Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Moldar napisał:

No przecież to napisałem :)

No troche nie napisałeś:) 

 

Nie ustawisz w konsoli na stałe całkowitego wyłaczania. Ustawisz tylko tryb instant on i oszczędzanie energi.

 

Jak sobie zechcesz całkowicie wyłączyć to trzeba użyć takiej funkcji za każdym razem. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja w swoim w ogóle nie korzystam z trybu uśpienia, konsola uruchamia się błyskawicznie a dzięki Quick Resume można wrócić do ostatnich gier tam gdzie się je zostawiło.

 

Druga sprawa że prąd ostatnio podrożał, a wg testów Digital Foundry Xbox trochę tego proadu zżera w trybie uśpienia :yeti:

Odnośnik do komentarza

Nie, po całkowitym wyłączeniu z opcji zasilania konsola normalnie się bootuje po ponownym włączeniu. Nie nagrzewa sie i wentylator nie pracuje. Ogolnie dla ssd lepiej wyłączać całkowicie konsole bo na czuwaniu lubią bardzo dużo danych sobie przesyłać. Zarówno ps5 jak i xssx

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, milupl napisał:

Jakbym nie miał to bym nie pytał. Ale faktycznie dziś rano jak się obudziłem to było słychać jak wiatrak pracuje. Mam nadzieję że w którymś firmware wprowadzą coś na wzór z ps4.

 

Wiatrak w konsoli widać jak na nią popatrzysz od góry. Jest przy samym szczycie. 

Odnośnik do komentarza
Nie, po całkowitym wyłączeniu z opcji zasilania konsola normalnie się bootuje po ponownym włączeniu.



No w oszczędzaniu energii jest dokładnie to samo przecież. Kiedyś wyłączałem konsole całkowicie i nie widziałem żadnej różnicy między tym, a oszczędzaniu energii, więc dla mnie to było to samo smile.gif



Edit:
Poczytałem i jeszcze sprawdziłem i już kumam różnice. W oszczędzaniu energii konsola działa jeszcze chwilę, wiatrak się kręci i chłodzi konsolę, po jakimś czasie przechodzi w tryb jakby wyłączenia całkowitego. W ręcznym całkowitym wyłączeniu, wiatraki od razu przestają działać, więc imo chyba lepiej aby konsola jeszcze ciut popracowała aby schłodzić konsolę.
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Moldar napisał:

Tylko czy "całkowite wyłączenie" w ustawieniach, a tryb oszczędzania to w rzeczywistości nie jest to samo?

Wejdź sobie od czasu do czasu w ostatnią aktualizacje konsoli i zobacz godzinę ostatniego sprawdzenia aktualizacji. Ja miałem o godzinie 8 rano kiedy w ogóle do konsoli nie siadłem a mam w oszczędzaniu energii. Konsola w tym trybie w dalszym ciągu będzie pobierać prąd więc tak jest różnica względem kompletnego wyłączenia w ustawieniach. 

Odnośnik do komentarza

Dolby Vision w ogóle wnosi jakieś zauważalne obecnie różnice względem HDR10? Wg specyfikacji największe różnice to 12-bitowa paleta kolorów i max 10k nitów jasności, ale jeśli chodzi o to 1. to chyba nie ma obecnie telewizorów z 12-bitowymi panelami (ba, często 10-bitowe są udawane), a do 2. to 4k nitów, będące limitem HDR10 też nie jest przez nic obsługiwane.

 

Porównanie oczywiście z dupy i wyolbrzymione, ale tak to jest jak próbujesz pokazać coś, czego pokazać się nie da.

Edytowane przez Chmielinski
Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
30 minut temu, Chmielinski napisał:

Dolby Vision w ogóle wnosi jakieś zauważalne obecnie różnice względem HDR10? Wg specyfikacji największe różnice to 12-bitowa paleta kolorów i max 10k nitów jasności, ale jeśli chodzi o to 1. to chyba nie ma obecnie telewizorów z 12-bitowymi panelami (ba, często 10-bitowe są udawane), a do 2. to 4k nitów, będące limitem HDR10 też nie jest przez nic obsługiwane.

 

Porównanie oczywiście z dupy i wyolbrzymione, ale tak to jest jak próbujesz pokazać coś, czego pokazać się nie da.

Na, hdtvtest kiedyś było porównanie filmów i jakieś tam różnice są, nie żeby jakieś olbrzymie ale z drugiej strony lepiej mieć opcję niż nie mieć. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Dr.Czekolada napisał:

Wejdź sobie od czasu do czasu w ostatnią aktualizacje konsoli i zobacz godzinę ostatniego sprawdzenia aktualizacji. Ja miałem o godzinie 8 rank kiedy w ogóle do konsoli nie siadłem a mam w oszczędzaniu energii. Konsola w tym trybie w dalszym ciągu będzie pobierać prąd więc tak jest różnica względem kompletnego wyłączenia w ustawieniach. 

Ja ostatnio zauważyłem, że konsola się sama na chwilę uruchamiała w okolicach 3/4 nad ranem, a była wyłączona właśnie w tryb oszczędzania energii. Raz miałem też sytuację, że włączam konsole, a na telewizorze brak obrazu, patrzę i konsola cała gorąca, tak jakby cały czas jakaś gra była włączona. Musiałem przyciskiem wyłączyć, a później jeszcze z prądu na chwilę odłączyć, aby konsola się normalnie uruchomiła. 

 

Po najnowszej aktualizacji zauważyłem też, że konsola się od razu wyłącza po wyłączeniu (przejściu w stan oszczędzania energii), a wcześniej jeszcze wentylator chwile po wyłączeniu chodził. 

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
1 minutę temu, ElGritar napisał:

Ja ostatnio zauważyłem, że konsola się sama na chwilę uruchamiała w okolicach 3/4 nad ranem, a była wyłączona właśnie w tryb oszczędzania energii. Raz miałem też sytuację, że włączam konsole, a na telewizorze brak obrazu, patrzę i konsola cała gorąca, tak jakby cały czas jakaś gra była włączona. Musiałem przyciskiem wyłączyć, a później jeszcze z prądu na chwilę odłączyć, aby konsola się normalnie uruchomiła. 

 

Po najnowszej aktualizacji zauważyłem też, że konsola się od razu wyłącza po wyłączeniu (przejściu w stan oszczędzania energii), a wcześniej jeszcze wentylator chwile po wyłączeniu chodził. 

Może w tym instant on łapie jakieś crashe? Czasem normalnie zdarzy jej się zawiesić. Ale nie martw się temperaturą. Sam kiedyś zakryłem ten wiatrak na górze i grałem sobie 2 godz. zanim się zorientowałem. xd

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Czoperrr napisał:

Właśnie odkryłem w apce sekcję Statystki, fajne to, ale zależy od chęci developera jak bardzo są rozbudowane. 

 

Screenshot_20210514_171743_com.microsoft.xboxone.smartglass.jpg

jakby co to w konsoli też masz dostęp do tych statystyk, musisz wejść w centrum gry i zakładkę postęp

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...