Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma na co narzekać grając, mnie wkurwia tylko że czasami kółko wyboru spod r2 zostaje na nowo otwartym menu i trzeba je cofać. Bardziej bym się martwił tym aktem 3 co na pc też ponoć gorzej chodzi więc konsolowo może być jeszcze mniej ciekawie. 

 

Walka i jakie są możliwości :obama: trochę się martwiłem że nie będzie kombinacji jak w Divi okazuje się że zupełnie niepotrzebnie bo jest dobrze, a każdy kolejny level dodaje więcej ciekawych opcji - a mam ledwo 3 i zrobiłem pierwszy nazwijmy to dungeon z szkieletem z sarkofagu. A co dopiero będzie jak się zacznie zabawa z multiclassingiem. I pytanie o ten początkowy dung 

Spoiler

jest tam jedna salka obok z pułapkami innym sarkofagiem pośrodku i on też jest "zaminowany", mieliście narzędzia do rozbrojenia jak jest tam znaleźliście? Ja się pewnie wrócę jak tylko znajdę z ciekawości co tam będzie. 

 

VA topka, zajebisty narrator, interakcje miedzy postaciami super, miałem brać Karlach do party no ale jeszcze jej nie spotkałem, a gadki i spięcia miedzy Shadow a jaszczurzycą dobre są. 

Odnośnik do komentarza
21 minutes ago, messer88 said:

 

  Hide contents

jest tam jedna salka obok z pułapkami innym sarkofagiem pośrodku i on też jest "zaminowany", mieliście narzędzia do rozbrojenia jak jest tam znaleźliście? Ja się pewnie wrócę jak tylko znajdę z ciekawości co tam będzie. 

Spoiler

Przesunalem skrzynie na kratke na podlodze, za pomoca percepcji znalazlem guzik na slupie. Uruchamiasz pulapke, skrzynia blokuje trucizne czy tam tluszcz i naciskasz guzik. W srodku fajna wlocznia.

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, ASX napisał:

z tej analizy wynika że nie

 

- tryb Performance i Quality spadają poniżej 30 klatek 

- rwanie obrazu 

- laodingi potrafią trwać powyżej 40 sekund 

Hmm ciekawe, bo SSD PS5 z reguly najszybciej sobie z tym radził, nie wgryzalem się, ale może chodzi o cross save? 

 

Na PC loadingi na pewno nie trwają tak długo, ale jest przyrost w 3cim akcie. 

 

Grajcie grajcie, macie paczyki już 2 i 4 hotfixy, więc nie można powiedzieć, że to jakaś niedopracowana gierka. 

 

To że będą spadki poniżej 30 to było do przewidzenia. To nie jest gra akcji na szczęście:). 

W dniu 2.09.2023 o 12:42, Donatello1991 napisał:

A można od razu ten tactician dark?

Według mnie to glupi pomysł na pierwsze przejście:). 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
W dniu 2.09.2023 o 09:55, Ukukuki napisał:

Co prawda mam łotrzyka w drużynie a on średnio się przydaje w walce :newell:

 

A który level? Moja postać to łotrzyk i od piątego levelu już było bardzo dobrze, po ósmym na normalu już zmiatałem wszystko z powierzchni, no ale mózg trochę zakijankowany :) na trzeci akt zmieniłem na tacticana

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, tjery napisał:

 

A który level? Moja postać to łotrzyk i od piątego levelu już było bardzo dobrze, po ósmym na normalu już zmiatałem wszystko z powierzchni, no ale mózg trochę zakijankowany na trzeci akt zmieniłem na tacticana

Lotrzyk to chyba najbardziej overpowered klasa w grze, jak się ją dobrze poprowadzi. 

 

Spoiler

I najlepiej używa płaszczyk Dark Urge dający niewidzialność

 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Donatello1991 napisał:

Kurde 2h już się mecze z tymi diabłami na statku a gram na najłatwiejszym. Co mogę źle robić?

Spoiler

Możesz je olać je i pobiec przejąć stery nad tym balonem. Patrząc na różnicę poziomów, jest to sugerowane przez Larianów rozwiązanie. Ofc, niei jedyne ;)

 

Odnośnik do komentarza

Tak jak wspomniałem wcześniej, wystrzegalem się wszelkich informacji i ruszyłem z moim blind playtrough.

 

Zacząłem na najwyższym, ale albo miałem skrajnego pecha w walce z rogatym generałem, albo ten poziom jest sztucznie utrudniony - mindflayer dosłownie za każdym razem chybił.

Zmieniłem na średni i tu z kolei idę jak przecinak - walka z pewnymi znajomymi z Hobbita bez draśnięcia.

 

Technicznie jest przyzwoicie, problem z dźwiękiem w słuchawkach wkurzał ale na szczęście zlokalizowałem jego źródło ( @Ölschmitz:lapka:). Obraz sporadycznie chrupie, bugów nie doświadczyłem. Za to animacja to jest kabaret -  wstawanie z siadu, zbieranie roślin albo położenie się :facepalm: Ten skok też wygląda mega pokraczne. Takie irytujące pierdoły, że też tak to pozostawili...

 

Graficznie jest w porządku. Co najważniejsze nasza kompania wygląda super - bynajmniej nie są to twory z generatora (losowe postacie to z kolei istne maszkarony). Komiksowy wygląd przeciwników trochę mi nie pasuje (zalatuje stylistyką z HoM&MV). Pierwsze lokacje są ok, w sumie nic specjalnego - ot oklepane lasy i uroczyska.

 

Muzyka mi nie siadła na razie, nie przepadam za śpiewanymi motywami. Niczego pod nosem nie nucę.

 

Natomiast sól gry: turowa walka, intrygujaca fabuła oraz ciekawa drużna są już najwyższej próby. Z początku miałem mocniejsze skojarzenia z pierwszym Dragon Agem, ale powoli wraz z każdym nowym poziomem, przeczytaną notatką czy postępem w historii czuję coraz to więcej Baldurka :banderas:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Donatello1991 napisał:

Kurde 2h już się mecze z tymi diabłami na statku a gram na najłatwiejszym. Co mogę źle robić?

Lecz tego Mind Flayera czarami i rzucaj w niego tymi czerwonymi butelkami xD. 

 

It just works! :)

 

Btw też go olałem za 1wszym razem na srednim, ale potem na tacticianie poszlo pieknie. 

 

Warto ubic, bo loot super.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, stoodio napisał:

Zatem w ogóle nie tworzyłeś postaci przy pomocy losowego skryptu.

Śmiało - sprawdź swoje szczęście.

Co ciekawe rolluje baby z wąsami etc. ale żaden z randomów nie będzie niebinarny - tylko mężczyźni i kobiety ;)

Chyba bardziej chodziło nam o to, że w grze każda morda jest zrobiona przez człowieka, nie generator, jak w innych grach.

 

Btw dla fanów 1 i 2, którzy przeszli 3:

 

 

Odnośnik do komentarza

Jezu ile w tej grze jest możliwości rozwiązywania zadań :wub: nie pamiętam równie dobrego RPGa w swojej karierze gracza. 50h na liczniku i dalej trzymam się zasady nie wczytywania jak coś pójdzie nie po mojej myśli. W innych gierkach widzisz gameover a tutaj wszystko toczy się dalej niezależnie od wydarzeń. Aż walne sobie drugie przejście po skończeniu. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...