Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

chce złożyć od podstaw blaszaka.

 

jedyne co ze starego mogę przełożyć to napęd, dysk no i monitor, obudowa to nie wiem czy się nada.

 

 

budżet to załóżmy 1500 zł +/- 200 zł.

 

podkręcanie wchodzi w grę no i przede wszystkim zależy mi na tym aby np. za rok nie było problemu, żebym do tej płyty wsadził nowszą kartę czy procka.

 

jestem biedny więc budżet niski, wiem że nie poszaleję ale chciałbym pograć w nowsze gierki i te 3/4 letnie bo zaległości mam duże bardzo, na ultra detalach mi nie zależy, chce żeby śmigały płynnie.

 

w ostatnich latach wypadłem z "branży" i kompletnie się nie orientuję, doradźcie coś i czy sprzęt za taką kasę pociągnie mi takiego battlefielda 3 chociaż na medium w przyzwoitej rozdzielczości?

Edytowane przez sosnaa
Odnośnik do komentarza

Ja już sobie "trochę" poszperałem i znalazłem optymalne rozwiązanie.

 

sosnaa - Pomyśl w takim razie o procesorach od AMD z serii Trinity, a konkretnie A10-5800K. Procek z wbudowanym całkiem wydajnym układem graficznym( Intelowskie rozwiazania w tej kategorii to dno przy tym od AMD) za małe pieniądze. Większość gier powinna chodzić w miare płynnie, a dodatkowe plusy jakie z takiego wyboru wyciągniesz to:

-przyszłościowa podstawka (już zapowiedzieli, że będzie na nastepne 2 generacje tej rodziny procków), więc płyty za rok nie będziesz musiał wymieniać

-jeżeli w przyszłości dokupisz dodatkową grafikę, to po jej podpięciu procek graficzny z CPU nie jest odłaczany a wpółdziała z nim (czyli trochę tak, jakbyśmy mieli 2 karty graficzne) z tym, że to musi być Radeon i to minimum od serii 6000 (no ale bez jaj, za rok, to będą groszę).

Warto zainwestować w dysk SSD (choćby pod sam system), bo to znacząco podnosi wydajność. Powinieneś się zmieścić w tych 1500(max 1700 zł)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Panowie mam kompa o takich parametrach: CPU- AMD Athlon 64 X2 5000+

Ram- 2GB DDR2 400Mhz

Grafika zintegrowana- GeForce 6150SE 2556mb

Płyta gł. - Gigabyte M61PME -S2

Na dzisiejsze czasy taka konfiguracja dupy nie urywa, ale chciałbym zagrać w grę Euro Truck Simulator 2. Ściągnąłem demo i zamiast grania bardziej przypomina to oglądanie slajdów :whistling: Zakładam, że najsłabszym ogniwem tego zestawu jest grafika (w zalecanej konfiguracji jest grafa 512mb). Czy kupując coś takiego " GeForce CUDA 210 1GB HDMI" (oferta pierwsza lepsza z allegro za 120zł) podejdzie pod płytę główną ? i czy w ogóle będę mógł swobodnie pograć ? Max 150zł mogę wydać na kartę grafiki , może macie lepsze propozycje ? Nie zamierzam wydawać więcej bo lepiej opłacałoby się kupić nowego kompa a ten narazie do samego neta mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza

Panowie mam kompa o takich parametrach: CPU- AMD Athlon 64 X2 5000+

Ram- 2GB DDR2 400Mhz

Grafika zintegrowana- GeForce 6150SE 2556mb

Płyta gł. - Gigabyte M61PME -S2

Na dzisiejsze czasy taka konfiguracja dupy nie urywa, ale chciałbym zagrać w grę Euro Truck Simulator 2. Ściągnąłem demo i zamiast grania bardziej przypomina to oglądanie slajdów :whistling: Zakładam, że najsłabszym ogniwem tego zestawu jest grafika (w zalecanej konfiguracji jest grafa 512mb). Czy kupując coś takiego " GeForce CUDA 210 1GB HDMI" (oferta pierwsza lepsza z allegro za 120zł) podejdzie pod płytę główną ? i czy w ogóle będę mógł swobodnie pograć ? Max 150zł mogę wydać na kartę grafiki , może macie lepsze propozycje ? Nie zamierzam wydawać więcej bo lepiej opłacałoby się kupić nowego kompa a ten narazie do samego neta mi wystarcza.

 

Wszystko będzie lepsze od zintegrowanej. Za te pieniądze to cudów sie nie spodziewaj. Ja mam 8800GT (700/1000MHz) i mi wystarcza (w ETS2 mogę spokojnie pograć).

Odnośnik do komentarza

tylko, że ten 5800k wypada gorzej w testach od i3, które jakby nie patrzeć jest przyszłościowe - i5.

 

więc bardziej jestem skłonny ku i3 ewentualnie płyta pod amd i wtedy phenom 955 czy tam 965 i OC.

 

no zobaczę jeszcze jak z kasą będzie.

To zależy w jakich testach i czego oczekujesz od platformy. Chcesz mieć taniego kompa (1600 zł), na którym odpalisz większość nowych gierek i sensownie pograsz, to ja bym na Twoim miejscu wybrał platformę od AMD. Owszem, nawet nie podważam za(pipi)istości procków od Intela, kiedy współpracują z kartą zewnętrzną, ale:

-AMD niszczy Intela wbudowaną grafiką, i tutaj nie ma nawet co porównywać ich wyników w grach. W przypadku kiedy do dyspozycji mamy sam CPU z wbudowaną kartą, to tańsze i5 nie wyrabiają przy A10.

-cena i3 (np 3220) z tej samej półki cenowej plus jakieś tam grafiki, to plus minus połowa twojego budżetu, a niedoinwestowanie w zasilacz, płytę i dysk SSD, to największa pomyłka jaką możesz zrobić. Nie ma co oszczędzać na kręgosłupie kompa, bo przy przesiadce może się okazać, że Cię któryś kompenent nie puści (np. szajski zasilacz). Jak chcesz się bawić w Intela, to musisz pomyśleć nad większym budżetem.

Odnośnik do komentarza

Chcialem zlozyc kompa glownie do grania w Wieslawa 1 i 2ke. Moze jeszcze Diablo 3. Zastanawiam sie nad zlozeniem takiego zestawu zaproponowanego w jednym magazynie:

 

Procesor Intel Celeron Dual-Core G550

Karta graficzna Radeon HD 7750 1gb

Plyta glowna Asrock H61M-S

Pamiec RAM Goodram DDR3 2 x 2gb 1333MHz CL9

Dysk Twardy Seagate Barracuda 500 gb SATA3

Zasilacz Aerocool VP-450 450W OEM

Obudowa SilentiumPC Brutus 310 Pure Black

 

Problem pojawia sie przy karcie graficznej. Z tego co znalazlem to te karty graficzne nie sa obslugiwane przez Wiedzmina : ATI - Radeon 7xxx; 8xxx; 9000; 9100; 9200; 9250; 9500; 9550. Czy mam rozumiec, ze Radeon HD 7750 tez sie do tej nieszczesnej grupy zalicza? Moze ktos zaproponowac inna karte graficzna o porownywalnych osiagach w przedziale cenowym okolo 400zl?

Odnośnik do komentarza

Może nie zwróciłeś na to uwagi, ale nieobsługiwane są Radeony 7xxx; 8xxx; 9000; 9100; 9200; 9250; 9500; 9550, ty natomiast będziesz miał Radeona HD 7750 i to HD jest bardzo ważne.

Z tego zestawu, to zasilacz może przydałby się lepszy/mocniejszy.

Edytowane przez Shankor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze raz.

 

PROCESOR: Intel Core i7 870 2,93 GHz socet 1156 45 nm. PŁYTA GŁÓWNA: ASUS P7P55D-E PRO s1156 DDR3. PAMIĘĆ RAM: Kingston HyperX DDR3 4x2GB 1600 MHz CL9 Genesis NAGRYWARKA: DVD REC LG GH22NS50 SATA. KARTA GRAFICZNA: ASUS RADEON EAH 6870 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) DDR5. KARTA MUZYCZNA: ASUS XONAR DX/XD DYSK TWARDY:SEAGATE BARRACUDA 1TB (1000GB) 7200.12 (32MB,SATA). ZASILACZ: CHIEFTEC APS-750C oraz OBUDOWA: Chieftec CH-07B-B-OP

 

Pytanie: Czy będę musiał kręcić proca i/lub wymieniać zasilacz, gdy zakupię tę kartę:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_gigabyte_geforce_gtx_670_windforce_3x_oc_sila_wiatru

Odnośnik do komentarza

Witam mam starego klocka , na pokładzie intel pentium dual cpu e2200 @ 2.20 Ghz 2.20 Ghz, 2 GB ramu i geforce 8600 gt na pokładzie i myślę nad drobna modernizacją. Czy wymiana karty graficznej i dodanie ramu wystarczy? Jeśli tak to jaka karta? Nie ukrywam że, planując coś miałem na myśli pograć w nowsze gierki na przyzwoitych ustawieniach w rozdziałce nie niższej niż 720p.

Odnośnik do komentarza

Jestem zainteresowany kupnem stacjonarnego kompa do

1. Przeglądania neta;

2. Otwierania na nim filmików (Youtube w HD);

3. Pakiet biurowy.

 

To tyle. Czy ten sprzęt: mi optymalne działanie systemu?

http://www.morele.net/inventory/info/kgyu6m/

 

Nie wiem czy jest sens dokupować grafikę, skoro procek ma juz jakis tam uklad a rac na kompie nie mam zamiaru.

 

Prosze o opinie, porady.

Edytowane przez k0ntra
Odnośnik do komentarza

Witam mam starego klocka , na pokładzie intel pentium dual cpu e2200 @ 2.20 Ghz 2.20 Ghz, 2 GB ramu i geforce 8600 gt na pokładzie i myślę nad drobna modernizacją. Czy wymiana karty graficznej i dodanie ramu wystarczy? Jeśli tak to jaka karta? Nie ukrywam że, planując coś miałem na myśli pograć w nowsze gierki na przyzwoitych ustawieniach w rozdziałce nie niższej niż 720p.

 

Wymienisz grafę = proc ograniczy jej moc.

Ramu nigdy nie szkodzi dorzucić, 4GB to jest maks jaki starczy.

 

Tu by się przydało zmienić i procek i grafę. Dużo zależy od tego ile chciałbyś na to przeznaczyć. No i jaką masz MoBo?

 

Osobiście co bym polecił:

Kupić procka np. C2D E8400 (allegrowo około 170 zł), zmienić grafę na np. Radeona HD 4870 (około 250 zł) no i dorzucić ramek tak na te 4GB.

 

Na takim sprzęcie obecne gierki będą jeszcze śmigać, zapewniam ;).

 

No ale sporo zależy od tego ile chcesz przeznaczyć na modernizację. W razie większej ilości pytań to zapraszam na GG, bądź PW.

Odnośnik do komentarza

Jestem zainteresowany kupnem stacjonarnego kompa do

1. Przeglądania neta;

2. Otwierania na nim filmików (Youtube w HD);

3. Pakiet biurowy.

 

To tyle. Czy ten sprzęt: mi optymalne działanie systemu?

http://www.morele.ne...ry/info/kgyu6m/

 

Nie wiem czy jest sens dokupować grafikę, skoro procek ma juz jakis tam uklad a rac na kompie nie mam zamiaru.

 

Prosze o opinie, porady.

 

Oszczędziłbym na procku, bo jedyne co i3 (w porównaniu do procków z serii tam G8xx czy 5xx) ma na plus to funkcja HT. No i sys, na pewno Win8? Ja jako serwisant/sprzedawca w sklepie PC jestem do niego nieco zrażony. Ok no, śmiga lepiej, ale eh... ta "tabletowość". Wolałbym szczerze mówiąc postawić na 7 jeśli już musi być Win brany.

 

Co do tego oszczędzenia na procku, kaskę tę możemy przeznaczyć na SSD np. 60 gb Kingstona. Stawiamy na tym system, instalujemy potrzebne aplikacje i po prostu... prędkość światła.

 

System uruchamia się 13-15 sekund i jest gotów do działania. Klikamy 2x na jakąś ikonkę programu i odpala się nam od razu. SSD - HDD to tak jakby porównywać działanie nie wiem no... PSX do PS3 (wiem, głupie :P). Jak dzień do nocy. Polecam, Adam Małysz.

Odnośnik do komentarza

Panowie chcialbym sobie "dopakowac" kompa i dlatego sie tutaj pojawilem by prosic was o pomoc.

Oto specyfikacja:

Procesor: AMD Phenom II X4 965

Plyta Glowna: Asus Crosshair Formula IV

Karta Graficzna: Radeon HD 5870

Ram: 8GB

Zasilacz: Be Quiet 680W

 

Chcialbym stopniowo zmieniac podzespoly jezeli to mozliwe(co pokazuje najbardziej swoj "wiek" i nalezaloby wymienic).

Jestem osoba, ktora kompa uzywa glownie do gier i filmow. Lubie grac na maksymalnych ustawieniach w grach, ale tez nie chce wydac na grafike 2000zl ;) Budzetu scisle okreslonego nie mam jeszcze, ale chcialbym juz wiedziec ile kasy bede musial wlozyc w modernizacje.

 

Ps. Nie przywiazuje wagi do tego czy na moim sprzecie widnieje napis AMD czy Intel(tak samo z grafika)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...