600K, przy czym obroty nie były maksymalne (1300 na 1600 możliwych) Ważne, że poprawiła się kultura pracy, bo o resztę nie ma się co martwić, one muszą być zaprojektowane do pracy w wysokich temperaturach. Zwłaszcza, że dodają do zestawy własny schładzacz, który wiadomo jaki jest. No chyba, że temperatura jest na tyle wysoka, że procesor zaczyna zrzucać taktowanie/nie boostuje jak należy.

Odnośnik do komentarza

no w tym Ryzenach i kartach graficznych AMD to przed każda premiera na papierze zawsze jest moc, szkoda, ze po premierze kończy się zawsze tak samo - koszykiem z wybranym Intelem + kartą Nvidia. xD 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No kultura pracy jest tragiczna tych kart, wydajność też czesto leży, te które maja lepsza kulture pracy sa droższe bądź w cenie Nvidi - patrząc jeszcze na problemy ze sterownikami + procki które średnio maja z 10-20 stopni Celsjusza więcej, skoki napięcia, no jest taniej, ale na pewno nie lepiej, a przed premierą mieli konkurować jak równy z równym pod każdym względem...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Panowie, jak to jest z płytami głównymi w PC? Czy mogą one ograniczać wydajność komputera? Mam na oku bardzo podstawowy zestaw Ryzena 3 z RX580.

 

Czy jeśli chciałbym rozwijać kiedyś ten zestaw to może dość do sytuacji w której moba ogranicza wydajność CPU i GPU? Sytuacja w której komponenty byłyby za dobre na dana płytę główną (zakładając że socket procka będzie ten sam, a zasilacz radził sobie będzie ze sprzętem).

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.