Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Pecet rodziców: zaczyna zamulać i hałasuje. Zamierzam go otworzyć i odkurzyć (chyba nie ma ryzyka w tym żadnego nie?), coby wentylatory lepiej pracowały.

Druga rzecz, to myślałem o zmianie Visty siedzącej tam od 3 lat na 7: nie byłoby to problematyczne dla osoby, która jeszcze tego nie robiła?

Wreszcie zmiana grafiki na taką z wyjściem DVI lub HDMI, byłoby to trudne do zrobienia samemu? Jaki koszt?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mój komp:

 

 

 

PROCESOR: Intel Core i7 870 2,93 GHz socet 1156 45 nm. PŁYTA GŁÓWNA: ASUS P7P55D-E PRO s1156 DDR3. PAMIĘĆ RAM: Kingston HyperX DDR3 2x2GB 1600 MHz CL9 Genesis (i tego 2 egzemplaze czyli 2x2GB -2szt razem 8GB. NAGRYWARKA: DVD REC LG GH22NS50 SATA. KARTA GRAFICZNA: ASUS RADEON EAH 6870 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) DDR5. KARTA MUZYCZNA: ASUS XONAR DX/XD DYSK TWARDY: SEAGATE BARRACUDA 1TB (1000GB) 7200.12 (32MB,SATA). ZASILACZ: CHIEFTEC APS-750C oraz OBUDOWA: Chieftec CH-07B-B-OP.

 

 

Chcę wymienić grafikę na tą: http://pclab.pl/art45597-2.html Chodzi o Asusa. Zasilacz wytrzyma? Czy może polecacie coś innego?

 

Może poczekać na tą? :http://www.purepc.pl/karty_graficzne/limitowany_zotac_geforce_gtx_660_ti_amp_extreme_edition.

 

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Czas sprzedać mojego lapka i zakupić sobie coś do grania normalnego ; ) Narazie zestaw chce postawic na zwykłym procku i bez grafy. Z czasem dokupie sobie grafikę i zmienię procka na serię K kiedy bedą w bardziej ludzkiej cenie. Dysk z lapka przenosze do stacjonarki i narazie do moich potrzeb rowniez mi wystarczy ( Patriot Pyro SSD 120GB Sata III ). Pytanie w jaka pozniej grafe zainwestowac? Cos z Radkow 7770?

 

MSI Z77A-G43 (G3) 347,-

Intel Core i3 3220 3,30 GHz 441,-

Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz CL9 XMP X2 135,-

OCZ ModXStream Pro 500W 80+ modular SLI PSU 222,-

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black - bez zasilacza 195,-

21,5" Samsung S22B300B LED 468,-

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

Witam

Planuje zakup nowego komputera, za maksymalnie 1500-1600 zł, słyszałem, że nie opłaca się kupować gotowca na Allegro, tylko zamówić składaka, mam znajomego, który pracuje w sklepie komputerowym, i poprosił mnie o kosztorys i listę części, komputera używam głównie do filmów HD, z nowych gier interesowałby mnie tylko Starcraft II, dokupiłbym jeszcze Windowsa 7, bo XP jest już bardzo leciwy. Ewentualnie myślałem nad rozbudowniem obecnego kompa

Moja konfiguracja:

Intel Celeron CPU E3200 @ 2.40 GHZ

1.0 GB RAM

Intel G33/G31 Express Chipset Family

Odnośnik do komentarza

W cenie 1600zł:

 

Procesor Intel Core i3 3220

Ram Kingston HyperX 2x4GB 1600mhz

Zasilacz OCZ/Thermaltake/Corsair/Chieftec ~500W

Płyta główna na chipsecie min B75

Grafika Radeon 6850 / Geforce 650 Ti

 

Ten zestaw powinienes wyrwac smialo w cenie 1600zł. Dysk i naped przekladasz, windowsa mozesz sobie triala zainstalowac ; )

Edytowane przez Redmitsu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy opłaca się kupić komputer z taką konfiguracją?

Procesor Intel Core 2 Quad Q8300 2,5GHZ (Na każdy z rdzeni)

Płyta Główna produkcji MSI

Pamięć 8 GB DDR3

Karta Graficzna Nvidia Geforce GT530 1GB PCI-E

Dysk twardy SATA 1TB

Markowy Zasilaczy firmy Fortron o mocy 450W z cichym 120mm wentylatoerem i filtrem PFC

Odnośnik do komentarza

Oraz stary czterordzeniowy procesor na sockecie 775, ktory idzie juz w zapomnienie. Zestaw z allegro to odrazu widac. Najlepsze dymanie klienta. Widzialem takie zestawy. Najtansze plyty glowne, starej generacji procki, uzywane dyski twarde i stare noname zasilacze. Najgorsze co klient moze kupic.

Metalcoola spojrz do gory na ten zestaw ktory ci wrzucilem i cos takiego skladaj.

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i kupiłem maszynę:

 

MSI Z77A-G43 (G3)

Intel Core i3 3220 3,30 GHz

Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz CL9 XMP X2

OCZ ModXStream Pro 500W 80+ modular SLI PSU

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black - bez zasilaczao

Dysk Patriot Pyro 120GB Sata III

 

No i jest git. Teraz bede szukał jakies grafiki zebys pograc w miare wygodnie na FULLHD ale tez nie chce kupowac jakies super drogiej grafy. Mam dwa typy. Radeon 7770 1GB DDR5 po OC od Gigabyte z bardzo cichym chlodzeniem czy za 100zł więcej Radeon 6850 1GB DDR5 od HIS'a z zwyklym chlodzeniem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...