Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

canuks zadowolony jesteś z komputera? gierki ładnie śmigają? jak bf3 na multi przy mapach na 64 graczy?

 

bo musze w końcu podjąć decyzję.

 

965 + 7850

i3+7850 lub

i5+7770

 

i korwa nie mam pojęcia co robić, bo każda opcja jest dobra. druga w sumie wydaje się być najlepsza ze względu na mocną kartę. No i procka łatwiej będzie np. za rok sprzedać i kupić i5 niż kartę graficzną.

 

hmm

 

AMD odpuść sobie bo to "puste" GHZ tydzien temu koleś kupił kompa z jakimś AMD Phemon czy jak mu tak + HD7770 wpierał mi ze AMD lepszy od intela itp itd odradzałem mu .... zrobiliśmy testy mojego i jego pcta we w BF 3 na tych samych mapach ustawienia wysokie .... on masz 38fps... jak 40-48fps .

 

Jak komp do gier bez jakiś tam prof. obróbek wideo i cudowania to tylko i5 a jaki to juz twoja decyzja ,ale napewno brał bym już najnowszego Ivy B z racji 22nm do tego grafę HD7770 jak kasa ograniczona .. grafika daję radę jak już pisałem ja na swoim HD7770 + najnowsze stery 13.1 mam w BF3 na multi 40-48fps co mnie osobiści satysfakcjonuje w zupełności na ustawieniach wysokich .... w starcraft 2 mam wszystko na full . A gram na 24' monitorze 1920x1080 więc tym bardziej jestem usatysfakcjonowany .

Ale jak mozesz dołożyć to bierz HD7850 niemal 50% wydajniejsza niż HD7770 ale też cieplejsza i więcej W bierze .Gdyby nie to że kupiłem oryginalnego W7 to także bym brał HD7850 ale może z czasem się zmieni jak bedzie okazja cenowe .

Ale HD7770 naprawdę udana grafika cicha ,wydajna ,chłodna w stresie max 65C przy 40% obr. wentylatora

Edytowane przez canuks
Odnośnik do komentarza

ja mam 7870 i nigdy sie nawet nie zblizyla w stresie do twojego 65 ;>

 

oczywiscie i masz jeszcze wentylator skręcony na 30% ... :D

 

Twoja TDP 175W moja TDP 80 ..... proszę cię .

 

1) na jakich grasz detalach w bf3?

ja na 1080p Wszystko na ultra 4x AA fxaa mam miedzy 40-65fps

 

2) sprawdzilem temp w grze w bf3.

Max 54 stopnie w minute po wylaczeniu gry wraca do 30 :)

 

3) twoja ma jakis biedny wentylator :P

Edytowane przez SzewczykDratewka
Odnośnik do komentarza

1) rozdziałka 1920x1080 ustawienia Wysokie FPS 40-48

 

2) Temp max 65C po min 2h gry BF3 wentylator na 50% (auto)

 

3) Chłodzenie na grafice ma m Winforce .. jedno z najlepszych .

 

Temp mierz za pomocą GPU-Z , odpal BF3 i pograj min 1-1,5h ....

ok jutro sprawdze :P

 

patrzylem hwmonitorem i mówisz, ze oszukuje?

 

tez mam gigabyte windforce 3x ( mam 3 wentylatorki zamiast 1 :D )

 

went na automat na 40%

nie mialem czasu grac 2h.

Masz po godzinie. Zapewniam ze po 2 nie wzrasta :P

 

ARY7e8z.jpg

Edytowane przez SzewczykDratewka
Odnośnik do komentarza
Gość Dr.Suess

Panowie hajs się zgadza -> http://www.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc/ntt-i7-3770-8gb-1tb-gtx650-w8.bhtml#opis jestem zielony i mam pytanie, w opisie jest napisany brak wyjścia hdmi... serio? z tego co przewertowałem w necie to nie ma opcji tej karty graficznej BEZ wyjścia hdmi a bez tego nie ma opcji u mnie kupna komputera. ktoś to może mi podpowiedzieć czy rzeczywiście tego nie ma?

Odnośnik do komentarza

Ja tam się nie znam, ale to może chodzi o to, że te wejścia/wyjścia dotyczą samej płyty głównej?

A Wyjścia z karty graficznej swoją drogą... Tylko zastanawiające jest to wyjście vga - tak o_O jakby integra była.

Nierealne, żeby nie było dvi/hdmi.

 

Strasznie dupny ten opis, do tego kopiowany na każdej stronie

Odnośnik do komentarza
Gość Dr.Suess

1) nie znam się na kompach.
2) nie mam żadnego znajomka co by potrafił mi pomóc
3) znając życie pokupował bym to co niepotrzeba, niekompatybilne elementy i wy(pipi)ał bym hajs w błoto patrz punkt 1 i 2

4) chciałbym kupić na raty/kartą kredytową, w mniejszych sklepach komputerowych z 'ludzkimi" cenami nie ma takiej możliwości a tak mam sklep pod nosem.

5) jestem wstanie przepłacić te 300zł by podpiąć wszystko plug and play patrz punk 1 i 2

 

6) jestem leniwy i nie chce mi się czytać teraz specyfikacji w internetach co z czym działa lepiej i yebac się z tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza

 

3) znając życie pokupował bym to co niepotrzeba, niekompatybilne elementy i wy(pipi)ał bym hajs w błoto patrz punkt 1 i 2

Masz rację, kupując gotowca z marketu nie wywalisz kasy w błoto.

 

 

 

5) jestem wstanie przepłacić te 300zł by podpiąć wszystko plug and play patrz punk 1 i 2

Za ten zestaw przepłacasz ~600pln

 

 

edit:

ten komputer nie ma nawet USB 3.0 :rofl2:

Edytowane przez rinzen
Odnośnik do komentarza

@Dr.Suess: z całym szacunkiem ale jesteś typem klienta, którego właśnie tak łatwo dymają na tych wszystkich cudacznych gotowcach za te chore pieniądze. A z kupionymi częściami możesz zajść do jakiegoś sklepu/serwisu komputerowego to myślę, że ci go za jakąś kasę złożą bez problemu. A i tak taniej ciebie to wyjdzie jak kupowanie tych gównianych zestawów, nie wspominając już o jakości bebechów.

Odnośnik do komentarza
Gość Dr.Suess

 

 

3) znając życie pokupował bym to co niepotrzeba, niekompatybilne elementy i wy(pipi)ał bym hajs w błoto patrz punkt 1 i 2

Masz rację, kupując gotowca z marketu nie wywalisz kasy w błoto.

 

 

 

>5) jestem wstanie przepłacić te 300zł by podpiąć wszystko plug and play patrz punk 1 i 2

Za ten zestaw przepłacasz ~600pln

 

 

edit:

ten komputer nie ma nawet USB 3.0 :rofl2:

 

na szczęście to mój hajs a nie twój. nie znam się i wiem że za niewiedze się płaci. Ty możesz się znasz na kompach i sobie na tym zaoszczędzisz ja się znam na ortopedii i fizjoterapii, jak się nabawię kontuzji to sam się poskładam i zaopatrzę w orteze za free a ty na moim miejscu wybulisz kase za rehabilitacje i konsultacje z lekarzem, na tym to polega cwaniaczku, na jednym się zaoszczędzi na drugim przepłacisz. usb 3.0 nie jest mi potrzebne.

Odnośnik do komentarza

Gdybyś wykazał chociażby odrobinę zainteresowania tematem to byś wpisał w google "zestaw pc 3000 styczeń 2013" i by Ci wyskoczła masa wyników chociażby do PCLab gdzie co miesiąc aktualizowana jest lista zestawów wartych zakupu z linkami do sklepu, który za niewielką opłatą by Ci to wszystko złożył.

 

Najlepsze jest to, że przygotowałem na szybko dobry zestaw za 3000 z kartą graficzną o klasę lepszą niż ten GeForce, dyskiem SSD, który znacząco poprawia wydajność i markowym zasilaczem, który nie robi z zestawu tykającej bomby ale wyszedłem z założenia, że jak Ty masz to w nosie, bo jesteś leniwy to ja też mam to w nosie i leniwemu pomagał nie będę.

 

 

ps.

a do fizjoterapeuty bym poszedł sprawdzonego i polecanego przez znajomych a nie to pierwszego lepszego, którego znajdę w Panoramie Firm

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Składanie komputera na własną rękę to niezła zabawa. Istnieją serwisy internetowe które w przystępny sposób mogą poszerzyć wiedzę na ten temat, sam właśnie czekam na przesyłkę części które sam skompletowałem, a na początku wiedziałem na ten temat bardzo mało- tak jak mówię, wystarczy trochę poczytać i oszczędzasz dzięki temu sporo kasy i nie nabijasz kabzy ludziom którzy dymają innych ;p

A wyśmiewanie, że zestaw nie ma USB 3.0? Hmm biorąc pod uwagę to, że ja i chyba większość ludzi korzysta z usb w zdecydowanej większości do przenoszenia plików worda, ewentualnie jakiegoś filmu to taka postawa wydaje mi się...właśnie śmieszna. Wiadomo lepiej jest mieć coś lepszego ale to tylko bajer.

Odnośnik do komentarza

A wyśmiewanie, że zestaw nie ma USB 3.0? Hmm biorąc pod uwagę to, że ja i chyba większość ludzi korzysta z usb w zdecydowanej większości do przenoszenia plików worda, ewentualnie jakiegoś filmu to taka postawa wydaje mi się...właśnie śmieszna. Wiadomo lepiej jest mieć coś lepszego ale to tylko bajer.

 

Obecnie 3.0 jest standardem montowanym w każdej dobrej płycie głównej, jego brak oznacza nic więcej jak to, że płyta w tym zestawie to budżetówka (co zresztą widac po zastosowanym chipsecie - rodzina H jest stosowana najczęściej w rozwiązaniach biurowych, bo pozwala na wykorzystanie zintegrowanej grafiki) i właśnie to mnie rozśmieszyło - montować procesor za 1000pln do płyty, która nie wykorzysta jego możliwości (norma - klienta przyciąga się chwytliwymi elementami a co klient rozpoznaje najczęściej? procesor i grafikę więc wrzućmy coś co zwróci uwagę a oszczędźmy na reszcie). Dodatkowo chipset H61 już od roku ma swojego następcę w postaci B75 (który obsługuje sata3 i usb3) więc nie dość, że jest to budżetówka to jeszcze wiekowa.

 

a czy 3.0 jest bajerem? Nie, to jest kolejny krok tego standardu na który przechodzi coraz więcej urządzeń i który wkrótce wyprze 2.0 i tak jak kupując telewizor nie kupujesz HDReady bez DVB tak kupując komputer powinno się zwracać uwagę aby nie kupić czegoś co nie obsługuje obecnych standardów.

Edytowane przez rinzen
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...