Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.morele.ne...ry/info/1WLbuT/

Coś takiego mi chodzi po głowie. Jako, że nie mam aktualnie żadnego current gena do szpilania, a laptop okazał się strzałem w kolano (temperatury proca i karty) postanowiłem pchnąć lapka i uskładać coś do Internetu, Office i filmów, ale gierki mają śmigać na ultra.

Zamysł jest taki, żeby oszczędzić na pierdołach jak pojemny dysk twardy i kupić możliwie mocną kartę graficzną jak na mój budżet (Gigabyte Radeon HD7870 OC, z trzema wiarakami), a planuję wydać 3000-3100zł z monitorem licząc. Myślę, że procek w zupełności wystarczy.

Tylko się zastanawiam czy może nie dopłacić trochę do jakiejś lepszej grafiki, czy nie ma sensu?

Jaki monitor polecacie za 300-400zł z full HD?

Jaki system najmniej spowalnia gry? Win7, XP, czy ósemka?

Nie potrzebujesz pojemnego dysku, to weź jakiś ssd 120GB (na gierki wystarczy, chyba, że lubisz "magazynować" dane) zamiast zwykłego twardziela. Dopłacisz 100 zł, a szybkość ładowania wszystkiego kilkukortnie większa. W XP się nie baw, zwłaszcza jak chcesz super, mega grafę. 7/8 z tego wybieraj.

 

sosnaa- to zależy od budżetu. Zawsze przecież można dopłacić i mieć lepszy sprzęt, więc kluczowe jest pytanie "ile jesteś w stanie wydać maksymalnie ?"

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

ceny z morele.net komp głownie do www, konferencje video, oglądam sporo meczy w necie często 2-4 na raz :E, chętnie pogram w SC2 ,nowego bioshocka,Tombraidera ...

 

1 415111 Procesor Intel Pentium G 860, 3.00GHz, 3MB, LGA1155, 32nm, BOX (BX80623G860) 239,00

 

2 522927 Płyta główna MSI H61M-P20 (G3) BULK Płyta główna MSI H61M-P20 (G3) BULK 149,00

 

3 426225 Pamięć Crucial CT51264BD1339 Pamięć Crucial CT51264BD1339 \ 73,01

 

4 353686 Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) OEM 219,00

 

5 318601 Zasilacz OCZ StealthXStream 2 500W P SU 80Plus (OCZ500SXS2-EU) 214,01

 

6 411910 Obudowa Cooler Master Elite 311 Basic niebieska ( bez zasilacza ) (RC-311B-BKN1) 134,01

Suma 1028,03

 

I teraz pytani czy coś tu zmienić ?( za jakiś czas bedę celował w i5)

Zasilacz ?

Jaka grafa optymalna do tego zestawu

Odnośnik do komentarza

do takiego zestawu max hd 7770 lub hd 6850. więcej do tego procesora się nie nada.

 

tak tylko wnioskuję na podstawie kilkudziesieciu przeczytanych tematów na różnych forach.

 

i każdy ci tak poleci.

 

zasilacz jeden z lepszych w tym przedziale cenowym. starczy na długo.

 

a co jeszcze zmienić, to zależy jaki masz budżet.

Edytowane przez sosnaa
Odnośnik do komentarza

to zależy jaki masz budżet.

Początkowy budżet i założenia to 1000zl bez grafy leciało by to na integrze za jakiś miesiąc bym kupił grafike dedykowaną .

 

Jednak po długich przemyśleniach postanowiłem wyszarpać jeszcze 500zl ale noszę sie zamiarem kupna W7 64bit 340zl .... lub właśnie grafiki(hd6850 podobno najwydajniejsza do tej kwoty) do 500zl .

Dylemacik :)

Odnośnik do komentarza

windowsa kup na torrentach albo od cygana na bazarze.

 

 

teraz się okazuje, że z mojego starego pc mogę wyjąć zasilacz i obudowa też się nada <yes> więc te 300 zł dodatkowe mam.

kupie używany zasilacz albo ojciec z pracy coś wykombinuje, do tego jakąś obudowę za grosze i cały komputer się sprzeda, za 150 zł może <yes>

Odnośnik do komentarza

Witam, planuje mala modernizacje kompa, gdyz moje dotychczasowe GPU - GTX 460 - juz powoli nie wystarcza do komfortowej gry w full HD na TV jednak mam maly problem i potrzebuje speca.

 

Czy moj procek, AMD Phenom II X4 955 Black Edition 3.2ghz bedzie w stanie w pelnii bez ograniczania uzywac GTXa 680 2gb, czy moze lepiej CPU tez juz wymienic ?

Odnośnik do komentarza

Koniec podchodów, ostatecznie pod biurkiem zagościł taki zestawik

 

i5 3470

Good Ram 8 GB 1600 MHz CL9

ASRock Z77 Pro3

BeQuiet! Pure Power L7-530W

Palit GTX 650 Ti OC (1 giga)

Kingston SSDNow V+200 120GB

 

Redmitsu, dokładnie- nie mogłem wiecznie brać pod uwagę, że jak dołożę 50 zł to będę miał coś lepszego ;). Priorytetem był dysk SSD, dlatego poświęciłem grafę (ale i tak lepiej niż początkowo zakładałem, że wezmę radka 7770)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Szukam w miarę taniej, ale wystarczającej karty graficznej. Celem są najnowsze gry, nie celuję w detale ultra - płynne medium/high w 1280x1024 wystarczy mi w zupełności.

 

Trafiłem na coś takiego:

http://allegro.pl/vertex-radeon-hd7770-x-edition-1gb-ddr5-128bit-i2978063718.html

 

Co sądzicie? Warto kupić tego Vertexa? A może jakieś inne propozycje, oczywiście w segmencie cenowym ~350/400 zł.

Odnośnik do komentarza

Szukam w miarę taniej, ale wystarczającej karty graficznej. Celem są najnowsze gry, nie celuję w detale ultra - płynne medium/high w 1280x1024 wystarczy mi w zupełności.

 

Trafiłem na coś takiego:

http://allegro.pl/ve...2978063718.html

 

Co sądzicie? Warto kupić tego Vertexa? A może jakieś inne propozycje, oczywiście w segmencie cenowym ~350/400 zł.

Ja mam tego Gigabyte rev2.0 http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd-7770-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-i2959981087.html

I jestem bardzo zadowolony . pociskam w BF3 na wysokich ustawieniach 1920x1080 i mam fpsik na poziomie 40-47 po zainstalowaniu najnowszych sterów 13.1.

karta bardzo cichutka wentylator chodzi na 40% możliwości jest nie słyszalny ,grafika pod obciążeniem max 65C zanotowane przy www 25-28C

Polecam w tej cenie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

canuks zadowolony jesteś z komputera? gierki ładnie śmigają? jak bf3 na multi przy mapach na 64 graczy?

 

bo musze w końcu podjąć decyzję.

 

965 + 7850

i3+7850 lub

i5+7770

 

i korwa nie mam pojęcia co robić, bo każda opcja jest dobra. druga w sumie wydaje się być najlepsza ze względu na mocną kartę. No i procka łatwiej będzie np. za rok sprzedać i kupić i5 niż kartę graficzną.

 

hmm

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...