Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, Beelzeboss said:

to jest szydera? Tam juz prawdopodobnie nie ma ludzi, ktorzy tworzyli platformowki

No jasne, że szydera. Rare umarło wraz z N64. Jeszcze mieli przedśmiertne drgawki z całkiem spoko Kameo, ale reszta to popłuczyny po tym wspaniałym studio, które dało tyle niesamowitych tytułów

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Ukukuki said:

Połowa tych gier Rare na N64 nie trzyma 30 klatek a część nawet 20. Kult studia wynika z ponadczasowych sztosów ze SNESa. Nie bez przyczyny Nintendo sprzedało to studio. 

 

W czasach N64 każdy miał to gdzieś. Przypominam, że w czasach N64 Rare zrobiło obydwie części Banjo, Conkera, Perfect Darka, Goldeneye, Donkey Konga 64 i jeszcze kilka innych gier. Jak to co wymieniłem to nie są sztosy to chyba w innych rzeczywistościach żyjemy. 

  • Plusik 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Homelander napisał:

 

W czasach N64 każdy miał to gdzieś. Przypominam, że w czasach N64 Rare zrobiło obydwie części Banjo, Conkera, Perfect Darka, Goldeneye, Donkey Konga 64 i jeszcze kilka innych gier. Jak to co wymieniłem to nie są sztosy to chyba w innych rzeczywistościach żyjemy. 

 

Conker i DK64 sztos, reszta jak ktoś miał alternatywę kompletnie nie robiło wrażenia. Jeszcze te 15 FPS, za dzieciaka myślałem ,że mam zepsutą konsolę. Żeby docenić N64 to naprawdę trzeba było nie mieć innych sprzętów do grania. Konsola która utopiła GC i zmieniła oblicze Nintendo i nie wiem czy na lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Just now, Ukukuki said:

 

Conker i DK64 sztos, reszta jak ktoś miał alternatywę kompletnie nie robiło wrażenia. Jeszcze te 15 FPS, za dzieciaka myślałem ,że mam zepsutą konsolę. Żeby docenić N64 to naprawdę trzeba było nie mieć innych sprzętów do grania. Konsola która utopiła GC i zmieniła oblicze Nintendo i nie wiem czy na lepsze. 

 

Jakie były te alternatywy dla Banjo? Tylko nie pisz mi, że Spyro albo Croc, bo wybuchnę śmiechem. Jeżeli chodzi o fpsy to fakt, pecetowe wymiatały te z N64, ale na konsolach nie miały żadnej konkurencji

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Homelander napisał:

 

Jakie były te alternatywy dla Banjo? Tylko nie pisz mi, że Spyro albo Croc, bo wybuchnę śmiechem. Jeżeli chodzi o fpsy to fakt, pecetowe wymiatały te z N64, ale na konsolach nie miały żadnej konkurencji

 

Nie wiem bo nie lubię platformerów collectathon :) 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Homelander napisał:

Ty nie lubisz, więc nie robiło wrażenia. A może lekko dalej spojrzysz niż czubek własnego nosa jeżeli rozmawiasz o czymś innym niż o własnym guście?

 

No to zrobiłem wcześniej i oceniłem dokonania tego studia w szerszym ujęciu na N64 i jest to tendencja spadkowa względem poprzednich dokonań tego studia. To studio średnio poradziło sobie z N64, może wina platformy może nie ale gry na N64 bardzo źle się zastarzały porównując do gier z PS1 czy Saturna. Oczywiście emu ratuje sytuację ale odpalając to na oryginalnym sprzęcie ciężko delektować się tymi grami. 

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Ukukuki said:

 

No to zrobiłem wcześniej i oceniłem dokonania tego studia w szerszym ujęciu na N64 i jest to tendencja spadkowa względem poprzednich dokonań tego studia. To studio średnio poradziło sobie z N64, może wina platformy może nie ale gry na N64 bardzo źle się zastarzały porównując do gier z PS1 czy Saturna. Oczywiście emu ratuje sytuację ale odpalając to na oryginalnym sprzęcie ciężko delektować się tymi grami. 

 

No nie wiem, czy oryginalne Banjo gorzej zestarzało się niż oryginalne Spyro. Albo Turok od Medal of Honor z PSXa. Z Saturna czy PSXa dobrze zestarzały się gry 2D, czyli coś czego na N64 nie było praktycznie wcale. A co do gier 3D to zależy to tylko od sentymentu jaki masz. Obiektywnie to wszystkie niemalże gry 3D z początków 3D są na bardzo cienkiej granicy grywalności. Z wielu powodów, nie tylko grafiki

Odnośnik do komentarza
Teraz, Homelander napisał:

 

No nie wiem, czy oryginalne Banjo gorzej zestarzało się niż oryginalne Spyro. Albo Turok od Medal of Honor z PSXa. Z Saturna czy PSXa dobrze zestarzały się gry 2D, czyli coś czego na N64 nie było praktycznie wcale. A co do gier 3D to zależy to tylko od sentymentu jaki masz. Obiektywnie to wszystkie niemalże gry 3D z początków 3D są na bardzo cienkiej granicy grywalności. Z wielu powodów, nie tylko grafiki

 

Trochę lecimy nie na temat ale nie wiem czy to sentyment bo większość tych gier retro ogrywam już w swoim dorosłym życiu a Szaraka to kupiłem pierwszy raz 3 lata temu. No ale mniejsza z tym, Rare kiedyś wielkie studio tak dzisiaj nie świeci dawnym blaskiem i w tym się zgadzamy. A czy dla ciebie złota era tego studia to N64 czy dla mnie SNES to już temat na inną dyskusję. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Beelzeboss napisał:

Tam juz prawdopodobnie nie ma ludzi, ktorzy tworzyli platformowki

Są.

 

A co do samego Toys for Bob to realia są teraz brutalne. I tak mogło byc gorzej, bo mogli ich po prostu zamknąć jak to w większości tego typu przypadkach bywa. 

Odnośnik do komentarza

Od 2018 r. po premierze Sea od Thieves studio rozrosło się ponad dwukrotnie. Na tym forum często deprecjonuje się SoT, ale to największa gra w historii tego studia,.

I tak jak dzisiejsi 30 i 40 latkowie tutaj na forum z rozrzewnieniem wspominają Kameo, Banjo czy Conkera to dzisiejsi nastolatkowie za 15-30 lat bedą wspominac Sea of Thieves, gdy Rare w swoim zwyczaju weźmie się za jakieś kolejne nowe IP. 

 

 

Nie nazwałbym też wsparcia jakie dostaje Sea of Thieves leżeniem na hamakach, bo przez prawie 6 lat gra dostaje regularne aktualizacje, w tym pełnoprawne fabularne dodatki jak Anniverary Update, Pirates Life czy ostatni dodatek z Monkey Island.  

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...