Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

 

14 minut temu, aph napisał:

Nie jeden facet, a serwisy zwiazane z Xboxem, a leakuja pod nazwiskiem, wiec cos jest na rzeczy

Jeden hooy, a czy faktycznie mają coś do przekazania, czy puszczają bąki dla zasięgu?

Ja szczam na nich. To już drugi upadek xbox w tym roku o którym czytam i pewnie nie ostatni a realia są takie że ten cyrk ma się całkiem dobrze i nic nie zapowiada aby to się zmieniło w najbliższej przyszłości.

Poza przejściem w dystrybucję cyfrową, to jest raczej dość oczywiste i nastąpi chyba szybciej niż byśmy sobie życzyli.

Ponoć w maju mają pokazać odświeżone konsole, nowy kontroler a za 2-3 lata kolejna generacja.

 

 

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, aph napisał:

Tez mnie wpierdziela ten spam insiderski, no ale co poradze? Dziennikarze musza z czegos zyc :)

Zresztą jakie to źródła? Jedyne co widziałem konkretnego to zapowiedź, ta akurat bardzo prawdopodobna, o wydaniu Hi-Fi Rush i Sea of Thieves na inne konsole. Reszta to mi wygląda na efekt kuli śnieżnej.

Już kiedyś strzelałem że przyjdzie dzień w którym premier na GP nie będzie, branża filmowa już się połapała i taki Apple wydaje filmy w swoim serwisie miesiące po premierze kinowej. Jest sufit na ceny abonamentu a studia muszą zarabiać.

Natomiast w rezygnację ze sprzętu nie wierzę. Może i będzie zmiana formy wydawania kolejnych iteracji, może będzie to bardziej dostępny cenowo sprzęt jak Series S ale będzie.

Chmura nie rozrasta się na tyle aby oprzeć na niej strategię, nie w sektorze gier.

Odnośnik do komentarza

W tych plotkach to już człowiek się gubi, ostatnio było, że wydadzą nowy sprzęt w 2026roku w dwóch wersjach jedna stacjonarna o dużej mocy, bez napędu nowy XSX i druga to handheld ze stacją dokującą coś jak Switch, teraz już, że nie będzie żadnej nowe konsoli i xbox zdechł.

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, drozdu7 napisał:

Ja już nawet nie odpalam filmików na YT. A nawet Xboxowi youtuberzy ogłaszają śmierć marki.

 

Czekam na oficjalne info jak ma to wyglądać. Bo narazie to czuję się zdezorientowany. Już nawet nie tyle obchodzi mnie czy oni sobie wydadzą gry na innych konsolach. Tylko co dalej, co z moją biblioteką. Bo teraz to może i wydadzą konsolę na kilka lat. 

A później? Dekoderek do gry w chmurze? 

U niebieskich jest większe prawdopodobieństwo że będa kolejne klasyczne generacje (nawet bez nośnika) i gry będą przechodzić razem ze mną.

 

Tak na chłodno to trochę (pipi)a jest mi szkoda że walka tak naprawdę się skończy. Uwielbiam Xboxa, to moja główna konsola (tzn w tym roku najwięcej gran na Switchu akurat;), ale no z tyłu głowy będzie ta niepewność co dalej, czy nagle ktoś nie powie stop. Ciekawe co ten Phil będzie czarował. A no i zgadzam się że czekanie tydzień ponad w momencie gdy ludzie (niektórzy nieźle po(pipi)ani ale zawsze) pozbywają się Xboxów, kupują plejki i ogólnie robią okropny PR Xboxowi - no jest takie średnie.

 

Ale o co chodzi? Mam wrażenie, że pogłoski o śmierci xboxa są przedwczesne. Może wydadzą kilka tytułów na sprzęt konkurencji albo wejdą tam ze swoimi usługami aby uspokoić urząd ochrony konkurencji co do przejęć ale walka będzie pewnie trwać nadal. Przecież oni mają nieograniczony budżet, a na pewno większy niż konkurencja. To co robią, to na moje oko taka ucieczka do przodu aby wszędzie oferować swoje usługi, czy to tel z andoroidem, tv czy konsol konkurencji. Jestem zdania, że cloud gaming to przyszłość. Chcą zrezygnować z fizycznej dystrybucji? OK, to jakiś krok do przejścia tylko na chmurę. Pewnie sprzedadzą to jako niesamowitą rewolucję - kończmy z pudełkami ale za to wracamy do starej ceny.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Elitesse napisał:

 

Ale o co chodzi? Mam wrażenie, że pogłoski o śmierci xboxa są przedwczesne. Może wydadzą kilka tytułów na sprzęt konkurencji albo wejdą tam ze swoimi usługami aby uspokoić urząd ochrony konkurencji co do przejęć ale walka będzie pewnie trwać nadal. Przecież oni mają nieograniczony budżet, a na pewno większy niż konkurencja. To co robią, to na moje oko taka ucieczka do przodu aby wszędzie oferować swoje usługi, czy to tel z andoroidem, tv czy konsol konkurencji. Jestem zdania, że cloud gaming to przyszłość. Chcą zrezygnować z fizycznej dystrybucji? OK, to jakiś krok do przejścia tylko na chmurę. Pewnie sprzedadzą to jako niesamowitą rewolucję - kończmy z pudełkami ale za to wracamy do starej ceny.

Dla własnego dobra mogliby to już sprostować lub potwierdzić z nałożonym filtrem antydamage'owym, bo nawet jeśli to prawda, czekanie i pozwalanie żeby info niosło się w świat i rosło jak kula śnieżna, żeby kolejnym osobom robił się w głowie ferment... Kolejne dziwne rozgrywki PR-owe. Za dużo szumu wokół Xboksa, PS jest prostu pewniejsze i skupione wokół grania i ta cała niepewność zwyczajnie męczy. Niech oni dadzą tym graczom po prostu grać, bez kolejnych dram, no czy to takie trudne? To nie wygląda na kolejny krok wielkiego planu, tylko pomysł z ostatnich miesięcy. Właśnie to w(pipi)ia, że oni realizują swoje cele z korzyścią dla wszystkich innych, tylko z wiecznym bólem głowy dla własnych klientów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, ASX napisał:

nie zdziwię się jeśli pojdą w zestaw: mocny i drogi oraz tańszy i przenośny. 

Jeżeli nie zrobi tego xbox, to zrobi to Lord Gaben. Podejrzewam że po raz kolejny wróci z pomysłem steam machines równolegle z nowym steam deckiem.

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Figuś napisał:

nie wróci ze steam machines, chyba że była by to typowa stacjonarka za dwa i pół koła z tymi samymi bebechami produkowana przez nich i na linuxie jak SD, ale to są mrzonki 

Myślę że ma szanse wrócić, pierwszy sprzęt się wywalił na ryj bo nie mieli biblioteki gier na linuxa. Teraz prawie wszystko chodzi. Jeszcze nie wydali swojego OS na stacjonarki, myślę że coś dłubią.

No i rzecz jasna aby to było konkurencyjne to muszą to sami robić po kosztach tak jak steam deck. Tyle że przenośny sprzęt to inna bajka i dobrze się przyjął. Co nie znaczy że będzie tak samo ze stacjonarnym sprzętem.

Tyle że ceny za podzespoły są nadal wysokie, a to może być spory atut po ich stronie. Przyzwoity gotowiec i dobrze wyceniony.

Ale, teraz to ja trochę odleciałem i wracam na ziemię.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, MaZZeo said:

Niby czemu? Jeśli ktoś nie daje (pipi)ania o te mityczne exy Sony to może wybrać platformę która ma game passa, bo nie zapowiada się by ten trafił na PS5

XSX sprzedaje się bardzo słabo, jak gry będą wychodzić na wszystko to można spokojnie założyć, że kolejna konsola będzie sprzedawać się jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, MaZZeo napisał:

Niby czemu? Jeśli ktoś nie daje (pipi)ania o te mityczne exy Sony to może wybrać platformę która ma game passa, bo nie zapowiada się by ten trafił na PS5

Sam mam głęboko eksiki, ale teraz był wybór między "gry sonki" a "gry msu". Jeśli będzie sprzęt który zaoferuje obie podczas gdy MS będzie mieć tylko swoją ofertę w katalogu to nawet by mi brewka nie pykła wybierając komplet zamiast okrojonego lineupu. I patrząc po tym co się dzieje w sieci to gro ludu zrobi to samo, po prostu. Lepiej mieć więcej niż mniej

  • This 2
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, MaZZeo napisał:

Niby czemu? Jeśli ktoś nie daje (pipi)ania o te mityczne exy Sony to może wybrać platformę która ma game passa, bo nie zapowiada się by ten trafił na PS5

a jeśli to taka głupia zagrywka, że MS oddaje gry na PS, Sony myśli sobie "kurde mamy u siebie wszystko co może zaoferować Xbox, poza tym gamepassem, może tak jednak zgodzić się na niego? wtedy ich konsola nie miałaby już żadnych zalet"

 

no głupie i naiwne, ale może tak sobie to w tym MS widzą, w świetle tego burdelu już nic mnie nie zdziwi

Odnośnik do komentarza

 

7 minut temu, Bzduras napisał:

Pytasz "niby czemu?" to ci odpowiadam, co to w ogóle za pytanie xd


Odpowiadałem czoperrowi, ale to ty sugerujesz na podstawie własnych projekcji że nikogo będzie obchodzić sprzęt MSu i nie będzie się sprzedawać. Nie dla każdego ilość dostępnych gier to wartość nadrzędna przy kupnie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, MaZZeo napisał:

 


Odpowiadałem czoperrowi, ale to ty sugerujesz na podstawie własnych projekcji że nikogo będzie obchodzić sprzęt MSu i nie będzie się sprzedawać. Nie dla każdego ilość dostępnych gier to wartość nadrzędna przy kupnie sprzętu.

A to jak czopera pytałeś to przepraszam. I tak, nie każdego obchodzi ilość gier na danej platformie. Jednak coś czuję, że ci nieobchodzący się będą w dużej mniejszości.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...