Skocz do zawartości

Kiełki? Kiełki.


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Dochodzę do wniosku że to była rzeżucha-kojarze ze kiełki były jasne.Az sobie chyba wysieje RZż- myslicie że wyrosnie jezeli byla kupione  dwa lata temu?No nic,spróbuje tak czy tak.Te z rzodkiewki sa zbyt...no cóz..rzodkiewkowe,jak dla mnie.

BTW-czemu typ minusuje posty  o wysiewie kiełków?Co Ci zrobiły?

edit-ok,widze-TYM RAZEM TO SPRAWA OSOBISTA

Edytowane przez wojcieszek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Spoko te kielki. Myslalem ze wszystkie smakuja tak samo a tutaj fasolka czy rzodkiewa jak docelowa roslina. Tylko brokul jakos tak nie brokulowo.

W dniu 8.11.2019 o 20:41, Jotrazydwa napisał:

Wysiewanie kiełków? Tja. Za rok wszyscy grow boxy i 1,5 m krzaki maryśki. :cool:

Akurat mam nasiona konopii(tyle ze siewki) to moze sprawdze kielki :D

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ależ ta lucerna jest piękna :banderas: I tu ciekawostka, pół szklanki luceryny zawiera tyle witaminy C, co sześć szklanek soku pomarańczowego.

76915450_938733103166544_799635847233142

 

 

Jest już gotowa do żarcia więc razem z kiełkami słonecznika walnąłem sobie do dzisiejszych jajek

 

76603178_3108687002479215_15661328735666

 

 

A mi już choroba przeżarła móżg na tyle, że kupiłem sobie książkę o kiełkach.

 

75025493_2409529325812241_16771695893282

 

Ciekawa książka. Można w niej wyczytać przyrost witamin w kiełkach w danym dniu czy dowiedzieć się, że z kiełkującego prosa warzy się piwo w Afryce.

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, grzybiarz napisał:

Figaro, a Ty tam otwory we wieczku wywierciłeś, czy zamknąłeś szczelnie?

 

Wywierciłem to za mocne słowo, na(pipi)ałem nożem trochę dziur.

 

16 minut temu, kanabis napisał:

@Figaro

Czekam , nie traktuj mnie jak powietrze

 

Wybacz, specjalnie właśnie odpaliłem laptopa dla Ciebie.

 

Fasola mung najwięcej substancji odżywczo-witalnych posiada kiedy kiełki nie przekroczyły 2 cm. Pamiętaj też by nie jeść niechcący nasion, które nie wykiełkowały, gdyż mung są niesmaczne.

 

Rzodkiew za to nie wiem.

 

Brokuł w 4-5 dniu powinno się jeść, gdyż wtedy zawiera najwięcej sulfofranu.

 

 

anywaaaay, dzisiaj mireczki rozpoczynam nową misję operacja mikrolistki. Kupiłem sobie taki zestaw

 

75323269_577526346349539_681114496405182

 

Tacka i mikrolistki buraka, rzodkiewki oraz szpinaku. Do tacki wsypujemy ziemię (najlepiej kokosową, ale może być uniwersalna) i sypiemy jak do ogródka. Przydałaby się też szklarenka dla wilgoci, ale nie mieli. Ale coś się wymyśli.

 

A więc, czym są mikrolistki? To coś pomiędzy kiełkami, a dorosłą rośliną.

 

Różnią się od kiełków tym, iż potrzebują ziemi, a i czas na wyrośnięcie jest dłuższy (2-3 tygodnie). Młode roślinki zawierają mnóstwo mikroelementów potrzebnych w diecie. To takie antidotum w świecie przetworzonej żywności.

 

Cytat

 

  • nasiona na mikroliście – muszą dobrze kiełkować, i lepiej aby starczyły na kilka zasiewów;
  • podłoże, najlepiej sterylne, tutaj dobrze sprawdza się podłoże kokosowe;
  • woda – regularne zraszanie codziennie jest niezbędne;
  • ciepło – tak, Twój parapet nad kaloryferem jest doskonały!
  • powietrze – wilgotne, ale takie, które krąży – do tego sprawdzają się szklarenki z wentylacją;
  • światło – zimą słońca brakuje, ale przecież możesz wybrać takie pomieszczenie, w którym i tak przebywasz po południu. Wówczas chcąc nie chcąc, dostarczysz roślinom światła elektrycznego;
  • dużo cierpliwości – uprawa trwa około 2 tygodni, w zależności od gatunku rośliny.

 

 

 

 

Powody dla których warto:

 

Cytat

 

W badaniach naukowych, których wyniki opublikowano w 2014 roku przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych dotyczących zawartości witamin i substancji zdrowotnych w microgreens’ach dowiedziono, że microgreens zawierają dużo więcej witamin oraz karotenoidów (zdrowotnych barwników) niż formy dorosłe badanych warzyw! Okazuje się, że w młodych roślinach jest dużo więcej pożytecznych substancji niż w kiełkach, a także samych owocach i warzywach!

Poza tym microgreens charakteryzują się wysoką zawartością:

  • antyoksydantów
  • minerałów, a zwłaszcza MIKROelementów
  • enzymów, dzięki którym są lepiej trawione

W wynikach badań dowiedziono, że najwyższą zawartość mikroelementów zawierają microgreens z gatunków: czerwona kapusta, amarantus, rzodkiew japońska oraz kolendra.

Są lekkostrawne, świeże, uprawiając je wiesz na czym rosły (ekologiczne, wolne od chorób podłoże), nie wymagają oprysków oraz zaprawiania nasion. Redukujemy tu niekorzystne dla środowiska zabiegi uprawowe do zera i zjadamy najbardziej wartościowe części roślin. No i jakie to szybkie!

 

 

 

No i ładnie dekorują nasze mieszkanko.

 

jak-uprawiac-microgreens-1.jpg

 

uprawa-mikrolisci-w-domu.jpg

 

 

Dziś je zasadzę w tej tacce i zdam relację jak mi pójdzie. Jest hajp.

 

 

 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Plugawy napisał:

Jak zmieszasz zielone kiełki z czerwonymi to będą lepiej działać, sprawdzone info.

A jak z niebieskimi to usuwaja jad z organizmu.

 

Figar to twoja chalupka? Swietnie to wyglada.

 

Wiesz co mi sie pomylilo to soczewica nie fasolka. Po prostu smakuje jak fasola :reggie: 

Ale spoko, szybko wschodzi i ladnie. 

Kurde to jak 2cm to chyba na drugi, trzeci dzien musze zrywac, dzis zjadlem to mialy chyba z 6cm

Odnośnik do komentarza

ładnie to wygląda, co to?

 

nie umrzesz, ale raczej niedobre są. Trzeba się zaopatrzyć w ogrodnicze nożyczki :)

 

 

 

edit @kanabis wiem że nie na temat, ale Ty bawisz się we własny warzywnik, co nie? A znasz się na tym, czy raczej napierdalasz nasiona za domkiem i hulaj dusza?

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Jest i soczewica i rzodkiewka i brokul.

 

Ja mam ogrodek dzialkowy na poboczu miasta. Zalezy co masz na mysli przez znanie sie :) umiem przycinac drzewka tak zeby byly wydajniejsze, wiem ktore warzywa czy krzewy jakie lubia ph ziemii. Umiem ukrasc z pola guvno krowie i nawiesc tym ziemie. No takie podstawy zeby jednak cos tam roslo znam. W tym roku zamierzam tez kuoic linie kropelkowe. Takie jakby węze ogrodowe z tym ze co jakis odstep jest kroplownik dozujacy wode caly dzien. Moze byc spoko.

Lubie tez egzotyke juz jadlem swojego ananasa czy mandarynki. Na dzialce mam tez mini kiwi i jagody goji ale jeszcze nie owocowaly. 

 

W tym roku chce mocno obsadzic czerwona fasola dzialke i kukurydza na mąke. Chce zobaczyc jak to wydajnosciowo wyjdzie 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...