Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

25 godzin za mną, a tu jeszcze całe Underdark do zwiedzenia + spora część bagien. I jak te lokacje wyglądają. :banderas:

Miałem też:

Spoiler

 

- mocno zakrapianą imprezę w obozie.

- spotkanie z inteligentnymi ogrami, które zgodziły się dla mnie pracować w charakterze najemników.

- całowanie goblina po nogach w ramach okazania szacunku.

- wizytę diabła.

 

 

I wiele innych małych przygód, których nie chciałbym spoilować. ;)

 

Ponoć można też pozyskać specjalne moce illithidów, ale jeszcze się na to nie natknąłem, więc widocznie jest to od czegoś uzależnione.

 

Podoba mi się również, jak wiele jest dróg do celu. Czasami można sporo pominąć i zupełnie przypadkowo znaleźć się w najmniej oczekiwanym miejscu. Tak samo fajne jest to, że gra potrafi nas ukarać za zbytnią ufność. Mam tak, że w rozmowie z npcami prawie zawsze wyjawiam im prawdę, mówię wprost o co mi chodzi. Tutaj trzeba uważać żeby w następnej chwili nie skończyć np. zakutym w dyby (wymyślony przykład, ale tego typu niespodzianki czekają). Zagadek też trochę było, ale co ciekawe przy udanym skill checku z percepcji niektóre można pominąć, np. znajdując jakąś dźwignię w dziwnym kształcie.

 

Jest jeszcze jedna rzecz, która niezmiernie mnie cieszy. Wygląda na to, że można rzeczywiście odgrywać rolę złego i nie wygląda to tak groteskowo jak w innych tytułach. Jako że wybrałem rasę Drow (mrocznego elfa), to większość postaci z góry traktuje mnie z pogardą lub strachem; inni uważają, że drowy nie mają humoru, więc są zaskoczeni jak wybiorę jakąś zabawną odpowiedź. Dostępne są też opcje dialogowe specyficzne dla tej rasy i czasami brzmią one na zasadzie - "tam skąd pochodzę nadawałbyś się jedynie na niewolnika". Niestety nie potrafię zgrywać stuprocentowego bad guya. 

Chociaż kiedy jeden z towarzyszy - Astarion - przystawiał się do mnie i proponował wspólną noc, to powiedziałem, że wolałbym się prędzej przespać z goblinem i jak tylko mnie dotknie, to straci ręce. :D 

 

A propos towarzyszy, to chyba najlepszym i najbardziej intrygującym jest Gale. Ma bardzo ciekawą przypadłość. Więcej nie zdradzam, bo fajnie odkrywać jego sekrety z każdą godziną. ;) 

 

edit: Bonus

 

1th48b15z1u51.png?width=629&auto=webp&s=

 

gdqa7fg1ngu51.png?width=575&auto=webp&s=

 

Sama prawda. :yao:

 

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.12.2020 o 14:58, Bigby napisał:

I dobrze robisz. Wiesz, ja tam lubię eksperymentować, sprawdzać różne buildy, przechodzić na kilka sposobów, więc taki Early Access jest do tego idealny. 

 

Gwarantuje, że pełna wersja, patrząc na poprzednie tytuły studia i aktualny (coraz lepszy) stan EA, będzie tego warta. ;)

Dokładnie, w Larian EA po prostu działa. Zrobili tak z Divinity x2 i robią to też teraz. 

 

Gdyy inne firmy szły tą samą ścieżką (wiadomo jakie)... :D 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Tematu o BG1&2 nie zauważyłem to dopiszę się tu. Pierwszy raz odpalałem BG1 na moim pierwszym PC w liceum (Pentium II 0.35 GHz, 0.064 GB RAM :geek:) w 640x480. Pamietam, ze wtedy nie kumalem reguł, denerwowalo mnie powolne poruszanie się, w koncu po 3h odpaliłem jakis trainer dający 99lvl i od razu odechcialo mi się grac xD Potem z gier o tej mechanice jakoś wciagnalem się w oryginalny Planescape Torment. Po 20 latach zdecydowalem sie na pakiet BG1&2 Enhanced na PS4 i na dniach paczka przyjdzie. Juz się boję to odpalic, bo zanim stworzę postac to minie 20h, a jak potem zrobie przerwe w graniu to wszystko zapomne odnośnie fabuły. Ciekawość jednak zwyciezyla i chcę obadac klasycznego RPGa na padzie i na TV :f 

 

Graliscie? Da rade w 2021, czy zbytnio boli? Fallouta 1 i 2 nadal czasem odpalam bez specjalnego marudzenia.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...