Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

ekwipunek sie jakos przenosi z tego co pamietam bo na pewno mozna przeniesc zlote pantalony z ktorych sie robi zbroje golema w ToB, chociaz moze to tylko te gacie sie da przeniesc

1 minute ago, Shankor said:

Z tego co pamiętam w jedynce najlepszy miecz 2h to zguba pająków (+2) czy coś takiego. On był gdzieś na wczesnym etapie gry, ale nie pamiętam gdzie dokładnie. 

w Kniei Otulisko dropi z takiego grubasa w jaskini z pajakami

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Il Brutto said:

ekwipunek sie jakos przenosi z tego co pamietam bo na pewno mozna przeniesc zlote pantalony z ktorych sie robi zbroje golema w ToB, chociaz moze to tylko te gacie sie da przeniesc

w Kniei Otulisko dropi z takiego grubasa w jaskini z pajakami

Właśnie tutaj jestem. Kilka podchodów, ale zginął w końcu.

 

1 hour ago, Shankor said:

Z tego co pamiętam w jedynce najlepszy miecz 2h to zguba pająków (+2) czy coś takiego. On był gdzieś na wczesnym etapie gry, ale nie pamiętam gdzie dokładnie. 

Wczesny etap? Nie sądziłem, że gra jest taka długa, bo mam już ponad 20h.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Wcześniej mówili, że mają nadzieję na 2022. 

Teraz? Bez szans.

 

https://www.eurogamer.net/articles/2022-02-15-baldurs-gate-3-unlikely-to-be-released-this-year-says-larian


 

Cytat

 

"We do still think we have a year of development ahead of us, so it's unlikely it will be this year [2022]. But we are at the end, so we are seeing the light at the end of the tunnel now. We have a pretty concrete plan."

 

In an adjoining press release, received today, Larian added: "Our internal goal post for release is a quality bar rather than a date. A ton of progress has been made towards that quality bar over the past year in Early Access, but we know many players are waiting for an actual date. That date will come when we're even closer to meeting our goal, but right now our expectation is that Baldur's Gate 3 will be released out of Early Access in 2023."

 

 

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

- BG3 to męcząco duży projekt dla studia. Z racji przede wszystkim na kinową prezencję, budżet jest nieporównywalny do Original Sin 2. Studio ma teraz prawie 400 pracowników. 

- niemniej projekt wie dokąd zmierza, cel jest jasny i idą ku niemu. Obecny stan Early Accessu wreszcie jest zadowalającym dla twórców.

- klasa, rasa czy pochodzenie postaci mają tu dużo większe znaczenie w każdej scenie niż w grach takich jak Cyberpunk czy Mass Effect. To jest główny powód wysokiego budżetu gry: dość łatwo jest napisać, że np. w tym momencie barbarzyńca może zareagować tak i siak, ale w BG3 oznacza to też konieczność robienia do tego wszystkiego głosów, animacji, efektów, oświetlenia, sceny itd. "Mocno niedoszacowaliśmy, ile to jest pracy".

- co z tymi Wrotami Baldura? "Nie wyciągajcie wniosków pochopnie". W samym mieście zobaczymy więcej nawiązań do poprzednich gier z serii. Mamy widzieć tam efekty tego, co się działo 100 lat wcześniej w świecie przedstawionym. 

- "Gra nadal będzie gęsta, w naszym stylu. W OS2, miasto to było osiem budynków. Nie pokażemy całego miasta Wrót Baldura, ale jego kawałki, w których jednak będzie się działa masa rzeczy".

- finalna wersja? "Naszym celem nie jest żadna data, ale osiągnięcie konkretnego poziomu". Niemniej spodziewają się, że będzie w 2023.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Szczerze mówiąc nie czekam, mimo tego, że jestem fanem dwóch pierwszych części przy czym "jedynka" podoba mi się bardziej niż "dwójka". Nie jakoś o wiele bardziej, ale jednak lepiej ją wspominam. A dlaczego nie czekam ? Głównie przez to, że gra ma się toczyć w turowym systemie walki. Widoczny jest też inny klimat samej gry, interfejs. Grafika też w ogóle nie przypomina tej z klasycznych gier z serii Baldur's Gate. Bardziej to wygląda jak kolejna gra z serii Divinity (nie znam tej gry, widziałem tylko screeny w internecie i kilka przychylnych recenzji). Jakby gra oferowała aktywną pauzę + cały styl graficzny przypominałby ten z pierwowzorów to kupiłbym pewnie w ciemno, ale tak pewnie nawet tego nie odpalę. Chyba, że recenzje będą jednoznacznie pozytywne + opinie fanów BG będą je potwierdzać - to wiadomo, że sprawdzę. :)

Odnośnik do komentarza

Divinity 2 to jeden z lepszych RPGow jakie w życiu grałem i system turowy idealnie pasuje. D&D to w sumie też turowa gra. Ja mam tylko nadzieję, że BG3 wyjdzie w 2023 roku, bo na konsole pewnie wleci w 2024. Jedynie mnie martwi to, że Divinity raczej miało małe grupy przeciwników i czy w BG ze względu na większą ilość nie wydłuży to walk nie potrzebnie 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Z ostatniego comunity update:

Cytat

in this update we are introducing Swarm AI: a quality-of-life improvement that makes turn-based encounters faster. Now instead of waiting for each individual enemy to take their turn, minor enemies like animals and goblins will be grouped together during fights, and both move and attack simultaneously - making for a much smoother combat experience throughout bigger battles.

Więc w przypadku zwyczajnych walk, powinno być szybciej.

 

btw. Po ostatnio wrzuconym bardzie i gnomie ile im jeszcze zostało do kompletu klas i ras z podstawki?

Odnośnik do komentarza

Grałem w życiu w pewnie setki RPG-ów (głównie zachodnich, trochę japońskich) w których była klasa barda, i nie kojarzę jednej, w której był jakikolwiek sens grać bardem. W siumie tak samo z każdą klasą która nie polega na tym że robisz atak i ten atak zabiera HP przeciwnikowi i tyle. Był kiedyś jakiś wyjątek?

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.07.2022 o 23:49, ogqozo napisał:

Grałem w życiu w pewnie setki RPG-ów (głównie zachodnich, trochę japońskich) w których była klasa barda, i nie kojarzę jednej, w której był jakikolwiek sens grać bardem. W siumie tak samo z każdą klasą która nie polega na tym że robisz atak i ten atak zabiera HP przeciwnikowi i tyle. Był kiedyś jakiś wyjątek?

W Baldurs Gate 2 z dodatkiem Tob był całkiem potężny:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...