Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie. Ta teatralnosc polskiego dubbingu ciagnela sie latami i zawsze byla punktowna w recenzjach. Wyjatkiem BG1 gdzie sie to sprawdzilo bo i w ogole ta premiera byla z przytupem u nas. Moze teraz jest lepiej ale pier.dole, nie wiem czemu rozumiejac angielski mialbym sluchac nieoryginalnej obsady.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Mejm napisał:

Dokladnie. Ta teatralnosc polskiego dubbingu ciagnela sie latami i zawsze byla punktowna w recenzjach. Wyjatkiem BG1 gdzie sie to sprawdzilo bo i w ogole ta premiera byla z przytupem u nas. Moze teraz jest lepiej ale pier.dole, nie wiem czemu rozumiejac angielski mialbym sluchac nieoryginalnej obsady.

Co Ty opowiadasz za farmazony, że tylko BG1, jak następne gry na IE były jeszcze lepsze pod tym względem i miały dużo większy rozmach?

 

Dublaż do BG1 + dodatek i BG2 + dodatek, a potem Tormenta to są najlepsze dublaże w historii gier video w Polsce. W tych grach teatralność ma sens, a wszystkie 3 są uważane za lepsze niż oryginał. Wtedy imo było łatwiej, bo nie miałeś lip synca i innych pierdól, które dała animacja 3D. Nikt w tamtych czasach nie grał w RPGi po angielsku (voice acting), jak nie musiał. Krzysztof Kolberger jako Jon Irenicus ma po dziś dzień setki tysięcy wyświetleń na Youtube do swoich monologów. 

 

Zgadzam się tylko z tym, że teraz jest trudniej przez animacje twarzy i ogólnie potencjał aktorski raczej spadł, ale akurat do BG3 to pasowałoby jak ulał, bo cała gra jest mocno teatralna.

 

Trzeba się cieszyć, że są napisy, w ostatnich grach Lariana przy Divinity wychodziły one po czasie, a tutaj były już w early access.

14 godzin temu, Sylvan Wielki napisał:

 

Główni źli prezentują się znakomicie, to trzeba przyznać, dobra ekipa :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, KrYcHu_89 napisał:

Co Ty opowiadasz za farmazony, że tylko BG1, jak następne gry na IE były jeszcze lepsze pod tym względem i miały dużo większy rozmach?

Nic pozniej nie mialo takiego rozmachu jak premiera BG1. Przed Baldurem to sobie mogles pograc w Teen Agenta z ekipa SS albo Franko jesli chodzi o jezyk polski. Nie mowie, ze ID i BG2 byly male ale to bylo juz cos w sumie normalnego, ze bedzie tam dubbing. Jednak to BG1 przetarl szlak. I nie maczeta ale wjechal buldozerem.

 

27 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Nikt w tamtych czasach nie grał w RPGi po angielsku (voice acting), jak nie musiał.

W tamtych czasach nie grano w rpg po ang bo nie bylo alternatywy. Tzn w sumie byla, na gieldzie, ale ze cena gry zalezala od ilosci cd wiec pirat wychodzil niewiele taniej niz takie BG1 w pudelku wypchanym dodatkami (a byl na 5 plytach).

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.07.2023 o 19:32, Sedrak napisał:

Czyli sam szajs. 

 

Kurczę w sumie może to dobra okazja w końcu przejść BG2. Pierwszą część ostatnią skończyłem, ale po ograniu nowych cRPG to trochę drewno. Jednak druga część podobno w każdym aspekcie lepsza. 

Ja niedawno sobie odswiezylem BG2 i gra w mojej ocenie się nie zestarzała jakoś bardzo, a wręcz wydawała mi się prostsza niż przed laty. Jedynie odpuściłem sobie tron bhaala bo tam jest już praktycznie sama młócka i nie miałem na to już ochoty :) BG2 dla fana RPG to pozycja obowiązkowaz a dubbing jest nieśmiertelny. 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, izon napisał:

Ja niedawno sobie odswiezylem BG2 i gra w mojej ocenie się nie zestarzała jakoś bardzo, a wręcz wydawała mi się prostsza niż przed laty. Jedynie odpuściłem sobie tron bhaala bo tam jest już praktycznie sama młócka i nie miałem na to już ochoty :) BG2 dla fana RPG to pozycja obowiązkowaz a dubbing jest nieśmiertelny. 

Dla tych, co już nie zagrają w 1 i 2, albo chcą przypomnieć przed 3:

 

 

 

2 godziny temu, Mejm napisał:

Nic pozniej nie mialo takiego rozmachu jak premiera BG1. Przed Baldurem to sobie mogles pograc w Teen Agenta z ekipa SS albo Franko jesli chodzi o jezyk polski. Nie mowie, ze ID i BG2 byly male ale to bylo juz cos w sumie normalnego, ze bedzie tam dubbing. Jednak to BG1 przetarl szlak. I nie maczeta ale wjechal buldozerem.

 

W tamtych czasach nie grano w rpg po ang bo nie bylo alternatywy. Tzn w sumie byla, na gieldzie, ale ze cena gry zalezala od ilosci cd wiec pirat wychodzil niewiele taniej niz takie BG1 w pudelku wypchanym dodatkami (a byl na 5 plytach).

Ja mam specjalny sentyment do BG1. Bo to była pierwsza gra RPG, w jaką w ogóle zagrałem i dostałem na urodziny to gigantyczne pudło z książką na 200 stron, a to wydanie Baldursów - no myślałem, że każda gra będzie takie miała już zawsze xD, teraz kolekcjonerki robią gorsze niż te 5-6 płytowe Baldursy i Tormenty.

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

O BG chyba już rozpisalem się swego czasu w dedykowanym temacie. Jako kilkunastolatek nie mogłem strawić tego typu produkcji, a dwie dekady później wciągnalem BG1 ciągiem na joypadzie na konsoli. 

 

Zacząłem potem to BG1.5 i przerwałem, ale może kiedyś wrócę, po czym wsiądę w dwójkę. Trochę życia tylko brakuje na to wszystko, zakładając po 2h na granie wieczorami :f

Odnośnik do komentarza

To jak już jesteśmy przy materiałach do obejrzenia przed zagraniem to bardzo warto poznać fabułę kampanii z DnD - Descent Into Avernus

Generalnie BG3 dzieję się tuż po jej wydarzeniach, więc jako prequel jest to bardzo dobry fundament do zrozumienia co w mieście piszczy i co się niedawno odyebało,

a odyebało się piekielnie dużo  :leo:  

 

 

Tutaj bardziej szczegółowe streszczenie 

 

A tutaj TL;DR

 

Odnośnik do komentarza
17 hours ago, Bartolinsky said:

To jak już jesteśmy przy materiałach do obejrzenia przed zagraniem to bardzo warto poznać fabułę kampanii z DnD - Descent Into Avernus

Generalnie BG3 dzieję się tuż po jej wydarzeniach, więc jako prequel jest to bardzo dobry fundament do zrozumienia co w mieście piszczy i co się niedawno odyebało,

a odyebało się piekielnie dużo  :leo:  

 

 

Tutaj bardziej szczegółowe streszczenie 

 

A tutaj TL;DR

 

A to nie będzie spoilerów do BG3?

Odnośnik do komentarza

Early Access działa super na decku, Devi od premiery decka chwalą się że go uwielbiają i ogrywają swoje gry na nim, poza tym potrafili zoptymalizować Divinity2 by dobrze chodziło nawet na switchu więc wierzę, że w tych 30fps baldur będzie śmigać elegancko wcale nie na ustawieniach low.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Daffy napisał:

Early Access działa super na decku, Devi od premiery decka chwalą się że go uwielbiają i ogrywają swoje gry na nim, poza tym potrafili zoptymalizować Divinity2 by dobrze chodziło nawet na switchu więc wierzę, że w tych 30fps baldur będzie śmigać elegancko wcale nie na ustawieniach low.

Wlaczylem EA doslownie na chwile i powyzej medium na ten moment nie specjalnie ma to sens. Doslownie 5 minut pogralem bo sterowanie nie bylo przystosowane nawet odrobinę a nie chciało mi sie klikac te 30sek zeby jakies dobre znaleźć. Gra kupiona i czekam na preload. Nie mam innego PC wiec jak bedzie kupa to szybko nie zagram. Trzymam kciuki mocno za optymalizacje na SD.

Odnośnik do komentarza

natywną obsługę pada i HUD dostosowany pod to zawierać będzie  już day one wersja na pc, pisali o tym jakiś tydzień temu

 

Mnie bardziej martwi dostarczenie do recenzji kopii tylko 4 dni przed premierą. Muszą tam mieć ostre nadgodziny w larianie by się wyrobić na przyspieszona premierę pc i myślę cze nie lepiej poczekać z zakupem tydzień lub dwa bo mogą jednak jakiegoś buga przemycić.

Odnośnik do komentarza

Gdyby tak było, to by jej raczej nie przyśpieszali...

Wersja PC jest gotowa od kilku miesięcy, dlatego przyspieszyli nawet datę o miesiąc. 

Brak wersji do recenzji to pewnie też ze względu na to przyśpieszenie. 

 

Tzn. Taka wersja jest dostarczona, ale, że to moloch, to dosyć późno I recki pewnie nie wpadką do premiery. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Rooofie napisał:

 

Pewnie tak było i to dobra decyzja 

Dokładnie, Starfield też miał znaczenie, to pewne. Ale prawdziwe święto RPGowców, takie sztosiwa w tak krótkich odstępie czasu, pewnie tylko niewielki odsetek graczy zdąży ukończyć BG3 do czasy premiery Starfielda. Ja osobiście na pewno nie będę rozpoczynał ST zanim ukończę BG3. 

Najgorzej mają konsolarze, co będą chcieli ograć na PS5, wtedy trzeba wybrać. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...