Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Czoperrr napisał:

Ty nadal o wydawaniu gier na PC. Ja mówię o tym, że nigdy Sony nie wypuści swojej gry na inną konsolę - Xboxa. A Xbox to zrobi.

Jest jeden wyjątek Marathon od PlayStation Studios.

 

W 100% oburzenie, wiem że port na PC to nie to samo co na konsole,  rozumiem jak ktoś na przyszłą konsole wybierze PS zamiast Xboxa bo ta decyzję będzie wskazywać że Microsoft chociaż pewnie wciąż będzie produkować i sprzedawać konsole to ostatecznie odpuści sobie rywalizację z Sony na polu sprzedaży konsol. Rozumiem że można czuć się zaniepokojonym o bibliotekę cyfrową na konsoli (sam się niepokoje). Do pewnego stopnia jestem nawet w stanie zrozumieć ludzi którzy przez te ponad 20 lat emocjonalnie związali się z tymi kawałkami plastiku i smutno im że Xbox może odpuścić rywalizuje z Sony na konsole. 

Ale jednocześnie staram się wytłumaczyć zmiany które zaszly i zachodzą na rynku.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, iluck85 napisał:


 

No i dzięki kumatym taki Ms nie widzi zysku z danego kraju.

Kumaci to jakiś maksymalnie jednocyfrowy % i gdyby nie w miare mainstreamowe stronki typu lowcygier z łopatologicznymi poradniki jak kroić cebule to bylby jeszcze mniejszy.
Widać MS jakoś super te cebule nie bolą, bo takie sony jak były pamiętne zrzutki forumkowe by kupować premiery na 5 to jakoś w rok/dwa ukrócili proceder.
MS też może te cebule w mega łatwy sposób ukrócić(przykladowo weryfikacja kodem sms wysylanym na telefon zarejestrowany w np. argentynie by zmienić region konta).
U soniarza chyba trzeba zakladac drugie konto na np. turasa i potem sie pierdolic z jakims domowymi konsolami by grac na main koncie i to juz ludzi odrzuca.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Soban napisał:

Kumaci to jakiś maksymalnie jednocyfrowy % i gdyby nie w miare mainstreamowe stronki typu lowcygier z łopatologicznymi poradniki jak kroić cebule to bylby jeszcze mniejszy.
Widać MS jakoś super te cebule nie bolą, bo takie sony jak były pamiętne zrzutki forumkowe by kupować premiery na 5 to jakoś w rok/dwa ukrócili proceder.
MS też może te cebule w mega łatwy sposób ukrócić(przykladowo weryfikacja kodem sms wysylanym na telefon zarejestrowany w np. argentynie by zmienić region konta).
U soniarza chyba trzeba zakladac drugie konto na np. turasa i potem sie pierdolic z jakims domowymi konsolami by grac na main koncie i to juz ludzi odrzuca.


A Sony przypadkiem w czasach ps3 nie rozdawała dwóch gier co miecha w ramach plusa? I jak pamiętam, to nie były popierdółki.

Odnośnik do komentarza

Koledzy, zasada jest prosta. Myślę, że większość z Was ją zna, ale nikt nie chce mówić.

Bill nie zainwestował tryliardów w activision by wydawać gry tylko na x-boxa. To byla sprawa oczywista. Tylko dla uspokojenia powiem Wam, że gry tzw. exy będą w GP za pół darmo, a wrzucą po miesiącu na PS5 w pełnej cenie. Taka strategia dla Bila i Fila ma sens z powodów ekonomicznych. Co do samej konsoli to niestety, ale za każdym razem Bil i Fil marzyli by chociaż zrównać się z niebieską potęgą i myślę, że to ich wypaliło.

 

A jest potencjał, bo przeca iXy są z USA, a to jeden megarynek z dziesiątykamai milionów ludzi i potencjalnych odbiorców. 

Ale z drugiej strony iX jest zbędny, skoro Bill inwestuje w Windows i PC, po prostu suma zysków i strat. Ja myślę, że będzie nowy xbox series W od windowsa i będzie to rodzaj komputera z dobrym osprzętem + ofcourse będzie służył jako konsola.

 

Czas pokaże.

 

Mi to jest na rękę, chociaż series X chciałem kupić na premierę FLIGHT 24, ale teraz :) nie jaram się i bez względu na wszystko, jak wyjdzie flight to i tak X kupię.

 

Na PC niestety grał nie będę - chociaż mam sprzęt na pewno przebijający X, ale to nie moja bajka....po prostu nie czuję tożsamości ze sprzętem.

 

elo wariaty

Odnośnik do komentarza
53 minutes ago, iluck85 said:


A Sony przypadkiem w czasach ps3 nie rozdawała dwóch gier co miecha w ramach plusa? I jak pamiętam, to nie były popierdółki.

PS+ w czasach PS3 był świetny i co miesiąc do usługi trafiały bardzo dobre 2-3 tytuły. To się zmieniło z PS4 bo wprowadzili płatne multi i jakość gier w Plusie spadła. Po przesiadce na PS4 przestałem płacić za PS+.

Odnośnik do komentarza
11 minutes ago, Burburundia said:

Koledzy, zasada jest prosta. Myślę, że większość z Was ją zna, ale nikt nie chce mówić.

Bill nie zainwestował tryliardów w activision by wydawać gry tylko na x-boxa. To byla sprawa oczywista. Tylko dla uspokojenia powiem Wam, że gry tzw. exy będą w GP za pół darmo, a wrzucą po miesiącu na PS5 w pełnej cenie. Taka strategia dla Bila i Fila ma sens z powodów ekonomicznych. Co do samej konsoli to niestety, ale za każdym razem Bil i Fil marzyli by chociaż zrównać się z niebieską potęgą i myślę, że to ich wypaliło.

 

A jest potencjał, bo przeca iXy są z USA, a to jeden megarynek z dziesiątykamai milionów ludzi i potencjalnych odbiorców. 

Ale z drugiej strony iX jest zbędny, skoro Bill inwestuje w Windows i PC, po prostu suma zysków i strat. Ja myślę, że będzie nowy xbox series W od windowsa i będzie to rodzaj komputera z dobrym osprzętem + ofcourse będzie służył jako konsola.

 

Czas pokaże.

 

Mi to jest na rękę, chociaż series X chciałem kupić na premierę FLIGHT 24, ale teraz :) nie jaram się i bez względu na wszystko, jak wyjdzie flight to i tak X kupię.

 

Na PC niestety grał nie będę - chociaż mam sprzęt na pewno przebijający X, ale to nie moja bajka....po prostu nie czuję tożsamości ze sprzętem.

 

elo wariaty

Bila już dawno nie ma w MS.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam nadzieję że to nie będzie 3minutowa zajawka, Phil powie że planują dostarczać gry na inne platformy i będą podchodzic do tego indywidualnie, że zależy im żeby wszyscy grali w ich gry elo.

Tylko odnosząc się do jego tweeta chciałbym poznać przyszłość Xboxa, nie przyszłość PlayStation, Nintendo czy lądujacych tam gier Xbox Studios. Przyszłość Xboxa. Jakiego sprzętu można się spodziewać i czy można się spodziewać. Odniesienia do kwestii fizycznych nośników itp 

 

Edytowane przez drozdu7
Odnośnik do komentarza

Xbox już raczej nie będzie sprzedawał gier na nośnikach. Teraz w USA, które stanowi pewnie jakieś 70% ich rynku, ponad 90% dystrybucji na XS to cyfra. Zewnętrzny napęd wyłącznie do wstecznej.

 

W ogóle fizyczne nośniki to dzisiaj abstrakcja i problem - ostatnio instalowałem REII z nośnika i kilkadziesiąt GB aktualizacji szybko mi się pobrało i czekałem, aż jakieś pierdy z płyty się dopiero zgrają :p

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

To będzie historyczne show. Martwi mnie, że ta decyzja może doprowadzić do jeszcze gorszej sprzedaży hardware co sprawi, że zagrożone może być moje konto, biblioteka gier i achievementy. Plotki o wydawaniu gier na playstation pojawiały się jeszcze przed nowym rokiem, ale w ostatnim tygodniu się nasiliły i zaskoczyło to samo MS, bo teraz na szybko sklejają show i przekaz zaplanowane podobno na koniec lutego.

 

Oprócz utraty eksów są ploty, że:

- MS wyda już w 2026 nową generację. Znowu dwie konsole, ale tym razem słabsza będzie handheldem.

- Podobno handheld bedzie zaprojektowany przez team Surface, a duża konsola będzie OEM.

 

Jest nadzieja, ze ten duzy "xbox" to bedzie w istocie pc skierowany do hardcorowego odbiorcy. Prawda jest taka, ze z xboxem zostali głównie sami hardcorowi fani, wiec kupia drozszy sprzet. Jakby zrobili takiego brandowanego xboxopeceta za $1000+ to bym to łyknął. Zrobić dual boot windows/xbox os i mysle, ze mogłoby wypalić. Czas pokazał, że nie ma miejsca na takie same sprzety. Nintendo poszło swoja droga i xbox tez mogłby, ale w high-end. Np. skoro chca eydawac gry na inne konsole, ale majac znacznie potezniejszy sprzet mogliby dac Gearsy na playstation, ale u nich by było 30fps i mid-high detale, a na xboxie 60fps i high graficzka. Wtedy znaczek "best on xbox" miałby sens.

 

Jeżeli stanie sie najgorsze, to przechodze na pc+steam, bo nie chce inwestowac w kolejny zamkniety ekosystem z najgorszymi wersjami gier.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Spencer powinien jasno i klarownie dać przekaz czy kolejne Xboxy będą miały nośnik fizyczny, tu chodzi o to że te kilka milionów ludzi jednak kupuje gry na płytach i zbiera swoje gierki. Ten opcjonalny napęd w dwóch wersjach to najlepsze co mogą zrobić.

 

Teraz, SnoD napisał:

Xbox już raczej nie będzie sprzedawał gier na nośnikach. Teraz w USA, które stanowi pewnie jakieś 70% ich rynku, ponad 90% dystrybucji na XS to cyfra.

80% w grach wydawanych w cyfrze i na płytach :) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Daddy napisał:

Spencer powinien jasno i klarownie dać przekaz czy kolejne Xboxy będą miały nośnik fizyczny, tu chodzi o to że te kilka milionów ludzi jednak kupuje gry na płytach i zbiera swoje gierki. Ten opcjonalny napęd w dwóch wersjach to najlepsze co mogą zrobić.

 

Znając konsekwencję i stanowczość MS to nikt tam pewnie nie wie sam do konca jak to będzie wyglądało :jim:

Odnośnik do komentarza
28 minutes ago, SnoD said:

Xbox już raczej nie będzie sprzedawał gier na nośnikach. Teraz w USA, które stanowi pewnie jakieś 70% ich rynku, ponad 90% dystrybucji na XS to cyfra. Zewnętrzny napęd wyłącznie do wstecznej.

 

W ogóle fizyczne nośniki to dzisiaj abstrakcja i problem - ostatnio instalowałem REII z nośnika i kilkadziesiąt GB aktualizacji szybko mi się pobrało i czekałem, aż jakieś pierdy z płyty się dopiero zgrają :p

Dlatego lepiej wcześniej pobrać całą grę w aktualnej wersji przez aplikację Xbox a później użyć płytki tylko do odpalenia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...