Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Il Brutto napisał:

Wiadomo cos czy beda jacys inni towarzysze do zrekrutowania niz ta 6 origins?

Będą, przynajmniej 4, chociaż w jednym wypadku na pewno będzie albo jedna osoba albo druga (Halsin albo Minthara). Możliwe że dalej w kolejnych aktach da się jeszcze kogoś zwerbować.

 

Ja jeszcze się grubo zastanawiam czy faktycznie startować customem czy jednak startować jako Wyll (i tak miałem startować Warlockiem) i zrobić romans z Karlach. Może być ciekawie bo te postacie są mocno powiązane ze sobą fabularnie a już latają filmiki z wersji preview gdzie ciekawe rzeczy się dzieją Wyllowi za to, że daruje jej życie ;)

 

Jakbym miał startować jako Wyll to w drużynie dodatkowo Karlach, Shadowhart i Gale. Jeśli jednak byłby to custom to raczej Gale by wyleciał. 

Chociaż pewnie i tak zaraz po starcie ktoś zrobi moda na więcej postaci w party, nie jestem fanem takich modyfikacji ale chciałbym jednak poznać fabuły reszty.

Edytowane przez wojnar
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Il Brutto napisał:

Dopiero teraz czytam o grze i probuje zaplanowac cos. Wiadomo cos czy beda jacys inni towarzysze do zrekrutowania niz ta 6 origins? Bo wybor z pomiedzy tylko 6 npc to bieda.

Minsc i Jaheira będą od aktu 2. 

 

Ponadto Halsin albo Minthara.

 

To jest już minimum 10 npców, a w teamie miejsca na 3 lub 4, więc? 

Godzinę temu, Daffy napisał:

W ea w akcie1 były długie ściany tekstu i dialogów czy dość sprawnie to szło?

W tej grze słowo pisane jest najważniejsze:). 

Odnośnik do komentarza

Jestem ciekaw jak wygląda poziom trudności. W Divinity 2 nie ukrywam, że miałem dość duże problemy na normalu, głównie dlatego, że mało grałem w takie gry i nie kumałem do końca systemu. A jak już go zrozumiałem bardziej, to ciągle brakowało mi zasobów/hp i dostawałem w dupsko przy większych potyczkach. Duma gracza nie pozwoliła mi zejść do easy XD i sie odbiłem finalnie od gry po jakichś 20h

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, number_nine napisał:

Jestem ciekaw jak wygląda poziom trudności. W Divinity 2 nie ukrywam, że miałem dość duże problemy na normalu, głównie dlatego, że mało grałem w takie gry i nie kumałem do końca systemu. A jak już go zrozumiałem bardziej, to ciągle brakowało mi zasobów/hp i dostawałem w dupsko przy większych potyczkach. Duma gracza nie pozwoliła mi zejść do easy XD i sie odbiłem finalnie od gry po jakichś 20h

Będą poziomy trudnosci, ale gra na normalu jest trudniejsza od Divinity. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, messer88 napisał:

w Divi na klasyku jak było trudno to 99% źle rozwijane postacie. 

I nieumiejętność używania otoczenia. 

System walki w OS1 i OS2 to złoto i jest to po prostu najlepszy turowy system ever, ale pamiętam, że na początku OS1 też miałem problemy. 

 

W Baldurze będzie trochę inaczej, bo jednak to jest D&D, więc pewne rzeczy są bardziej oparte na "systemie", przez co w akcie 1 walka jest bardziej powolna, potem pewnie się rozkręci. 

 

Ogolnie lvl cap jest 12, a w nowym D&D to oznacza już poziom "bohatera realmu" xD.  Dla laika 12 lvl może wydawać się mało, ale tak jest. Każdy level robi dużą różnicę. 

 

Powiedzmy, że lvl 12 to będzie odpowiednik 20 w OS2. 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z Divi 2 pamiętam parę trudniejszych starć, jedno przy takiej wieży gdzie wszystko zaraz się paliło necrofire, później w jakiejś krypcie z duchem czarodziejki? Tak mi się coś kojarzy. Cała reszta spoko wystarczy dokładnie rozmieścić postacie przed walką, wykorzystać przy tym otoczenie i teren no i zacząć samemu zasadzką. Te trudne starcia wydaje mi się że nie było takiej opcji właśnie tylko AI zaczynało starcie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Porozkmimialem dzisiaj trochę postacie i faktycznie może nie wystartuje jednak origin tylko dark urge. Mam pomysł na paladyna, który właśnie ma rządzę bycia złym, ale stara się jak może być jednak dobrym.

 

No nie powiem mega się nakręciłem. Z tego co wyczytałem będzie cross save pomiędzy PC i PC5, więc zastanawiam się czy nie kupić na PC i jak wyjdzie na XSX dokończyć. 

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Sedrak napisał:

Porozkmimialem dzisiaj trochę postacie i faktycznie może nie wystartuje jednak origin tylko dark urge. Mam pomysł na paladyna, który właśnie ma rządzę bycia złym, ale stara się jak może być jednak dobrym.

 

No nie powiem mega się nakręciłem. Z tego co wyczytałem będzie cross save pomiędzy PC i PC5, więc zastanawiam się czy nie kupić na PC i jak wyjdzie na XSX dokończyć. 

Przecież gra na XSX może nigdy nie wyjść i nie ma żadnego potwierdzenia daty premiery tam. Chyba, że chodziło Ci o PS5, to tak, jest data i jest cross-save z PC.

 

Ja trochę pograłem 1 akt w EA, jednak nie wytrzymałem do premierki. Ta gra to takie złoto, już w EA dałbym jej GOTY, a podobno sam 1 akt będzie mocno zmieniony i masę rzeczy dojdzie dopiero w wersji premierowej, materiał na RPG wszechczasów bez dwóch zdań. System dialogów i to jak wiele mamy możliwości od 1 minuty gry (pograłem 4 godziny) robi z gier typu Disco Elysium i Planescape: Torment jakiś kiepski żart i produkt klasy B xD. Do tego sos w postaci systemu walki z Divinity wrzuconego w D&D 5E (genialna fizyka, wszystko ma tutaj ręce i nogi, każda postać coś wnosi do świata) i ukochany setting z Wrotami Baldura w tle. Coś pięknego. 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...