Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, ASX napisał:

z innych ciekawostek wyciekły też zyski Xboxa, Wiele osób myślało że xbox od lat operują ze stratą i Microsoft musi dokładać do Xboxa i Game Passa, być może to zakończy ostatecznie te dyskusje. 

Zdjęcie

Wiadomo też że Game Pass generuje miesięcznie 230 milionów dolarów i wynika z tego że zdecydowana większość subskrybentów musi płacić za niego pełną cenę. 

 

i z tego wykresu bardzo ładnie widać dlaczego Sony teraz dużo mocniej stawia na GaaSy

 

 

dla nie kumatych, nawet jak jeden z tych dziesięciu GaaSów odpali to im sie to zwróci z nawiązką z jebanych tutaj wzdłuż i wszerz microtransakcji

 

 

 

Spoiler

Frakcje im looking at you :kekw:

 

a po polsku to chuj z tego jak przychód Sony może mieć większy z Sonki niż MS z Xboksa skoro zysk na czysto MS ma większy z GEJmingu

Odnośnik do komentarza

No trochę beka jest, że najbliżej wyjścia z rynku gier jest Sony :p Ciekawe jak dla MS wypadnie w porównaniu okres od premiery Starfield do końca przyszłego roku, moim zdaniem brakuje tu na październik przyszłego roku Gears 6 albo tego nowego Dooma. Sony będzie miało kolejny wolny rok i brakuje tu jakiegoś kolejnego bangera od MS żeby spiąć ten okres klamrą po drodze wydając FM, Avoved i Hellblade 2, no chyba, że jeszcze zapowiedzą coś.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, dee napisał:

Sony przy życiu utrzymują zyski z sektora gamingu. Prędzej wycofają się z innych segmentów elektroniki użytkowej typu smartfonów, aparatów fotograficznych, telewizorów. 


No nie do końca bo podobny dochód mają z elektroniki. Pozostałe gałęzie są też całkiem mocne muzyka + film podobna wielkość jak cały gaming Sony. Optyka + finansowy dział taka sama sytuacja. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wniosek jest taki że każdy z wielkiej Trójcy radzi sobie dobrze i nie zapowiada się by ktoś miał się zwijać z rynku. Być moze wielu osobom, które wyobrażały sobie że Xbox będzie się zwijać bo sprzedaje mniej konsol, będzie się z tym trudno pogodzić pogodzić, ale po zyskach widać że się na to obecnie zupełnie nie zapowiada. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, dee napisał:

Sony przy życiu utrzymują zyski z sektora gamingu. Prędzej wycofają się z innych segmentów elektroniki użytkowej typu smartfonów, aparatów fotograficznych, telewizorów. 

 

A pomyśleć tylko o tym gdyby nie konsola PSXa, to już w latach 90-tych ta firma by się zawinęła.

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, SnoD napisał:

 

Obecnie z 70% ludzi gra tylko w cyfrowe wersje gier. Jak kupujesz pudełka to jesteś dzisiaj w mniejszości, dla większości to świetny deal, bo cena ta sama, a 2x większy dysk. Pamiętaj, że w obecnej sytuacji na rynku sukcesem jest jak cena sprzętu nie rośnie z czasem.

 

Mówisz to na podstawie danych o sprzedaży XSS czy odnosi się to też do innych platform? Nie widziałem dokładnych danych jak wygląda sprzedaż PS5 bez napędu, a pomysł wprowadzenia nowej konsoli Sony z doczepianym napędem chyba nie świadczy o tym, że grający w gry z płyt są w mniejszości. Jeżeli ktoś chciał konsolę do ogrywania gier w GP, w posiadaną bibliotekę cyfrowych gier dodawanych wcześniej albo mieć XSS jako drugą konsolę to jeszcze jakoś mieści mi się to w głowie ;) Natomiast płacenie pełnej ceny za "pełnowartościowego" next gena bez możliwości odtwarzania płyt, to dla mnie jeszcze jakieś nierealne wizje. Może to potwierdzić to casus sprzedanych egzemplarzy PS5 z napędem vs PS5 bez, gdzie ta druga wersja sprzedaje się gorzej. Chyba, że ta żaba jest już tak długo gotowana, że gracze sami z ochotą przyjmą to co próbowano nam wcisnąć dekadę temu... 

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Elitesse napisał:

 

Natomiast płacenie pełnej ceny za "pełnowartościowego" next gena bez możliwości odtwarzania płyt, to dla mnie jeszcze jakieś nierealne wizje. 

Powiedz to pececiarzom ze sprzętem za wartość 4-5 konsol na rynku w którym pudełka zdechły dekadę temu. Oraz właścicielom PS5 bez napędu. 

Zresztą chwila w googlach i tam są szacunki analityków potwierdzające te szacunki na rynku konsol 70:30 dla wersji cyfrowych.

Jak weźmiesz pod uwagę wszystkie platformy to już mamy sprzedaż pudełek na poziomie 10 procent. Sam nie zbieram, ale coraz bardziej mnie wpipi sytuacja w której człowiek wkłada plytę do napędu a tam nawet gry nie ma, albo to wersja na rynek kambodżański i do tego nieaktualna. 

Pudełka nie znikną, ale podejrzewam że będą to coraz bardziej limitowane edycje o małym nakładzie, coś jak obecnie winyle na rynku audio. Jak będzie chciał to dalej będzie kolekcjonował.

 

PS Tak jeszcze na koniec to podejrzewam że nowa rewizja konsoli to też kwestia badania dostępności podzespołów, z tym mają problemy od początku, oraz zejście na niższy poziom zużycia energii co obecnie ma też znaczenie. 

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza

Ja chyba ide w 100% cyfre od nastepnej generacji. Na XSX nie mam nawet pol pudelka (i nie zamierzam) ale tutaj sie nie dalo kupic wersji bez napedu (bralbym z pocalowaniem raczki 2TB dysk bez napedu za taka sama kase). Mam okolo 50 pudelek na PS3 na polce i wypada mi sie modlic zeby moje kupione w 2008r PS3 FAT nie zdechlo bo bede sobie mogl te plytki wsadzic w dupe.

 

Obecnie cyfrowe biblioteki sprawiaja wrazenie stabilniejszych. To sie oczywiscie zmieni o 180 stopni jak ktos z wielkiej trojki jebnie newsa ze nowa konsola nie obsluzy starszych gierek. Na konsolach to sie moze wydarzyc. Steam jest mega stabilny od 20 lat wiec coraz czesciej jak cos dobrego ogram na konsolach i jest wersja na PC to dokupuje tam zeby miec w kolekcji.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Dalhi napisał:

Powiedz to pececiarzom ze sprzętem za wartość 4-5 konsol na rynku w którym pudełka zdechły dekadę temu. Oraz właścicielom PS5 bez napędu. 

Zresztą chwila w googlach i tam są szacunki analityków potwierdzające te szacunki na rynku konsol 70:30 dla wersji cyfrowych.

Jak weźmiesz pod uwagę wszystkie platformy to już mamy sprzedaż pudełek na poziomie 10 procent. Sam nie zbieram, ale coraz bardziej mnie wpipi sytuacja w której człowiek wkłada plytę do napędu a tam nawet gry nie ma, albo to wersja na rynek kambodżański i do tego nieaktualna. 

Pudełka nie znikną, ale podejrzewam że będą to coraz bardziej limitowane edycje o małym nakładzie, coś jak obecnie winyle na rynku audio. Jak będzie chciał to dalej będzie kolekcjonował.

 

Hmm, wydaje mi się że jak kogoś stać na tak drogi komputer, to nie zwraca tak bardzo uwagi na koszty gier. Choć też wersje na PC są z reguły tańsze niż na konsolach. Granie na konsoli jest dla mnie tańszą i przystępniejszą alternatywą ze względu na jej cenę i możliwość odsprzedania pudełek. Jednak jak miałem do wyboru zakupić jakiś tytuł i był taniej na PC w wersji cyfrowej, to ją też wybierałem. Siła promocji. W każdym razie dla mnie konsola to pierwszy wybór właśnie przez możliwość odsprzedania gry.

Właśnie chciałem znaleźć jakieś szacunki dot sprzedaży PS5 ale jedyne co znalazłem, to info o zwiększonej sprzedaży w związku z jakąś obniżką, gdzie wzrost notowały dwie wersje jednak ta z odtwarzaczem płyt była sporo większa:

 

Cytat

Najlepiej sprzedawały się podstawowe modele PS5 (z napędem), które zaliczyły wzrost o 205% pod względem sprzedanych egzemplarzy oraz 162% pod względem przychodów. Zaledwie 27% klientów zdecydowało się nabyć tańszy i pozbawiony napędu model PS5 Digital Edition.

https://www.eurogamer.pl/sprzedaz-ps5-w-wielkiej-brytanii-skoczyla-o-75-dzieki-pierwszej-promocji

 

Też nie zbieram pudełek ale wybieram je ze względu na możliwość odsprzedania.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, drozdu7 napisał:

No to ludzi zaboli napewno jeśli w tym 2028 wyjdą tylko konsole bez napędu xd

 

To będzie źle odebrane, muszą się trochę pucować graczom. Wyjdą dwie rewizje jedna z napędem druga bez, przy czym ta pierwsza w ograniczonym wolumenie. 

1 minutę temu, pawelgr5 napisał:

 To sie oczywiscie zmieni o 180 stopni jak ktos z wielkiej trojki jebnie newsa ze nowa konsola nie obsluzy starszych gierek. 

 

Myślę że wsteczna kompatybilność w przypadku Xboxa raczej niezagrożona, obecny soft to w zasadzie windows a okienka uruchamiają praktycznie wszystko co tam wyszło od początku. Bebechy to też w zasadzie PC, o ten element jestem spokojny.

 

Odnośnik do komentarza

Ta dyskusja to nadaje się do innego tematu.

Ja generalnie też bym wolał żeby istniał wybór, pudełka lub płyty. Nawet żeby robiły za przenośna licencję.

Ale jak człowiek obserwuje co się dzieje dookoła to trudno mi sobie wyobrazić przyszłość gdzie wszystko nie będzie już w sieci .

W któryms momencie będzie stop. I tak jak kolega wyżej pisał, ma gry na PS3 ale jak niedaj Bóg jebnie konsola to będzie lipa.

Ja sam się miotam czasem, mam xsx i mógłbym te pudła zbierac 

Odnośnik do komentarza

Wersje pudełkowe zabije sam nośnik, gierki i tak powoli przestają się mieścić na jednej płycie a nikt nie chce brać dodatkowego kosztu dodatkowej płyty. Przypominam ,że ponad 10 lat temu wywalono instrukcje z tego powodu - nawet Nintendo. 
 

na PS6 dalej mają wsadzić 20 letni nośnik jakim jest BR? Mała pojemność, masakrycznie niskie prędkości odczytu. 
 

Nikt też nie rozwija już technologi dysków optycznych a rozwiązania oparte o pamięci są zbyt drogie do dużych gierek. W archiwach używa się taśm do archiwizacji co się kompletnie nie sprawdzi w domowym użytku. 

  • Plusik 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Jak komuś zależy faktycznie na zachowaniu biblioteki gier, no to raczej cyfra, a nie nośniki. No chyba, że za 30 lat chcecie trzymać szafy pełne starych konsol licząc, że po tych 30 latach nadal będą działać.

 

Też mam sentyment do pudełek, sam mam ich od cholery, ale jak sobie przypomnę ostatni zakup na płycie takiego Diablo 4, gdzie gra albo nie mieściła się na płycie albo już miała tyle aktualizacji, że częściowo instalowała się z płyty, częściowo z neta, przez co szło to dłużej bo szybciej mi pobiera pliki z sieci niż kręci się BR, to w sumie trochę pożałowałem, że nie cyfra. Zresztą te gry i tak nie lecą z płyty tylko się z nich instalują, więc już lepiej by było mieć w pudełku kod i jakąś fajną instrukcję czy mapę z gry itp.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, drozdu7 napisał:

No to ludzi zaboli napewno jeśli w tym 2028 wyjdą tylko konsole bez napędu xd

"Sorki ale nie możecie zabrać swoich pudełek do kolejnej generacji, cyfrarzy natomiast zapraszamy ze swoimi bibliotekami" ;))

1 godzinę temu, pawelgr5 napisał:

Ja chyba ide w 100% cyfre od nastepnej generacji. Na XSX nie mam nawet pol pudelka (i nie zamierzam) ale tutaj sie nie dalo kupic wersji bez napedu (bralbym z pocalowaniem raczki 2TB dysk bez napedu za taka sama kase). Mam okolo 50 pudelek na PS3 na polce i wypada mi sie modlic zeby moje kupione w 2008r PS3 FAT nie zdechlo bo bede sobie mogl te plytki wsadzic w dupe.

 

Obecnie cyfrowe biblioteki sprawiaja wrazenie stabilniejszych. To sie oczywiscie zmieni o 180 stopni jak ktos z wielkiej trojki jebnie newsa ze nowa konsola nie obsluzy starszych gierek. Na konsolach to sie moze wydarzyc. Steam jest mega stabilny od 20 lat wiec coraz czesciej jak cos dobrego ogram na konsolach i jest wersja na PC to dokupuje tam zeby miec w kolekcji.

 

To się może zawsze wydarzyć. Tak jak było z przejściem PS3->PS4, gdzie można było sobie co najwyżej grę w wersji remaster na PS4 zakupić... Gdzieś widziałem, że pracowano nad patentem aby było możliwe zeskanowanie np. kodu kreskowego z pudełka, a gra zaciągałaby się do biblioteki. Może coś takiego zostanie wprowadzone przy rezygnacji z nośników.

 

25 minut temu, Ukukuki napisał:

Wersje pudełkowe zabije sam nośnik, gierki i tak powoli przestają się mieścić na jednej płycie a nikt nie chce brać dodatkowego kosztu dodatkowej płyty. Przypominam ,że ponad 10 lat temu wywalono instrukcje z tego powodu - nawet Nintendo. 
 

na PS6 dalej mają wsadzić 20 letni nośnik jakim jest BR? Mała pojemność, masakrycznie niskie prędkości odczytu. 
 

Nikt też nie rozwija już technologi dysków optycznych a rozwiązania oparte o pamięci są zbyt drogie do dużych gierek. W archiwach używa się taśm do archiwizacji co się kompletnie nie sprawdzi w domowym użytku. 

 

W dobie rozwijającej się sieci 5G (i następnych) chyba zrezygnuje się z inwestowania w nowe nośniki. Natomiast mogą zrobić tak jak Nintendo, że część gry jest na płycie a reszta pobiera się z sieci i tak. Zresztą często to co wychodzi na płycie wymaga jeszcze patchów day one i następnych. Nośnik może będzie potrzebny do tego aby zainstalować tylko część zawartości, (która np. nie powinna ulegać patchowaniu) a sam nośnik będzie potwierdzeniem, że gra jest legalna.

 

Jakoś ciężko mi to sobie uświadomić aby brak pudełek przyjął się tak całkiem i dobrze na świecie. Nie wszędzie zarobki są takie aby to się szybko przyjęło. Ewentualnie jeżeli to pójdzie w stronę netflixów, planów abonamentowych czy gier usług i zmienią się preferencje graczy, to może może. Ja bym był bardziej skłonny do przejścia na cyfrę gdyby była możliwość odsprzedawania gier. Chyba, że do tego czasu moje zarobki wzrosną do takiego poziomu, że nie będę już się tym przejmował ile gry kosztują.

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, SnoD napisał:

No trochę beka jest, że najbliżej wyjścia z rynku gier jest Sony :p Ciekawe jak dla MS wypadnie w porównaniu okres od premiery Starfield do końca przyszłego roku, moim zdaniem brakuje tu na październik przyszłego roku Gears 6 albo tego nowego Dooma. Sony będzie miało kolejny wolny rok i brakuje tu jakiegoś kolejnego bangera od MS żeby spiąć ten okres klamrą po drodze wydając FM, Avoved i Hellblade 2, no chyba, że jeszcze zapowiedzą coś.

 

21 godzin temu, SnoD napisał:

No jak Xbox ma lepszy dochód przy znacznie niższym przychodzie i ciągle się pisze, że zaraz już za momencik będą wychodzić z gamingu, to co tu dopiero powiedzieć o tym biednym PlayStation ;)

To akurat prawda według chorej narracji którą prowadzi kilka osób na forum, Xbox ma się bardzo dobrze i jest na drugim miejscu  :) 

 

IMO może wtopiona kasa w psvr2 dorzuciła też swoje do tego wora w tym okresie.

 

 

6 godzin temu, ASX napisał:

Widzę że CMA nieźle dokręciło śrubę.

 

"cofnięcie" decyzji CMA które wcześniej zablokowało przejęcie, było ostatnią przeszkodą. Teraz MS i Acti pozostaje sfinalizować przejęcie do 18 października, a nam czekać na bibliotekę gier Aci i Blizzarda w Game Passie

 

niech już to się kończy, prawie dwa lata :reggie:

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...