Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

 

2 godziny temu, ireniqs napisał:

Oszczędzanie kasy na zasilaczu może odbić się czkawką w późniejszym czasie. Za be-quiet przemawia też 5-letnia gwarancja co tylko świadczy, że są to zasilacze mniej zawodne niż Silentum.

Plusem zasilaczy od SPC jest gwarancja door-to-door, a mi akurat padł zasilacz od be quiet!, po zaledwie 3 miesiącach od zakupu. Co prawda był to tańszy model (System Power 9), ale to tylko potwierdza, że tak jak napisałeś nie warto oszczędzać na tym podzespole. W sumie na żadnym nie warto i zawsze lepiej kupić lepsze jakościowo komponenty kosztem tych paru klatek.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam do złapania zestaw z i5 4-tej generacji i R9 290 za 1000 polskich nowych cebulionów. Jak sobie taki zestaw radzi w dzisiejszych czasach? Grałbym i tak głównie w WoWa, ale czasem i jakieś AAA chciałoby się sprawdzić. 

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, konan129 napisał:

Płyta główna nie ma znaczenia, tylko obudowa.

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.10.2019 o 17:13, Ukukuki napisał:

Mam  RTX 2060 SUPER GAMING OC i jest super, wklejałem nawet w tym temacie fajny test z yt tej karty. Jest to jedna z lepszych wersji 2060 super plus w spoczynku używając neta czy oglądając filmy wentylatory nie pracują. Z tym ,że ja zapłaciłem za nią ponad 100 zł taniej na allegro. Obie karty są dobre, jednak jak budżet ledwo się spina to RX 5700 będzie tańszy. Ja go nie kupiłem ze względu na kulturę pracy.  Części kompletowałem na allegro, mam smarta więc koszty wysyłek mnie nie interesowały. Procek też mam taki sam ale chłodzenie w zestawie jest dla mnie do wymiany, ja w przyszłym miesiącu zmieniam. RAM też ten sam i żadnych problemów.  Co do zasilacza się nie wypowiem, sprawdź testy na necie. W każdym razie ja bym na zasilaczu nie oszczędzał. 

Tak offtopujac to nie bales sie brac od jakis randomow na allegro? Nie wiem czy tam jest jakas gwarancja od Ale czy samemu trzeba pozniej walczyc o zwroty. Czy od sklepow brales, czy jak?

 

Z ciekawosci pytam bo tez wlasnie widzialem np. i7-9700k tanszy o 200 zl w stosunku do xkoma.

 

Zeby bylo bardziej na temat - ma ktos jakies opinie na temat plyty glownej MSI MPG Z390 Gaming Plus albo Gigabyte Z390 Gaming X? Szukam troche oszczednosci i mysle na obcieciu bajerow z plyty glownej i na zejsciu z grafika do 2070 Super.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

No to wlozysz większosc - maksymalna długość karty 32 cm.

 

Co do samej karty myślę że z takim RTX 2060 mimo słabszego procesora pogrąża w większość gier w 1080p w 60 fpsach. Poszukaj na YT Film od z rozgrywek i5 6500 + Rtx 2060

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, estel napisał:

Zeby bylo bardziej na temat - ma ktos jakies opinie na temat plyty glownej MSI MPG Z390 Gaming Plus albo Gigabyte Z390 Gaming X? Szukam troche oszczednosci i mysle na obcieciu bajerow z plyty glownej i na zejsciu z grafika do 2070 Super.

Z-tki to jedne z lepszy płyt w swojej kategorii cenowej, w zupełności wystarcza, 2070 S skolei będzie znacznie cichrza niż 2080, też bym chyba szedł w ta stronę.

Odnośnik do komentarza

Ok, zlepiłem coś takiego - jakieś uwagi?

https://www.x-kom.pl/lista/a38r123ar

Teraz tylko czekam na Black Friday i będę polował na te komponenty.

 

Do Bluetootha, żeby podłączyć słuchawki bezprzewodowe i pada od Xboxa naraz wystarczy taki adapter za 3 dychy np. https://www.x-kom.pl/p/508280-modul-bluetooth-tp-link-ub400-bluetooth-40-usb.html?

 

Wi-Fi olewam. Internet puszczę po kablu.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, estel napisał:

Ok, zlepiłem coś takiego - jakieś uwagi?

https://www.x-kom.pl/lista/a38r123ar

Teraz tylko czekam na Black Friday i będę polował na te komponenty.

 

Do Bluetootha, żeby podłączyć słuchawki bezprzewodowe i pada od Xboxa naraz wystarczy taki adapter za 3 dychy np. https://www.x-kom.pl/p/508280-modul-bluetooth-tp-link-ub400-bluetooth-40-usb.html?

 

Wi-Fi olewam. Internet puszczę po kablu.

MSI ventus dobre ma recki? Gdzieś mi się obiło że ventus to taka niska półka chlodzenia. 

Tak jak myślałem - słaba ta karta. Słabe chłodzenie i głośna. Przemysl temat

https://www.google.com/amp/s/amp.reddit.com/r/nvidia/comments/cc9su0/msi_geforce_rtx_2070_super_ventus_oc_vs_gigabyte/

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

@Velius nie patrzyłem nawet na AMD. Intel jakoś bardziej do mnie przemawia, ale zerknę bo widziałem że o tych Ryzenach krążą dobre opinie. Nie zdawałem sobie sprawy, że różnica w cenie jest aż tak duża.

 

@mozi a co byś polecał z tych kart? Gigabyte? Gdzie nie patrze to recenzje są tylko na Founder's Edition. Nie wiem gdzie porównać te karty.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, estel napisał:

@Velius nie patrzyłem nawet na AMD. Intel jakoś bardziej do mnie przemawia, ale zerknę bo widziałem że o tych Ryzenach krążą dobre opinie. Nie zdawałem sobie sprawy, że różnica w cenie jest aż tak duża.

https://forum.pclab.pl/topic/1289398-Temperatura-AMD-Ryzen-3600/

 

Poczytaj sobie ten temat, to może ci przejdzie. Mi przeszło, a chciałem kupić. Do dziś nic się w temacie nie zmieniło, żaden BIOS tego nie naprawi, taka konstrukcja.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jakis margines ludzi ma jakies tam temperatury na jakims tam chlodzeniu, spoko kilka stopni wiecej albo nawet skoki za 1000zł to deal breaker dla przecietnego uzytkownika. Miliony ludzi ma 3600 i chwali.

 

Sam teraz przycelowalem w Ryzena 3600 i finansowo wyszlo znakomicie. Na wszystko mozna znalezc negatywne opinie i do wszystkiego mozna sie przyczepic. Patrzac obiektywnie Ryzen to duzo lepsza inwestycja do grania.

Edytowane przez Velius
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No chyba jednak nie margines. To nie tylko ten temat, wejdź sobie na przykład na forum benchmark.pl i zapytaj w temacie o procesorach AMD użytkowników tego procesora jak to wygląda. Dla mnie kultura pracy jest jednak dość istotna i nagłe skoki z dupy do 50 stopni w idle przez nie-wiadomo-skąd skoki napięć, a co za tym idzie rozpędzanie się i hamowanie wentylatora chłodzenia procesora to irytująca rzecz. Procesory są wydajne i tanie, to prawda, ale są gorące i coś w nich jest też skopane i to też prawda.

Odnośnik do komentarza

Nie mam potrzeby wchodzic i czytac, ok rozumiem ze niektorym sie to wydarzylo, ale to samo sie tyczy procesów Intela, duzo na zagranicznych forach problemów z temperaturami i skoki. Naprawde solidnie sie zastanawialem przed zakupem procesora, przerabialem za i przeciw a tematów na forach i artykułów przerobilem tysiace. Nadal Ryzen 3600 wychodzi jako atrakcyjny procesor do grania i nie popieram takiej nagonki i odradzania zakupu na bazie kilku wpisów tu i tam.

 

Całe zycie na Intelu przesiedzialem, teraz czas na zmiane, przynajmniej u mnie :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...