Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kubson napisał:

Po tym płatnym updatcie powinna pojawić ci się dodatkowa ikonka w bibliotece gier Cold War ze znaczkiem XS kliknij to i ci zainstaluje poprawna wersje 

Pojawiła się ikonka na tym patchu i tyle... Patch ważył bagatela 10mb i na tyle. 

Kasę chujki pobrali a opcji RT jak nie było tak nie ma.... 

 

Ale temat zamknięty, zamieniłem sobie na wersję dla Xbox Series i już ściąga mi właściwy kontent dla tej wersji. 

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
7 minut temu, maxoffe napisał:

Pojawiła się ikonka na tym patchu i tyle... Patch ważył bagatela 10mb i na tyle. 

Kasę chujki pobrali a opcji RT jak nie było tak nie ma.... 

 

Ale temat zamknięty, zamieniłem sobie na wersję dla Xbox Series i już ściąga mi właściwy kontent dla tej wersji. 

Musisz być niezłym świrem codowym skoro konsole kupiłeś pod tą gierkę. :D

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, lpcl napisał:

Musisz być niezłym świrem codowym skoro konsole kupiłeś pod tą gierkę. :D

Nie aż takim ale lubię CoD'a i najczęściej w niego gram... :-)

 

Panowie, a wracając to mojego tematu, w końcu go ogarnąłem ale mam zapytanie. 

Otóż jak załączam opcje RayTracing to spada ostrość obrazu, tak jak by textury ładowały się wtedy w niższej rozdzielczości. To rzuca się w oczy bo jak jesteś na jakiejś mapie i w trakcie włączsz RT to po chwili, po ok. 2sek. widać jak obraz się zmienia. A po wyłączeni RT obraz żyleta.... 

Macie tak samo? 

Nie pamiętam czy na PS5 miałem tak samo bo tam od samego początku RT miałem wyłączone bo były spore spadki. 

A że dziś z rana CoD'a na PS5 sprzedałem to nie mam jak porównać. 

19 godzin temu, madhunt3r napisał:


Daj znać czy jest lepiej z działaniem na xsx.

No po załączeniu RT spadków nie mam jak na PS5 więc jest lepiej. 

Odnośnik do komentarza

Zadam Ci pytanie, po co w muti grasz z RT? CoD ma tryb 120fps na obu konsolach, wiadomo że są spadki, ale im więcej FPS tym lepsza responsywność. RT jest spoko w singlu żeby sie po podniecać wyglądem itp. ale w multi stawiałbym na większa ilość klatek. Ziomek przestał grać po sieci w Destiny 2 po premierze nowych konsol ponieważ nonstop dostawał w czape od kolesi grających w trybie 120FPS :cool:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam TV speed chyba 3 lat i nie mam i tak opcji 120Hz więc gram tak czy siak na 60ciu.

Stąd chciałem mieć załączony RT bo i tak 120 klatek nie osiągnę... 

Jednak RT mam wyłączone bo ta niższa ostrość mi nie odpowiada. 

Wolę ostry jak brzytwa obraz. 

Może kiedyś przejdę kampanie to załączę, aczkolwiek kampanie ostatnio przechodziłem na jakimś CoD'zie jeszcze na X360, a tak to nigdy nawet singla nie odpalam. 

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
10 minut temu, maxoffe napisał:

Mam TV speed chyba 3 lat i nie mam i tak opcji 120Hz więc gram tak czy siak na 60ciu.

Stąd chciałem mieć załączony RT bo i tak 120 klatek nie osiągnę... 

Jednak RT mam wyłączone bo ta niższa ostrość mi nie odpowiada. 

Wolę ostry jak brzytwa obraz. 

Może kiedyś przejdę kampanie to załączę, aczkolwiek kampanie ostatnio przechodziłem na jakimś CoD'zie jeszcze na X360, a tak to nigdy nawet singla nie odpalam. 

To dziwne bo na df nic nie było o tej mniejszej ostrości chyba, że zmienili coś po updacie. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, lpcl napisał:

To dziwne bo na df nic nie było o tej mniejszej ostrości chyba, że zmienili coś po updacie. 

No chyba że mam już takiego pecha i teraz okaże się że konsole mam wadliwa... 

Nawet mnie nie strasz ale poważnie jak jestem na mapie, mam wyłączony RT i stanę gdzieś nieruchomo i włączę go, to po ok. 2 sek. widać jak textury stają się mniej ostre. 

I widać to dobrze, stąd daruje sobie go w multi. 

Może znajdę chwilę i jak będę miał czas to zobaczę jeszcze czy w singlu jest tak samo... 

Druga sprawa to RT ma zajebiste wymagania, nawet na dobrych kartach są wysokie spadki. 

Stąd może by konsole dały radę to ciut zniżają rozdzielczość textur. 

 

PS/ Najbardziej i najszybciej można zoobserwować ze coś się z texturami dzieje na mapce Nuketown 84.

Spokrz wtedy np. na kępki tej niskiej trawy. 

Jak RT jest wyłączony to widać dokładnie każde źdźbło trawy. A po załączeniu wszystko się zlewa i jak by mieniły się te kępki.... Dziwnie to wtedy wygląda.

Edytowane przez maxoffe
Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
36 minut temu, maxoffe napisał:

No chyba że mam już takiego pecha i teraz okaże się że konsole mam wadliwa... 

Nawet mnie nie strasz ale poważnie jak jestem na mapie, mam wyłączony RT i stanę gdzieś nieruchomo i włączę go, to po ok. 2 sek. widać jak textury stają się mniej ostre. 

I widać to dobrze, stąd daruje sobie go w multi. 

Może znajdę chwilę i jak będę miał czas to zobaczę jeszcze czy w singlu jest tak samo... 

Druga sprawa to RT ma zajebiste wymagania, nawet na dobrych kartach są wysokie spadki. 

Stąd może by konsole dały radę to ciut zniżają rozdzielczość textur. 

 

PS/ Najbardziej i najszybciej można zoobserwować ze coś się z texturami dzieje na mapce Nuketown 84.

Spokrz wtedy np. na kępki tej niskiej trawy. 

Jak RT jest wyłączony to widać dokładnie każde źdźbło trawy. A po załączeniu wszystko się zlewa i jak by mieniły się te kępki.... Dziwnie to wtedy wygląda.

Ale w codzie ten rt to chyba tylko do cieni jest stosowany a nie do odbić więc ostatecznie niewiele poprawia jakość wizualną. Tak czy inaczej witamy w obozie zielonych. ;)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, lpcl napisał:

Ale w codzie ten rt to chyba tylko do cieni jest stosowany a nie do odbić więc ostatecznie niewiele poprawia jakość wizualną. Tak czy inaczej witamy w obozie zielonych. ;)

Na konsolach ten RT to raczej bardzo mizernie w ogóle wygląda... 

Prawie go mało co widać no ale jak już wspominałem ma on spore wymagania sprzętowe i nawet przyzwoitą grafę potrafi zarznąć... 

Miałem wcześniej w miarę przyzwoity PC z RTX2070 SUPER, a później zmienił stryjek siekierkę na kijek, RTX3060 więc wiem jak on potrafi obciążyć sprzęt, zwłaszcza w natywnym 4K. 

A że nie stać mnie było w dzisiejszych czasach na RTX 3090 za 12 tyś co jest dla mnie chore przez te problemy z grafikami, to kupiłem PS5. 

Także jestem tak na pół zielony i niebieski :-) 

Jednak jak przejdę nowego Ratcheta na Pleykelę (bo wygląda masakryczne bosko i nie odpuszczę go sobie) to chyba sprzedam PS5 i pozostanę wtedy w 100% zielony. 

X klocek, a bardziej może "urna" bo tak moja żona wczoraj nazwała XSX jak go zobaczyła (choć najpierw myślała że to jakiś głośnik pod TV kupiłem), jest jednak mocniejszy, tym bardziej w grach w które gram najczęściej... 

Za chwilę remasterowany Sniper który na PS5 albo nie wyjdzie, albo wyjdzie z opóźnieniem bo mają problemy by gra chulała dobrze na sprzęcie Sony także ma dla mnie znaczenie. 

Więc można powiedzieć że już jestem znów zielony na 100%, tylko mała chwila mnie od tego dzieli... :-)

  • WTF 2
Odnośnik do komentarza

Po zakupie telewizora dostanę na dniach XSX i jako, że już go mam to oczywiste że będę sprzedawać. Zapewne nie będzie dowodu zakupu (gratis). Pytanie brzmi jak z gwarancją. Czy taka konsola przy rejestracji na stronie będzie miała gwarę producenta? Jeżeli tak to czy od premiery czy od momentu rejestracji?

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Ins said:

Po zakupie telewizora dostanę na dniach XSX i jako, że już go mam to oczywiste że będę sprzedawać. Zapewne nie będzie dowodu zakupu (gratis). Pytanie brzmi jak z gwarancją. Czy taka konsola przy rejestracji na stronie będzie miała gwarę producenta? Jeżeli tak to czy od premiery czy od momentu rejestracji?

Od momentu pierwszej rejestracji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
Godzinę temu, Ins napisał:

Po zakupie telewizora dostanę na dniach XSX i jako, że już go mam to oczywiste że będę sprzedawać. Zapewne nie będzie dowodu zakupu (gratis). Pytanie brzmi jak z gwarancją. Czy taka konsola przy rejestracji na stronie będzie miała gwarę producenta? Jeżeli tak to czy od premiery czy od momentu rejestracji?

Jak w media brałeś to dostaniesz kod i potem musisz sobie konsolę kupić jak każdy inny towar ale możesz też kupić cokolwiek z asortymentu tj. nie musi być konsola. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.05.2021 o 20:35, JeDaj napisał:

spacer.pngspacer.png

Takie znalazłem na perfectblue.pl

Ciekawe, że na tej z Xbox One jest informacja, że można grać na SXS. Szkoda, że nie dopisali, że za dodatkową opłatą. 

Przecież można grać na Series X.  Jest to po prostu wersja z XO/PS4 z teoretycznie gorszą grafiką. 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, messer88 napisał:

tak nieładnie spytam to na chuj komuś rt do multi

Nie na chuj tylko chciałem porównać XSX z PS5 na którym po załączeniu RT miałem spore przycinki.... 

 

15 godzin temu, JeDaj napisał:

Koledze maxoffe chodziło o RT. A tego nie ma na bazowej wersji XO/ps4. Więc aby mieć RT musi dokupić ten dodatkowy pakiet i ściągnąć wersję dedykowaną XSX.

Ten patch to daje tyle co jedynie na koncie będziesz miał 39.99 mniej. 

RayTracing'u jak nie było tak nie ma mimo patcha. 

Innej wersji nie mogłem ściągnąć bo po włożeniu płyty samoczynnie dociąga pliki do tej, jedynie później patch i niby zmieniło mi że mam wersję na Xbox Series multigeneracyjną ale to na tyle. 

Odnośnik do komentarza

Najlepszym urządzeniem do doświadczenia RT w pełni są imo PCty z kartami z serii RTX 3000, a nie żadne konsole. Posiadając PCta i zmieniając to na konsole to raczej downgrade niż upgrade…..

4 minutes ago, MYSZa7 said:

Ja pierdole, dalej tego nie ogarnąłeś? xd

 

Odpal apkę Xboxa, znajdź Cold Wara i pobierz wersję na Xboxa Series X.

 

CA6C7CCA-4A19-4EC0-AB77-BF1785DB1DAF.thumb.png.674b7f0dd90dc57eb9a0ae83a02c9ee1.png

 

Włóż płytę do konsoli i odpal ściągniętą grę.

 

 

 Mógł kolega nie wiedzieć ze przez aplikacje można instalować gry których nie posiadasz, zwłaszcza ze Sony tej opcji nie miało. 

Odnośnik do komentarza

Nie no, bez przesady. Przeciętny PC-towiec siedzi na kilkuletnim procku i gra na GTX 1060 w 1080p. Przesiadając się z takiego zestawu na PS5 czy XSX można przeżyć prawdziwy szok ontologiczny. Z resztą, z czym do ludzi jak słabiutkie RTX 2060 kosztuje tyle co dobry bundle PS5? :reggie: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...